NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Akcje trzeżwy poranek niezgodne z prawem,
Posty: 113
Dołączył: 26 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 21:28  
Cytuj
Akcje trzeżwy poranek przeprowadzane przez policjantów jest niezgodne z prawem brak postawy prawnej tego procederu także w świetle przepisu jest to częściowe pozbawienie wolności

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 21:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 22:38  
Cytuj
A jakiś konkret? Artykuł, paragraf, ustawa? PiS nie łamie prawa.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Ebi
Ebi
Ebi
Posty: 6
Dołączył: 2 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 22:45  
Cytuj
oczywiście że niezgodne z prawem, policja ma prawo zatrzymać pojazd gdy poda przyczynę... np. przekroczenie prędkości, przekroczenie lini ciągłej, itd. a w tym przypadku co? rutynowa kontrola? nie istnieje coś takiego!!! łamią prawo i mają to w d...., zresztą ryba psuje się od głowy...kto w naszym kraju przestrzega prawa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 22:51  
Cytuj
Rozumiem Ebi, że Ty nie przestrzegasz?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 5 Sty 2009r.
Skąd: Aluminiowy Padół
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 22:52  
Cytuj
Jedną z metod wyeliminowania z dróg zwolenników siadania za kółko po kilku głębszych są organizowane na terenie całego kraju akcje o nazwie "trzeźwy poranek". Sęk w tym, że - zdaniem niektórych prawników - tego typu zabiegi stosowane przez policjantów stoją w jawnej sprzeczności z obowiązującym prawem. Takiego zdania jest m.in. prof. zw. dr hab. Artur Mezglewski ze stowarzyszenia "Prawo na drodze".


Zmuszenie kierowcy do poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie jest ograniczeniem jego wolności


Jako powód zatrzymania policjanci często używają określenia "rutynowa kontrola trzeźwości". Jak zauważa prof. Mazglewski obowiązująca w naszym kraju ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie mówi ani słowa o tego typu kontroli. W myśl jej zapisów badaniu na zawartość alkoholu w organizmie poddać można wyłącznie osobę, co do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że jest nietrzeźwa. Co więcej, każda taka kontrola powinna być udokumentowana stosownym protokołem!

Wg prof. Mezglewskiego zmuszenie kierowcy do poddania się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie jest ograniczeniem jego wolności. Te z kolei - zgodnie z zapisami Kodeksu Postępowania Karnego - możliwe jest wyłącznie wobec osoby oskarżonej (czyli takiej, przeciwko której toczy się postępowanie karne) lub takiej, wobec której istnieje uzasadnione podejrzenie, że popełniła przestępstwo.

Profesor uzasadnia swoje stanowisko również przepisami Prawa o Ruchu Drogowym. Mezglewski powołuje się na art. 126. Czytamy w nim, że "Badanie w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu przeprowadza się przy użyciu urządzeń elektronicznych dokonujących pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli stan osoby podlegającej badaniu uniemożliwia jego przeprowadzenie urządzeniem elektronicznym. W takim przypadku ustalenie zawartości w organizmie alkoholu następuje na podstawie badania krwi lub moczu.

3. Badanie w celu ustalenia zawartości w organizmie alkoholu może być przeprowadzone również w razie braku zgody kierującego, o czym należy go uprzedzić.

4. Warunki oraz sposób przeprowadzania badań, o których mowa w ust. 1 i 2, określają odrębne przepisy."

Zdaniem profesora kluczowy dla brzmienia artykułu jest punkt 4. mówiący o odrębnych przepisach. Te - wg Mezglewskiego - to wskazane powyżej normy (traktujące o statusie "oskarżonego") zawarte w art. 74 § 2 oraz 308 § 1 Kodeksu Postępowania Karnego.

Jak stwierdza prof. Mezglewski- organy porządku publicznego mają prawo (i obowiązek) przeprowadzania badań na zawartość alkoholu w organizmie u kierowców, wobec których istnieje uzasadnione podejrzenie, że prowadzą (bądź prowadzili) pojazd w stanie nietrzeźwości, bądź w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusz, który zamierza zaaplikować kierowcy to badanie, winien w sposób jasny wskazać, jakie okoliczności wzbudzają u niego to podejrzenie. Winien np. wskazać, że od kierowcy "czuć alkohol", albo kierowca "traci równowagę". To skonkretyzowane podejrzenie - na żądanie kierowcy - winno został wpisane do protokołu badania.

Jak czytamy na stronach stowarzyszenia "Prawo na drodze" rutynowe kontrole dotyczące zawartości alkoholu są bardzo pożyteczne. Profesor nie che wcale utrudniać życia policji - walczy jedynie o szeroko pojętą wolność jednostki gwarantowaną przez prawo.

Jak - przewrotnie - zauważa prof. Mezglewski "tego typu rutynowe kontrole należało by rozszerzyć na inne sfery życia. Należy jak najczęściej przeprowadzać akcje przeszukania domów i mieszkań prywatnych. Najlepiej działać z zaskoczenia. Najlepszą porą dla ich przeprowadzenia jest pora nocna. Gdyby przeprowadzić takie kontrole w setkach tysięcy polskich domów, niewątpliwie ujawnionych zostało by wiele, wiele przestępstw. W wielu mieszkaniach na pewno znaleziono by nielegalną broń.

Z pewnością w wielu domowych komputerach zabezpieczono by nielegalne oprogramowanie. Należy skrupulatnie (oczywiście rutynowo) kontrolować przelewy wykonywane z prywatnych kont. Z pewnością doprowadzi to do wykrycia tysięcy przestępstw podatkowych.

Rutynowe kontrole będą bardziej owocne, jeśli w ich ramach przesłuchiwane będą rutynowo małe dzieci. Dzieci wiedzą wiele o przestępczych czynach swoich rodziców, a przecież jeszcze nie umieją kłamać. Rutynowo należało by założyć jak najwięcej podsłuchów telefonicznych. Analiza zarejestrowanych rozmów zapewne doprowadzi do wykrycia setek tysięcy różnorakich przestępstw".


źródło: www.interia.pl

Zgodne czy nie - ja jestem za!
Tylko funkcjonariusze mogliby być bardziej "towarzysko i społecznie" nastawieni do kierowców. Nie twierdzę, że mają rżeć ze śmiechu do każdego, jednak odrobina uśmiechu z samego rana byłaby mile widziana.

pukając się w czoło, pokazujesz najsłabiej funkcjonujący element Twojego organizmu!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 23:03  
Cytuj
CYTAT (Ebi)
policja ma prawo zatrzymać pojazd gdy poda przyczynę... np. przekroczenie prędkości, przekroczenie lini ciągłej, itd. a w tym przypadku co? rutynowa kontrola? nie istnieje coś takiego!!!?

Kierowca:
Proszę podać powód/przyczynę zatrzymania.
Policjant:
Kontrola trzeźwośi kierowcy,kontrola stanu technicznego np.oświetlenia itp.
Nawet jeżeli jest to niezgodne z prawem jestem za usuwaniem pijanych kierowców z naszych dróg.
Zbych86 podaj jakąś podstawe prawną tak jak prosił Cie Andrzej2,0.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1578
Dołączył: 20 Wrz 2012r.
Skąd: 37-450
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2016r. 23:25  
Cytuj
Każdy normalny kierowca będzie się cieszył, że pijani będą wyeliminowani z drogi.

https://img5.dmty.pl//uploads/201511/1448366582_pi03yt_600.jpg
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 10:51  
Cytuj
Czlowiek na Kacu to nie pijany kieorwca jak ktos z rana ma 0,2- 0,3 promila to chyba nie to samo co promil zaraz po spozywaniu. Tymi "trzezwymi porankami to sobie statystyki tylko nabijaja no i portfel.

Czemu nie robia trzezwych wieczorow z soboty na niedziele?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 11:04  
Cytuj
CYTAT
Czlowiek na Kacu to nie pijany kieorwca jak ktos z rana ma 0,2- 0,3 promila to chyba nie to samo co promil zaraz po spozywaniu. Tymi "trzezwymi porankami to sobie statystyki tylko nabijaja no i portfel.


Nie to samo,ale też nie 0,0.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 11:07  
Cytuj
CYTAT
Czlowiek na Kacu to nie pijany kieorwca jak ktos z rana ma 0,2- 0,3 promila to chyba nie to samo co promil zaraz po spozywaniu. Tymi "trzezwymi porankami to sobie statystyki tylko nabijaja no i portfel.

Czemu nie robia trzezwych wieczorow z soboty na niedziele?


Heniu,człowiek na kacu to nie pijany?Przecież taki reaguje o wiele gorzej.Dopiero ma spowolnione reakcje.Jeździsz na kacu?

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 345
Dołączył: 24 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 11:39  
Cytuj
Osoba, która wie, że wczoraj piła i czuje, że coś jest nie tak, złapie się pierwszego lepszego auta i jedzie za nim grzecznie 50 km/h. Co innego po pijaku jak się komuś nieśmiertelność włącza. Moim zdaniem to proste. Powinni podnieść próg, ale tylko dla tych, którzy mają spadający pomiar. Łapią kogoś o godzinie 7-00 ma 0,42, za 15 minut wydmucha 0,33. Jedź pan jesteś wolny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 12:05  
Cytuj
CYTAT
Osoba, która wie, że wczoraj piła i czuje, że coś jest nie tak, złapie się pierwszego lepszego auta i jedzie za nim grzecznie 50 km/h. Co innego po pijaku jak się komuś nieśmiertelność włącza. Moim zdaniem to proste. Powinni podnieść próg, ale tylko dla tych, którzy mają spadający pomiar. Łapią kogoś o godzinie 7-00 ma 0,42, za 15 minut wydmucha 0,33. Jedź pan jesteś wolny.



Dokladnie oto mi chodzi, ale u nas w kraju niestety karaja nie tych co trzeba . Fiodor, czy czlowiek po jednym piwie to pijany .

Ja na kacu nie jezdzie bo nie wiem co to kac.... Nie dopuszczam do niego mlotekzaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 17:19  
Cytuj
A ja jestem za takimi kontrolami trzeźwości, i nie robią tylko trzeźwych poranków, ostatnio spotkałem się z kontrola trzezwosci z piątku na sobotę w godzinach około 24 umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 320
Dołączył: 8 Marz 2016r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 19:25  
Cytuj
Oczywiście, często stoją około 15 w Rudniku jak się wyjeżdża na Stróżę

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 422
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 16 Marz 2016r. 20:16  
Cytuj
jeżdżiłem autem i w niemczech i w usa w obydwu krajach byłem zatrzymywany przez policje (w niemczech podejrzewam ze przez pl blachy)w obydwu przypadkach miłe przywitanie , co słychać jak sie pan czuje , i pytanie o koło zapasowe , apteczkę , ze i jedno i drugie w tym przypadku znajdowało sie w bagażniku musiałem wysiąść do sprawdzeniu ze wszystko gra (w tym czasie policjanci uśmiechnięci , cały czas zagadują)proszą mnie abym zrobił nasza przysłowiową jaskółke , po czym zyczą mi szerokiej drogi (dalej są uśmiechnięci) jeżeli by mnie zachwiało w niemczech wtedy alkomat , a w usa w razie wątpliwości druga próba polegająca na paru tip topach w lini prostej i dopiero wtedy jeżeli jest coś nie tak mają prawo użyc alkotestu , pozdro P.S. zero tolerancji dla pijaka za kółkiem!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 11 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2016r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
oczywiście że niezgodne z prawem, policja ma prawo zatrzymać pojazd gdy poda przyczynę... np. przekroczenie prędkości, przekroczenie lini ciągłej, itd. a w tym przypadku co? rutynowa kontrola? nie istnieje coś takiego!!! łamią prawo i mają to w d...., zresztą ryba psuje się od głowy...kto w naszym kraju przestrzega prawa?


czyli z tego wynika,że robią to nielegalnie? i Policja według prawa nie może zatrzymywać nas jesli nie popełnimy żadnego wykroczenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 25 Lip 2016r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 09:26  
Cytuj
Ciekawe, to już będę wiedział co odpowiedzieć gdy następnym razem mnie zatrzymają umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 11:10  
Cytuj
I bardzo dobrze.niech kretynów którzy stwarzają zagrożenie dla innych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 11:51  
Cytuj
dla trzeźwego kierowcy nie jest problemem taka kontrola,
czyżby buntowali się Ci, którzy jeżdżą po pijaku lub na kacu ... ??? umiech

jeżeli powoduje to zmniejszenie wypadków, kalectw i śmierci, to jestem za !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2229
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 11:55  
Cytuj
CYTAT
dla trzeźwego kierowcy nie jest problemem taka kontrola,
czyżby buntowali się Ci, którzy jeżdżą po pijaku lub na kacu ... ??? umiech

jeżeli powoduje to zmniejszenie wypadków, kalectw i śmierci, to jestem za !!!


Idź się zbadaj chłopie.
Ludzie stoją w korkach podczas tej akcji i się spóźniają do pracy przez takie głupie zagrywki milicji

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 12:11  
Cytuj
po pierwsze milicji już dawno nie ma,
a po drugie, to do pracy nie przyjeżdża się na styk !!!
trzeba wyjechać wcześniej, żeby się później na drodze nie spieszyć !!!

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 294
Dołączył: 12 Lip 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 12:15  
Cytuj
@StefanS51 nawet nie próbuj rozmawiać z tymi ludźmi bo szkoda twojego czasu i nerwów. Zindoktrynowanym owieczkom da sie wmówić wszystko, że to dla ich "bezpieczeństwa". Nie potrafią obiektywnie i szerzej spojrzeć na problem tylko restrykcje, zakazy i karanie. Jeszcze chwile i dadzą sobie wszczepić chip pod skóre i robić codziennie prześwietlenie stolca w imie "bezpieczeństwa".


Fakt jest taki, że problem leży tylko i wyłącznie w ludziach.
Jeśli ktoś jeździ pijany to żadne prawo nie sprawi, że nie siądze poraz kolejny pijany za kółko....

Dziwne, że w innych krajach, tudzież nawet i sąsiadujących z Polską regulacje w tej dziedzinie są kompletnie INNE... rzekłbym bardziej ludzkie.
Ale przecież Polacy są tacy wyjątkowi prawda?

Aha i te wszystkie teksty w stylu pana RSTA:
CYTAT

czyżby buntowali się Ci, którzy jeżdżą po pijaku lub na kacu ... ???


Takie teksty to dzieci w podstawówce piszą kolego. To żaden bunt, a raczej głos zdrowego rozsądku który Ty widocznie już dawno zatraciłeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 12:29  
Cytuj
CYTAT

Jeśli ktoś jeździ pijany to żadne prawo nie sprawi, że nie siądze poraz kolejny pijany za kółko....


Kara śmierci ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2790
Dołączył: 3 Gru 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 12:38  
Cytuj
CYTAT
Dziwne, że w innych krajach, tudzież nawet i sąsiadujących z Polską regulacje w tej dziedzinie są kompletnie INNE... rzekłbym bardziej ludzkie.
Ale przecież Polacy są tacy wyjątkowi prawda?


W innych krajach ludzie czują się dumni z tego, że doniosą na policję, że jego sąsiad wsiadł po pijanemu za kółko.

o to Ci chodziło...?
możesz się przeprowadzić umiech

"Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1 Tes 5, 22)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 9 Sie 2016r. 13:14  
Cytuj
ja też kiedyś trafiłem na niebieskich i tą ich akcyjkę harcerską i pytam się klienta jakim prawem haltują ludzi bogu ducha winnych -to rozdziawił gębę jak cymbał i zaczął klepać swoje komendowe zdrowaśki że to polecenia , bo taki nakaz bo tak mu się podoba - palanty po prostu nie mają co wymyślać bo to czyste bezprawie i milicyjne pastewne zwyczaje.. i tak obłęd się kręci..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »