NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
Ubezpieczenie na lot do UK,
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 16:48  
Cytuj
Niektóre linie lotnicze np.Ryanair oferują wykupienie dodatkowego ubezpieczenia (ok.80zł); czy warto je kupic czy lepiej kupic sobie ubezpieczenie w jakiejs firmie; pobyt w UK ma byc kilkudniowy..?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 16:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Liverpool
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 17:43  
Cytuj
Ale ubezpieczenie od czego ??
Od latania samolotem ?
Komunikacyjne ?
Czy najzwyklejsze, jezeli zachorujesz i bedziesz potrzebować wizyty w szpitalu ? umiech

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 18:18  
Cytuj
to oferują w Ryanairze:
Koszty opieki medycznej do150 000 €
Rzeczy osobiste do 1,500 €
Anulowanie podróży ze względu na nieoczekiwane okoliczności do 500 €
Zwrot kosztów biletu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 18:19  
Cytuj
Lece po raz pierwszy w związku z czym nie orientuje sie...czy to jest w ogóle potrzebne, cos warte?W NFZ i tak musze załatwic tą karte...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 227
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Liverpool
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 18:41  
Cytuj
Jezeli chodzi ci o leczenie w razie choroby czy wizyty niespodziewanej w szpitalu to w NFZ tak jak pisalas(es), wyrob karte i to wszystko umiech Ona w zupelnosci wystarczy.

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 21:03  
Cytuj
Mam ponad 40 lotów Ryanerem i nigdy nawet się nie zastanawiałem nad ubezpieczeniem, więc śmiało leć bez.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 21:29  
Cytuj
Bilet kupuje z dosc dużym wyprzedzeniem, chciałabym liczyc na ew. zwrot kosztów w razie rezygnacji, biore pod uwage pewne sytuacje z powodu których bede musiała zrezygnowac z lotu...Z tego ubezpieczenia wynika ze taki zwrot za bilet wchodzi w gre; miał ktos moze taką sytuacje?Ale chce sie zabezpeiczyc przed ew. choroba/pobytem w szpitalu tam na miejscu..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 254
Dołączył: 12 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 22:23  
Cytuj
Przeczytaj dokladnie w polisie z jakich powodow moze nie dojsc do podrozy zeby nastapil zwrot kosztow biletu. Czysto losowe rzeczy: szpital, smierc, zawalenie domu itd.. Polisa strona 10. No i jakby co, to jest udzial wlasny - 15 eurasow. Czyli wyplaca o te 15 ojro mniej. Plus cena polisy - koszt bedzie pewnie podobny do ceny biletow.
Ogolnie z ubezpieczycielami to jest trudna przeprawa. Ostatnio jeden z ubezpieczycieli zaoferowal znajomej za 3-dniowe opoznienie dostawy bagazu "zwrot poniesionych kosztow" w kwocie ... 26 PLN. Na 2 osoby umiech Realnie wydana i udokumentowana kwota na niezbedne w tej sytuacji rzeczy pierwszej potrzeby wyniosla 130 USD. Ja osobiscie, rozmawiajac z ubezpieczycielem w sprawie likwidacji mojej szkody, slyszalem jak gosc czyta na glos poszczegolne punkty OWU i zastanawia sie czy z tego pkt. nie daloby sie odrzucic roszczenia.
Jakies ubezpieczenie oczywiscie warto miec, ale jak ono zadziala w praktyce to wielka niewiadoma. Ubezpieczenie daje jedynie zludzenie bezpieczenstwa w podrozy. W praktyce ubezpieczyciel robi wszystko zeby nic nie wyplacic. Albo prawie nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 30 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Maja 2016r. 10:22  
Cytuj
Robisz sobie problem jakbyś leciała do Stanów. Latałem do U.K i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby kupować jakieś ubezpieczenie i w dodatku na kilka dni, to bez sensu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2016r. 12:01  
Cytuj
cóż za głupi komentarz; bez sensu to jest wtedy kiedy sie nic nie dzieje, gorzej jak cos sie zacznie dziac..a że mam takie obawy to pytam, ale nie zamierzam cie wtajemniczac w szczegóły.To tak jak gbyby twierdzic, że wypadek to można miec ale 500km od domu a w odległości 10km to juz nic sie stac nie może...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »