NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Kregosłup, ..
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 08:46  
Cytuj
Witam od pewnego czasu miewam bóle w odcinku ledzwiowym kregoslupa czasami srodek czasami prawa strona nie raz pośladek. Mam również zimne stopy nawet skarpety nic nie pomagaja. Schylajac sie czasami łamie mnie właśnie w tym odcinku. Uporał sie ktoś z takim czyms, miewał cos takiego ? Do jakiego specjalisty sie wybrać ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 08:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 08:53  
Cytuj
Kolego masz chyba dobrze "zużyty" kręgosłup i kilka przestawionych kręgów ... jeden z nich uciska Ci na nerw a ból promieniuje przez pośladek (gdy się pogorszy)do uda często do stopy ... Kręgarz się kłania zdegustowany

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 11:26  
Cytuj
dziękuje umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 11:38  
Cytuj
Może być rwa kulszowa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 11:45  
Cytuj
też sie tego spodziewałem, jest to w ogole do zlagodzenia ? Na dzien dzisiejszy jestem zarejestrowany do neurologa za poltora miesiacasciana ... zobacze co powie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 12:21  
Cytuj
nic ci nie powie, kolega czekał 4 miechy i mu powiedziała ze musi zrobić badania i przyjść znowu do niej za....4 miechy lub oczywiście prywatnie od rekiok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 199
Dołączył: 20 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 12:32  
Cytuj
Nie neurolog, nie ortopeda - a REHABILITANT, FIZJOTERAPEUTA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 12:56  
Cytuj
mialem kiedys masaz odcinka ledzwiowego i po tym wychodzilem poskladany troche... a co do tego ze oni sa bardzo pomocni i otwarci na wizyty prywatne to wiemjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 18:18  
Cytuj
Ja miałem taki przypadek, że ponad rok nie mogłem nogi podnieś bo bolało. Chodziłem na zabiegi, masaże które ulgi nie przynosiły. Tony tabletek i zastrzyków w tyłek. Basen. Wszystko na nic. Poszedłem do Bartoszka który przyjmuje Goli. Czekałem coś około dwóch tygodni. Był zdziwiony że nikt nie dał mi skierowania na rezonans magnetyczny skoro tyle mnie to boli. Za rezonans płaciłem , bo to był okres że cięzko mi było ustać taki ból. Wszystko wyszło jak na tacy skąd ten ból. Wypadnięty dysk L5/S1, który powodował ucisk na nerwy. Pozostałe kręgi też w nie najlepszym stanie. Od razu poszedłem prywatnie do neurochirurga w Rzeszowie. Miesiąc później miałem operację. Teraz jestem 3 msc po i żadnej boleści. Ale teraz zupełnie inny styl życia. Tak czy siak do neurochirurga chodzi się z badaniami, i to nie rentgenem tylko właśnie rezonansem magnetycznym, ewentualnie tomograf.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 19:38  
Cytuj
dzieki wielkie za odpowiedzi i pomoc. A jezeli chodzi o skierowanie na rezonans albo tomograf raczej ciezko ich uprosic o takoby bo rtg nie chce. Chce cos dokladniejszego tylko u niektorych uprosic to z cudem graniczy... JEst jakis lekarz ktory bez problemu w tym pomoze ze tak powiem ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2015r. 21:46  
Cytuj
W Nisku chodziłem do Staszewskiego kilka wizyt, stać dłużej nie mogłem, to jedyne co zrobił to kazał więcej na basen chodzić. Natomiast u Bartoszka dostałem na pierwszej wizycie. Przyjmuje u Goli, Gola ma rezonans. Myślę że da bez problemu. Chyba że pójdziesz prywatnie to żadne skierowanie Ci nie potrzebne. W maju płaciłem za odcinek lędźwiowy 450zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 26 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2015r. 08:45  
Cytuj
Dzieki umiech Na razie nie wiem do kogo lepiej isc czy neurologa czy reumatologa.. prywatnie bo mam dni ze boli cholernie..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Paź 2018r. 20:09  
Cytuj
Ktoś ma może obecnie doświadczenia z leczeniem bólu kręgosłupa? Polecany lekarz, niekoniecznie w Stalowej Woli, fizjoterapeuta, jakieś rady?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 08:22  
Cytuj
Skórka Lublin.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 08:28  
Cytuj
CYTAT
Dzieki umiech Na razie nie wiem do kogo lepiej isc czy neurologa czy reumatologa.. prywatnie bo mam dni ze boli cholernie..


Do żadnego z nich. Strata czasu pieniędzy i zdrowia. Tylko terapeuta manualny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2018r. 13:58  
Cytuj
Witam. Pozwolę sobie opisać swoje doświadczenia. 36 lat, praca wybitnie siedząca, bóle krzyża wieloletnie, czasem kilkudniowe stany zapalne podczas których poruszałem się jak kłoda, czasem mocne ataki krótkiego przeszywającego bólu aż rzucało na kolana, ogólnie stały dyskomfort nawet podczas snu i obracania się z boku na bok. Od jakiś 3 lat jestem pod "opieką" lekarza. W między czasie jak wszyscy tu piszą miałem 2 rezonansy. Jak odebrałem wynik pierwszego rezonansu to tekstu było na pół strony a lekarz jak je zobaczył to powiedział - Panie kręgosłup 60-latka. Ogólnie zaawansowana dyskopatia z dodatkową przepukliną międzykręgową + jeszcze kilka zespołów, syndromów itp. Łykałem leki które przepisywali, chodziłem na rehabilitację - masaże, prądy itd; a nawet fizjoterapie - poprawy zero. Dostałem nawet specjalne ćwiczenia na kręgosłup - ale nie robiłem bo wydawały mi się śmieszne. Jakiś rok temu, jako że mam pracę siedzącą i brzuszka przybyło, postanowiłem się trochę poruszać i zacząłem wykonywać ćwiczenia aerobowe, najpierw spokojne, a później coraz bardziej ostrzejsze np program "beach body" shawn t. (kto robił ten wie). Po roku - brzucha zrzuciłem, sylwetka poprawiona, jestem aktywny fizycznie - pływanie, rower biegi (co jeszcze 2 lata temu było ciężko) i co najważniejsze komfort z kręgosłupem. W życiu codziennym prawie zero bólu - raz na miesiąc dostanę przenikliwego bólu jak ta przepuklina gdzieś "wejdzie" przy ostrym skręcie np., albo jak ponoszę pół dnia jakieś meble np. (ostatnio przemeblowanie). Noce przesypiam bez bólu - dosłownie inny komfort życia. Dlatego jeśli pytacie - odpowiem: kręgosłupa już nigdy nie wyleczycie (operacja to nie wyleczenie), dlatego zadbajcie o obudowanie go mięsniami (plecy + brzuch). Ćwiczenia, ćwiczenia i ćwiczenia i nie łapcie nadwagi. Jak macie mocne mięśnie grzbietu to one będą dźwigać ciało i utrzymywać kręgosłup w prawidłowej pozycji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2018r. 07:25  
Cytuj
Oczywiście to ważne by się ruszać ale chcę znaleźć specjalistę, który konkretnie określi schorzenie i powie jaka na tę przypadłość jest odpowiednia rehabilitacja, tak by nie zrobić sobie krzywdy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 809
Dołączył: 5 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Paź 2018r. 08:52  
Cytuj
to co napisał szaitis to świeta prawda. zastrzyki tygodniami, prądy masaże operacje nic nie dają, przez chwile zdaje nam sie ze daja, ale to nieprawda. Mi leki przeciwbólowe sprawialy ze zasypialem ale w zaden sposob ból nie znkal, pomagaly troszke wielkie ilosci leków rozkurczowych. Po 2 miesiacach leżenia nogi jak z waty ból jeszcze wiekszy. Program powrotu do zdrowia ustalilem sam. Polegał najpierw na spacerach, powoli, najpierw kilka kroków po domu o kulach, pozniej wyjscie z domu (mega, nogi sie telepaly, ciezko), pozniej spacer troche dalej. Codzienny ruch, nie chodzi tu o cwiczenia, bieganie, ale o ruch, nie schylac sie, ale kucac...
Teraz, po 2 latach funkcjonuje normalnie, ale staram sie każdego dnia pochodzic po miescie, poruszac się, ruch, ruch i tylko ruch wzmocni mięsnie i sprawi, ze da sie praktycznie normalnie funkcjonowac! Zainwestujcie w wygodne fotele i jak macie prace siedzacą co godzine wstac i pochodzic chwile, nikt wam w pracy nie zabroni wyjsc do ubikacji, przejsc sie po biurze, powyciagac, to mega ważne!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »