NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Tabliczka zakazu....,
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 11:28  
Cytuj
Mam pytanie odnośnie tabliczek "Zakaz wprowadzania psów",których z dnia na dzień przybywa na trawnikach.Sama mam psa,po którym sprzątam ja,jak i cała moja rodzina,a robi się naprawdę problem bo już w zasadzie tam gdzie mieszkam,nigdzie nie można wyprowadzić czworonoga,bo wszędzie jest zakaz.Czy te tabliczki mają "móc prawna"?
Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 11:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 11:30  
Cytuj
Żadnego. Tak samo jak "parking tylko dla mieszkańców". Olej to,:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 16 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 11:49  
Cytuj
Miszkam w Stalowej ponad 30 lat i nie widziałam żeby ktoś sprzątnął po swoim psie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 11:52  
Cytuj
Agnieszk,bardzo mi przykro z tego powodu,a jeśli chcesz zobaczyć to zaproszę Cię na wspólny spacer z moim psem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 16 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 12:18  
Cytuj
Pearl , bardzo cię polubiłam, oby więcej było takich osób jak ty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 13:23  
Cytuj
Cieszę się niezmiernie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 8 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 13:58  
Cytuj
CYTAT
Miszkam w Stalowej ponad 30 lat i nie widziałam żeby ktoś sprzątnął po swoim psie



ja też sprzątam po swoim psie/i to od wielu lat/.ludzi sprzątających po swym psie jest coraz więcej,ale to i tak jak przypuszczam to tylko 5-10%.szkoda

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 19:00  
Cytuj
Ostatnio Nosel w Radiu Zet udowodnił ,że taki zakaz nie ma prawa bytu. Olej to ale sprzataj po pupilu ;)

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Cze 2016r. 22:35  
Cytuj
CYTAT
Ostatnio Nosel w Radiu Zet udowodnił ,że taki zakaz nie ma prawa bytu. Olej to ale sprzataj po pupilu ;)


Może w radiu Zet nie,ale na osiedlowym trawniku można wyłapać mandat.
Koleżanka wyprowadzała jamn...rottweilera i mandat dostała.Jak wygląda w kosztach procedura odwoławcza? może lepiej dmuchać na zimne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 313
Dołączył: 7 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 05:52  
Cytuj
Dalibor,rozumiem,że mandat poleciał tylko i wyłącznie za wyprowadzenie psa na "teren zabroniony",a nie np.za to,że nie posprzątała po nim....? Jeśli tak,to Policja nie miała prawa do tego aby ukarać ją mandatem (słowa Pani ze spoldzielni,odpowiedzialnej za wystawianie zezwolen na tego typu tabliczki).
Dzwoniłam,pytałam,dowiadywalam się jak to jest z tymi zakazami.
Pani (bardzo uprzejma zresztą)powiedziała mi,że od bardzo dawna nie wystawia już tego typu zezwolen,bo to marnowanie czyichś pieniedzy (kasa na nie idzie z kieszeni mieszkańców danego osiedla).Pies czytać nie umie,mocy prawnej to nie ma,często tabliczki są niszczone,więc jaki sens....?
Tabliczkę na moim osiedlu,po naradzie z zarządem bloku,"wkopal sobie" zarządca budynku,bo kiedyś gdzieś tam już taka była i postanowili że będzie od nowa,ale jeśli sprzątam po swoim czworonogu i nie niszczy on zieleni,to nie mam się co przejmować tym zakazem i nadal mogę go tam wyprowadzac,a Policja NIE MA PRAWA wlepiac za to mandatów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 07:45  
Cytuj
Dalibor ciekawy jestem na jakiej podstawie i co wpisał policjant na mandacie (podstawę ukarania).

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 297
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 09:38  
Cytuj
Na piszcie do Luvka. On ma gościa na rowerze co jeździ po osiedlach to wam pomoże.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 10:11  
Cytuj
CYTAT
Dalibor,rozumiem,że mandat poleciał tylko i wyłącznie za wyprowadzenie psa na "teren zabroniony",a nie np.za to,że nie posprzątała po nim....? Jeśli tak,to Policja nie miała prawa do tego aby ukarać ją mandatem (słowa Pani ze spoldzielni,odpowiedzialnej za wystawianie zezwolen na tego typu tabliczki).



To było jakiś czas temu, jakie były szczegóły? nie wiem. Z innej beczki - kiedyś za kartę pojazdu, trzeba było zapłacić 500 zł,okazało się,że nie było to zgodne z prawem,można się odwoływać. Straż Miejska w innych gminach,też bezpodstawnie karała kierowców - można się odwoływać...Taka rzeczywistość.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 109
Dołączył: 24 Marz 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 10:16  
Cytuj
Policja to głąby. Trafił głąb na głąba i być może wystawił mandat, a drugi mądry zapłacił. Mi kilka lat temu taki głąb zatrzymał dowód rejestracyjny z nieaktualny przegląd. Mówię mu, że coś źle patrzy bo ja przegląd robię zawsze jesienią, a mamy marzec. Upierał się, że nieważny i koniec. Co z tego, że pokazuję mu, że jest wpisany data ważności wrzesień, ale ten cymbał zamiast 9 widział tam wpisaną trójkę. W wydziale komunikacji oczy ludzie przecierali ze zdumienia jak można tam było odczytać trójkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 4 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2016r. 16:07  
Cytuj
http://www.serwisprawa.pl/artykuly,10294,26547,zakaz-wyprowadzania-psow-niezgodny-z-prawem-przelomowy-wyrok-naczelnego-sadu-administracyjnego

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 11 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2016r. 15:57  
Cytuj
CYTAT
Policja to głąby. Trafił głąb na głąba i być może wystawił mandat, a drugi mądry zapłacił. Mi kilka lat temu taki głąb zatrzymał dowód rejestracyjny z nieaktualny przegląd. Mówię mu, że coś źle patrzy bo ja przegląd robię zawsze jesienią, a mamy marzec. Upierał się, że nieważny i koniec. Co z tego, że pokazuję mu, że jest wpisany data ważności wrzesień, ale ten cymbał zamiast 9 widział tam wpisaną trójkę. W wydziale komunikacji oczy ludzie przecierali ze zdumienia jak można tam było odczytać trójkę.


Niestety, tak już bywa. Szczerze mówiąc mimo że wiem, że można z psami wchodzić wszędzie, gdzie wiszą te tabliczki zakazu, to zwyczajnie tego nie robię. Boję się, że trafię na takiego policjanta sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 23 Sie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2016r. 11:55  
Cytuj
Te tabliczki to bzdury. Krew mnie zalewa jak je widzę.... Gdzie pies ma załatwić swoje potrzeby, skoro wszędzie widnieje zakaz ? Śmiechu warte. Inna sprawa to kultura właścicieli. Rzeczywiście widać zmianę i część sprząta po swoim pupilu. Z moich obserwacji najczęściej są to 25-35, zdarzają się też starsze Panie. Niestety rośnie młode pokolenie, które wszystko ma w d...e. Idzie młody chłopak, czy dziewcze z buntem wypisanym na twarzy, bądź smartfonem w ręku i po swoim pupilu już nie posprząta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2016r. 12:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2016r. 14:13  
Cytuj
Mam psa, przyznaję że aktualnie po nim nie sprzatam bądź robię to sporadycznie (jak narobi w niewłaściwym miejscu). Mimo to nie podoba mi się to orzecznictwo.
Są tereny które powinny być całkowicie odizolowane od czworonogów. Place zabaw, plaże, boiska itp. No ale stawianie takiej tabliczki zakazu na przyblokowym trawniku to absurd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Gru 2016r. 20:59  
Cytuj
Ustawianie tabliczek z zakazem wyprowadzania zwierząt w parkach czy na placach zabaw jest ograniczaniem praw właścicieli psów - takiego zdania są sądy. - cytat z ww artykułu.

Jeszcze chwila i doczekamy się - zakaz scigania ludzi gwałcących dzieci - to ograniczenie praw i wolnosci pedofili.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 510
Dołączył: 21 Wrz 2016r.
Skąd: Stalowa Wola
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 12 Gru 2016r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
Ustawianie tabliczek z zakazem wyprowadzania zwierząt w parkach czy na placach zabaw jest ograniczaniem praw właścicieli psów - takiego zdania są sądy. - cytat z ww artykułu.

Jeszcze chwila i doczekamy się - zakaz scigania ludzi gwałcących dzieci - to ograniczenie praw i wolnosci pedofili.
Nie rozumiem.......wszyscy walczą o prawo do życia ale jak chodzi o psy w mieście to ci sami ludzie uważają że pies co prawda ma prawo żyć ale bez ...srania. Nikt palcem nie kiwnie jak mamusia na placu zabaw ściąga swojej Angelice majtki żeby się wysikała ale jak pies podniesie nogę na trawce żeby sobie ulżyć to zaraz obrońcy trawy robią krzyk.

Kuna
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2016r. 10:25  
Cytuj
To i ja dorzucę "parę groszy" od siebie umiech
Uważam podobnie jak mimoza...Nie mam pieska...z góry zaznaczę.
Brocha mnie jeśli widzę kogoś z pieskiem, sprzątającego bądź nie...
Szlak mnie bierze jednak gdy idę i mijam ludzkie gówno...gdy widzę chłopa z wackiem w ręku lejącego na trawniku....

Oczekujemy od zwierzęcia...że jak dobry gospodarz przyniesie swoje gówno z powrotem do domu...Od zwierzęcia który móżdżek ma wielkości...no właśnie, mniejszej niż naszej.
Pracuję niedaleko hali targowej i po sobotnich handlach gówna ludzie walają się wszędzie...
Kolejny przykład piaskownica...lato....i mamuśki, które nie zabiorą dziecka za potrzebą...gdzieś dalej, z dala od innych chociażby bawiących się dzieci (wiem, czasami to może być trudne)...ale gdy takie dziecko wdepnie w gówno psie to jest awantura umiech i wielkie oburzenie..


Kiedyś byłam świadkiem pewnej syt. Pewna Pani, dojrzała...mieszkająca na parterze w jednym z punktowców umiech ...wyszła z pieskiem na spacer...do lasku, tuz przy swoim bloku, około 15-20 metrów od wejścia do klatki, swojej oczywiście. Piesiek sikał pod jednym drzewkiem a Pani na narciarza pod drugim :umiechumiechumiechSerio....
Miłego dnia umiech...oby nie gównianego....

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 13 Paź 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2016r. 10:27  
Cytuj
Niemam nic do piesków dla mnie mogą chodzić wszędzie ale jak wychdzę z zdzieciakami i niemogą sodie pobiegać do co krok mina to niejestem zadowolony z "wolności dla piesków i ich właścicieli" jak ja nie mam wolności z dziećmi bo jakiś piesek ją miał a właściciel to olał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2016r. 10:42  
Cytuj
Trawniki przyblokowe powinny być bez wstępu dla psów.
Nikomu nie jest miło jak pies narobi pod oknem czy przed drzwiami wejściowymi.
Ogromna większość po swoim psie nie sprząta i to jest ogromny problem.
Pies nie ma rozumu, ale jego właściciel ma !!!
Najlepiej wyznaczyć miejsca gdzie psy mogą załatwiać swoje potrzeby i ogrodzić je, aby jakieś dziecko się tam nie zapędziło.
Odchody po psach mają wiele niebezpiecznych bakterii i zarazków.
Musimy sobie odpowiedzieć na pytanie czy ważniejszy jest pies, wolność właściciela psa czy zdrowie naszych dzieci !!!

Poza tym jak ktoś ma w bloku psa, szczególnie dużego to czy on nie męczy tego psa, każąc przebywać mu w ciasnym mieszkaniu?

Byłem kiedyś świadkiem jak nawet mały pies, który wszedł ze swoim panem do urzędu ugryzł kobietę, która stała w kolejce za tym panem.

Właściciele psów - szanujcie wolność ludzi, którzy ich nie mają i nie chcą być przez nich pogryzieni i wdrepywać w ich gówna !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2016r. 11:07  
Cytuj
RSTA- super. Stuprocentowa zgodność...


Poruszyłeś tmt higieny, zarazków...baterii...
"Odchody psie maja wiele niebezpiecznych bakterii i zarazków...." a co z gównem ludzkim? Ono nie ma bakterii ?
Co w sytuacji gdy mężczyzna/chłop/chlejus sika na zewnątrz, po trawce patrzac w niebo... rękoma dotyka wacka, później idzie do sklepu i łapie za koszyk służący do targania zakupów. Ba, zapomniałam o klamce drzwi....sklepu.
Następnie idziesz TY, Twoja pociecha....łapiecie za klamkę, koszyczek...i zaswędziało Cie coś pod nosem...ręka drapiesz drażniące Cie miejsce...Można rzec, ze jakiś koleś swoim jajkiem podrapał Cie po twarzy umiechumiech

Fajna sprawa....
Meritum sprawy: Albo sramy wszyscy albo nikt umiech
Raz jeszcze...miłego dnia
Tyle w tmt-cie gówna.

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »