NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Kler okrada ludzi metodą "na boga", Co o tym sądzicie?
Posty: 1981
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2017r. 21:51  
Cytuj
Nie rozsiewam plotek. Mnie nie było na kolędzie i mnie też wypisał. Znajomy na szczęście był wtedy w domu. W innym bloku jeśli nikt mu nie otworzył drzwi do klatki, to też skreślał. Dlatego pytam, czy coś o tym wiecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2017r. 21:51  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2017r. 21:53  
Cytuj
Jak Cię nie było w domu, to skąd wiesz, że Cię skreślił?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11707
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 16:44  
Cytuj
Nie wierzę w to. Takie rzeczy są tylko wtedy, jak ktoś po prostu mieszka gdzie indziej.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 17:05  
Cytuj
CYTAT
Czy to prawda, że jeśli kogoś podczas kolędy nie było w domu, to go wypisywali z parafii?

Tym powinien zainteresować się urząd skarbowy.
Niech wypisuje - jego strata a nie ludzi.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 22 Sty 2017r. 23:31  
Cytuj
Obrazek

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11707
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 08:44  
Cytuj
Ludzie przesyłają mu pieniądze w własnej woli. To chyba ich sprawa co robią z pieniędzmi.... Podobnie jak w przypadku wośp.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 09:21  
Cytuj
CYTAT
Ludzie przesyłają mu pieniądze w własnej woli. To chyba ich sprawa co robią z pieniędzmi.... Podobnie jak w przypadku wośp.


Kłamstwowykrzyknik , sluchanie radia jegomościa prowadzi do wyprania mózgu ludziom starszym i dopiero wtedy wysyłaja pieniadze , przykładów w życiu widziałem aż nad to i nie przekonasz mnie że jest inaczej !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11707
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 09:24  
Cytuj
Gdzieś już słyszałem ten pogląd.... od pewnego dominikanina, który często brylował w tvn jako ekspert.... - zapomniałem jak się nazywał. (o. Paweł Gużyński?)

Choć znam wielu starszych ludzi, żaden nie został przerobiony przez słuchanie RM.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 09:44  
Cytuj
W tym radiu mówią tak: " słuchasz, oglądasz ale czy pomagasz? "

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11707
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 09:55  
Cytuj
Nigdy takiego sformułowania tam nie słyszałem.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 10:01  
Cytuj
Kilka lat temu tam tak mówili. Obecnie nie wiem jak jest.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 10:02  
Cytuj
Mówią tak, nadal. Przed większością audycji z cyklu "Rozmowy niedokończone", lecą takie teksty.

Niezły też jest "przegląd codziennej prasy polskiej", w której mamy jedynie "Nasz Dziennik" ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11707
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 10:05  
Cytuj
Skoro tak twierdzicie....
Tak czy owak zmusić nie mogą.
Cieszę się natomiast, że koledzy czasem słuchają. ok

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 20:57  
Cytuj
CYTAT
Gdzieś już słyszałem ten pogląd.... od pewnego dominikanina, który często brylował w tvn jako ekspert.... - zapomniałem jak się nazywał. (o. Paweł Gużyński?)

Choć znam wielu starszych ludzi, żaden nie został przerobiony przez słuchanie RM.


U mnie w rodzinie był taki dramat z babcią odkąd ustawiliśmy jej po raz pierwszy na RM i było po babci w ciągu 2 tygodni , po 2 miesiącach potrafiła nie wykupić lekarstw a do oszusta wysyłała każdy grosz , to samo miała dwójka moich znajomych ze swoimi babciami , więc proszę cię ...

Ich sposób mówienia i przekazu jest dość specyficzny ...wykrzyknik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Gdzieś już słyszałem ten pogląd.... od pewnego dominikanina, który często brylował w tvn jako ekspert.... - zapomniałem jak się nazywał. (o. Paweł Gużyński?)

Choć znam wielu starszych ludzi, żaden nie został przerobiony przez słuchanie RM.


U mnie w rodzinie był taki dramat z babcią odkąd ustawiliśmy jej po raz pierwszy na RM i było po babci w ciągu 2 tygodni , po 2 miesiącach potrafiła nie wykupić lekarstw a do oszusta wysyłała każdy grosz , to samo miała dwójka moich znajomych ze swoimi babciami , więc proszę cię ...

Ich sposób mówienia i przekazu jest dość specyficzny ...wykrzyknik


Skoro wnuczek nic nie płacił to babcia musiała umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8428
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 21:32  
Cytuj
CYTAT (mirek777 )
Ludzie przesyłają mu pieniądze w własnej woli. To chyba ich sprawa co robią z pieniędzmi.... Podobnie jak w przypadku wośp.


Dokładnie tak jest Mirku. O WOŚP pisałeś przez ponad tydzień codziennie po kilka postów ;-)

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 21:48  
Cytuj
Jak wyzwolić się spod szkodliwych wpływów Kościoła?
Tutaj nie ma prostej rady. Religijne wyzwolenie jest rodzajem psychoterapii. Wymaga przebudowania światopoglądu, jest trudne, długie i skomplikowane. Ale daje ogromną satysfakcję, ponieważ przynosi wolność. Wolność od kłamstw, przesądów i zabobonów. Wolność do samodzielnego działania i podejmowania decyzji bez obawy, że jakiś „superrodzic” siedzący w niebie bez przerwy patrzy na nas i nas ocenia. I że za nieposłuszeństwo surowo nas ukarze a po śmierci wyśle do kąpieli w płonącej smole i siarce. Uwolnienie wymaga od nas przyjęcia odpowiedzialności za własne życie i odrzucenie emocjonalnej protezy w postaci dobrej Bozi, która jeśli będziemy grzeczni, przytuli nas i pocieszy. Odrzucenie religii może skutkować uzyskaniem głębokiej duchowości, wynikającej z przeświadczenia o naszej unikalności jako jednostek i jako gatunku. Potrafimy kochać i tworzyć. Dostrzegać dobro i piękno. Dawać miłość i brać ją pełnymi garściami. Przeżyjmy umiejętnie te kilkadziesiąt lat na ziemi wiedząc, że jest to jedyny czas jaki mamy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Sty 2017r. 21:55  
Cytuj
CYTAT
Jak wyzwolić się spod szkodliwych wpływów Kościoła?
Tutaj nie ma prostej rady. Religijne wyzwolenie jest rodzajem psychoterapii. Wymaga przebudowania światopoglądu, jest trudne, długie i skomplikowane. Ale daje ogromną satysfakcję, ponieważ przynosi wolność. Wolność od kłamstw, przesądów i zabobonów. Wolność do samodzielnego działania i podejmowania decyzji bez obawy, że jakiś „superrodzic” siedzący w niebie bez przerwy patrzy na nas i nas ocenia. I że za nieposłuszeństwo surowo nas ukarze a po śmierci wyśle do kąpieli w płonącej smole i siarce. Uwolnienie wymaga od nas przyjęcia odpowiedzialności za własne życie i odrzucenie emocjonalnej protezy w postaci dobrej Bozi, która jeśli będziemy grzeczni, przytuli nas i pocieszy. Odrzucenie religii może skutkować uzyskaniem głębokiej duchowości, wynikającej z przeświadczenia o naszej unikalności jako jednostek i jako gatunku. Potrafimy kochać i tworzyć. Dostrzegać dobro i piękno. Dawać miłość i brać ją pełnymi garściami. Przeżyjmy umiejętnie te kilkadziesiąt lat na ziemi wiedząc, że jest to jedyny czas jaki mamy.
Człowiek zniewolony potrzebuje mieć pana bo od urodzenia był niewolnikiem i nie wie jak to być wolnym. Ja uwolniłam się od wiary ze 20 lat temu i jestem naprawdę szczęśliwa. Nienawidzę kogo chcę, lubię też tylko tych kogo uważam za wartościowych a nie jak nakazuje Kościół - świętych. Namawiam każdego kto tak wierzy bezmyślnie na czytanie historii Kościoła i CV wszystkich papieży a wiara minie szybciutko. Doszłam już dawno do wniosku że Kościół to banda kryminalistów a święci to dobroczyńcy tych bandziorów wyłudzających kasę od naiwnych.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 09:21  
Cytuj
CYTAT
Wolność do samodzielnego działania i podejmowania decyzji bez obawy, że jakiś „superrodzic” siedzący w niebie bez przerwy patrzy na nas i nas ocenia. Przeżyjmy umiejętnie te kilkadziesiąt lat na ziemi wiedząc, że jest to jedyny czas jaki mamy.


Ja sie nie boje Stwórcy, mam czyste sumienie na wieczność.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 17 Sty 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2017r. 13:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Gdzieś już słyszałem ten pogląd.... od pewnego dominikanina, który często brylował w tvn jako ekspert.... - zapomniałem jak się nazywał. (o. Paweł Gużyński?)

Choć znam wielu starszych ludzi, żaden nie został przerobiony przez słuchanie RM.


U mnie w rodzinie był taki dramat z babcią odkąd ustawiliśmy jej po raz pierwszy na RM i było po babci w ciągu 2 tygodni , po 2 miesiącach potrafiła nie wykupić lekarstw a do oszusta wysyłała każdy grosz , to samo miała dwójka moich znajomych ze swoimi babciami , więc proszę cię ...

Ich sposób mówienia i przekazu jest dość specyficzny ...wykrzyknik


Ja znam babcie co nie ma na lekarstwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11707
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2017r. 20:06  
Cytuj
jeterpeter - słucham raz na kilka tygodni tego radia i nic specyficznego w nim nie znalazłem. Jest podobnie usypiające jak jedynka czy trójka.

Nie wierzę w to co napisałeś.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 10:07  
Cytuj
CYTAT
jeterpeter - słucham raz na kilka tygodni tego radia i nic specyficznego w nim nie znalazłem. Jest podobnie usypiające jak jedynka czy trójka.

Nie wierzę w to co napisałeś.


A czy ty jesteś samotnym emerytem/emerytką? Bo to jest cel tych audycji umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 10:44  
Cytuj
@mirek777
CYTAT
Ludzie przesyłają mu pieniądze w własnej woli. To chyba ich sprawa co robią z pieniędzmi.... Podobnie jak w przypadku wośp.



A więc podwójne standardy? gdy ja napisałem, że na WOŚP ludzie dają własne pieniądze z własnej nieprzymuszonej woli to SZCZEKAŁEŚ PSIE przez 40 stron stron tematu po 5 postów dziennie! bo ten argument jakoś do ciebie nie docierał.... A tu nagle proszę... przychodzi niewygodny temat i sam używasz takiego argumentu... zaklopotany

Jesteś tak fałszywy, obłudny i przebrzydły, że ciężko to w ogóle ubrać w kulturalne słowa.

Dosłownie brzydze sie tobą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11707
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 11:14  
Cytuj
oj kosmito. Co ci daje obrażanie? Doprawdy żałosny jesteś.

Kto będzie chciał, ten poczyta, ile razy pisałem w temacie wośp, że zależy mi jedynie na tym, żeby ludzie dając na wośp byli świadomi pewnych faktów. Nigdy nie negowałem prawa do decydowania czy się chce dawać czy nie. Kłamiesz.

Odbija ci?
Żal mi ciebie - naprawdę.

zaklopotanyzaklopotanyzaklopotany

vielitz - jeszcze do emerytury mi dużo zostało. Jak chcesz mieć wiarygodne zdanie na jakiś temat, warto posłuchać, poczytać...

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1181
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2017r. 12:27  
Cytuj
CYTAT


vielitz - jeszcze do emerytury mi dużo zostało. Jak chcesz mieć wiarygodne zdanie na jakiś temat, warto posłuchać, poczytać...


Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi - bo twierdzisz, że RM nie działa na ciebie tak jak to ktoś tam opisał, a ja Ci napisałem dlaczego nie działa, po prostu nie jesteś obiektem docelowym "ataków" tej stacji.
Znam wielu zapalonych słuchaczy RM, dla których info tam przekazane jest święte (od pogody po politykę, dosłownie), ale jeszcze kasy swojej tam nie wysyłają, ale z rozmów, to nie wiele brakuje by te osoby "złamać" (bo są wypowiedzi - "a po co tą kasę trzymać/wydawać na głupoty, tam wyślę, pójdzie na coś "dobrego"/szczytnego).
Śmiem twierdzić, że podobnie jak w WOŚP, także i w RM jest spora grupa neuro-marketingowców, którzy od rana do wieczora siedzą i myślą jak tu odpowiednio działać na ludzi.
Tylko, że cele troszkę różne...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 4 5 6 7 8 9 10 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Polityka i gospodarka »