NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Jakiego jesteście wyznania ?,
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 19:49  
Cytuj
CYTAT
Andriusza czy gdzieś pisałeWm że jestem katolikiem?
Wzrusza mnie że tak ujmujesz się za przyjacielem z
tandemu


Nie napisałeś. Powinienem sie domyślić po tym jak w trosce o rsta nazwałeś go fanatykiem?

A co ujęcia się. Przyjaciele tak robią. ty o tym nie masz pojęcia, bo nie masz przyjaciół.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 19:49  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1384
Dołączył: 15 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 19:49  
Cytuj
@ rsta

Powiem tak: Nie robię już rzeczy, w które nie wierzę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 20:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Andriusza czy gdzieś pisałeWm że jestem katolikiem?
Wzrusza mnie że tak ujmujesz się za przyjacielem z
tandemu


Nie napisałeś. Powinienem sie domyślić po tym jak w trosce o rsta nazwałeś go fanatykiem?

A co ujęcia się. Przyjaciele tak robią. ty o tym nie masz pojęcia, bo nie masz przyjaciół.


Nie nazwałem Go fanatykiem,dlaczego przekrecasz moje słowa.Rozumiem że to właściwość twojej profesji.Tu coś wytniesz,tam dopiszesz a resztę sobie dopowiesz

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3125
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 20:37  
Cytuj
Możecie sobie wypominać, pouczać, przekazywać swoją rację, indoktrynować, mówić czego bóg chce i jaki jest. Koniec końców to tylko wiara. Coś czego nie ma. Coś co uzupełnia obszary których człowiek nie jest w stanie zgłębić z racji tego że jest ograniczony w swoim poznaniu.

Dajcie sobie spokój. Każdy ma inną "prawdę" na ten sam temat. Świadczy to o tym że każdy tkwi błędzie. Jeśli ktoś chce tkwić w błędzie bo tak się czuje lepiej to jego sprawa.

Tak naprawdę to raz do roku ziemię odwiedza latający talerz z zapasem spaghetti na całe życie :-)

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Andriusza czy gdzieś pisałeWm że jestem katolikiem?
Wzrusza mnie że tak ujmujesz się za przyjacielem z
tandemu


Nie napisałeś. Powinienem sie domyślić po tym jak w trosce o rsta nazwałeś go fanatykiem?

A co ujęcia się. Przyjaciele tak robią. ty o tym nie masz pojęcia, bo nie masz przyjaciół.


Lepiej nie przyznawaj się do takiego przyjaciela bo obciachu sobie narobisz.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 21:33  
Cytuj
CYTAT
Dajcie sobie spokój. Każdy ma inną "prawdę" na ten sam temat. Świadczy to o tym że każdy tkwi błędzie. Jeśli ktoś chce tkwić w błędzie bo tak się czuje lepiej to jego sprawa



Jezus nam pokazał co innego. No ale nie musisz jego sluchac.

Ale możesz nam powiedzieć kto ciebie nauczał że Jezus sklamal? Tak dla symetrii, ja wierze Chrystusowi a Ty komu?

Zawsze komuś ufamy ale cała różnica komu i po co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 21:45  
Cytuj
CYTAT


Nie nazwałem Go fanatykiem,dlaczego przekrecasz moje słowa.Rozumiem że to właściwość twojej profesji.Tu coś wytniesz,tam dopiszesz a resztę sobie dopowiesz


Jako jedyny w tym temacie napisałeś o rsta fanatyk.

Co to znaczy?
CYTAT
Rozumiem że to właściwość twojej profesji.Tu coś wytniesz,tam dopiszesz a resztę sobie dopowiesz

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 21:58  
Cytuj
CYTAT
Rsta,niestety ale to co piszesz mija się z celem.Zaraz zostaniesz wzięty za fanatyka.Większość tu wypowiadających się prezentuje religię napełnionego brzucha-to ich bóstwo.Takich niczym nie przekonasz


Umiesz czytać ze zrozumieniem?Nie nazwałem Go fanatykiem,po co mącisz?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 22:12  
Cytuj
Nikt Go nie nazwał fanatykiem, ty to zaproponowałeś. Ty zacząłeś? Nic nie wnosisz do tematu (tego i w zasadzie żadnego) tylko mącisz.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 22:51  
Cytuj
A ty niby wnosisz teraz coś?Na każdym kroku pyskówki uskuteczniasz

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3125
Dołączył: 20 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 22:56  
Cytuj
CYTAT
Jezus nam pokazał co innego. No ale nie musisz jego sluchac.

Ale możesz nam powiedzieć kto ciebie nauczał że Jezus sklamal? Tak dla symetrii, ja wierze Chrystusowi a Ty komu?

Zawsze komuś ufamy ale cała różnica komu i po co.



Nie znasz żadnego Jezusa. Nic ci nie pokazał.

Wierzysz w to bo tak cie nauczono. Wierzysz bo inni tak chcieli i tak cię wychowano. Wpojono w ciebie lęk przed dociekaniem prawdy. Lęk przed nieposłuszeństwem. Obiecano nieistniejącą nagrodę za lojalność. Nie potrafisz myśleć inaczej. I nie chcesz. Twój świat, wartości które budowałeś na tym micie przez większość życia to zbyt wiele. Wolisz tkwić w fantazji która daje ci złudne poczucie bezpieczeństwa. Fantazji która nadaje sens twojemu życiu. Rozumiem to i nie zamierzam w to więcej ingerować.

socjalizm totalitarny zmienił się w koncesyjno-etatystyczny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 398
Dołączył: 17 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 10 Sie 2016r. 23:51  
Cytuj
Fiodorze czy twój brak rozum idzie w parze ze wstydem ? Wstydzisz się napisać że jesteś praktykujący pislamista nie wiem Wasz papież rydzyk byłby z ciebie dumny ... a tak lipa

CYTAT (Kosmitier)
To chyba słaby z Ciebie katolik skoro gardzisz innymi ludzmi, braćmi z tego samego kraju, miasta.

Nie masz sie czym chwalić.


Ja się nie chwalę ... Ktoś pyta ja się nie wstydzę napisać nie wiem
Może i słaby placze ale ustępowania pola ubogim w rozumie nigdy nie było moją mocną stroną ... nie wiem czego uważasz że kimś gardzę ? Ja po prostu odcinam się grubą kreską od pislamu ...

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 360
Dołączył: 12 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 05:54  
Cytuj
CYTAT


CYTAT

Ale możesz nam powiedzieć kto ciebie nauczał że Jezus skłamał? Tak dla symetrii, ja wierze Chrystusowi a Ty komu?

Zawsze komuś ufamy ale cała różnica komu i po co.






Nie znasz żadnego Jezusa. Nic ci nie pokazał.

Wierzysz w to bo tak cie nauczono. Wierzysz bo inni tak chcieli i tak cię wychowano. Wpojono w ciebie lęk przed dociekaniem prawdy. Wolisz tkwić w fantazji która daje ci złudne poczucie bezpieczeństwa. Rozumiem to i nie zamierzam w to więcej ingerować.



Jesteś niekonsekwentny, na przestrzeni 2 postów sam sobie zaprzeczyłeś.

CYTAT

Koniec końców to tylko wiara. Coś czego nie ma, co uzupełnia obszary których człowiek nie jest w stanie zgłębić z racji tego że jest ograniczony w swoim poznaniu.

Dajcie sobie spokój. Każdy ma inną "prawdę" na ten sam temat. Świadczy to o tym że każdy tkwi w błędzie. Jeśli ktoś chce tkwić w błędzie bo tak się czuje lepiej to jego sprawa.



Ja nie tkwię w błędzie, ja wierze ze Chrystus jest Bogiem, ty racjonalnie wykazałeś ze nie potrafisz "czegokolwiek" dowieść wiec przyznajesz ze tez wierzysz.

Powiedz wiec komu Ty uwierzyłeś? Apostołom przepowiedział wszystko sam Chrystus, ale kto tobie co bedzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 06:17  
Cytuj
Zumbaa, zauważ że wiara polega tylko na przekazach i naukach. Bóg Chrystus sam do ludzi nie przychodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 07:19  
Cytuj
CYTAT
A ty niby wnosisz teraz coś?Na każdym kroku pyskówki uskuteczniasz


Rozmawiałem z rsta, wpierniczyłeś się zupełnie bez sensu. Faktycznie, lepiej cię ignorować.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 08:07  
Cytuj
Spokojnie chłopaki, nie ma się o co kłócić.

Andrzej_2.0 jeżeli masz jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem.

Ale najpierw odniosę się do Progres
CYTAT
Nie znasz żadnego Jezusa. Nic ci nie pokazał.

Wierzysz w to bo tak cie nauczono. Wierzysz bo inni tak chcieli i tak cię wychowano. Wpojono w ciebie lęk przed dociekaniem prawdy. Lęk przed nieposłuszeństwem. Obiecano nieistniejącą nagrodę za lojalność. Nie potrafisz myśleć inaczej. I nie chcesz. Twój świat, wartości które budowałeś na tym micie przez większość życia to zbyt wiele. Wolisz tkwić w fantazji która daje ci złudne poczucie bezpieczeństwa. Fantazji która nadaje sens twojemu życiu. Rozumiem to i nie zamierzam w to więcej ingerować.


Ja znam Jezusa, nie osobiście, ale dużo o Nim czytałem i mogę powiedzieć, że Go znam.
Ty nigdy o Nim nie słyszałeś?
A o Bolesławie Chrobrym albo o Janie III Sobieskim słyszałeś?
Możesz ich bardziej poznać czytając o nich.

Nie boję się szukać prawdy, a do odróżnianie dobra od zła wykorzystuję również sumienie.
Zauważ, że Dekalog jest w większości wykorzystywany w prawie nie tylko polskim, ale i światowym.
Od dekalogu danego przez Boga zaczęło się tworzyć cywilizowane prawo świeckie.
Udowodnij, że wiara w Jezusa jest fantazją!
Nie potrafisz!

A co jeżeli się okaże po Twojej śmierci, że jednak Bóg istnieje?

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 08:25  
Cytuj
"Dekalog dany przez Boga.
Udowodnij, że wiara w Jezusa jest fantazją!"

To pierwsze to mit, a tego drugiego sam nie jesteś w stanie udowodnić. Udowodnienie nie jest możliwe bo to jest własnie wiara. Wiara nie wymaga dowodów, wystarczą mity i przypowieści.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 09:13  
Cytuj
Biblia jest również księgą historyczną.

CYTAT (wikipedia)
Odkrycia archeologiczne, jak też badanie stylu literackiego tzw. ksiąg historycznych (np. Ksiąg Samuela i Królewskich) potwierdzają ich wczesne pochodzenie i wartość jako źródła historycznego


Jeżeli nie Bóg dał Dekalog, to kto?
Idąc Twoim tokiem rozumowania można stwierdzić, że postać Mieszka I to również mit ...

Jest wiele dowodów na istnienie Boga, ale takich które trzeba umieć dostrzec.
- czy możliwe jest żeby z samego wielkiego wybuchu powstał świat?
- jak wytłumaczysz niemożliwe uzdrowienia wielu ludzi?
- jak wytłumaczysz kilkuset letnie zachowanie ciała po śmierci bez balsamowania?
- jak wytłumaczysz opętania przez złego ducha?
- jak wytłumaczysz działanie egzorcyzmów?
- jak wytłumaczysz wielką radość życia człowieka w przypadku wielkiego cierpienia ofiarowanego właśnie Jezusowi?
- jak wytłumaczysz obraz Matki Bożej namalowany na płótnie z agawy prawie 500 lat temu, który nie niszczeje?
- jak wytłumaczysz wypowiedzi ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną?
- jak wytłumaczysz działanie modlitwy różańcowej, która powstrzymuje nawet czołgi - Filipiny - 22-25 lutego 1986 r.
- jak wytłumaczysz chybienie przez zamachowca o milimetry w naszego papieża Jana Pawła II?
- itd. itd. można by tak wiele wymieniać,

jest wiele dowodów, ale ludzie ich nie dostrzegają.

pewnie powiesz, ze to można wytłumaczyć, że to zbieg okoliczności, że to dalej wiara, ...

może to dalej wiara, ale mająca potężne podstawy!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 09:38  
Cytuj
Rsta-jak wytłumaczysz fakt że na kokoszej górce miał powstać kościół i nie powstał?Dzięki Obarze?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 09:39  
Cytuj

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 09:46  
Cytuj
CYTAT
Rsta-jak wytłumaczysz fakt że na kokoszej górce miał powstać kościół i nie powstał?Dzięki Obarze?

nie podejmuję się tego tłumaczyć, bo po prostu nie wiem

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 09:52  
Cytuj
No właśnie,Bóg nie pozwolił żeby powstał kościół,dziwne.Nie spalił Obary ogniem

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 09:57  
Cytuj
nieprawda, Bóg nie ingeruje w ten sposób w nasze życie,
Twoje twierdzenie jest błędne,
a może to szatan nie chciał kolejnego kościoła i tak namieszał?
a Bóg może chce jeszcze poczekać ... Jemu się nie spieszy umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 10:12  
Cytuj
CYTAT
Rsta-jak wytłumaczysz fakt że na kokoszej górce miał powstać kościół i nie powstał?Dzięki Obarze?


Dzięki P.Szlęzakowi który zadbał o pewne prawidłowości .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Sie 2016r. 10:24  
Cytuj
CYTAT
Biblia jest również księgą historyczną.
[/b]


A teraz sie zastanow kto pisze Historie i czy zawsze sie to pokrywa z prawda.

rsta dlaczego kosciol zabijal w imie Boga,fakt ze zabijali zwykli ludzie ale za kierownictwem papierza, czyli nastepce Sw Piotra.

Drugie pytanie co z nauka, ktora na kazdym kroku udowadnia ze Biblia, Tora, czy tez Koran to bajki.

I co bedzie gdy ludzie odkryja zycie po za ziemskie ( nawet prymitywne), wszystkie najwieksze religie legna w gruzach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »