NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Formalności po porodzie,
Posty: 75
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 12:20  
Cytuj
Jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka? Może ktoś kto niedawno przez to "przechodził" podzieli się doświadczeniami od czego zacząć i gdzie się udać po kolei żeby sprawnie wszystko załatwić??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 12:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 13:09  
Cytuj
Najpierw idź do urzędu stanu cywilnego. Dziecko zostanie zameldowane i nadany zostanie numer PESEL. Dostaniesz dwa odpisy aktu urodzenia. Wydaje mi się, że może być potrzebny akt ślubu. Nic nie płacisz.
Wychodząc z USC od razu podejdź do wydziału świadczeń rodzinnych (chyba tak to się nazywa) w urzędzie miasta i dowiedz się jakie dokumenty musisz tam złożyć, żeby wypłacili ci 1000 zł becikowego (zapisz sobie wszystko co ci podyktują).
Wybierz też lekarza pediatrę dla maluszka. Odpowiedni wniosek wypełnisz w wybranej przychodni.
Przespanych nocek życzęgood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 13:25  
Cytuj
Jak w tym czasie co bylas w ciazy mialas umowe o prace to z aktem urodzenia dziecka oraz z umowa o prace podejdz do zus.do USC podejdz po akt urodzenia jak nie jestescie malzenstwem to z ojcem dziecka zeby m8alo odrazu nazwisko ojca

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 13:29  
Cytuj
Dzięki za odpowiedź ;-) myślałam, że becikowe w MOPSie się załatwia także dzięki za wyprowadzenie z błędu umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 13:41  
Cytuj
Masz wiadomosc na pv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 14:09  
Cytuj
Mela mam pytanie....
"Jak w tym czasie co bylas w ciazy mialas umowe o prace to z aktem urodzenia dziecka oraz z umowa o prace podejdz do zus"
a po co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 14:49  
Cytuj
żeby zalatwić urlop macierzyński i pieniądze macieżyńskie mi wypłaca zus

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 17:16  
Cytuj
Jeden odpis aktu urodzenia się dostaje. Jeśli z ojcem dziecka nie masz małżeństwa to przychodzisz z nim. Także jeśli małżeństwo zostało zawarte w innym USC niż rejestrujesz dziecko, przyda się odpis aktu małżeństwa.
Przechodziłam przez to w sierpniu.
OPSy zazwyczaj zajmują się świadczeniami rodzinnymi i becikowym. Ilość papierów zależy od sytuacji.
Jeśli składasz papiery o rodzinne to możesz się starać o jednorazową zapomogę w kwocie 1000zł umiech czyli dostajesz becikowe, zapomogę i rodzinne (ładnie wygląda taki wpływ na konto 2077zł ;D).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 291
Dołączył: 10 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 17:30  
Cytuj
A to nie jest tak, że jak pracujesz to składasz papiery w pracy (akt urodzenia dziecka) a resztę załatwia pracodawca- patrz księgowa??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 21 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 19:20  
Cytuj
CYTAT
A to nie jest tak, że jak pracujesz to składasz papiery w pracy (akt urodzenia dziecka) a resztę załatwia pracodawca- patrz księgowa??

Ja tak właśnie robiłam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 20:33  
Cytuj
CYTAT
Jeden odpis aktu urodzenia się dostaje. Przechodziłam przez to w sierpniu.

Ja też "przechodziłem" przez to w sierpniu i dostałem dwa odpisy.

CYTAT
OPSy zazwyczaj zajmują się świadczeniami rodzinnymi i becikowym. Ilość papierów zależy od sytuacji.

Becikowe w OPS? Bzdura. Od lat załatwia się to w urzędzie miasta.

CYTAT
Jeśli składasz papiery o rodzinne to możesz się starać o jednorazową zapomogę w kwocie 1000zł umiech czyli dostajesz becikowe, zapomogę i rodzinne (ładnie wygląda taki wpływ na konto 2077zł ;D).

Jednorazowa zapomoga to formalna nazwa becikowego. Jeśli w sumie dostałaś więcej niż 1000 zł, to pewnie dzięki niskim dochodom załapałaś się na dodatkowy bonus pieniężny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2015r. 23:29  
Cytuj
CYTAT
Ja też "przechodziłem" przez to w sierpniu i dostałem dwa odpisy.

Może w Stalowej jest inaczej. Ja z USC w Nisku wyszłam z odpisem skróconym aktu urodzenia, powiadomieniem o nadaniu numeru PESEL (u Ciebie też idzie 201528...?) oraz zaświadczeniem o zameldowaniu na pobyt stały. Wszystko w jednym egzemplarzu. A może po prostu wiesz, że wydano Ci więcej niż jedną kartkę i od razu zakładasz, że to dwa odpisy? (trzecia ewentualność: można wziąć dwa odpisy od razu, przy czym drugi odpłatnie ;) )

CYTAT
Becikowe w OPS? Bzdura. Od lat załatwia się to w urzędzie miasta.

To może być jeszcze zależne od miasta. W Nisku załatwia się to w OPSie właśnie umiech Więc nie bzduruj mi tutaj.

CYTAT
Jednorazowa zapomoga to formalna nazwa becikowego. Jeśli w sumie dostałaś więcej niż 1000 zł, to pewnie dzięki niskim dochodom załapałaś się na dodatkowy bonus pieniężny.

Fakt, "becikowe" to jednorazowa zapomoga. Miałam na myśli jeszcze dodatek do zasiłku rodzinnego. I owszem, aby się na zasiłek załapać trzeba nie przekraczać pewnego progu dochodowego. Co w przypadku 2+1 i gdy tylko jedna osoba pracuje, jest możliwe. umiech A skoro jest taka możliwość, to czemu mam o niej nie pisać? ;) Może akurat się przyda. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 296
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 31 Paź 2015r. 06:15  
Cytuj
Leblon masz racje.w stw dostaje sie dwa odpisy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Paź 2015r. 10:19  
Cytuj
@Lalka_M
Jesteśmy na portalu stalowemiasto, więc założyłem, że pyta ktoś ze Stalowej Woli. I wierz mi, że dostałem dwa odpisy aktu urodzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 13 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2016r. 19:22  
Cytuj
Ponawiam, odświeżam temat ...
Czy cos sie zmienilo?
jakie dokumenty trzeba do macierzyńskiego i becikowego złozyc?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 31 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2016r. 15:03  
Cytuj
Witam,czy ktos wie ile teraz czeka sie na wyplate becikowego rzadowego i samorzadowego? Wyplacaja te swiadczenia wspolnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 12 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2016r. 17:17  
Cytuj
Jeżeli złożysz wniosek do 10 danego miesiąca to wypłatę dostaniesz 20 tego samego miesiąca jeżeli po 10 to 20 następnego miesiąca. Jak jesteś zameldowana min.2 lata w St.W to dostaniesz dodatkowy 1000zł tzw. Luckowe. Świadczenia te wypłacają wspólnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 159
Dołączył: 23 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Cze 2016r. 18:40  
Cytuj
Nie chodzi o zameldowanie tylko o mieszkanie w stwa.... Pani w urzędzie nam to po tysiackroc powtarzała. Dowodem może być np umowa o pracę w stwa, umowa o najem mieszkania albo coś umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 15 Cze 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 09:45  
Cytuj
Mieszkam w Stalowej, mąż tez, co w przypadku gdy urodze dziecko w szpitalu w innym miescie, moge je zgloscic w USC w Stalowej Woli? I czy nalezy mi sie becikowe -"Luckowe" ?
Pytam ponieważ czytalam ze nalezy dzecko zarejestrowac w Urzedzie w miescie w ktorym sie urodziło.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 382
Dołączył: 30 Lis 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2016r. 16:38  
Cytuj
Z ciekawości, jesli jeden rodzic jest zameldowany w Stalowej a drugi w powiecie stalowowolskim ale innej gminie niż Stalowa Wola to Luckowe się należy? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 9 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2017r. 11:33  
Cytuj
Podbijam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 7 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2017r. 14:48  
Cytuj
CYTAT
Z ciekawości, jesli jeden rodzic jest zameldowany w Stalowej a drugi w powiecie stalowowolskim ale innej gminie niż Stalowa Wola to Luckowe się należy? umiech




Dzwon do UM a się dowiesz... od tego tam siedzą by Ci udzielić odp :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
Nie chodzi o zameldowanie tylko o mieszkanie w stwa.... Pani w urzędzie nam to po tysiackroc powtarzała. Dowodem może być np umowa o pracę w stwa, umowa o najem mieszkania albo coś umiech


Umowa o prace? No to mam umowe o prace z firma majaca siedzibe w stalowej ale tu nie mieszkam. Pracuje robie zakupy ale "spie" poza stalowa. To wychodzi na to ze moge powiedziec ze mieszkam katem u cioci w stalowej i mi dadza luckowe ? ;D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 30 Paź 2017r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lis 2017r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
Nie chodzi o zameldowanie tylko o mieszkanie w stwa.... Pani w urzędzie nam to po tysiackroc powtarzała. Dowodem może być np umowa o pracę w stwa, umowa o najem mieszkania albo coś umiech


Umowa o prace? No to mam umowe o prace z firma majaca siedzibe w stalowej ale tu nie mieszkam. Pracuje robie zakupy ale "spie" poza stalowa. To wychodzi na to ze moge powiedziec ze mieszkam katem u cioci w stalowej i mi dadza luckowe ? ;D

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »