NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Przejście na pasach dla pieszych,
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 16:28  
Cytuj
Żyjesz. Dzięki Bogu. Bałem się, że to Ciebie zdjęło:
http://stalo(...)id=37462

A Ty dalej o swoich przepisach ... good Powodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 16:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Gru 2015r. 17:46  
Cytuj
Ten co wjechał w pendolino też uważał że ma pierszeństwo


http://moto.(...)osc.html

..codziennie widuję takich cyklistów jadących na czerwonym w Stalowej

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
cdn
cdn
cdn
Posty: 302
Dołączył: 15 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 11:00  
Cytuj
~emigracja
W Polsce od maleńkiego uczono mnie, że przez ulicę należy przechodzić na pasach i kiedy pali się zielone światło. Swego czego przekonałem się również ile wynosi mandat za przechodzenie na czerwonym świetleumiech Kiedy wyjeżdżam za granicę z założenia stosuję te same zasady, choćby dlatego, żeby nie płacić potencjalnie wyższych mandatów niż w Polsce.
W całym Zjednoczonym Królestwie, sprawa ma się zupełnie inaczej. Zdecydowana większość osób przechodzi na czerwonym świetle i jest to właściwie zasadą. Początkowo miałem jednak pewne skrupuły. O tym, że jest to "dozwolone" przekonałem sie kiedy zobaczyłem, że policja nie reaguje na ten niecny proceder nawet jeśli przechodzi się na czerwonym świetle tuż koło właśnie ruszającego radiowozu!
Z czego wynika to przyzwolenie na łamanie prawa? Od kolegi dowiedziałem się, że wbrew pozorom wszystko dzieje się w majestacie prawa. Z ciekawości poszukałem informacji na ten temat i wygląda na to, że kolega miał rację. Otóż przepisy dotyczące przechodzenia przez jezdnię sformułowano przy użyciu wyrażeń "should/should not" albo "do/do not" (rada/zalecenie), a nie "must/must not" (zakaz/nakraz). Innymi słowy napisano, że "nie powinno" się przechodzić na czerwonym świetle zamiast, że "jest zabronione/nie wolno" przechodzić na czerwonym świetle. Niestety takie podejście do życia nie mieści się w kategoriach post-PRL'owskiego sposobu myślenia

~emigracja
I jeszcze rodzaje przejsc dla pieszych w UK.Warto brac przyklad z madrzejszych i bardziej doswiadczonych krajow w temacie motoryzacji.
Rodzaje przejść dla pieszych w Wielkiej Brytanii
Zebra crossing
Zebra crossing to przejście dla pieszych bez typowej sygnalizacji świetlnej, ale z migającym żółtym światłem (charakterystycznymi lampami po obu stronach ulicy). Kierujący autem ma obowiązek zatrzymać się przed pasami, kiedy pieszy wkracza na nie, a nawet wtedy, kiedy oczekuje na chodniku. Kiedy zbliżasz sie do przejścia tego typu, musisz:
rozglądnąć się czy przed przejściem nie stoją jacyś piesi i być gotowym do zatrzymania się,
bezwzględnie dać pierwszeńswo pieszym, którzy już weszli na pasy,
dać im wystarczającą ilość czasu na przejście na drugą stronę ulicy,
nie machać na nich i nie używać klaksonu w celu zaproszenia ich do przejścia; może być to niebezpieczne, kiedy inny pojazd nadjeźdza, a pieszy go nie widzi.
W praktyce często jest tak, że piesi wkraczają na tego rodzaju przejście i nawet niespecjalnie rozglądają się czy coś nadjeźdza.Zawsze winien jest kierowca.

Przejscie Pelican crossing to przejście z sygnalizacją świetlną, gdzie pieszy naciska guzik, żeby zapalilo mu się zielone światło. Na tym przejściu musisz dać przechodzącym ludziom wystarczającą ilość czasu na przejście na drugą stronę, nawet jeśli zapali Ci się zielone światło. Ta zasada odnosi się zresztą do wszystkich rodzajów przejść – dać pierwszenstwo każdemu kto przechodzi, nie ponaglając go.

Toucan crossing to typ przejścia dla pieszych, które nie posiada migajacych żółtych świateł (flashing amber lights), a główną różnicę stanowi fakt, że mogą z niego korzystać, prócz pieszych, także rowerzyści.
Tak ze wiekszosc tu wypowiadajacych sie pseudo kierowcow w swoich zdezelowanych BM dawno by siedziala w wiezieniach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 12:37  
Cytuj

Obrazek


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 12:44  
Cytuj
CYTAT
Ten co wjechał w pendolino też uważał że ma pierszeństwo


http://moto.(...)osc.html

..codziennie widuję takich cyklistów jadących na czerwonym w Stalowej



Noto maszynista dostanie pewnie srogi mandat za to ze nie zatrzymał się przed jaśnie rowerzystą majacym wszedzie pierszenstwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 11 Gru 2015r. 12:56  
Cytuj
CYTAT
W praktyce często jest tak, że piesi wkraczają na tego rodzaju przejście i nawet niespecjalnie rozglądają się czy coś nadjeźdza.Zawsze winien jest kierowca.


W praktyce wygląda to tak, że oberwie zawsze pieszy. Kierowca sobie szybę wymieni, zderzak pomaluje ok Więc proszę bardzo. Właźcie pod koła w imię winy kierowcy potluczony Selekcja naturalna działa i czuwa!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »