NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5
Kolizja na rondzie - kto winny?,
Posty: 19
Dołączył: 24 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:39  
Cytuj
łapiemy się za słówka...gdzie napisałem , że rondo nie jest skrzyżowaniem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
jakby Pani jechała na wprost to winny jest A, natomiast uważam , że Pani wykonała skręt prawym pasem co widział kierujący pojazdem A , dlatego też wykonał skręt z lewego pasa w prawo i zajmował lewy po skręcie ,bo to rozsądna decyzja, a Pani nagle odbiła na lewo czyli lewy pas bo zobaczyła, że na prawym korek jest...przepisy nasze są durne trochę , bo pozwalają wjeżdżać dowolnym pasem na rondo jeśli jedziemy na wprost...ale to właśnie jest problem rozsądnego traktowania przepisów i przede wszystkim szczególnej ostrożności na skrzyżowaniach czyli myślenia co zrobi inny użytkownik drogi


Twoje wynużenia są bez sensu bo w tym wątku rozpatrujemy sytuację opuszczania ronda od razu na lewy pas, a nie zjechanie na prawy i szybką zmianę decyzji, że jednak lewy podoba mi się bardziej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 24 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:48  
Cytuj
pięknie się uśmiechasz tylko co to za obrazek ...na umieszczonym przeze mnie jest komentarz , tłumaczenie ...nie ma paragrafów,ale rozsądne tłumaczenie przepisów....czortunio, tak serio, naprawdę nigdy nie opuszczałeś ronda lewym pasem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:49  
Cytuj
No chyba się nie łapiemy za słówka:

CYTAT
czortunio!...to co przedstawiłeś na ostatnim rysunku to nie jest rondo i nie wolno wykonać manewru skrętu w prawo z lewego pasa , masz rację ...tylko zaczynasz manipulować...rondo to inna sprawa...na tym kończę ...poczekam na werdykt


Skoro na rondzie można skręcać w prawo z lewego, a na skrzyżowaniu nie, to rondo nie może być skrzyżowaniem. Koniec dowodu.


CYTAT
nie ma paragrafów,ale rozsądne tłumaczenie przepisów..

Jak można tłumaczyć rozsądnie przepisy, nie podając co się tłumaczy (paragrafów). Koniec dowodu.


CYTAT
czortunio, tak serio, naprawdę nigdy nie opuszczałeś ronda lewym pasem?

Opuszczałem. Mając świadomość, że jak we mnie coś rąbnie to dostanę mandat, punkty, zwyżkę do OC i swój samochód do klepania. Więc nie jest to mój ulubiony i praktykowany często manewr...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 24 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:53  
Cytuj
nie proszę Pani...od początku, przynajmniej ja , odnoszę się do tego dlaczego Szafir została uznana za winną kolizji...jeśli ktoś żle odebrał moje wpisy to sorry...reszta to odnoszenie się do stwierdzeń typu (rondo można opuścić tylko prawym pasem )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:57  
Cytuj
A my tu właśnie szydzimy z sytuacji, bo szafir nie może być winną sytuacji tylko dlatego, że chciała opuścić rondo na lewy pas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 28 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 22:00  
Cytuj
jeśli każdy znałby zasade jeżdżenia na rondach to nawet nie trzeba było patrzeć w lustarka. z pasa prawego z którego wjeżdżamy na rondo możemy skręcić tylko w prawo, a jeśli poruszamy w innym kierunku zajmujemy pas wewnętrzny.w takiej sytuacji jak opisałem nigdy nie przetniemy pasa ruchu innemu kierowcy i nigdy nie bedzie wypadku. zbyt piękne żeby było prawdziwe bo jest tylu ludzi którzy tego nigdy nie pojmą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 24 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 22:03  
Cytuj
skoro uważasz, że opuszczanie ronda z lewego (środkowego) pasa jest niedopuszczalne, stwarza niebezpieczne sytuacje...to moje proste , nie potrzebujące paragrafów pytanie ....dlaczego to robisz ?...bo Jesteś miszczem prostej?...myślę , że wyczerpaliśmy wymianę zdań ...poczekam na wpis szafir

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 24 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 22:06  
Cytuj
przepraszam , ale ja tu nie szydziłem z szafir...obyś wygrała

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 24 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 22:11  
Cytuj
o! i mądry prosty wpis baku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
jeśli każdy znałby zasade jeżdżenia na rondach to nawet nie trzeba było patrzeć w lustarka. z pasa prawego z którego wjeżdżamy na rondo możemy skręcić tylko w prawo, a jeśli poruszamy w innym kierunku zajmujemy pas wewnętrzny


1. Podstawa prawna tej zasady?

CYTAT
w takiej sytuacji jak opisałem nigdy nie przetniemy pasa ruchu innemu kierowcy i nigdy nie bedzie wypadku.


2. A co jeśli, my jedziemy prosto, a ktoś z kolejnego zjazdu w prawo? Przetniemy. BUM!

a.kogo - pozwolę sobie nie odpowiedzieć na tą personalną prowokację, tak jak i Ty mi nie odpowiadasz na pytania :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 22:34  
Cytuj
jeśli każdy znałby zasade jeżdżenia na rondach to nawet nie trzeba było patrzeć w lustarka. z pasa prawego z którego wjeżdżamy na rondo możemy skręcić tylko w prawo, a jeśli poruszamy w innym kierunku zajmujemy pas wewnętrzny.w takiej sytuacji jak opisałem nigdy nie przetniemy pasa ruchu innemu kierowcy i nigdy nie bedzie wypadku. zbyt piękne żeby było prawdziwe bo jest tylu ludzi którzy tego nigdy nie pojmą


i tak kiedyś było w przepisachwykrzyknik , niechce mi sie sprawdzac czy to sie zmienilo faktycznie , jeżeli tak to polski ustawodawca jest chory psychiczniewykrzykniktak jak piszesz jeżdzi sie na calym swiecie a to co ty wkleja czortunio z tym rondem to istny bangladesz by panowal na kazdym wiekszym rondzie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 23:10  
Cytuj
CYTAT
i tak kiedyś było w przepisach , niechce mi sie sprawdzac czy to sie zmienilo faktycznie , jeżeli tak to polski ustawodawca jest chory psychicznie


CYTAT
prawo jazdy mam zawodowe na wszystkie kat. pojazdów


Ale nie siadasz za kierownice nie wiem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 1 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 11:23  
Cytuj
Dziękuję wszystkim za burzliwą dyskusję :cwaniak:

Sprawa wydarzyła się już jakiś czas temu. Chciałam poznać jaka wiedza panuje wśród użytkowników 4-kółek o jeździe na rondzie, bo to co się widzi na rondach mrozi krew w żyłach ...

Sprawa ma się aktualnie tak. Zostałam wezwana na przesłuchanie na tut. komendę, po kilku tygodniach z Tarnowa otrzymałam pismo, że wniosek o ukaranie zostaje przesłany do sądu. Ale tutaj mała uwaga. Policjant prowadzący sprawę w Tarnowie zmienił sprawcę i przesłał wniosek o ukaranie kierującego pojazdem B umiech

Policjant na przesłuchaniu prywatnie stwierdził, że to co orzekł funkcjonariusz na miejscu zdarzenia to kompletne bzdury nie poparte żadnym paragrafem, wyciągnął nawet kodeks smiech2 W mojej obronie stanęło kilka paragrafów, zresztą tutaj przytaczanych. Pojazdu B nie ratował żaden paragraf, a kilka świadczyło przeciwko niemu.

Obrazek



Teraz czekamy na wyrok w trybie zaocznym umiech Póki co sprawa rozwiązuje się wręcz sama.

Wystąpiłam o odpis notatki z miejsca zdarzenia, przewiduję złożenie skargi na funkcjonariuszy za obrazę przepisów prawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 13:53  
Cytuj
good jetepreter może jednak powtórzysz egzaminy na prawko na każdą z tych Twoich kategorii, a kolega a.kogo może od razu odda dokument zanim wyrośnie przed nim jakieś rondo (które nie do końca według niego jest skrzyżowaniem).

Pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 18:55  
Cytuj
Nie ma co w ogóle dalej dyskutować, eksperci z uprawnieniami na te wszystkie kategorie i tak mają swoje zdanie i są mądrzejsi od wszystkich obowiązujących przepisów. Mam nadzieję, że chociaż jedna osoba co się tu wypowiadała zastanowi się przed wjazdem na rondo i już mamy sukces. Szczególnie pozdrawiam tych pierwszych ekspertów co okrzyknęli, że winna kolizji jest "ewidentnie" szafirumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 19:55  
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=hDUeAcUNjA0

czortuś w pizdeczke se wsadz ten swoj rysuneczek z opuszczaniem ronda po skrecie szczegonie w lewo i zawracaniu :szok:pozdrowionka drajverzy sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 20:01  
Cytuj
a tak w nawiasie miałem pare lat temu ciężki wypadek na rondzie w rzeszowie (ciezki szczegolnie dla osobowki i ludzi na tylnej kanapie ) poruszalem sie starem 266 i przejechalem po tylnej kanapie lanosika i ten ,,drajwer wlasnie jechal tak jak wy myslicie (dziwne że nawet obyło sie bez rozprawy o orzekaniu o winie bo ta zarowno dla policji, żandarmerii i pokrzywdzonego byla oczywista ...takze szerokosci , a co do mojej jazdy czortus to ma sie dobrze napierdalam az milo od 18 lat po calej europie zachodniej bez wypadku z mojej winy pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 20 Wrz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 20:59  
Cytuj
Że Wy jeszcze się nie powybijaliście wszyscy na drodze?
I ten Pan "profesor" który tłumaczy z którego pasa skręcać...
Kierunkowskaz w lewo na wewnętrznym pasie, to gdzie on będzie skręcał? Na trawę?!
Kierunkowskaz przed wjazdem, żeby inni widzieli... Dobre. Na rondzie, tfu, skrzyżowaniu o ruchu okrężnym obok Komendy Policji w Stalowej to może ogarnie, ale na Lwowskiej w Rzeszowie życzę powodzenia. Jeśli w ogóle dostrzeżesz samochód wjeżdżający z przeciwka przez te krzaki i inne ozdoby, to ogarnij wszystkie 50. (pięćdziesiąt), a może i więcej samochodów znajdujących się na rondzie i wjeżdżające na nie. Powodzenia!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Lis 2016r. 21:34  
Cytuj
Jeszcze taki ciekawy filmik:

https://www.youtu(...)yWq_WFX4

przedstawiający esencję sporu ok

I taki:

https://www.youtu(...)ao3h_10A

smiech2

Słuchając tłumaczeń tej baby, czuję się jak tu na forum, czytając co niektórych wynurzenia potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Psycholog dyżurny - czynne 24 godziny na dobę »