NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Kraków,
Posty: 26
Dołączył: 29 Wrz 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 14:11  
Cytuj
Lubicie to miasto? Ja pomimo smogu kocham tam powracać!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 14:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 14:59  
Cytuj
UWIELBIAM!!! Zwłaszcza uliczki Kazimierza cool girl

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 15:12  
Cytuj
A ja nie lubię umiech Kraków wzbudza we mnie jakąś taką niechęć umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 16:43  
Cytuj
Kraków był magiczny dopóki nie ujrzałem m.in. Wrocławia, Pragi, Neapolu czy Barcelony. Dziś, szczerze mówiąc, wolę Rzeszów od Krakowa. Oczywiście chodzi o estetykę miasta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1972
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 18:01  
Cytuj
Lubię tylko centrum. Pozostałe dzielnice straszą. Przypominają wielką betonową wieś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 19:51  
Cytuj
Najwspanialszy ❤

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 9 Kwie 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2016r. 20:14  
Cytuj
średnio. w polsce jest dziesiątki lepszych miejsc umiech! wrocław, gdańsk, toruń... kraków według mojej opinii staję się zbyt przereklamowany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 28 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 00:13  
Cytuj
Kwestia gustu, czy Kraków jest ładny czy brzydki.
Tak samo są gusta dobre i złe.
W moim odczuciu, jeśli komuś Kraków się nie podoba to tak naprawdę musi poznać to miasto. Nie ma drugiego miasta w Polsce, które ma pełno miejsc wypoczynkowych/spacerowych jak np bagry, skałki, przylasek rusiecki, park bednarskiego, przegorzały, lasek wolski, kopce, bielany.. Nie wspomnę o Kazimierzu, Rynku, Plantach czy okolicach Krakowa. Ani Rzeszów, ani bardzo ładny gotycki Toruń tego nie ma. Kraków jest jedyny w swoim rodzaju

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 01:03  
Cytuj
Kraków spija śmietankę lat marketingu. Mocno promował się za granicą, stąd tak wielu turystów i studentów. Dawna stolica Polski, miasto inteligencji i artystów, najstarszy uniwersytet, Wawel, Rynek, Sukiennice z kościołem Mariackim, Barbakan i Kazimierz. Tyle. Reszta to syf ukryty pod ładnym płaszczykiem. Okrutne korki, niewydolna komunikacja miejska, smog i wszędzie gołębie. Do tego rozdęta administracja, duże zadłużenie miasta, wysokie opłaty komunalne i koszty wynajmu nieruchomości. O ile jestem w stanie zrozumieć atrakcyjność turystyczną miasta i przyjazdy na weekendy, o tyle chęć zamieszkania w tym mieście na stałe jest dla mnie niezrozumiała.

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 06:40  
Cytuj
Spędziłam tam kilka pięknych lat i Kraków niezmiennie uwielbiam. Ale do życia wybraliśmy inne miasto, nawet wymienione tu jako rzekomo piękniejsze. Dla mnie chyba jednak wciąż Kraków jest nr 1.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 26 Paź 2016r.
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2016r. 09:49  
Cytuj
Ja równnież Kraków uwielbiam, przepiękne miasto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 28 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 15:28  
Cytuj
CYTAT
Kraków spija śmietankę lat marketingu. Mocno promował się za granicą, stąd tak wielu turystów i studentów. Dawna stolica Polski, miasto inteligencji i artystów, najstarszy uniwersytet, Wawel, Rynek, Sukiennice z kościołem Mariackim, Barbakan i Kazimierz. Tyle. Reszta to syf ukryty pod ładnym płaszczykiem. Okrutne korki, niewydolna komunikacja miejska, smog i wszędzie gołębie. Do tego rozdęta administracja, duże zadłużenie miasta, wysokie opłaty komunalne i koszty wynajmu nieruchomości. O ile jestem w stanie zrozumieć atrakcyjność turystyczną miasta i przyjazdy na weekendy, o tyle chęć zamieszkania w tym mieście na stałe jest dla mnie niezrozumiała.


manukun właśnie o tym pisałem. Nie znasz tego miasta, więc nie oceniaj. Kraków to nie tylko Rynek i Kazimierz - to tak jak byś powiedział, że Porshe to kierownica i koła.

Komunikacja jest jedną z najlepszych w pl. - wychodzisz i zazwyczaj w normalnych godzinach nie czekasz dłużej niż 10 min na transport w dowolnym kierunku miasta. Komunikacja nocna co godzinę-pół zależy gdzie i dokąd. Porównanie do Rzeszowa czy Stalowej Woli to tak jak by porównywać Mercedesa do Malucha. Koszty najmu nieruchomości nie ustępują pod względem ceny najlepiej rozwiniętym miastom w Polsce. W tym mieście mieszkam już 10 lat (z przerwami na inne miasta) i tylko Kraków daje sporo różnych możliwości wypoczynkowych i biznesowych, co do tych drugich większe możliwości daje jedynie Warszawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 28 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2016r. 15:28  
Cytuj
CYTAT
Kraków spija śmietankę lat marketingu. Mocno promował się za granicą, stąd tak wielu turystów i studentów. Dawna stolica Polski, miasto inteligencji i artystów, najstarszy uniwersytet, Wawel, Rynek, Sukiennice z kościołem Mariackim, Barbakan i Kazimierz. Tyle. Reszta to syf ukryty pod ładnym płaszczykiem. Okrutne korki, niewydolna komunikacja miejska, smog i wszędzie gołębie. Do tego rozdęta administracja, duże zadłużenie miasta, wysokie opłaty komunalne i koszty wynajmu nieruchomości. O ile jestem w stanie zrozumieć atrakcyjność turystyczną miasta i przyjazdy na weekendy, o tyle chęć zamieszkania w tym mieście na stałe jest dla mnie niezrozumiała.


manukun właśnie o tym pisałem. Nie znasz tego miasta, więc nie oceniaj. Kraków to nie tylko Rynek i Kazimierz - to tak jak byś powiedział, że Porshe to kierownica i koła.

Komunikacja jest jedną z najlepszych w pl. - wychodzisz i zazwyczaj w normalnych godzinach nie czekasz dłużej niż 10 min na transport w dowolnym kierunku miasta. Komunikacja nocna co godzinę-pół zależy gdzie i dokąd. Porównanie do Rzeszowa czy Stalowej Woli to tak jak by porównywać Mercedesa do Malucha. Koszty najmu nieruchomości nie ustępują pod względem ceny najlepiej rozwiniętym miastom w Polsce. W tym mieście mieszkam już 10 lat (z przerwami na inne miasta) i tylko Kraków daje sporo różnych możliwości wypoczynkowych i biznesowych, co do tych drugich większe możliwości daje jedynie Warszawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 17 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2016r. 11:13  
Cytuj
Gdyby nie ten smog, to byłoby super. Dlatego lubię tam jeździć tylko i wyłącznie przy wietrzystej pogodzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1484
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 31 Paź 2016r. 12:53  
Cytuj
IT ceo, możliwości biznesowe są nawet w Koziej Wólce gdy się ma kapitał i pomysł. Przesadziłeś z tym chwaleniem Krakowa zaraz za Warszawą, bo lepszym biznesowo miastem jest Wrocław, Poznań, Gdańsk, na Śląsku też jest lepiej.
Manukun ma rację, że to przereklamowany marketing. Na forach krakowskich odnośnie lecznictwa pisali, że gdy ktoś poważnie zachoruje to musi jeździć leczyć się m.in. na Śląsk, bo na medycznych katedrach krakowskich zaległo się towarzystwo wzajemnej adoracji popychane nepotyzmem bez szczególnej wiedzy i umiejętności medycznej.
Koszty zakupu nieruchomości czy wynajmu niewiele różnią się np. od Rzeszowa.
Prawdą jest, że reforma Buzka z 1998 roku dała kopa 18 miastom w Polsce i te miasta są właściwie równorzędne sobie (różnice zanikają z wyjątkiem Warszawy).
Dawniej tak było, że miasta takie jak np. Kraków, Lublin stanowiły "metropolię" pod względem naukowym, medycznym, zakupowym wobec szeroko pojętej prowincji. Ale to jest historia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 449
Dołączył: 8 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lis 2016r. 21:26  
Cytuj
Myślę, że najlepszym komentarzem są słowa mojej znajomej po wysiadce z tramwaju na jednej z pętli tramwajowej: "Boże, jak tu brzydko". Słowa osoby, która jest wręcz zakochana w Wawelu, Kazimierzu czy Rynku, ale dopóki nie opuściła zabytkowego centrum, nie zdawała sobie sprawy z brzydoty pozostałej części miasta.

Skąd w ogóle pomysł zarzucania komuś braku znajomości Krakowa? Na forum pojawią się różne opinie, w tym negatywne.

Komunikacja jest niewydolna, bo ludzie nie mieszczą się w pojazdach komunikacji miejskiej. Co z tego, że przyjedzie tramwaj/autobus, jeśli do niego nie wsiądę? I nie przesadzaj z tym taktem dziesięciominutowym w każdą stronę miasta. Do centrum - owszem. Jednak na tle pozostałych miast Kraków wypada najlepiej.

I skąd w ogóle porównanie Krakowa do Stalowej Woli czy Rzeszowa?

Chcący szuka rozwiązania, leniwy - wymówki.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 2 Lis 2016r.
Skąd: Warszawa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 09:14  
Cytuj
To fakt, bardzo dziwne porównania ludzie dają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lis 2016r. 18:45  
Cytuj
A czy inne duże miasta poza centrum nie są brzydkie? W każdym są takiemiejsca. Ot choćby Gdańsk. Dla mnie jest przebrzydki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 1 Lut 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 09:47  
Cytuj
CYTAT
wysokie opłaty komunalne i koszty wynajmu nieruchomości


w Warszawie czy nawet Wrocławiu są wyższe umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Lut 2017r. 09:49  
Cytuj
Lubię Kraków, ale mieszkać bym tam nie chciał.

Choć tak blisko stamtąd w Tatry.....smiech2

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 450
Dołączył: 1 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 11:33  
Cytuj
Byłem wczoraj, smog w dalszym ciągu, ludzie w (czarnych już) maskach, ciężkie warunki do życia - w Stalowej Woli jest duuuużo lepiej pod każdym względem.

Wiem co mówie bo pare lat przyszło mi tam żyć.
Pod względem biznesowym jest to największe zagłębie dorobkowiczów i centusiów. Nie wzbogacisz się tam szybciej pracując pod kimś niż w innych dużych miastach.

Jedno mogę tylko powiedzieć na plus. Wynając sobie hotel w centrum za niewielkie w dalszym ciągu pieniądze, pozwiedzać, wrócić do Stalowej!

A porównanie z Warszawą totalnie wyssane z palca. Tak jak Warszawa się rozrosła w ciągu ostatnich 10 lat, kraków nie rozrósł się od budowy nowej huty!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 11:37  
Cytuj
To ciekawe - jak byłem w zeszłym tygodniu, nie widziałem żadnej osoby w masce.

A z tymi czarnymi maskami to nie rób sobie jaj.
W takim kolorze można sobie kupić "designerską" maskę.
Ludzie takie kupują, jak dużo jeżdżą rowerem po mieście.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2017r. 16:13  
Cytuj
Dopóki nie poznaliśmy Pragi to byliśmy zakochani w Krakowie ale to już przeszłość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 1 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2017r. 14:06  
Cytuj
Moim zdaniem z tymi maskami to ludzie przeginają, najśmieszniejsze jest jak ktoś pali papierosy i narzeka na smog a takich nie brakuje hahha

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11628
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Marz 2017r. 14:24  
Cytuj
To byłby szczyt... właściwie szczyt czego? Niewiedzy? Zacietrzewienia? Bezmyślności?

Fakt pozostaje, że rowerowe maski "przeciwsmogowe" poszły w górę o 100%

Ciekawe, na ile one w ogóle pomagają.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »