NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Bus Pasy obowiązują czy nie?,
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 07:23  
Cytuj
Mam taką rozkminę na temat rzeszowskich buspasów. Wielu z Was pewnie codziennie jeździ do Rzeszowa więc temat nie powinien być obcy. Przed każdym buspasem stoją znaki informujące, że takowy się zaczyna. Dodatkowo widnieje na nim informacja, że buspasy obowiązują od 6:30 do 9:30 i od 14:30 do 17:30, nie obowiązują dla prawoskrętów oraz nie obowiązują w święta.

Teraz moje pytanie. Czy w kodeksie ruchu drogowego jest wyjaśnione co to prawoskręt? Domyślam się, że chodziło komuś o skręt w prawo na najbliższym skrzyżowaniu, ale dopóki nie ma tego w kodeksie ja mogę to interpretoewać, że będę skręcać w prawo na dziesiątym skrzyżowaniu i też jestem prawoskrętem.

Kolejna rzecz czy w kodeksie ruchu drogowego jest coś takiego jak święto. Tutaj też domyślam się, że chodziło komuś o święta, w których mamy wolne od pracy, ale świętem jest np 29 czerwca św. Piotra i Pawła, które jest dla nas zwykłym dniem roboczym. Równie dobrze świętem może być światowy dzień Pluszowego Misia czyli 25 listopada. Kodeks ruchu drogowego tego też nie reguluje...

Z tego wynika, że buspasy w Rzeszowie nie obowiązują smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 07:23  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 07:42  
Cytuj
A na tabliczkach nie jest czasem ze obowiązują od poniedzialku do piątku w wyżej wymienionych godzinach ? umiech no prawo skręt można intepretować tak jak napisałeś ale jak policja zauważyłaby ze jedziesz bus pasem i minąłeś najbliższy prawo skręt albo kolejny to mandat umiech a ja mam pytanie z innej beczki umiech widzieliście kiedyś, żeby policja wstawiała mandaty za jazdę bus pasem w Rzeszowie albo żeby tego pilnowali ? smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 08:05  
Cytuj
No tak, że od pon-pt w tych godzinach oraz że nie obowiązują w święta. Czyli jeśli 1 listopada będzie we wtorek możesz tym pasem cisnąć. Ale w każdy dzień tygodnia można dorobić jakieś święto. Raz świecke, raz kościelne innym razem totalnie idiotyczne, dzień matki dzień ojca. Zgodnie z tą interpretacją mogę jechać buspasami. Wiem, że głupi patrol widząc, że przejechałem jedno skrzyżowanie na wprost a nie w prawo myśli, że ma podstawę do mandatu, ale w kodeksie nie ma nic o prawoskręcie.

Owszem, policja tego nie pilnuje. Zawsze cisnę buspasem bo uważam, że nie mają podstawy do wypisania mandatucool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 08:49  
Cytuj
No z tymi świętami masz racje umiech te święta to zapewne dni wolne od pracy umiech właśnie dlatego ze nie kontrolują to i tak dużo ludzi jedzie bus pasem mimo ze nie może umiech ale jednak dzieki nim ruch autobusowy w godzinach szczytu jest o wiele wiele płynniejszy umiech autobusy jeżdżą prawie ze z rozkładem jazdy bez 30 minutowych opóźnień umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 08:55  
Cytuj
No właśnie "zapewne" dni wolne od pracy. Dopóki kodeks tego nie reguluje nie jest to takie oczywisteumiech Powinni napisać, że buspasy nie obowiązują w dniach: 1 stycznia, 1,3 maja itp itd wtedy byłaby jasnośćumiech Definicji prawoskrętu też w kodeksie nie znalazłem. Chyba, że coś nie doczytałem dlatego pytam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 12:03  
Cytuj
Problem w tym, że co do logiki jeśli opis jest wadliwy to ... znak obowiązuje cały czas i mogą Ci nawet w dzień świąteczny wypisać mandat tj. wadliwy znak opisowy nie powoduje wadliwości znaku ustanowienia buspasu umiech

Co do prawoskrętu w sądzie przegrasz z kretesem. Brak definicji legalnej przedmiotu nie sprawia, że możesz robić z siebie niewiedzącego co to jest prawoskręt.

Poniżej fragment orzeczenia sądu na temat słowa altana:

CYTAT
...Brak wiążącej definicji legalnej tego pojęcia powoduje, że kwalifikacji obiektu, zwanego altaną, należy dokonywać po analizie formy, funkcji oraz gabarytów budowli, mając przy tym na uwadze definicję przyjętą w języku codziennym, przy uwzględnieniu również wykładni systemowej. W konsekwencji należy przyjąć, że ...

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 12:51  
Cytuj
A dlaczego zakładasz, że opis jest wadliwy? Napisali, że nie obowiązuje w święta to nie obowiązuje w święta. Opis jest prawidłowy. Twój przykład z altaną nie jest chyba do końca trafiony, bo prawoskręt to skręt w prawo jak sama nazwa mówi. Tyle w temacie. Ja skręcam w prawo, ale nie za 200 metrów tylko za 3 kilometry.

CYTAT
Problem w tym, że co do logiki jeśli opis jest wadliwy to ... znak obowiązuje cały czas i mogą Ci nawet w dzień świąteczny wypisać mandat tj. wadliwy znak opisowy nie powoduje wadliwości znaku ustanowienia buspasu


Jakiś konretny paragraf masz na to?smiech2 Bo takie trochę jak po rusku to rozumowanie. Jednak upieram się przy tym, że trzeba tępić pustactwo i głupie nie do końca przemyślane znaki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 13:33  
Cytuj
Jak najbardziej policja łapie za to. Codziennie to obserwuję. W godzinach obowiązywania bus pasów jeżdżą po nich w kółko i jeśli się napatoczysz to dostaniesz 100 zł i jakieś punkty. Kiedyś widziałem jak zatrzymali 3 auta na raz. Wszystkie na obcych blachach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 13:37  
Cytuj
CYTAT
Teraz moje pytanie. Czy w kodeksie ruchu drogowego jest wyjaśnione co to prawoskręt? Domyślam się, że chodziło komuś o skręt w prawo na najbliższym skrzyżowaniu, ale dopóki nie ma tego w kodeksie ja mogę to interpretoewać, że będę skręcać w prawo na dziesiątym skrzyżowaniu i też jestem prawoskrętem.


Nie wiem czy w kodeksie jest wyjaśnione ale są chyba znaki pionowe ? Buspas takim powinien być oznaczony, a jeśli nie jesteś uprzywilejowany to nie możesz wjechać na skrzyżowanie,bo to nie jest już "prawoskręt" tylko jazda na wprost.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 13:49  
Cytuj
Andzej dał ci-pko hlpotetyczną wykładnię z czym się spotkasz w sądzie po odmowie przyjęcia mandatu.Święta określa GUS nie twoja wiara w jakieś gusła [jeśli jesteś katolikiem nie masz prawa chodzić do pracy bo w ich kalendarzu każdy dzień jest na czerwono]z drugiej strony to ciekawe coś wzniosłego podkreślać znienawidzonym kolorem cytat; .za 200 metrów tylko za 3 kilometry. Może być i obwód równika pod warunkiem że będzie to NAJBLIŻSZE skrzyżowanie.
CYTAT
A dlaczego zakładasz, że opis jest wadliwy? Napisali, że nie obowiązuje w święta to nie obowiązuje w święta. Opis jest prawidłowy. Twój przykład z altaną nie jest chyba do końca trafiony, bo prawoskręt to skręt w prawo jak sama nazwa mówi. Tyle w temacie. Ja skręcam w prawo, ale nie za 200 metrów tylko za 3 kilometry.

CYTAT
Problem w tym, że co do logiki jeśli opis jest wadliwy to ... znak obowiązuje cały czas i mogą Ci nawet w dzień świąteczny wypisać mandat tj. wadliwy znak opisowy nie powoduje wadliwości znaku ustanowienia buspasu


Jakiś konretny paragraf masz na to?smiech2 Bo takie trochę jak po rusku to rozumowanie. Jednak upieram się przy tym, że trzeba tępić pustactwo i głupie nie do końca przemyślane znaki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 13:58  
Cytuj
CYTAT

Nie wiem czy w kodeksie jest wyjaśnione ale są chyba znaki pionowe ? Buspas takim powinien być oznaczony, a jeśli nie jesteś uprzywilejowany to nie możesz wjechać na skrzyżowanie,bo to nie jest już "prawoskręt" tylko jazda na wprost.


miało być: znaki poziome.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 15:12  
Cytuj
Tak Dalibor,tylko że znaki poziome (wymalowane na jezdni) są tam 24/7, a resztę ruchu buspasów regulują znaki pionowe. Zresztą znak poziomy bez znaku pionowego nic nie znaczy. Na znaku pionowym jest rozszerzenie, które tak jak wspomniałem jest tak niejasne, że teoretycznie te buspasy nie obowiązują nikogo.

@Krzysiu, co ma GUS do kodeksu ruchu drogowego? Ja jako kierowca mam się stosować do kodeksu ruchu drogowego i to jest świętość. Ktoś postawił znak, nad którym się nie zastanowił, a Ty wyjeżdżasz z GUS-em, może jeszcze kodeks pracy mam przeczytać zanim wsiądę do samochodu. Definicja prawoskrętu w kodeksie nie istnieje więc nie powinno się to w ogóle znaleźć na znaku. Można napisać, że nie obowiązuje pojazdów skręcających w prawo na najbliższym skrzyżowaniu. Sprawa jest jasna, nie ma się do czego doczepić. Zresztą sąd też wydając wyrok musi powołać się na jakiś przepis. Chyba, że wyrok by brzmiał:

"Znak drogowy nie określił jakich dotyczy świąt, ale biorąc pod uwagę naszą polską mentalność dnia 2 maja nie możemy traktować jako święta bo tak mi się podoba.
Z poważaniem.
Wysoki Sąd."



Ja pokazuję tylko przykład drogowej patologii jaką mamy pod nosem. Taka sama patologia to znaki "parking tylko dla mieszkańców" lub "zakaz wjazdu (nie dotyczy mieszkańców)". Dopóki na tych znakach nie ma numeru (numerów) budynków konkretnych mieszkańców, nikt nie ma prawa wydać mandatu. Bo zgodnie z ludzką logiką mieszkańcem jest każdy, tylko jeden mieszkańcem Stalowej Woli, a drugi Berlina.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 15:43  
Cytuj
CYTAT
Tak Dalibor,tylko że znaki poziome (wymalowane na jezdni) są tam 24/7, a resztę ruchu buspasów regulują znaki pionowe. Zresztą znak poziomy bez znaku pionowego nic nie znaczy. Na znaku pionowym jest rozszerzenie, które tak jak wspomniałem jest tak niejasne, że teoretycznie te buspasy nie obowiązują nikogo.

@Krzysiu, co ma GUS do kodeksu ruchu drogowego? Ja jako kierowca mam się stosować do kodeksu ruchu drogowego i to jest świętość. Ktoś postawił znak, nad którym się nie zastanowił, a Ty wyjeżdżasz z GUS-em, może jeszcze kodeks pracy mam przeczytać zanim wsiądę do samochodu. Definicja prawoskrętu w kodeksie nie istnieje więc nie powinno się to w ogóle znaleźć na znaku. Można napisać, że nie obowiązuje pojazdów skręcających w prawo na najbliższym skrzyżowaniu. Sprawa jest jasna, nie ma się do czego doczepić. Zresztą sąd też wydając wyrok musi powołać się na jakiś przepis. Chyba, że wyrok by brzmiał:

"Znak drogowy nie określił jakich dotyczy świąt, ale biorąc pod uwagę naszą polską mentalność dnia 2 maja nie możemy traktować jako święta bo tak mi się podoba.
Z poważaniem.
Wysoki Sąd."



Ja pokazuję tylko przykład drogowej patologii jaką mamy pod nosem. Taka sama patologia to znaki "parking tylko dla mieszkańców" lub "zakaz wjazdu (nie dotyczy mieszkańców)". Dopóki na tych znakach nie ma numeru (numerów) budynków konkretnych mieszkańców, nikt nie ma prawa wydać mandatu. Bo zgodnie z ludzką logiką mieszkańcem jest każdy, tylko jeden mieszkańcem Stalowej Woli, a drugi Berlina.
oinukir Widzę że dyskusja będzie dłuższa.Dla lepszego zrozumienia będę zadawał po jednym pytaniu.[to nie jest przytyk do Twojej inteligencji.może Ja nie umiem przekazać swych myśli]Cytat;Zresztą sąd też wydając wyrok musi powołać się na jakiś przepis {Myślę że określając dzień świąteczny powołał by się właśnie na GUS]Tak czy Nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 15:49  
Cytuj
Ty mi wyjaśnij co ma GUS do przepisów ruchu drogowegoumiech Jak taki bystrzak jesteś to wymień mi dni w jakich mogę poruszać się po owych buspasach. Bo na tablicy jest, że nie obowiązują w święta. Teraz chcę wiedzieć w jakie. W kodeksie ruchu drogowego tego nie wyczytam. Nie słyszałem żeby do prowadzenia samochodu znać pismo święte albo jakieś przepisy gus.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 688
Dołączył: 16 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 16:06  
Cytuj
CYTAT
Ty mi wyjaśnij co ma GUS do przepisów ruchu drogowegoumiech Jak taki bystrzak jesteś to wymień mi dni w jakich mogę poruszać się po owych buspasach. Bo na tablicy jest, że nie obowiązują w święta. Teraz chcę wiedzieć w jakie. W kodeksie ruchu drogowego tego nie wyczytam. Nie słyszałem żeby do prowadzenia samochodu znać pismo święte albo jakieś przepisy gus.
Widzę że dyskusja będzie baaaardzo długa. GUS - Główny Urząd Statystyczny określa daty dni świątecznych w danym roku kalendarzowym .Czy w kontekście tego wytłumaczenia zrozumiałeś poprzednie pytanie?Cytat;Zresztą sąd też wydając wyrok musi powołać się na jakiś przepis { PYTANIE Myślę że określając dzień świąteczny powołał by się właśnie na GUS]Tak czy Nie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 63
Dołączył: 17 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 16:58  
Cytuj
Był wyrok w tym temacie.


http://m.onet.pl/biznes/kraj,7w42zh

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 16:58  
Cytuj
CYTAT
Ty mi wyjaśnij co ma GUS do przepisów ruchu drogowegoumiech Jak taki bystrzak jesteś to wymień mi dni w jakich mogę poruszać się po owych buspasach. Bo na tablicy jest, że nie obowiązują w święta. Teraz chcę wiedzieć w jakie. W kodeksie ruchu drogowego tego nie wyczytam. Nie słyszałem żeby do prowadzenia samochodu znać pismo święte albo jakieś przepisy gus.


GUS nic nie ma do kodeksu drogowego. Ale ze względu na brak legalnej definicji święta w KD sąd przyjmie na potrzeby procesu np. wykaz świąt publikowany przez GUS jako obowiązujący. Dlatego ten przykład z altaną, abyś wiedział że jeśli definicja nie została wpisana do kodeksu to sąd przyjmie na potrzeby sprawy jakąś definicję. Często zdarza się, że definicja jest przyjmowana ze słownika języka polskiego.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 17:02  
Cytuj
CYTAT
Był wyrok w tym temacie.


http://m.onet.pl/biznes/kraj,7w42zh


Ta sytuacja jest nieadekwatna do rozważań autora. Nielegalność oznakowania wynikała z błędu urzędników polegających na niedopełnieniu obowiązków ustawowych, a nie oznakowania.

CYTAT
Okazuje się, że znak informujący o początku pasa tylko dla autobusów i taksówek nie figuruje w zatwierdzonej w 2014 roku organizacji ruchu na tym odcinku Trasy Łazienkowskiej. O takim znaku w tym miejscu informuje poprzednia organizacja ruchu z 2009 roku, ale wobec niej nie zostało dokonane zawiadomienie do inżyniera miasta. Takie zawiadomienie jest konieczne, żeby w świetle prawa, dana organizacja ruchu była wiążąca.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 17:24  
Cytuj
Czyli zgodnie z Waszą teorią 2 maja czyli święto flagi i 2 grudnia czyli też dość spore święto dla katolików, w które zasuwamy do pracy są świętem według słownika języka polskiego, a według GUS już nie. To trochę ruskie rozumowanie. Ponieważ ile wyroków tyle poglądów, a znak dalej jak był jest niejasny. Kolejna sprawa prawoskręt. Zawsze w sądzie jest kolejny argument, że prawoskręt to skręt w prawo na skrzyżowaniu, a równie dobrze mogę chcieć skręcić w prawo w uliczkę prowadzącą do sklepu, dentysty, albo mojej chałupy i też MUSZĘ to zrobić z buspasa bo zgodnie z kodeksem ruchu drogowego skręcając w prawo muszę się ustawić do prawej krawędzi jezdnijezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 17:26  
Cytuj
Nie GUS tylko to:

http://isap.(...)50000090

Chodzi o te 13 dni w roku, kiedy nie mogą być czynne sklepy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 17:33  
Cytuj
A w tym tekście pojawia się określenie "dni wolne od pracy", a nie "święto". To znacząca różnica. Tak jak wspomniał Andzej święto definiuje np słownik języka polskiego, a tu już robią się schody jak to przełożyć na buspasa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 17:37  
Cytuj
Zapewne jest to dookreślone. Tak samo jak autobus czy bus nie kursuje w niedziele i święta - są takie oznaczenia.
To tak samo jak nie ma pojęcia prawnego ciszy nocnej, ale w orzecznictwie ponoć przyjmuje się okres od 22 do 6 rano, bo to wynika np. z przepisu KPK kiedy można dokonać przeszukania mieszkania.
Jeśli czegoś nie ma wprost w ustawach czy rozporządzeniach to jest w doktrynie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 17:45  
Cytuj
No to ja właśnie chcę wiedzieć gdzie jest to "zapewne dookreślone" i na jakiej podstawie. Co do autobusu to jest takie określenie, że nie kursuje w niedziele i święta, ale ze strony autobusu nie grozi mi żadna kara albo mandat więc mam to gdzieś zresztą jeśli ja uznaję, że 2 grudnia to święto, a PKS czy ZMKS nie to autobusów wtedy jeździ jedynie więcej a nie mniej więc żadna krzywda z tego tytułu się nikomu nie dzieje. Mi ze strony buspasów niewiedza urzędników i osób stawiających znaki grozi mandat, który jak się okazuje nie ma żadnej podstawy.

Kolejna patologia drogowa to taka, jak "nie dotyczy busów". W Kodeksie Drogowym nie ma czegoś takiego jak bus. Jest tylko i wyłącznie autobus i każdy marcel, galicja i inny rupieć jest autobusem a nie busem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 17:54  
Cytuj
Świętem jest czerwona kartka w kalendarzu.
Buspasy są wprowadzone na podstawie uchwały rady miejskiej czyli tam trzeba by szukać szczegółów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2016r. 18:05  
Cytuj
CYTAT
Świętem jest czerwona kartka w kalendarzu.
Buspasy są wprowadzone na podstawie uchwały rady miejskiej czyli tam trzeba by szukać szczegółów.


Hahahahah Buhahahaha Hahahah to faktycznie "dookreśliłeś" leżę i płaczę smiech2

Pozdrawiamumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »