NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
Wędkarze, sadyści znęcający się nad zwierzętami..., Kto jeszcze tak uważa?
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 19:41  
Cytuj
Wędkarze to sadyści, którzy okaleczają ryby i wypuszczają je spowrotem. O ile mogę jeszcze zrozumieć tych którzy biorą złowioną rybę żeby ja zjeść, to tych którzy łowią po to tylko żeby potem wypuścić okaleczoną rybe do wody, nie potrafię. Ok jeśli ryba jest za mała, ale są tacy co wypuszczają duże sztuki. Po co w ogóle łapać ryby skoro nie chcesz ich zjeść? Dla sportu? Co to za sport gdy okaleczasz zwierzę żeby zrobić sobie fotke i wypuszczasz. To nie sport to sadyzm. Ciekaw jestem jak by się czuł taki jeden z drugim jak by go ktoś wyhaczył, przeciągnął przez kilkaset metrów i kazał spi...ać spowrotem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 19:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 20:12  
Cytuj
Zapewne niejeden który wylądował w garze kanibali chciał by skończyć jak te biedne ryby ... "wychaczył" ?

ps. Poprawione ok

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 20:30  
Cytuj
Moderowano przez: anulka
Kolejny Twój post skopiowany 'kropka w kropkę' z pierwszego zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 16 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 20:31  
Cytuj
Juz poprawiłem na samo h, mój błąd, najmocniej przepraszamjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 20:50  
Cytuj
cool girl.... bezstronny To ja chętnie na te rybki pojadę z Tobą i "spowrotem"good ..... No ale ok...dość" poprawnej polszyzny" aż do przesady, bo człowiek się nie 'jeten' ras może pomylićgood a od języka polskiego są nauczyciele polonistyki...nie my zwykłe lutzie....ale rzeby potem nie było,że ktoś się Ciebie czepia czy naz za np: brak znakuw interpukcyjnych potluczony ....reszty o swojej pisowni w tym poście nie wypowiem się....cool girl

Fakt jest taki,że niektórzy 'pseudo' wędkarze tak robią i tu niestety ale z wielką przykrością muszę przyznać Ci rację

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 993
Dołączył: 6 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 21:15  
Cytuj
Był już jeden taki tema w lecie po artykule o zawodach wędkarskich, po co dublować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Paź 2015r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
Był już jeden taki tema w lecie po artykule o zawodach wędkarskich, po co dublować?



cool girl bo bezstronny tak lubi ? No i żeby nie miał pretensji,ze ktoś mu ciągle coś usuwa ? .... W końcu tyle tematów o ginekologach,dentystach itp. się powtarza wykrzyknik Widać ogólnie mu się poszukać nie chciało....? zapytanie

Ewidentnie czeka,aż wpadnie 'siła wyższa' i będzie po krzyku......cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2015r. 07:43  
Cytuj
Zarybienie w Polsce jest na tyle niskie, że lepiej aby ryby były wypuszczane i mogły dalej się rozmnażać. Profesjonalni wędkarze mają specjalne maści, które wspomagają gojenie się ranki po haczyku. Ja bym się bardziej martwiła o żywe ryby sprzedawane np. na edukacji w rybnym. Różne gatunki skupione w jednym małym akwarium. Jak kiedyś zapytałam ekspedientki czym są karmione te rybki, odpowiedziała że oni ich nie karmią... Coś tu jest nie halo...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2015r. 08:35  
Cytuj
trzeba wam wiedzieć że te sprawy są ustalone w regulaminie amatorskiego połowu ryb,otóż każda ryba w nim ujęta posiada tzw. wymiar ochronny,czyli taki powyżej lub poniżej którego można ją zabrać z łowiska albo z powrotem wypuścić do wody i tylko chyba jeden pan Bóg wie jaka ryba i o jakim rozmiarze połknie haczyk.ponadto spore grono wędkarzy to ludzie którzy przychodzą nad wodę wyłącznie dla relaksu i nie można ich za to winić.osobiście uważam że problem tu poruszony możemy potraktować jako mniejsze zło nic ponadto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2015r. 08:54  
Cytuj
CYTAT
trzeba wam wiedzieć że te sprawy są ustalone w regulaminie amatorskiego połowu ryb,otóż każda ryba w nim ujęta posiada tzw. wymiar ochronny,czyli taki powyżej lub poniżej którego można ją zabrać z łowiska albo z powrotem wypuścić do wody i tylko chyba jeden pan Bóg wie jaka ryba i o jakim rozmiarze połknie haczyk.ponadto spore grono wędkarzy to ludzie którzy przychodzą nad wodę wyłącznie dla relaksu i nie można ich za to winić.osobiście uważam że problem tu poruszony możemy potraktować jako mniejsze zło nic ponadto.

zgadzam się w 100%

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2015r. 12:46  
Cytuj
W punkt 'bezstronny' !

Mam takie samo zdanie.
Rozumiem łowić, żeby zjeść.
Ale łowić żeby wypuścić, to jest przegięcie.

Co jest najlepsze, że 'prawilny rybak' uważa że nie wolno ryb jeść, trzeba je wypuszczać...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 16 Wrz 2015r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2015r. 13:31  
Cytuj
@rerere rybak to nie wędkarz!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 279
Dołączył: 7 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Paź 2015r. 14:19  
Cytuj
Bzdury piszecie, ciekaw czy jeden z drugim zjadł by karpia który waży ok 9 kg (bo takie pływają po łowiskach typu złap i wypuść) nafaszerowany kulkami proteinowymi i nną chemią, czy podali byście takiego karpia rodzinie lub dziecku?
Są preparaty które przyspieszają gojenie się ran i takim rybom nic się nie dzieje, haczyk pozostawiony w pysku ryby po niedługim czasie się rozpuszcza więc o co taki krzyk?
Gyby każdy brał to co złapie na patelnie, nie było by co łapać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 27 Paź 2015r. 17:01  
Cytuj
Chcąc przyznać rację wrogom wypuszczania ryb trzeba by zabronić wędkowania w ogóle. Przepisy w wielu przypadkach czy to łowisk prywatnych czy pzw , nakazują wypuszczenie ryby . Głupi temat i nie życiowy.
Chcę złowić rybę na obiad, ale zaczepiła mi się 20 letnia sztuka, z mięsem nie zdatnym do spożycia , ub młoda rybka która mięsa prawie nie ma. Co mam z taką rybą zrobić wg przeciwników męczenia ryb?
Ciekawe co wpulacie na wigilię, i czy przyjdzie wam do głowy ile ta ryba wycierpiała zanim dostała w łeb?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 13:38  
Cytuj
CYTAT
haczyk pozostawiony w pysku ryby po niedługim czasie się rozpuszcza

Co to za haczyki, które się rozpuszczają? Z czego są zrobione? Nie łowi się przypadkiem haczykami stalowymi?
Nie dosyć, że same stare konie męczą zwierzęta, to jeszcze co roku w Dniu Dziecka uczą to robić dzieciaki.
Głupie tłumaczenie, że są preparaty przyspieszające gojenie ran ryby. Powiedzcie kto coś takiego stosuje? Po drugie, jak taki preparat działa, skoro natychmiast zostaje wypłukany. Po trzecie, chcielibyście wędkarze, żeby rozszarpać wam wargę hakiem a potem, w ramach zadośćuczynienia, posmarować maścią.
Idąc tym tokiem myślenia można powiedzieć, że nie ma problemu jeżeli postrzeli się kogoś z broni palnej dla zabawy. Taką ranę można przecież wyleczyć, posmarować maścią i jeszcze nawet podać antybiotyk. Wspaniała zabawa!
Gratuluję podejścia do sprawy. Macie wyłącznie głupie i śmieszne argumenty.
Następna taka grupa to myśliwi "dbający" o zwierzęta w lasach. Dbający głównie o to, żeby dokarmianiem przyzwyczaić je do przebywania pod amboną...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 17:07  
Cytuj
arek1s,- przyjdż sieroto na łowisko to cię pie ...nie taki stary koń ,i ci się wszystko we łbie poukłada,(chyba że masz pusty łeb)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2015r. 21:43  
Cytuj
Nie strasz, nie strasz, bo sie zesr... .
Ten stary koń nawet się nie ruszy, bo jego tłusty zadek przyrósł już do składanego krzesełka. Poszukalibyście sobie prawdziwej rozrywki, wrestling albo sumo widzę dla was. Tam wielki brzuch jest zaletą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »