NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Dzień Męża i Żony - 13 lipca,
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 08:34  
Cytuj
W kalendarzu jest wiele ustanowionych dni, w których obchodzimy często kontrowersyjne święta, a potrzeba takich dni jak Dzień Męża i Żony - święta, z którym utożsamiać się będą małżonkowie, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej trwać do końca życia.

Prawdziwy i trwały związek kobiety i mężczyzny musi być przypieczętowany Sakramentem Małżeństwa, który jest początkiem nowej rodziny, gdzie wychowują się dzieci. Jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoja miłość, a także zachować wzajemną wierność.

Oczywiście nadal pamiętamy, że najważniejszym świętem małżonków jest każda rocznica ich ślubu, którą świętować powinni szczególnie uroczyście.

Dzień Męża i Żony obchodzony jest 13 lipca każdego roku, tj. w dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, również świętych Zeli i Ludwika Martin.

Niech wspólne wypraszanie przez małżonków łask u Boga będzie w tym dniu owocowało trwałością i świętością małżonków i ich rodzin. Niech będzie to radosny dzień małżonków i całych rodzin.

W tym wyjątkowym dniu, małżonkowie powinni odnosić się do siebie szczególnie ciepło, by przeżyli go najlepiej jak potrafią.

Niech małżonkowie wybiorą się w tym dniu na spacer, do kina, czy na wspólną kolację.

A przy wspólnej modlitwie wieczornej niech wypraszają potrzebne dla siebie łaski przez wstawiennictwo świętych Zeli i Ludwika Martin. Skoro im udało się wychować pięć córek z których każdą Bóg wezwał do swojej służby, a między nimi Św. Tereskę, oraz oni sami doszli do świętości, to na pewno takie małżeństwo wie jak poradzić sobie z obecnymi problemami i dojść na końcu życia do Boga. Bo jako małżonkowie jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Proszę zachęcajmy wszystkich małżonków do świętowania Dnia Męża i Żony.

W tym dniu przyjdź do Jezusa podziękuj za swoją Żonę, za swojego Męża.

Przyjdź poproś Jezusa by wyprostował może pokręcone drogi Twojego życia małżeńskiego.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 08:34  
Cytuj

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 08:36  
Cytuj
13 lipca, nie 13 lipiec. umiech W tytule masz rażący błąd umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 08:50  
Cytuj
Dałem pauzę "-" czy to nie powoduje, że jest to wersja dopuszczalna? umiech
Trzeba by spytać Pana Ralczyka z Leliwy umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 08:54  
Cytuj
CYTAT
W kalendarzu jest wiele ustanowionych dni, w których obchodzimy często kontrowersyjne święta, a potrzeba takich dni jak Dzień Męża i Żony - święta, z którym utożsamiać się będą małżonkowie, którzy złożyli sobie wzajemną przysięgę przed Bogiem i pragną w niej trwać do końca życia.

Prawdziwy i trwały związek kobiety i mężczyzny musi być przypieczętowany Sakramentem Małżeństwa, który jest początkiem nowej rodziny, gdzie wychowują się dzieci. Jest to najmniejsza komórka społeczna, która musi być szczególnie chroniona. Aby rodzina była silna, małżonkowie muszą wciąż dbać i pielęgnować swoja miłość, a także zachować wzajemną wierność.

Oczywiście nadal pamiętamy, że najważniejszym świętem małżonków jest każda rocznica ich ślubu, którą świętować powinni szczególnie uroczyście.

Dzień Męża i Żony obchodzony jest 13 lipca każdego roku, tj. w dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, również świętych Zeli i Ludwika Martin.

Niech wspólne wypraszanie przez małżonków łask u Boga będzie w tym dniu owocowało trwałością i świętością małżonków i ich rodzin. Niech będzie to radosny dzień małżonków i całych rodzin.

W tym wyjątkowym dniu, małżonkowie powinni odnosić się do siebie szczególnie ciepło, by przeżyli go najlepiej jak potrafią.

Niech małżonkowie wybiorą się w tym dniu na spacer, do kina, czy na wspólną kolację.

A przy wspólnej modlitwie wieczornej niech wypraszają potrzebne dla siebie łaski przez wstawiennictwo świętych Zeli i Ludwika Martin. Skoro im udało się wychować pięć córek z których każdą Bóg wezwał do swojej służby, a między nimi Św. Tereskę, oraz oni sami doszli do świętości, to na pewno takie małżeństwo wie jak poradzić sobie z obecnymi problemami i dojść na końcu życia do Boga. Bo jako małżonkowie jesteśmy za siebie odpowiedzialni. Proszę zachęcajmy wszystkich małżonków do świętowania Dnia Męża i Żony.

W tym dniu przyjdź do Jezusa podziękuj za swoją Żonę, za swojego Męża.

Przyjdź poproś Jezusa by wyprostował może pokręcone drogi Twojego życia małżeńskiego.


Ty tak na poważnie?:szok::szok::szok:

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 08:56  
Cytuj
Jak najbardziej poważnie.
Z tego co wiem już rok temu takie święto było obchodzone.

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 09:01  
Cytuj
CYTAT
Dałem pauzę "-" czy to nie powoduje, że jest to wersja dopuszczalna? umiech
Trzeba by spytać Pana Ralczyka z Leliwy umiech


Nie Ralczyka,tylko profesora Bralczyka.Święto jak najbardziej potrzebneumiech

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 09:43  
Cytuj
CYTAT
Prawdziwy i trwały związek kobiety i mężczyzny musi być przypieczętowany Sakramentem Małżeństwa

Brrr, co to znaczy "musi"zapytanie Kto i na podstawie jakich przepisów będzie to egzekwowałzapytanie
Według mnie niektórzy muszą, niektórzy chcą, a jeszcze inni ani nie muszą, ani nie chcą więc nie wkładaj wszystkich do jednego worka umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 09:55  
Cytuj
Oczywiście, że nie musi każdy. Troszkę jest to uogólnione i pisane może do katolików.
Ale przecież niewierzący również biorą ślub cywilny, niech dla nich też będzie to święto.

Wg mnie kto nie ma ślubu, (choćby tylko cywilnego dla niewierzących), to przy pierwszej lepszej okazji chce czmychnąć ... ? umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 981
Dołączył: 6 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 10:15  
Cytuj
CYTAT
Oczywiście, że nie musi każdy. Troszkę jest to uogólnione i pisane może do katolików.

Trzeba było tak od razu umiech

A propos "czmychnąć" to obrączka nie jest ostatnim ogniwem w łańcuchu służącym do przykuwania współmałżonka do kaloryfera. Jeżeli ktoś zechce czmychnąć to nie przeszkodzi mu w tym ani kawałek metalu, ani kawałek papieru, ani sakrament. To po prostu kwestia tego co człowiek ma w głowie, a nie na palcu czy w papierach umiech

Zjadł owoc z drzewa poznania i ten smak na zawsze pozostanie mu w ustach. Henry James
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 10:26  
Cytuj
CYTAT
Wg mnie kto nie ma ślubu, (choćby tylko cywilnego dla niewierzących), to przy pierwszej lepszej okazji chce czmychnąć ... ? umiech


Taaaa, bo ci ze złotym krążkiem na palcu to wierni jak psy i o czmychaniu nawet nie myślą. Mam znajomych co 20 lat są ze sobą i tworzą rodzinę - bez ślubu - czy się to komuś podoba czy nie. Jakoś żadne z nich nigdzie na bok nie czmychnęło, i można ich stawiać za wzór dla niejednego "pełnoprawnego małżeństwa". Tak więc nie wkładaj wszystkich do jednego worka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 10:33  
Cytuj
Znów się musze z Toba zgodzić truskawko, ale patrzę na to jako katolik i na małżeństwo jako na Sakrament złożony przed Bogiem. Wiem, że niektórym to nie przeszkadza, ale jeżeli małżonkowie wspólnie pokładają nadzieję w Bogu, modlą się za siebie, najlepiej wspólnie, są każdej niedzieli na Eucharystii, a niekiedy i częściej to takie małżeństwo jest praktycznie nie do ruszenia. Pomimo trudności przetrwa.
Zauważ, że małżeństwa się rozpadają (mówię o katolickich) kiedy brakuje w nich odniesienia do Boga.

Pani_Frau nie wkładam wszystkich do jednego worka - wyjątki się zdarzają...

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 07:12  
Cytuj
Napiszcie jak zamierzacie spędzić ze współmałżonkiem to nowe Święto? - Dzień Męża i Żony! całus

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 374
Dołączył: 2 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 08:33  
Cytuj
hm....to może sprzedamy dzieci do teściów i będziemy z mężem uprawiać dziki seks ale taki dziki! dziki!...

Uwielbiam dzieci!!! zwłaszcza te płci męskiej pomiędzy 20 a 40 rokiem życia
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 08:44  
Cytuj
CYTAT
hm....to może sprzedamy dzieci do teściów i będziemy z mężem uprawiać dziki seks ale taki dziki! dziki!...


Myślę że to wspaniały pomysłumiech

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 08:52  
Cytuj
CYTAT
hm....to może sprzedamy dzieci do teściów i będziemy z mężem uprawiać dziki seks ale taki dziki! dziki!...


Taki dziki, dziki sex to najlepszy jest z sąsiadem :-) :-)good

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 09:27  
Cytuj
To wstyd, że ludzie są tak egoistyczni ...
wybierając sąsiada ranią współmałżonka - osobę najbliższą i najukochańszą!
Wstydź się BLADIR !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 09:28  
Cytuj
rsta ty tak serio ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 09:30  
Cytuj
przecież żartów sobie nie robię ...

ostatnio spotkałem koleżankę, którą mąż zostawił dla innej, dziecko zresztą też, szkoda mi tej kobiety i dziecka,
a byli tacy zakochani, a jaki był o nią zazdrosny ...

ratujmy małżeństwa, a nie rozbijajmy ich !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 09:38  
Cytuj
CYTAT
To wstyd, że ludzie są tak egoistyczni ...
wybierając sąsiada ranią współmałżonka - osobę najbliższą i najukochańszą!
Wstydź się BLADIR !!!


goodgoodgood
Oj, wstydzę się, wstydzę...bardzo.się tego wstydzę.

Nie sądziłam, że to coś złego...
Sąsiad mówił, że to nie jest grzech...
Co ja powiem Stefanowi jak wróci z roboty?
Jeszcze dzisiaj, w takie święto..
sciana


sciana

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 8 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 09:40  
Cytuj
człek zrobił głupotę,to jeszcze trza mu przypominać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 10:35  
Cytuj
Dobrze,a jeżeli sąsiadka jest w potrzebie i ja jej nie pomogę to czy popełnię grzech zaniechania?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 10:45  
Cytuj
CYTAT
hm....to może sprzedamy dzieci do teściów i będziemy z mężem uprawiać dziki seks ale taki dziki! dziki!...


Gorzej jak teściowie też chcieli świętować umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 10:52  
Cytuj
CYTAT
Dobrze,a jeżeli sąsiadka jest w potrzebie i ja jej nie pomogę to czy popełnię grzech zaniechania?


To powiedz jej chociaż parę świnstewek na ucho cool girlcool girlcool girl

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 11:05  
Cytuj
z pięknej miłości zrobiliście bagno ...

są tu jeszcze jacyś normalnie myślący ludzie ???

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 73
Dołączył: 15 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Lip 2016r. 11:39  
Cytuj
Obrazek
W Stalowej Woli nie słyszałem aby była jakaś msza w tej intencji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Wydarzenia »