NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Rowery miejskie - status, Co z tymi rowerami
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2018r. 15:25  
Cytuj
CYTAT
czy na każdej stacji są rowery z siedzeniem dla dzieci? Można w ogóle przewozic dzieci na takim rowerze? Ktoś się orientuje?


Faktycznie aplikacja powie Ci gdzie jest taki rower. Można wozić dzieciaka.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2018r. 15:25  
Cytuj

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2018r. 19:42  
Cytuj
Ile kosztuje przejażdżka? Jak się koszt nalicza?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2018r. 20:57  
Cytuj
CYTAT
Ile kosztuje przejażdżka? Jak się koszt nalicza?


Można pytać o opinie itp., ale takie dane to przecież są w necie, google nie boli.
https://stalowawolamiastorowerow.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2018r. 12:06  
Cytuj
Nextbike czy to już koniec?poznikały stojaki i terminaleneutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2018r. 12:10  
Cytuj
To był program pilotażowy. Jeśli miasto zdecyduje się na rowery miejskie na stałe, musi rozpisać przetarg. Ale niech Stalowe Miasto podejmie ten temat. Może w przyszłym roku pojawi się rower IV generacji jak w Rzeszowie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 15 Lis 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2018r. 12:38  
Cytuj
moim zdaniem miasto sie nie zdecyduje... nie poszły za bardzo te rowery zdegustowany

Wygraj ze zmarszczkami - wypróbuj Richevon https://poznajrichevon.pl/produkt/richevon/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 3 Gru 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2018r. 06:32  
Cytuj
Rowery i stojaki zniknęły na zimę jak i w tamtym roku, czy będą od wiosny hmmm zobaczymy. Ale koszt to grosze, korzystałam i naprawdę opłata zależy od czasu wypożyczenia, ale to kilka złotych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1232
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lis 2018r. 06:55  
Cytuj
źle piszesz nie znikały nigdy na zimę stojaki i terminale,zabierali tylko rowery,to już raczej koniec nexbite w Stalowej Wolineutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 827
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Lis 2018r. 12:40  
Cytuj
Jeśli to koniec to szkoda, bo to była najlepsza rzecz w tym mieście.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2018r. 15:26  
Cytuj
Rowery na 100% wrócą na wiosnę- informacja pewna, bo od samego Prezydenta, można spytać na facebooku umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 429
Dołączył: 10 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Lis 2018r. 17:52  
Cytuj
Musza oglosic przetarg. A firm jest kilka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 26 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lis 2018r. 13:57  
Cytuj
Fajne były i niech wrócą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 09:00  
Cytuj
Chyba powoli szykują się do reaktywacji Rowerów Miejskich, bo montowane są nowe stacje. Firma jednak inna niż ostatnio (szkoda, coś tam mi na koncie zostało i przepadło:(). Ktoś wie co to za nowa firma? Przejechałem za szybko i nie widziałem nazwy firmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 09:23  
Cytuj
Początkiem tygodnia widziałem samochód i człowieka pod wzorcowym z firmy Roovee. Wyglądało jakby robił jakieś rozpoznanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1960
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 10:02  
Cytuj
CYTAT
Firma jednak inna niż ostatnio (szkoda, coś tam mi na koncie zostało i przepadło :(

Środki nie przepadają. Możesz je wykorzystać w razie potrzeby w innym mieście, gdzie Nextbike oferuje swoje usługi. Swoją drogą szkoda, że nie zdecydowano się na system IV generacji (bez stacji dokujących).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 10:53  
Cytuj
CYTAT
Początkiem tygodnia widziałem samochód i człowieka pod wzorcowym z firmy Roovee. Wyglądało jakby robił jakieś rozpoznanie.


O to to, faktycznie chyba taka tabliczka mi się rzuciła w oczy.

Sprawdziłem na stronce teraz tej firmy, ciekawy tekst:

Współdzielony system rowerów ROOVEE może zmienić oblicze każdego miasta. Dzięki zastosowaniu technologii lokalizacji GPS, GSM oraz czujnikom ruchu, rozpoczynasz i kończysz jazdę w dowolnym miejscu wyznaczonym przez administratora. Brak stacji lub ich wirtualne odpowiedniki to oszczędność dla miasta oraz wolność i wygoda dla Ciebie. Wybierz ROOVEE w dowolnej chwili, tam gdzie tego potrzebujesz.

Czyli co, mają IV generację ale nie dla nas? Za kasę jaką miasto zapłaciło, to powinny być też skutery itp. jak w innych miastach.

Poszperałem dalej i takie coś znalazłem - https://stalo(...)122.html
To jednak 4 generacja? Czemu nikt się nie chwali umiech? Niespodzianka miała być czy co umiech?

wyborca - no marne pocieszenie umiech na bank wykorzystam te środki jeżdżąc rowerem w innym mieście umiech - niestety, dla mnie to środki przepadły...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 11:11  
Cytuj
Jedno najważniejsze pytanie:
Jakie będą ceny?
Bo na stronie Roovee nie znalazłam takich informacji. W regulaminie pisze tylko że trzeba przestrzegać tabeli opłat, i tyle. Pewnie będzie w aplikacji, ale nie będę jej instalować do puki nie zobaczę jakie są rowery i czy warto. Ale może ktoś już ją ma i podzieli się informacjami.
Mam nadzieję że nie będziemy płacić jak za zboże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 18 Lip 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 12:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 16 Marz 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 12:07  
Cytuj
O co chodzi z tą 4 generacją? Nie jestem w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 18 Lip 2018r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 12:25  
Cytuj
CYTAT
O co chodzi z tą 4 generacją? Nie jestem w temacie.


Użytkownik może bezpłatnie podróżować przez pierwsze pół godziny, a po przekroczeniu tego czasu za każdą kolejną minutę płaci 5 groszy. Opłata inicjalna (10 złotych) w całości może zostać przeznaczona na przejazdy lub odebrana w każdej chwili przez użytkownika. Po zwróceniu roweru do strefy ROOVEE PARK użytkownik nie poniesie żadnej dodatkowej opłaty, jeśli natomiast zostawi go w dowolnie wybranym przez siebie miejscu zapłaci za to dodatkowo 5 zł. Ale uwaga! Osoby, które odnajdą rower i odprowadzą go do strefy otrzymają 4 zł na kolejny przejazd. Ten system w innych miastach okazał się na tyle atrakcyjny, że użytkownicy specjalnie znajdowali rowery, które były poza strefą, by zyskać dodatkowe środki na swoje konto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 13:24  
Cytuj
CYTAT
O co chodzi z tą 4 generacją? Nie jestem w temacie.


3 generacja rowerów musi być zwracana do stacji, 4 generacja może być zwracana w wyznaczonej strefie (bo są monitorowane itp.). Także dopiero 4 generacja daje naprawdę swobodę używania rowerów i wtedy faktycznie może zastąpić jazdę rowerem prywatnym itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1180
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 13:29  
Cytuj
https://www.stalowawola.bike/

no to jednak 4 generacja?!?! No teraz to faktycznie używanie rowerów nabierze sensu umiech Ale oby stalowowolska "dzicz" (bo takich nie brakuje) nie rozwali tego co dobre...

ps
Widzę, że w STW wszystko jest drożej niż w innych miastach gdzie jest ta sieć (tzn. obczaiłem 2 przykłady i wszędzie taniej...)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 15:37  
Cytuj
CYTAT
jeśli natomiast zostawi go w dowolnie wybranym przez siebie miejscu zapłaci za to dodatkowo 5 zł. Ale uwaga! Osoby, które odnajdą rower i odprowadzą go do strefy otrzymają 4 zł na kolejny przejazd. Ten system w innych miastach okazał się na tyle atrakcyjny, że użytkownicy specjalnie znajdowali rowery, które były poza strefą, by zyskać dodatkowe środki na swoje konto.


Głupie to. To jeżeli pojadę takim rowerem do Lidla na zakupy i go zapnę to zapłacę za niego 5zł? pomimo tego że chcę na nim wrócić? To powinien mi się tylko czas liczyć, a nie wciskają mi dopłatę. A po 2 może mi ktoś go zajumać i czeka mniej spacer do najbliższej stacji pod warunkiem że jakiś rower tam będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 827
Dołączył: 4 Lip 2018r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 17:35  
Cytuj
CYTAT
Głupie to. To jeżeli pojadę takim rowerem do Lidla na zakupy i go zapnę to zapłacę za niego 5zł? pomimo tego że chcę na nim wrócić? To powinien mi się tylko czas liczyć, a nie wciskają mi dopłatę. A po 2 może mi ktoś go zajumać i czeka mniej spacer do najbliższej stacji pod warunkiem że jakiś rower tam będzie.

Punkt 13 regulaminu operatora:
Postój/pauza - wstrzymanie przejazdu w Aplikacji mobilnej użytkownika STALOWA WOLA MIASTO ROWERÓW oraz poprzez ręcznie zamknięcie ROOVEE LOCK CONTROL.

***** ***
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2019r. 19:01  
Cytuj
CYTAT

Punkt 13 regulaminu operatora:
Postój/pauza - wstrzymanie przejazdu w Aplikacji mobilnej użytkownika STALOWA WOLA MIASTO ROWERÓW oraz poprzez ręcznie zamknięcie ROOVEE LOCK CONTROL.

Za to płacę, tak?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Rowerzyści »