NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
KOD u nas też?,
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 10:26  
Cytuj
CYTAT
el banan jak ja lubie czytać twoje tematy raczej idiotyzmy małego człowieczka o małym mózgu który czerpie tylko wiadomości z tvn lub z wyborczej i zawsze ma racje ten mały człowieczek co ukrywa sie pod różnymi nickami


Sorry zdz737 ale za ch... nie wiem co ty do mnie piszesz ... ten młody człowiek to niby ja ? i to czerpanie wiedzy z TVN lub Wyborczej to też o mnie ? Bo to ukrywanie się pod różnymi nickami to raczej piszesz o PiSolemingach ... a uwierz coś wiem na ten temat ok że nie wspomnę o "małym mózgu" ... jak to oceniasz może mnie czegoś nauczysz ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 10:26  
Cytuj

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 11:26  
Cytuj
CYTAT
@zdz737 co ty wnosisz do tematu? Jest tu wiele kont jednej osoby. Liderem jest właściciel tego portalu. Zaskoczony?



Ty to masz nosa Andrzejek, wszedzie wietrzysz spisek. Jesli to prawda to pewnie ci placi za aktywność na forum.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 12:47  
Cytuj
Mam rodzinę w W-wie i byli na marszu jak to wy powiecie PISowskim. Mówili, że ludzi co niemiara. Rozmawiali z Policją i dowiedzieli się ze było ponad 50 tys ludzi. O ile dobrze pamiętam, to tv podała, że było ich 15 tys.
Poszli też zobaczyć te "tłumy" na marszu KOD i co się okazało, że wg różnych źródeł było ok 15 tys osób, a licząc bardzo optymistycznie 18 tys.
Te wszystkie MARSZE są sztucznie nadmuchiwane przez TV, a ludki przed telewizorem myślą, że to prawda.
Potęga mediów i ból braku samodzielnego myślenia. Przykre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 13:01  
Cytuj
CYTAT (cinnamon_girl)
Proponuję przenieść się z dyskusją o PISie gdzie indziej , np tu:
http://stalo(...)d=604079 , bo inaczej każdy temat zacznie wyglądać tak samo.


Wcześniej odsyłasz do innego tematu by nie bronić faktów ...:szok:

Teraz wyskakujesz z tekstem "wg różnych źródeł" ? to może nazwij te źródła po imieniu żeby zweryfikować "fakty" ... no i jeszcze piszesz o samodzielnym myśleniu potluczony "przykre"

I teraz tak w TV widziałem porównania gdzie był początek i koniec obu marszy jeśli na PiSowskim było 50 tyś to ile było na KODowym z 70 ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 13:17  
Cytuj
A wiesz jak wyglądają tajniki montażu takich reportaży? Nie mam teraz czasu, ani warunków do podania źródeł, ponieważ pisze z telefonu, ale widziałam zdjęcia z Marszu Niepodległości Komorowskiego z 2014 roku i w relacji tv były wstawione zdjęcia z MARSZU Niepodległości nazwijmy to Pisu. W wolnej chwili podeslę linki do źródeł.
A co do odsyłania do innego tematu, tutaj toczy się dyskusja o KODzie właśnie. PIS ma swój temam, o czym wiesz doskonale.
Jeśli zaś chodzi o podawanie źródeł informacji o liczbie ludzi na marszu, to czego oczekujesz, że podam Ci Imię i nazwisko siostry i jej męża ? Może jeszcze numer telefonu podać ? Puknij się tu i ówdzie.sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 15:26  
Cytuj
CYTAT
follow_to_me ja byłem tam gdzie wtedy i lałem na PiSuar a ty gdzie byłeś ?


lałeś na PiSuar podczas rządów PO? serio? a Platforma, to co spoko była, tak? no chyba, że jesteś z tych co uważają, że rządy PO były w czymkolwiek lepsze od rządów PiS, w takim razie jesteś jeszcze większym bezmózgiem niż myślałem.
co za hipokryzja...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 14 Wrz 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 15:38  
Cytuj
CYTAT
Mam rodzinę w W-wie i byli na marszu jak to wy powiecie PISowskim. Mówili, że ludzi co niemiara. Rozmawiali z Policją i dowiedzieli się ze było ponad 50 tys ludzi. O ile dobrze pamiętam, to tv podała, że było ich 15 tys.
Poszli też zobaczyć te "tłumy" na marszu KOD i co się okazało, że wg różnych źródeł było ok 15 tys osób, a licząc bardzo optymistycznie 18 tys.
Te wszystkie MARSZE są sztucznie nadmuchiwane przez TV, a ludki przed telewizorem myślą, że to prawda.
Potęga mediów i ból braku samodzielnego myślenia. Przykre.


Ty masz rodzine a moje dzieci jedno juz tam mieszka i pracuje a drugie studiuje i byli na marszu KOD (wielu studentow i wykladowcow tez bylo) i bylo wedlug nich grubo ponad 30 tys i porownywalnie tak samo wedlug znajomych dzieci na marszu Kaczora.jedna uwaga !na marsz kaczora przywozili autokary ludzi z calej Polski na KOD ludzie przyszli spontanicznie.
Na marsz kaczora byl wyjazd ze Stalowej Woli,Zaklikowa Wrzaw,Sandomierza-skad wiem? a no ksiadz po koledzie chodzil w moim bloku i sasiadka mowila ze namawial zeby interesowac sie takimy wyjazdami,ze ogloszenia wisza w kosciolach.Za jedyne 25 zl jedziesz na "wycieczke" do Warszawki zobaczyc kaczora wycalowac go po spracowanych raczkach.Osobiscie nie bylem nie widzialem wiec nie bede sie upierac przy liczbach jednych i drugich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 367
Dołączył: 6 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 15:48  
Cytuj
A ja mam pytanie- gdzie był ten KOD gdy rząd wrzucał do niszczarki milion podpisów rodziców, którzy protestowali przeciwko posyłaniu 6-latków do szkół?
http://prawy(...)szczarki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 15:52  
Cytuj
Nie ważne ile ludzi tam był, pytanie po co oni tam byli, w obronie jakiej demokracji ? Tej co PO tworzyło przez ostatnie osiem lat ? Powiedz Hrabiaeu tęsknisz za tymi ludzmi co byli u władzy ? Brakuje Ci Tuska ? Bo te marsze organizują ludzie z PO przecież.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 15:54  
Cytuj
Fakty PO Faktach czy Wiadomości? Fakt jest jeden, wiec który?


Nastaną trudne czasy dla dystrybutorów soku buraczanego. TVP będzie mówić innym głosem od TV-Nowoczesnej. To będzie wyzwanie, przynajmniej na początku gdy zmiana kanału telewizyjnego zmienia również narracje i wprowadza dysonans poznawczy "jak to rozumieć".

Do myślenia zaprosi myślących a do ponadnormatywnego wysiłku przerzucania buraków, dyżurne trolle.


Kołaczcie a będą wam otworzone granice sprzedania cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 15:56  
Cytuj
[cytat]A ja mam pytanie- gdzie był ten KOD gdy rząd wrzucał do niszczarki milion podpisów rodziców, którzy protestowali przeciwko posyłaniu 6-latków do szkół?
http://prawy(...)szczarki



moj wnuk w Anglii zaczal szkole w wieku 5 lat ! nikt tam nie placze i nie biadoli na zly losem dziecka.Ma 7 lat i czyta i pisze swietnie po angielsku i polsku. W Polsce wnuczka w przedszkolu od 3 roku zycia teraz ma 6 lat jest w pierwszej klasie i z czytaniem kiepsko,wielka roznica z nauczaniem tam i tuTam nikomu do glowy nie przyszloby protestowac.U nas ciagle źle zeby nie wiem co nowego chciec wprowadzic to placz i lamenty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 16:11  
Cytuj
wow 7 i literat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 16:21  
Cytuj
Powiedz mi ew62cia po co wprowadzać nowości skoro stare sprawdzone jest dobre ? Twoje dzieci uczyły się wedle starego sytemu, brakuje im czegoś ? Jakieś nie dokształcone są z tego powodu ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 16:42  
Cytuj
CYTAT


... i byli na marszu KOD (wielu studentow i wykladowcow tez bylo) i bylo wedlug nich grubo ponad 30 tys i porownywalnie tak samo wedlug znajomych dzieci na marszu Kaczora.



W-wa jest miastem gdzie jest zatrudniona największa liczba urzędników różnego sortu i szczebla, sponsorowanych instytucji kulturalnych itd itp.
Nic tak nie mobilizuje jak wizja zmywaka. Zaprzestańcie wymyślać innej przyczyny niż ta jedyna. To beznadziejnie slaby wynik!
Ludzie powoli rozumieją ze jest o wiele więcej do stracenia i dlatego nie chcą być widziani w "tym" towarzystwie oszustów rożnego sortu i szczebla.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 16:44  
Cytuj
CYTAT
[cytat]A ja mam pytanie- gdzie był ten KOD gdy rząd wrzucał do niszczarki milion podpisów rodziców, którzy protestowali przeciwko posyłaniu 6-latków do szkół?
http://prawy(...)szczarki



moj wnuk w Anglii zaczal szkole w wieku 5 lat ! nikt tam nie placze i nie biadoli na zly losem dziecka.Ma 7 lat i czyta i pisze swietnie po angielsku i polsku. W Polsce wnuczka w przedszkolu od 3 roku zycia teraz ma 6 lat jest w pierwszej klasie i z czytaniem kiepsko,wielka roznica z nauczaniem tam i tuTam nikomu do glowy nie przyszloby protestowac.U nas ciagle źle zeby nie wiem co nowego chciec wprowadzic to placz i lamenty.



W Finlandii dzieci zaczynają naukę w wieku 7 lat, a szkolnictwo ich jest uważane za najlepsze na świecie:
http://forsa(...)cie.html
Także nie ma znaczenia kto jak zaczyna i kiedy, ale jak kończy.
Rząd zawsze powinien liczyć się z opinia obywateli w innym wypadku mamy totalitaryzm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 17:00  
Cytuj
Miejsce w rankingu Nazwa uczelni Kraj
1. Massachusetts Institute of Technology USA
2. Harvard University USA
3. University of Cambridge Wielka Brytania
4. Stanford University USA
5. California Institute of Technology USA
6. University of Oxford Wielka Brytania
7. University College London Wielka Brytania
8. Imperial College London Wielka Brytania
9. Swiss Federal Institute of Technology Szwajcaria
10. University of Chicago USA

Głupie pytanie nie wiem co to za ranking i w którym z tych państw dzieci zaczynają naukę od 7 roku życia umiech

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 17:06  
Cytuj
Układ nauczania na poziomie średnim wydaje się sprzyjać rozwojowi "tych rożnych szkól nisko-wyższych" z prawem wydawania dyplomu i z zapleczem dydaktycznym które wymaga tablicy, krzesła, biurka i kredy. Czesne jest dostępne dla każdego, wymagania są dla każdego.

Podniesienie jakości nauczania na etapie średnim poprzez stworzenie prostej i czytelnej drogi rozwoju dla adeptów szkol techniczno-zawodowych jest poprawnym i normalnym zwrotem ku potrzebom rynku zamiast wychodzeniu naprzeciw prywatnym drobnym szkołom "dla każdego kto nie dostał się na publiczną uczelnie". To było kwestią czasu, własnie się dzieje.

To czy 6 czy 7 to każdy rodzic z psychologiem może sam ocenić. Czego chcecie? Nie słyszałam o zakazie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 17:09  
Cytuj
Ale wytłumacz mi bananie po co ta zmiana w szkolnictwie była za czasów PO ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10513
Dołączył: 9 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 17:18  
Cytuj
CYTAT

Miejsce w rankingu Nazwa uczelni Kraj
1. Massachusetts Institute of Technology USA
2. Harvard University USA
3. University of Cambridge Wielka Brytania
4. Stanford University USA
5. California Institute of Technology USA
6. University of Oxford Wielka Brytania
7. University College London Wielka Brytania
8. Imperial College London Wielka Brytania
9. Swiss Federal Institute of Technology Szwajcaria
10. University of Chicago USA

Głupie pytanie nie wiem co to za ranking i w którym z tych państw dzieci zaczynają naukę od 7 roku życia umiech



Bardzo głupie pytanie, ale testujące inteligencje dla kogoś kto nie rozumie składowych poziomu Ivy League. Pieniędzy jakie stoją żeby dostać się na takie uczelnie (pre-edukacja osd przedszkola) i pieniędzy żeby na nich studiować. To jest top 2% najzdolniejszych z całego świata z wykładowcami na poziomie zdobywców Nobla, uczelnie z uczelnianym budżetem na R&D większym od budżetu RP....

To extra klasa, wiek dla dzieci najzdolniejszych nie ma znaczenia, one są i tak 3 lata do przodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 17:32  
Cytuj
CYTAT
wow 7 i literat


wow? a coz w tym dziwnego? znam dzici ktore czytaja w wieku 5 lat nie wiem co cie tak zdziwiło? czy raczej była to ironia? zreszta czytajac twoje zlosliwe komentarze raczej to drugie.Nawet do takiego tematu uszczyliwy koment.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 17:41  
Cytuj
CYTAT
Ale wytłumacz mi bananie po co ta zmiana w szkolnictwie była za czasów PO ?


A po ch.j było zmieniać województwa czy wprowadzać gimnazja ? Poszli z postępem mogło być i po staremu i nadal było by ok nie wiem teraz ludzie coraz więcej pracują i wygodniej jest im zapewne podrzucić dziecko na świetlice i niech ich państwo wychowuje ... Mnie to w zasadzie wali nie szykuje się na posiadanie następnych pociech ale i tak uważam że głupszej zmiany nie mogli zrobić ... kto nie chciał szedł do psychologa dawał świstek i dziecko ne szło i po krzyku nie wiem A co daje zmiana ? Teraz to rodzice sześciolatka muszą iść i udowadniać inteligencję dziecka ... Zapewne nie jeden sześciolatek pójdzie i będzie uważany za geniusz ? czy te siedmiolatki za słabo rozgarnięte ?

CYTAT
To extra klasa, wiek dla dzieci najzdolniejszych nie ma znaczenia, one są i tak 3 lata do przodu.


Oni są trzy lata do przodu czy to my nie jesteśmy aby trzy lata do tyłu ?

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 18:06  
Cytuj
Indywidualnie niektóre mogą isc wcześniej, ale nie wszystkie sa gotowe. Zwłaszcza, że polskie szkoły nie są na to przygotowane. Nie każde dziecko jest w stanie wysiedzieć w lawce 45 min, z innymi trzeba wychodzić do łazienki zostawiając calą klase, jeszcze inne płaczą.
Oglądajcie TVN, plujcie jadem, chodźcie na manifestacje KOD, ale zostawcie te dzieci.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 18:11  
Cytuj
Myślę że tego typu zmiany powinny zostać wprowadzane, po wcześniejszych szerokich konsultacjach społecznych, a z tego co pamiętam to społeczeństwo nie bardzo było z tej zmiany zadowolone, co wyraziło sporą liczbą podpisów które zostały wywalone do kosza. Jak zwykle politycy wiedzą lepiej co dla ludzi dobre.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 19:18  
Cytuj
Odnośnie szkolnictwa, to pozostaje problem gimnazjów i liceów.
Szóstoklasiści - podrostki zostają przeniesione do gimnazjum i zaczynają się problemy wychowawcze, ponieważ im się już wydaje, że są duże - więc już mądre i dojrzałe. Prawie dorosłe. Bardzo trudno zapanować nad dziećmi w tym wieku. Inna sprawa, że gimnazja mają bardzo ubogi program nauczania, za to obfitują we wszelakie testy, sprawdziany itp. Po co ? Potem te dzieci idą do liceum, które tak na prawdę trwa nieco ponad dwa lata, ponieważ potem już zaczynają się przygotowania do matury. Kiedy te dzieci mają sie przygotować do nauki w szkole wyższej? Coraz trudniejsze egzaminy i coraz niższy poziom przygotowania uczniów. Czy to po to, aby dzieciaki wyjeżdżały do pracy za granicę nie podejmując nauki na uczelni? Często jeśli komuś się noga powinie, to po roku przerwy nie wraca do nauki.
Cóż, to bardzo obszerny temat, nie mam już czasu dłużej się nad tym rozwodzić.
Pozdrawiam!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Sty 2016r. 21:04  
Cytuj
CYTAT

Oglądajcie TVN, plujcie jadem, chodźcie na manifestacje KOD, ale zostawcie te dzieci.


To ty jestes ten turysta z tatr cudownie ocalały ? Pie*dolisz jak potłuczona dewotka i w zasadzie to właśnie one mają najwięcej do powiedzeniach w sprawach sześciolatków ... sexu ... itd.

A odpi*rdolicie się od konstytucji i TK jak "zostawimy" te dzieci ? potluczony

ps. A żygłem se jadem bo chamstwa nie zniosę

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Inwestycje, zmiany, polityka i gospodarka »