NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Ostrogi piętowe, ktos ma jakies doswiadczenia
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 21:42  
Cytuj
Moze ktos z was ma bolesne ostrogi piętowe i moze mi poradzic co robic,czego uzywa,moze ma sprawdzone jakies podkladki pietowe? jak tak to jaka firma i gdzie kupione,czy sa jakies masci ,zele tabletki wszystko na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 21:42  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8407
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 21:49  
Cytuj
Może wizyta u ortopedy? Mnie też boli stopa w okolicy pięty i sam zastanawiam się czy nie iść do lekarza. Teraz używam wkładek Scholl. Jest sporo lepiej ale to takie doraźne działanie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Maja 2016r. 22:47  
Cytuj
CYTAT
Może wizyta u ortopedy? Mnie też boli stopa w okolicy pięty i sam zastanawiam się czy nie iść do lekarza. Teraz używam wkładek Scholl. Jest sporo lepiej ale to takie doraźne działanie.


bylam stad wiem ze mam,zabiegi (na ktore czekam do sierpnia) i jakies wkladki zalecil kupic.To jest nieuleczalne jedynie mozna zlagodzic troszke,ale wiem ze sa bardzo skuteczne wkladki tylko nie znam firmy i orteza jest skuteczna podobno,dlatego chcialam dowiedziec sie od kogos kto zmaga sie z ostrogami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 808
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 19:36  
Cytuj
No ale jak już jest termin zabiegu to pewnie nie pomoże żadna wkładka, moja znajoma miała operację na to w Stalowej, później chodziła trochę o kulach. Teraz jest bardzo zadowolona, choć trzeba było chodzić na zabiegi rehabilitacyjne, ale mówi, że warto było

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 21:10  
Cytuj
Sprawdzony sposób który pomaga:
100 g olejku terpentynowego
50 g octu 10 %
2 całe jajka
Wszystko razem roztrzepać (wygląda jak majonez )
Trzymać w chłodnym miejscu. Przed nałożeniem mikstury moczyć nogi 30-40 min w gorącej wodzie z zawartością soli iwonickiej . Następnie posmarować ostrogi miksturą. Nałożyć na stopy worki foliowe a następnie skarpety na całą noc. Czynność powtarzać przez 3-4 dni
Jeśli pomoże ( a na pewno bo znajoma tak właśnie się wyleczyła ) to proszę o informację na forum umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 29 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2016r. 22:22  
Cytuj
ostrogi mam wyleczone, kilka lat nie mam zadnych dolegliwosci. Zadne masci, terpentyny, jaja! Tylko laser, nie jest drogi, można sobie kupic już a nie czekać do sierpnia, potem powtórzyc drugą dziesiątke a reszte w sierpniu. Mogą tez byc ultradzwieki do kompletu. Zadne wkladki, tylko te zabiegi. Mam nadwage, chodze, tancze nic mnie nie boli!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Maja 2016r. 08:03  
Cytuj
Ostrogi piętowe,na razie nie usunie żaden specyfik,jedynie operacja.
Leczenie ultradźwiekami,laserem,okłady lodem,czy jakieś inne sposoby moga na dłuższy czas usunąć ból,ale nigdy na zawsze.Wiem,bo mam i znam ten ból.
Mogę tylko pocieszyć,że boleć musi,bo jak boli,to znaczy,że człowiek żyje!

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 8 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2016r. 10:15  
Cytuj
Fala uderzeniowa (jeden zabieg 20zl) bolesne ale skuteczne i laser przeciwzapalnie. Więcej nie ma co kombinować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 16
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 18:54  
Cytuj
Gdzie najbliżej i kto robi zabiegi falą uderzeniową ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 20:37  
Cytuj
CYTAT
Moze ktos z was ma bolesne ostrogi piętowe i moze mi poradzic co robic,czego uzywa,moze ma sprawdzone jakies podkladki pietowe? jak tak to jaka firma i gdzie kupione,czy sa jakies masci ,zele tabletki wszystko na ten temat.
podkładki nic nie daja ale mozna kupic w sklepie rehabilitacyjnym przy swiatłach na wprost duzego koscioła.. a tak to leczy sie laserami niestety długo to trwa, skierowanie daje ortopeda

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 20:38  
Cytuj
CYTAT
Moze ktos z was ma bolesne ostrogi piętowe i moze mi poradzic co robic,czego uzywa,moze ma sprawdzone jakies podkladki pietowe? jak tak to jaka firma i gdzie kupione,czy sa jakies masci ,zele tabletki wszystko na ten temat.
zele masci nic nie daja mozna moczyc w wodzie to troszke usmiezy ból

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 8 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Maja 2016r. 22:35  
Cytuj
CYTAT
Gdzie najbliżej i kto robi zabiegi falą uderzeniową ?

Z tego co pamiętam to około 2 tygodni oczekiwania (prywatnie) u Goli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 08:01  
Cytuj
Brałem 4 lata temu 15 zabiegów laserem na każdą piętę plus 15 zabiegów magnetronik (pole magnetyczne) i do dziś spokój , a wcześniej było chodzenie do południa na paluszkach .Więc skuteczność zabiegów pewnie w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta :-)

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 89
Dołączył: 20 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 09:46  
Cytuj
Mi też pomogła seria zabiegów. Dolegliwości nie wróciły.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 12:28  
Cytuj
Do DOBREGO fizjoterapeuty marsz, a nie do ortopedy ... fizjoterapia tylko jako mały dodatek do manualnej pracy!

Żartem jakimś jest "leczenie" tylko magnetornikiem czy laserem ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 26 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 16:22  
Cytuj
CYTAT
ostrogi mam wyleczone, kilka lat nie mam zadnych dolegliwosci. Zadne masci, terpentyny, jaja! Tylko laser, nie jest drogi, można sobie kupic już a nie czekać do sierpnia, potem powtórzyc drugą dziesiątke a reszte w sierpniu. Mogą tez byc ultradzwieki do kompletu. Zadne wkladki, tylko te zabiegi. Mam nadwage, chodze, tancze nic mnie nie boli!

Zgadzam się w zupełności; 2 lub 3 razy po 10 ultradzwięków i po klopocie... przynajmniej do tej pory a minęło już kilkanaście lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1577
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
Moze ktos z was ma bolesne ostrogi piętowe i moze mi poradzic co robic,czego uzywa,moze ma sprawdzone jakies podkladki pietowe? jak tak to jaka firma i gdzie kupione,czy sa jakies masci ,zele tabletki wszystko na ten temat.


Nie wiem jaki masz styl ubierania się i czy na co dzień zaakceptowałabyś takie coś jak chodzenie w prawdziwych butach do biegania. Wyleczyłem tym ból stopy w okolicy pięty. A bolało mnie okropnie i pomogło całkowicie.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 11 Wrz 2011r.
Skąd: Madrid 28-024
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2016r. 19:08  
Cytuj
Przeszłam każdy etap badan, jaki jest możliwy do wykonania w przypadku bolu ostrogi piętowej- a było ich wiele (dodam może , ze było to w Madrycie rok temu) Sprawdziła się jednak diagnoza sędziwego lekarza traumatologa że: ostroga leczona boli 6 miesiecy, nieleczona pół roku. Sprawdziło się co do joty. Zazywalam tylko (dorażnie) tabletki przeciwbólowe dexketoprofeno (sa w Polsce) i po ostrodze nie ma śladu. Operacja jest ostatecznoscia, ponieważ nie ma pewności czy nie odrośnie. Należy przeczekać, chociaż łatwo nie jest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Maja 2016r. 10:18  
Cytuj
Każdy etap badań przeszłaś - a ile etapów leczenia było? Na czym polegała terapia manualna? Czy zainteresował się ktoś Twoim całym ciałem?

CYTAT
Sprawdziła się jednak diagnoza sędziwego lekarza traumatologa że: ostroga leczona boli 6 miesiecy, nieleczona pół roku

Taki tekst, z ust kogoś, kto zwie się lekarzem (chyba, że to jest ten lekarz medycyny, który nie wie sam jaki tytuł posiada potluczony), świadczy o ogromnej ignorancji wobec pacjenta. Rozumiem, że ten konował przepisał tabletki p. bólowe potluczony ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 17:37  
Cytuj
Terapia manualna na ostrogi piętowe ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 29 Marz 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 18:24  
Cytuj
fala uderzeniowa !!!! wykup u Goli i ultradzwięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 16 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 18:54  
Cytuj
Dwa lata temu mialem ostroge robilem zabiegi i nic tabletki tez na chwile zdecydowalem sie na zastrzyk,wystarczyl jeden i mam spokoj od dwoch lat.Sekunda bolu i spokoj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Sie 2018r. 21:02  
Cytuj
CYTAT
Terapia manualna na ostrogi piętowe ?


Oczywiście, trzeba leczyć przyczynę - NIE OBJAWY.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sie 2019r. 09:01  
Cytuj
CYTAT
Dwa lata temu mialem ostroge robilem zabiegi i nic tabletki tez na chwile zdecydowalem sie na zastrzyk,wystarczyl jeden i mam spokoj od dwoch lat.Sekunda bolu i spokoj
Zastrzyk, ale jaki i u kogo ?

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 19 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2019r. 23:39  
Cytuj
Ost tendom taki lek. Mi robil lekarz zastrzyk w Rzeszowie prywatnie, oczywiście wcześniej byłem na wizycie lekarskiej. Licz się z tym że przez kilka dni nie staniesz na pięty. Więc pójście do WC itp na palcach albo na czworaka. U mnie tak to wyglądało. Od 3 lat spokój!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »