NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
rozszerzanie diety małego dziecka , rozszerzanie diety dziecka po 4 miesiącu
Posty: 61
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 07:59  
Cytuj
Witam mamusie :-) Jak rozszerzacie dietę małemu dziecku, co na początku podajecie warzywka czy owoce? Jakiej firmy polecacie produkty w sloiczkach dla dzieci?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 07:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 195
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 08:13  
Cytuj
Ja z Żoną oraz zainteresowanym - czyt. Jaśkiem - polecamy http://www.alaantkoweblw.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 09:35  
Cytuj
Ja zaczęłam rozszerzanie trochę wcześniej bo Młoda nam łapki pchała do talerza i nie było wyjścia. Dobrze zacząć od tego mniej słodkiego czyli np marchewki, później jabłko, ziemniaczki itd.
Słoiczków nie polecam bo można samemu robić i wbrew pozorom nie zajmuje to wiele czasu. Ja gotuje na parze i blenduje, blenderem kielichowym bo wtedy nie ma gródek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 12:56  
Cytuj
Ja zaczęłam od jabłka pieczonego, teraz wprowadzam dynię, marchewkę i ziemniaka. Początki były śmieszne czytaj trudne;p ale dajemy radę.
Za niedługo próbuję kaszki.
Mlody ma 4,5 msc.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 24 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 13:05  
Cytuj
Ja postepowałam zgodnie z zaleceniami pediatry neonatologa, który powiedział żeby zacząć od warzyw bo jak się zacznie od słodkich owoów to dziecko niechetnie do warzyw przejdzie. Sprawdzałam każde ważywo z osobna po kilka dni i takim sposonem okazało się, że moje dziecko ma uczulenie na brokuła. Poza tym pani doktor zalecała podawanie warzyw a potem po miesiacu owoców, które w naturalny sposób rozną w Polsce bo egzotyczne są trudniej akceptowane przez niedojrzały układ trawienia, i to tez sie sprawdziło, po bananie miała jakieś uczulenie a po jakbłku, gruszce czy moreli nie było. Polecam stronę http://www.1000dni.pl/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 13:24  
Cytuj
Ja kupuje sloiczki z gerbera.zupki.a deserki bobovita

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 13:27  
Cytuj
My również, zgodnie z zaleceniami pediatry zaczęiśmy od warzywek (marchewka, ziemniaczek, brokuł, dynia itd). Niestety nie mieliśmy od razu dostępu do eko a bałam się takich pryskanych więc szły gerberki.

PS. Mimo, że pediatra nas ostrzegał, zaczęłam rozszerzanie diey zanim skończył 6 mc( w sumie miał ledwo ponad 5 mc). Na początku wszytsko było super pięknie a później pojawiły się pewne "małe komplikacje"... Jeśli karmisz piersią, to wstrzymaj się faktycznie aż maluch skończy te 6 mc ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Gru 2015r. 21:39  
Cytuj
Mój mały miał niecałe 5 msc jak dalam mu marchewke (najpierw warzywka) potem jabłko następnie dynia brokuły marchewka z ryżem banan gruszka oraz kleik ryzowy
Teraz ma pół roku ijemy obiadki kaszki deserki itp
Ja kupuję wszystko z bobovity słoiczki jak i kaszki
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »