NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Przejście na pasach dla pieszych,
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2015r. 12:01  
Cytuj
Witam, od dłuższego czasu zauważam jak jeżdzą kierowcy w Stalowej Woli i okolicach, pewnie ogólnie tak jest w całej Polsce. Otóż wczoraj (i nie tylko wczoraj - zawsze) ale wczoraj to była przesada. Chciałam z dzieckiem z wózkiem przejść przez pasy dla pieszych, byłam już na pasach więc samochód się zatrzymał ale dwa metry miałam do chodnika a kierowca najzwyczajniej w świecie mnie omija na pasach dla pieszych! Druga sytuacja - przechodzę przez pasy i jestem dosłownie na środku ulicy a obok dosłownie przede mną przejeżdza samochód jakby nigdy nic. Ludzie czy to w Polsce jest normalne?! Czy mamy przebiegać przez pasy żeby samochód w nas nie wjechał?! Nie dziwne, że jest tyle wypadków właśnie na pasach dla pieszych. Bardzo żałuję, że jeszcze mieszkam w Stalowej Woli. Tu są po prostu tacy ludzie. W Niemczech jest niedopuszczalne żeby tak się działo. Sama często jeżdżę autem dlatego jestem za tym żeby coś z tym zrobić, np. mandaty podwyższyć. Nie wyobrażam sobie w tym kraju życia. Niedługo opuszczam to miasto zresztą coraz więcej ludzi stąd wyjeżdza i mają racje. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2015r. 12:01  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Gru 2015r. 14:09  
Cytuj
CYTAT
Bardzo żałuję, że jeszcze mieszkam w Stalowej Woli. Tu są po prostu tacy ludzie.

Ojej, muszisz się szybko wyprowadzić.

CYTAT
W Niemczech jest niedopuszczalne żeby tak się działo. Sama często jeżdżę autem dlatego jestem za tym żeby coś z tym zrobić, np. mandaty podwyższyć. Nie wyobrażam sobie w tym kraju życia. Niedługo opuszczam to miasto zresztą coraz więcej ludzi stąd wyjeżdza i mają racje. Pozdrawiam.


jak sobie nie wyobrażasz to sie wyprowadz jeszcze dzis. Polska nie niemcy.


Pozatym temat byl 1000 razy nie zakladaj nowych watkow bo wieje nudą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2015r. 20:02  
Cytuj
Z takimi jak TY nie ma o czym dyskutować!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Gru 2015r. 20:06  
Cytuj
CYTAT
Chciałam z dzieckiem z wózkiem przejść przez pasy dla pieszych, byłam już na pasach więc samochód się zatrzymał ale dwa metry miałam do chodnika a kierowca najzwyczajniej w świecie mnie omija na pasach dla pieszych!


Jakie to Polskie ... wózek przed siebie i idziem na jezdnię. A że coś jedzie ... co tam ... Przecież samochód się zatrzyma nie ?

CYTAT
Druga sytuacja - przechodzę przez pasy i jestem dosłownie na środku ulicy a obok dosłownie przede mną przejeżdza samochód jakby nigdy nic


Wtargnęłaś na jezdnię, przed jadący samochód, żyjesz i jeszcze pretensje ?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 6 Gru 2015r. 23:47  
Cytuj
i wielce zdziwiona... jezdnia jest dla samochodow a nie dla pieszych czy rowerow. To pieszy ma uwazac a nie odwrotnie. Kierowca ma uwazac jak wjezdza na chodnik bo chodnik jest dla pieszych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 20 Cze 2012r.
Skąd: StaloweMiastoToDupa
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Gru 2015r. 23:50  
Cytuj
Zalezy przez które pasy czy normalne czy Z WYSEPKĄ?
bo pieszy idzie i myśli ze ma pierwszeństwo jesli jest po jednej stronie pasów a nie ma..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 10:19  
Cytuj
Nadia22 w Polsce w większych miastach jest tak, że to pieszy uważa wchodząc na przejście, bo wie że z nadjeżdżającym samochodem raczej nie ma szans. W Stalowej Woli jest jakaś taka dziwna zasada, że piesi po prostu wchodzą na przejście niekoniecznie patrząc czy coś jedzie czy nie. Zresztą nie tylko piesi. Rowerzyści robią to samo. Naprawdę tylko tutaj spotkałam się z czymś takim. Sama też jestem osobą zazwyczaj pieszą, ale NIE włażę na przejście widząc jadący samochód, mając nadzieję, bądź przekonanie, że kierowca zdąży/musi się zatrzymać. Wiem, że nie mam szans, gdyby doszło do wypadku. Zatrzyma się i mnie przepuści ok, nie to czekam i wchodzę na przejście w bezpiecznym momencie. Każdy powinien dbać o siebie, a nie włazić na przejście z przekonaniem, że to ja mam przecież pierwszeństwo i to samochody powinny uważać na mnie. Na drodze jest zasada ograniczonego zaufania, która dotyczy również pieszych. Nie możemy zakładać, że samochód zawsze się zatrzyma. Kierowca może się zagapić, być zmęczony itd. Trzeba użyć trochę wyobraźni. Oczywiście nie krytykuję Ciebie Nadio22 w tym momencie tylko wykorzystałam okazję, by przedstawić własne zdanie na ten temat. Może rzeczywiście Ci kierowcy popełnili błędy z którymi miałaś styczność, ale jeszcze raz powtórzę. Dbajmy o własne bezpieczeństwo sami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 16:11  
Cytuj
To oczywiste, że jak wchodzę na jezdnię to rozglądam się czy nic nie jedzie ale jak jakiś idiota jedzie ponad 100km/h na godzine i mija mnie w połowie pasów więc chyba coś jest nie tak. Pieszy ma pierwszeństwo i samochód ma OBOWIĄZEK zwolnić przed przejściem dla pieszych. Jestem za tym, żeby tacy egoiści jeżdzący dostawali takie mandaty jak w innych krajach. Może by się nauczył jeden z drugim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 16:58  
Cytuj
Nadia22 jak na razie w Polsce nie ma takiego przepisu,że pieszy ma pierszeństwo a kierowca ma obowiązek!!A teraz opowiem jak to często jest w Stalowej: blisko przejścia stoją sobie dwie mamy z dziećmi,widząc to zatrzymuje auto za mną jakiś gentelmen trąbi! i co się okazuje obie mamusie z dziećmi w pobliżu pasów zatrzymały się na zwykłe babskie pogaduchy!Nauczyłam się jednogo kierowca też człowiek i ja chcąc wejść na pasy podnoszę rękę i powiem wam skutkiuje to!!!!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 17:03  
Cytuj
Mam prawo jazdy i wiem jakie są przepisy także tym co tak zawzięcie bronią "piratów" drogowych sami nimi są. Zamykam temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 327
Dołączył: 13 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 17:14  
Cytuj
Dla niektórych nie jest to takie oczywiste, wystarczy stanąć chwilę przy którymkolwiek skrzyżowaniu bez świateł w Stalowej i poobserwować. I czy pieszy ma pierwszeństwo czy nie to tak czy siak z samochodem nie ma szans i powinien używać więcej wyobraźni. Kierowcy też powinni uważać bardziej i na pewno nie jeździć z nadmierną prędkiością, a szczególnie w miejscach zabudowanych, bardziej zaludnionych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 19:09  
Cytuj
CYTAT
Mam prawo jazdy i wiem jakie są przepisy także tym co tak zawzięcie bronią "piratów" drogowych sami nimi są. Zamykam temat.


niedługo oburzone lewactwo bedzie chciało przekonac ze pieszy ma pierszenstwo przed pociągiem.
Powiem tylko tak ze czesto jest tak ze dluzej sie czeka az auta wyhamuja i mozna pewnie i bezpiecznie przejsc niz jakby auta ze swoja predkoscia przejechaly normalnie a pozniej na pusto mozna sobie przejsc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 29 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 19:43  
Cytuj
Wystarczy uświadomić sobie podstawowe prawa fizyki. Człowiek zatrzymuję się łatwiej, a samochód nawet jadący z normalną prędkością już nie.sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 19:44  
Cytuj
Polscy kierowcy i tak mają moim zdaniem dobrze. Muszą zatrzymać się wtedy, kiedy pieszy wykaże intencję wejścia na drogę. W większości europejskich krajów kierowca ma obowiązek zatrzymać się w momencie, kiedy pieszy tylko zbliży się do pasów. Nie wspominając już o karach za nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego. W Włoszech zapłacicie od 500 do 2000 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Dużo? To i tak pikuś przy Belgii, gdzie maksymalna kara wynosi ok. 10 tysięcy złotych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 19:48  
Cytuj
1. Pieszy jest obowiązany korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku – z pobocza. Jeżeli nie ma pobocza lub czasowo nie można z niego korzystać, pieszy może korzystać z jezdni, pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi.

2. Pieszy idący po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi.

3. Piesi idący jezdnią są obowiązani iść jeden za drugim. Na drodze o małym ruchu, w warunkach dobrej widoczności, dwóch pieszych może iść obok siebie.

4. Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.

4a. Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

5. Przepisów ust. 1–4a nie stosuje się w strefie zamieszkania. W strefie tej pieszy korzysta z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.

Art. 12.
1. Kolumna pieszych, z wyjątkiem pieszych w wieku do 10 lat, może się poruszać tylko prawą stroną jezdni.

2. Do kolumny pieszych w wieku do 10 lat stosuje się odpowiednio przepisy art. 11 ust. 1 i 2.

3. Liczba pieszych idących jezdnią w kolumnie obok siebie nie może przekraczać 4, a w kolumnie wojskowej – 6, pod warunkiem że kolumna nie zajmuje więcej niż połowy szerokości jezdni.

4. Piesi w wieku do 10 lat mogą iść w kolumnie tylko dwójkami pod nadzorem co najmniej jednej osoby pełnoletniej.

5. Długość kolumny pieszych nie może przekraczać 50 m. Odległość między kolumnami nie może być mniejsza niż 100 m.

6. Jeżeli przemarsz kolumny pieszych odbywa się w warunkach niedostatecznej widoczności:

pierwszy i ostatni z idących z lewej strony są obowiązani nieść latarki:
pierwszy – ze światłem białym, skierowanym do przodu,
ostatni – ze światłem czerwonym, skierowanym do tyłu;
w kolumnie o długości przekraczającej 20 m idący po lewej stronie z przodu i z tyłu są obowiązani używać elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, a ponadto idący po lewej stronie są obowiązani nieść dodatkowe latarki ze światłem białym, rozmieszczone w taki sposób, aby odległość między nimi nie przekraczała 10 m;
światło latarek powinno być widoczne z odległości co najmniej 150 m.
7. Zabrania się:

ruchu po jezdni kolumny pieszych w czasie mgły; zakaz ten nie dotyczy kolumny wojskowej lub policyjnej;
ruchu po jezdni kolumny pieszych w wieku do 10 lat w warunkach niedostatecznej widoczności;
prowadzenia po jezdni kolumny pieszych przez osobę w wieku poniżej 18 lat.
Art. 13.
1. Pieszy, przechodząc przez jezdnię lub torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych. Pieszy znajdujący się na tym przejściu ma pierwszeństwo przed pojazdem.

2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

3. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych, o którym mowa w ust. 2, jest dozwolone tylko pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

4. Jeżeli na drodze znajduje się przejście nadziemne lub podziemne dla pieszych, pieszy jest obowiązany korzystać z niego, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

6. Przechodzenie przez torowisko wyodrębnione z jezdni jest dozwolone tylko w miejscu do tego przeznaczonym.

7. Jeżeli wysepka dla pasażerów na przystanku komunikacji publicznej łączy się z przejściem dla pieszych, przechodzenie do i z przystanku jest dozwolone tylko po tym przejściu.

8. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

Art. 14.
Zabrania się:

wchodzenia na jezdnię:
bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
przebiegania przez jezdnię;
chodzenia po torowisku;
wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 20:00  
Cytuj
ZACHOWANIE SIĘ WOBEC PIESZYCH I ROWERZYSTÓW 1. Obowiązki i prawa kierującego pojazdem wobec pieszych

1.1. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, należy zachować szczególną ostroż-ność i
ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
Nakładany obowiązek zachowania szczególnej ostrożności wynika z faktu, że:
* nie wszyscy piesi upewniają się, czy nie nadjeżdża pojazd,
* niektórzy piesi mogą zatrzymać się na jezdni lub zmieniać prędkość,
* nie wszyscy piesi będą spokojnie oczekiwać na możliwość wejścia na jezdnię,
* dziecko może wbiec na jezdnię bezpośrednio przed pojazdem.
1.2. Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić
pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię, na którą wjezdza.
1.3. Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście
na każdej jezdni uważa się za przejścia odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do
przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub
za pomocą innych urządzeń.
1.4. Przejeżdżając przez chodnik lub drogę dla pieszych, należy jechać powoli i ustąpić
pierwszeństwa pieszemu.
Uwaga: W strefie zamieszkania pieszy korzysta z całej szerokości i ma pierwszeństwo
przed pojazdem.
1.5. W przypadku braku wyodrębnienia jezdni i chodników (np. plac, parking) i ruch
pieszych oraz pojazdów odbywa się na tej samej powierzchni, to pierwszeństwo ma
zawsze pieszy.
1.6. W razie przechodzenia przez jezdnię osoby niepełnosprawnej, używającej
specjalnego znaku, lub osoby o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej, kierujący
jest obowiązany zatrzymać pojazd w celu umożliwienia jej przejścia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 20:10  
Cytuj
Kierującemu pojazdem zabrania się:
* wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim,
z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany,
* omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, który zatrzymał się w celu
ustąpienia pierwszeństwa pieszemu,
* jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych
1.8. Przejeżdżając obok oznaczonego przystanku tramwajowego nie znajdującego się
przy chodniku, należy zachować szczególną ostrożność, przy czym:
* jeżeli przystanek nie jest wyposażony w wysepkę dla pasażerów, a na przystanek
wjeżdża tramwaj lub stoi na nim, kierujący jest obowiązany zatrzymać pojazd
w takim miejscu i na taki czas, aby zapewnić pieszemu swobodne dojście do
tramwaju lub na chodnik
* jeżeli przystanek jest wyposażony w wysepkę, to należy przejeżdżać utrzymywać
prędkość dostosowaną do warunków ruchu. kierujący pojazdem
ustępuje pierwszeństwa tylko pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Przepisy te stosuje się odpowiednio przy ruchu innych pojazdów ko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 183
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 20:11  
Cytuj
. Obowiązki kierującego pojazdem wobec rowerzystów

2.1. Zbliżając się do przejazdu dla rowerzystów, należy zachować szczególną ostrożność
i ustąpić pierwszeństwa rowerowi znajdującemu się na przejeździe.
2.2. Przejeżdżając przez drogę dla rowerów poza jezdnią, należy ustąpić pierwszeństwo
rowerowi.
2.3. Zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejeździe dla rowerów i bezpośrednio przed
nim, z wyjątkiem przejazdu, na którym ruch jest kierowany.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 20:32  
Cytuj
CYTAT
Polscy kierowcy i tak mają moim zdaniem dobrze. Muszą zatrzymać się wtedy, kiedy pieszy wykaże intencję wejścia na drogę. W większości europejskich krajów kierowca ma obowiązek zatrzymać się w momencie, kiedy pieszy tylko zbliży się do pasów. Nie wspominając już o karach za nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego. W Włoszech zapłacicie od 500 do 2000 złotych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Dużo? To i tak pikuś przy Belgii, gdzie maksymalna kara wynosi ok. 10 tysięcy złotych


a kto mowi ze ue wprowadza cos madrego. Ostatnio reguluja długosc dopuszczalnego plomienia swieczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Gru 2015r. 21:04  
Cytuj
Jestem teraz w Polsce ale mieszkam na codzien w Irlandi Polnocnej.Wiekszosc tu wypowiadajacych po za jedna czy dwoma osobami juz dawno siedzialaby w wiezieniu jesli tak by traktowali pieszych w np.Belfascie czy w Bublinie.Wlasciwie w wiekszosci krajow europejskich poza takimi bezmozgami jak Polska,Rumunia czy Albania pieszy to nietykalna istota na drodze.Kierowca auta ma bezwzgledny obowiazek ustapic pierwszenstwa pieszmu.Powiem wiecej.W UK czy tez w Irlandi pieszy moze przechodzic na czerwonym swietle i jadacy kierowcy na zielonym zatrzymuja sie i przepuszczaja pieszych .Kierowca ma jechac tak aby w kazdej chwili mogl sie zatrzymac.A prawo jest dokladnie takie samo a jednak inaczej interpretowane przez policje i zwyklych ludzi.I nik sie nie puka po glowie,nikt nie wykrzykuje na pieszych.I ciekawostka.Jesli zdazy sie ze kierowca przejedzie niebezpiecznie blisko obok pieszego a policjant(a stoja prawie na kazdym skrzyzowaniu w miescie)to zauwazy zapewniam ze drogo to bedzie go kosztowac a nawet moze stracic prawo jazdy.Bo pieszy ma zawsze pierwszenstwo.Nie wspomne o potraceniu lub wypadku na przejsciu nawet na czerwonym .Wowczas wiezienie pewne.Wiem ze bardzo duzo ludzie mieszka w Irlandi i UK i wiedza o tym i rozumieja.Sa jednak przemadrzali polaczkowie ktorzy uznaja to za fanaberie i glupote .Powiedza zaraz ze w polsce ludzie sa inni itp.Nie nie.Ludzie sa tacy sami tylko mozgow tu nie uzywaja.Takie systemy i obyczaje sa w krajach europejskich od dziesiatkow lat i uwierzcie sprawdzaja sie.Wiedza o tym ci ktorzy tam mieszkaja.Polacy dopiero zaczynaja uczyc sie jazdy samochodem i zachowan na drodze.A cwaniactwo i buta to juz choroba poskomunistycznych krajow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 13:30  
Cytuj
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.php?mode=pokaz&id=374

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 13:41  
Cytuj
cyklista miej tylko na względzie, że w konfrontacji z samochodem sądzić cię będą prawa fizyki a nie te przytoczone przez ciebie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 13:44  
Cytuj
cdn dobrze piszesz, od razu widać mądrą wypowiedź inteligentnego człowieka a nie typowego polaczka. Zresztą wystarczy poczytać o ostatnich zdarzeniach, co drugi artykuł jest o wypadkach na przejściu dla pieszych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 17:46  
Cytuj
CYTAT
cdn dobrze piszesz, od razu widać mądrą wypowiedź inteligentnego człowieka a nie typowego polaczka. Zresztą wystarczy poczytać o ostatnich zdarzeniach, co drugi artykuł jest o wypadkach na przejściu dla pieszych.


Jak sie włazi pod koła to sa wypadki. Przeciez zaden z tych wypadkow nie polegał na tym ze samochod jezdzil po chodniku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 26 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2015r. 18:28  
Cytuj
feltd tak tak zapewne każdy włazi pod koła mlotek(co za kraj, co za ludzie). Jakby kierowcy jeździli tak jak w innych krajach byłaby mniejsza ilość wypadków. Ale głupiemu nie przegada, nie będę zniżać się do Twojego poziomu (zbyt niskiego).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »