NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Stare jednorazowe becikowe, Jakie dokumenty?
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2016r. 13:29  
Cytuj
Hej,
w 2015 roku urodził mi się Syn. Wie ktoś może jakie dokumenty należy składać do jednorazowego becikowego? Czy coś się zmieniło teraz po wprowadzeniu "kosiniakowego"?
W internecie jest opisane na różnych stronach jakie dokumenty są potrzebne lecz w zeszłych latach. Byłem dziś w skarbówce po zaświadczenie o dochodach i okazuje się, że już takich zaświadczeń nie wydają, bo od 1 stycznia urząd miasta sprawdza to sam. W urzędzie znowu na ścianie wywieszone dokumenty dot. tego nowego becikowego, świadczeń dla rodzin uboższych itp. Nic o starym becikowym. Kolejka była spora i nie miałem wystarczająco czasu, a przemiła Pani w pokoju UM nie pozwoliła nawet zadać jednego pytania, "bo kolejka!".

Na pewno potrzebne jest zaświadczenie lekarskie Mamy dziecka, odpis aktu urodzenia... i co dalej?
Było zaświadczenie o dochodach, co jak mam rozumieć teraz UM sprawdzi to sam (zarówno mnie, jak i żonę).
Było zaświadczenie lub oświadczenie o wysokości składek zdrowotnych w poprzednim roku. Czy to też UM sprawdza sam? Nie było mi dane się dowiedzieć.

Może ktoś składał wniosek o jednorazowe becikowe (NIE KOSINIAKOWE) w tym roku kalendarzowym i podpowie?

Dzięki, pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2016r. 13:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2016r. 20:00  
Cytuj
Ja składałem w zeszłym roku, przed świętami. Myślisz, że coś się zmieniło?
- zaśw. z USC o ślubie (zupełny), z ZUS, US.
- Zaświadczenie z Pracy o zatrudnieniu.
- Pity 11, ja składałem za 2014 rok
No i dokumenty, które dadzą Ci w UM.
Polatasz trochę ;-) Powodzenia ;-)

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 11 Sie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2016r. 20:01  
Cytuj
też jestem zainteresowana, gdyż tez mam córeczkę z 2015r

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 23 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2016r. 22:39  
Cytuj
Ok, już wszystko wiem.

Dla zainteresowanych:
Ksero dowodów osobistych + oryginaly do wgladu
Ksero odpisu aktu urodzenia
Zaświadczenie lekarza/poloznej
Pit-11 za 2014 rok
Zaswiadczenie z ZUS o wysokości oplaconej skladki zdrowotnej 9% za 2014r
Zaświadczenie z pracy

I inne możliwości:

Jesli ktos prowadzi dzialalnosc, to CEIDG i pit-36 za 2014r.
Jesli ktos zalozyl firme w roku poprzednim (2015) to dochód z miesiaca nastepnego po miesiacu, w ktorym zalozyl firme...
Jesli ktos byl na rencie to zaswiadczenie z ZUS
Jesli ktos byl studentem w 2014 to zaswiadczenie z uczelni ze byl, oraz zaświadczenie o pobieraniu badz nie pobieraniu stypendium socjalnego...

Do US po zaswiadczenie iść nie trzeba.


Do tego jeszcze oswiadczenia, wypelnianie pliczku dokumentow, ogolnie jest co robic ;)

Andrzejek, dzieki ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 19 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2016r. 23:31  
Cytuj
A to zaświadczenie z pracy to jakiej treści? Tylko, że się pozostaje w stosunku pracy czy jeszcze ma być zawarta informacja o zarobkach? A może jeszcze jakieś inne dane? I czy jeżeli dziecko urodziło się w 2015, papiery o becikowe składam w 2016 to PIT-11 ma być na pewno za 2014 a nie 2015 rok? Z góry dziękuję za odpowiedź umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »