NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Program 500+, wnioski
Posty: 28
Dołączył: 2 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 22:05  
Cytuj
czy orientuje się ktoś gdzie i kiedy w Stalowej Woli można składać wnioski w ramach programu 500+?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2016r. 22:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 4 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 07:42  
Cytuj
Tak Pani z urzędu miasta powiedziła, że od 01-04-2016 można przychodzić po druczki i wypełnione składać.Będzie kilka punktów obsługi 500+ w Stalowe Woli ale nie wiem gdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 11:36  
Cytuj
Tylko i wyłącznie od 1 kwietnia. Nie pobierajcie druków z neta. To oszustwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 15:08  
Cytuj
A ja mam inne pytanie ale związane z tym projektem:JAK wykazac dochód do tego projektu w przypadku DG i rozliczania sie ryczałtem??
Z niecierpliwością czekam na "propozycje" i "wersje" gdyż kazdy urzednik interpretuje to inaczej....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 19:00  
Cytuj
Do wniosku jest załącznik z oświadczeniem o wysokości dochodów w uproszczonych formach opodatkowania i o dochodach z gospodarstwa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 20:42  
Cytuj
No sorry, ale to nie jest odp. na moje pytanie; Pytaniem jest: jak ryczałtowcy mają okreslic swój dochód??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 15 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Marz 2016r. 23:21  
Cytuj
a z którego beda brac dochód 2014 czy 2015r potrzebny do 500 na pierwsze dziecko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 4 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 07:52  
Cytuj
Będą brać dochód za 2014 rok ale każdy jest zobowiązany do pokazania dochodów za 2015 rok jężeli podjął pracę za miesiąc po miesiącu rozpoczęcia tej pracy i będzie dochód liczony na członka rodziny z bieżącego miesiaca tak samo jak przy rodzinnym.( Tak samo przy utracie dochodu liczy się to jak dochód utracony). Natomiast jeżeli chodzi o ryczałt to z tego co się orientuję i tak urząd sam sobie pobierze z US nasze zaświadczenia o dochodach, więc pewnie składałeś zeznanie podatkowe a jeżeli chodzi o sam fakt przedłozenia zaświadczenia o dochodach z ryczałtu to przecież co miesiac liczysz zaliczkę na podatek dochodowy więc musisz wiedzieć jaki masz dochód netto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 4 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 08:28  
Cytuj
Z drugiej strony jezeli dochód ma być liczony taka sama metoda jak do rodzionnego tylko próg jest 800 zł to na drukach z UM jest wszystko napisane.Przychód - zus społeczne (tylko emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe) = podstawa opodatkowania) podstawa opodatkowania x stawka podatku = ryczałt od przychodów ew.3) ryczałt od przychodów ew. - zus zdrowotne (7,75%) = należny ryczałt do USa netto to przychód - (zus społeczne bez FP i FGŚP + zdrowotne 7,75% + należny ryczałt do US)Ale to jest do sprawdzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2016r. 10:29  
Cytuj
Tak własnie myśli wiekszosc, otóż nie!
Przy ryczałcie nie da sie wyliczyc faktycznego dochodu!
Przykładowo przychód za miesiąc wynosi 10000 zł, ale z tego kosztów jest ok. 8000; wiec nie moga brac przychodu JAKO dochód! Absolutnie, nawet po odliczeniu składek, kwota która pozostaje nijak ma sie do faktycznego dochodu.
Zresztą można spojrzec na to w druga strone-idąc do banku po kredyt, nikt mi nie uzna dochodu w wys. 10000 miesiecznie jesli jestem na ryczałcie, tylko wyliczają jakąs średnią biorąc pod uwage np. branże.

A oto fragment pewnego tekstu na ten temat z internetu:

Czy do wniosku potrzebne będą jakieś załączniki? Tak. Jeśli ktoś będzie się ubiegał o dodatek już na pierwsze dziecko (bo jego dochód na członka rodziny jest niższy niż 800 zł, a w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym 1200 zł), będzie musiał złożyć zaświadczenie o dochodach z urzędu skarbowego. US poda w nim wielkość dochodu, sumę składek na ubezpieczenia społeczne odliczonych od dochodu i wartość należnego podatku. Na podstawie tych danych zostanie wyliczony dochód na osobę. Nieco inaczej będzie to wyglądało w przypadku osób płacących podatek ryczałtowo – tu podstawą do wyliczenia dochodu na osobę będą ich oświadczenia.



tak wiec, choc moze sie to wydawac absurdalne, to jednak jest opcja ze dochód podaje sie szacunkowo samemu, na oświadczenie, i ja znam taki przypadek,ze ktos starając sie o zasiłek rodzinny tak własnie przedstawiał swoje dochody; to zależy widocznie tylko od znajomosci przepisów przez danego urzednika......

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »