NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Sonda,
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:29  
Cytuj
na pewno nie tak samo jak odaje glos na innej stronie to nastepnym razem jest ostrzezenie ze z tego ip glos zostal oddany , to nie bredz ze jest tak samozaklopotany a najlepiej zamknij ta sonde bo po co sie denerwowacok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:31  
Cytuj
na tych forach fajnie sondy dzialaja :]http://invisionfree.com/

sondy to taka zabawa :] nie chodzi o to by byla wiarygodna co do glosu tylko by byly zachowane proporcje ;] niech na te 400 osob ktore tu zagladaja ze 20 czysci tempa, cala 20 zapewne nie bedzie za ta sama opcja, jeden da kilka glosow na to inny na tamto mniejsza o to czy dokladnie tyle samo :] ale takie cos nie znieksztalci calkiem obrazu i o to chodzi
zrob przynajmniej tak zeby trzeba bylo czyscic tempa, a nie wystarczyl restart przegladarki, wywal to hurtowe oddawanie 2 k glosow w minute i powinno byc si ;]
albo zrob tak zeby nic nie bylo :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:31  
Cytuj
to kolega ma stałe IP smiech2 ? rzadkość w obecnych czasach ... ok
a moze cookie nie czysci ? potluczony

a tutaj jest ustawiane ciasteczko, wiec bzdura jest ze wystarczy restart przegladarki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:35  
Cytuj
...no właśnie to samo IP.... i tu invix przyznam Ci rację.......każdą sonde można zrobić w bambuko....właśnie poczytałam na ten temat....

parę przykładów z neta:
"Instrukcja - Jak oszukać sondę.pl ?


Jak dać nawet 500 głosów w sonda.pl ?

1. Do tego jest potrzebna przeglądarka mozilla firefox.

2. Wchodzimy na dowolną sondę, np. tam gdzie jesteście w konkursie.

3. Wybieracie swój blog, lub nick.

4. Patrzycie na dół ekranu gdzie jest

>>taki

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:36  
Cytuj
zielony pasek. Gdy zapełni się on do połowy klikacie jeszcze raz "Zagłosuj" w tej sondzie.

I tak wkółko. Głosy będą się pomnażać, a wy macie zapewnioną wygraną!"




"- Co by trzeba zrobić żeby można było głosować więcej razy ?
-jaki masz dostep do internetu ?

o ile masz neo - rozlaczasz neta, czyscisz cookiesy i polaczasz od nowa.. nie na wszystkie sondy dziala - czy na tą, tez nie wiem.. pzdr "


" - Jak oszukać Twoją sondę? umiech Wyświetla mi “Your vote has been already counted”, mimo że zmieniłem kilka razy IP dzięki Torowi (tor.eff.org) i usunąłem ciasteczka w międzyczasie. Bo chciałem w tak zdecydowany sposób się opowiedzieć przeciw anime, a pochwalić reportaże ze stolicy i inne refleksje o świecie rzeczywistym. "


" - Zapewne, tak jak pisze Mystasia, masz włączoną opcję kasowania cookies przy zamknięciu przeglądarki. W tym przypadku za każdym razem będziesz widzieć aktywne pola wyboru. Jednak Twój głos nie jest liczony przez system wielokrotnie. Odnotowywany jest tylko raz.
Chyba, że masz także dynamicznie przydzielany numer IP...."


przykładów jest wiele i to dotyczących różnych zabezpieczeń sondy...ale zawsze znajdzie się coś lub ktoś....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:43  
Cytuj
jezeli jacek nie kmini/nie chce zmienic ip czy wyczyscic cookie :] i na innej stronie nie moze ponownie oddac glosu a tu tak, znaczy ze tamta strona dziala lepiej a stalowemiasto ma to gorzej rozwiazane :] co do tego nie ma watpliwosci
invx zamiast udowadniac kolejny raz ze jestes madrzejszy i wycinaniu niewygodnych fragmentow po tym jak sie zagalopujesz skupilbys sie na poprawieniu tego kodu ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:47  
Cytuj
i oto mi chodzi ja nic nie kombinuje z cooki i nie mam firefoxa itp , mam explorera i tylko na stalowe miasto mi sie zdarza glosowac pare razy , jestem za tym zeby zamknac sonde naraok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 21:56  
Cytuj
Głos na tę sondę został już oddany wcześniej.
Głos nieważny.
SONDA
Czy chciałbyś na swoich stronach mieć taką sondę?
TAK, sonda jest super! (107372) 39%
Tak, dlaczego nie? (29919) 11%
Raczej nie. (32724) 12%
O nie, żadnych sond! (108030) 39%

Łącznie oddano 278045 głosów



bylem na innej stronie odalem glos pozniej restart i co ! nie moge oddac glosu jeszcze raz /www.sonda.pl/ i jak to admin mi wytlumaczysz, ja chce przez wylapanie bledow twojej strony pomoc zeby lepiej wszystko hulalo naraok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 22:13  
Cytuj
ja restartuje fire foxa, i nei moge glosowac jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2009r. 22:21  
Cytuj
jeszcze to:

-nie blokuje numeru IP bez względu na ilość oddanych głosów. Dbać ma o to w zamierzeniu przeglądarka. Taki InternetEksplorer faktycznie zapisuje w cookies, że się głosowało, wystarczy jednak ciasteczko skasować i można głosować ponownie. Pod linuxem jest to jeszcze prostsze: w tekstowych przeglądarkach lynx i links głosować można ile wlezie – nic się nie blokuje, wyniki przyrastają. Jednak, choćby ktoś dysponował najszybszym komputerem i najszybszym łączem, nie jest w stanie tych głosów oddawać szybciej niż 1 na sekundę. Czyli w ciągu dwóch minut odda najwyżej 120 głosów. Tu ktoś oddał 2383.


-Ty po prostu klikałeś na sondę raz po raz i osiągnąłeś 20/min. Robiłeś to za pomocą przeglądarki. Powinieneś jednak wiedzieć, że istnieją programy (służące np. programistom serwisów www, do testowania serwisów pod względem wydajności), które wysyłają zgłoszenia identyczne jak przeglądarka, tylko robią to dużymi seriami nie czekając na odpowiedź (Twoja przeglądarka w tym czasie uczciwie odbiera kilkanaście kilobajtów danych/jedno kliknięcie oraz generuje na ekranie na nowo stronę). W ten sposób można osiągnąć właśnie taką wydajność.

Ponieważ tego typu programy (dostępne w internecie) są używane często zamiast do testów programiztycznych, w inny, złośliwy sposób, witryny bronią się w ten sposób, że za każdym razem każą użytkownikowi przepisać tekst pokazany na wygenerowanym obrazku, a tego procesu nie da się już tak łatwo zautomatyzować. Oczywiście taka ochrona byłaby zbyt irytująca w przypadku sond.


- Dorzuce, choc to juz duzo po sprawie - ale ostatnio zastanawialem sie, jak to tak naprawde bylo i tu trafilem.

1. Jest tak naprawde niemozliwe zrobienie uczciwej sondy internetowej, tj. takiej, ktora blokuje upartemu i znajacemu sie troche na informatyce czlowiekowi mozliwosc stworzenia programu do glosowania po wielokroc. Glosowanie takim programem dawaloby efekty opisywane w postach o sondzie. (dla ciut zinformatyzowanych - jesli blokuje sie po numerze IP, to eliminuje sie ludzi z jednej sieci lokalnej). Oczywiscie, mozna sie starac, ale malo kto to robi, a prawie wszystko da sie ominac.
2. Niezaleznie, kto podbijal te sonde, robil to bardzo amatorsko, bo zarowno z zewnatrz, jak i z wewnatrz mozna spokojnie odpalic program, ktory powiedzmy raz na minute wbija 20 glosow.

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 26 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 11:20  
Cytuj
Ludzie i anulka widze ze wiedze to masz ale nie wystarczy trzeba kombinowac . Istnieja sondy wiarygodne bo sam napisalem skrypt sondy z mozliwosc oddania jednego glosu.

Jezeli znasz php i sql wystarczy napisac skrypt sondy gdzie zalogowani uzytkownicy jedynie maga oddawac glos.

Mianowicie kiedy oddajesz glos w takiej sondzie w tabeli uytkownika w stworzonym polu np "sonda" zapisuje sie wartosc
np"1" skrypt po zalogowaniu sprawdza wartosc pola "sonda po czym jezeli jest "puste" zezwala na glosowanie jezeli zwaraca wartosc np "1" zwraca komunikat o fakcie iz glos zostal dodany i uniemozliwa ponowne jego oddanie. oczywiscie istniej mozliwosc i oszukania takiej sondy ale do tego trzeba miec wiedze z sql injection , gdzie stronom podatnym na te attaki z pozycji przegladarki mozna byloby wyslac bledna informacje o wartosciach , czyli np , ze jezeli wartosc pola zwraca jaki kolwiek ciag,wynik to wtedy zezwalaj na glos , ale wystarczy zastosowac filtracje zapytan aby tego unikac umiech


Tak dla waszej ciekawosci.wazne

www.studiografika.eu
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 11:28  
Cytuj
Mi nie potrzebna wiedza typu " sql injection " wiesz....wystarczy że pozakładam sobie kilka kont i z każdego konta potem oddam głos - mój głos.....i co z tego ,że powinnam oddać jeden głos w Twojej sondzie? Mając różne loginy oddam ich do woligood










/etc/passwd.

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 26 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 11:42  
Cytuj
no tak niesamowite tylko kto bedzie zakladal tyle kont ile glosow , a nawet jak 100 zalozy to niezmiani to wiele w sadzie , a pozatym jak chcesz zakladac tyle kont ile glosow to jeszcze zaloz sobie tyle samo kont pocztowych bo moja sona posiada weryfikacje email uzytkownika.

Brawo za spostrzezenie.


Wiec jak widzis znikt nie bedzie sie az tak trudzil , a nawet jak zechce to po 100 kont pocztowych i 100 kont sondy i oda te gosy to i tak 100 glosow niezmieni duzo w sadzie


pozdro

www.studiografika.eu
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 11:43  
Cytuj
CYTAT
Ludzie i anulka widze ze wiedze to masz ale nie wystarczy trzeba kombinowac . Istnieja sondy wiarygodne bo sam napisalem skrypt sondy z mozliwosc oddania jednego glosu.

Jezeli znasz php i sql wystarczy napisac skrypt sondy gdzie zalogowani uzytkownicy jedynie maga oddawac glos.

Mianowicie kiedy oddajesz glos w takiej sondzie w tabeli uytkownika w stworzonym polu np "sonda" zapisuje sie wartosc
np"1" skrypt po zalogowaniu sprawdza wartosc pola "sonda po czym jezeli jest "puste" zezwala na glosowanie jezeli zwaraca wartosc np "1" zwraca komunikat o fakcie iz glos zostal dodany i uniemozliwa ponowne jego oddanie. oczywiscie istniej mozliwosc i oszukania takiej sondy ale do tego trzeba miec wiedze z sql injection , gdzie stronom podatnym na te attaki z pozycji przegladarki mozna byloby wyslac bledna informacje o wartosciach , czyli np , ze jezeli wartosc pola zwraca jaki kolwiek ciag,wynik to wtedy zezwalaj na glos , ale wystarczy zastosowac filtracje zapytan aby tego unikac umiech


Tak dla waszej ciekawosci.wazne


- jaki problem utworzyc kilka kont ? jaki problem bootem tworzyc te konta ?
- sonda taka wcale nie jest wiarygodna bo znacznie zawezamy grupa do ktorej jest skierowana, i nie potrzeba do tego wiedzy z zakresu PHP i SQL by to stwierdzic.


mysle ze najlepiej bylo by sie pod glosem podpisywac certyfikatem kwalifikowanym ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 26 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2009r. 13:37  
Cytuj
No widzis modziu ,


Tylko konta powiny przechodzic weryfikacje prawda ?

A wogole ten temat to nonsens bo kto by tracil czas na falszowanie wynikow na stw i po co ?

Pozdrawiam
GENESISok

www.studiografika.eu
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » StaloweMiasto » StaloweMiasto »