NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Prezent na ślub - składka,
Posty: 8
Dołączył: 26 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 19:47  
Cytuj
Co polecacie dla młodych na prezent ślubny? Jest nas 8 osób i tak zastanawiam co wybrać dla nich aby było im przydatne w życiu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 19:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 20:10  
Cytuj
Radziłabym zapytać młodych co jest im potrzebne bo to oni będą z tego korzystać lub nie.
A jeśli nie chcecie pytać to dajcie jakiś mały prezent i pieniądze.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 27 Gru 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 09:07  
Cytuj
Thermomix lub robot kitchen aid ..okolo 3000 tys ale naprawde sa super

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 00:16  
Cytuj
Wyciskarkę Hurom umiech potem też dla dzieci się przyda składka po 238 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 00:17  
Cytuj
na parę oczywiście

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 07:01  
Cytuj
Sobie zartujecie z takimi drogimi rzeczami po co taka wyciskarka droga..jak to sie rzadko uzywa.to juz lepiej w koperte dac i czekoladki zamiast kwiatkow

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 07:28  
Cytuj
CYTAT
Sobie zartujecie z takimi drogimi rzeczami po co taka wyciskarka droga..jak to sie rzadko uzywa.to juz lepiej w koperte dac i czekoladki zamiast kwiatkow
moja kolezanka dostala wyciskarke i uzywa codzinnie. Nie kupuje juz synowi zadnych Kubusiow ani Bobo Frutow, wiesz jaka oszczednosc? Poza tym zdrowiej, bo wiesz co pijesz. A teraz urodzilo jej sie drugie dziecko wiec na pewno jeszcze dluugo bedzie korzystac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 07:30  
Cytuj
A moze ekspres do kawy jakis lepszy? Nie ma jak pyszna kawka z rana, a nie ten syf rozpuszczalny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 08:18  
Cytuj
I to dziecko kolezanki co roku jest coraz starsze za kilka lat wyrosnie z kupusiow i bobofrotow.mmozna kupic wyciskarke.lub sokowirowke tansza.lub robot kuchenny z funkcia scierania owocow praktyczniejsze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 08:35  
Cytuj
CYTAT
I to dziecko kolezanki co roku jest coraz starsze za kilka lat wyrosnie z kupusiow i bobofrotow.mmozna kupic wyciskarke.lub sokowirowke tansza.lub robot kuchenny z funkcia scierania owocow praktyczniejsze.


Zanim urośnie to ta wyciskarka będzie już do wyrzucenia, teraz nie produkują rzeczy na całe życie. 1500 - 2000 zł (w takim przedziale już kupisz i dobrą wyciskarkę, i robot i ekspres do kawy) na 8 osób to wcale nie jest tak dużo, licząc, że trzeba teraz dać od pary z minimum 400 zł, moim zdaniem nie wypadać dawać mniej. Przecież ma im się zwrócić nie tylko za imprezę, ale i coś zostać w kieszeni. Takie jest moje zdanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 19 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 08:41  
Cytuj
przecież daje się adekwatnie do zarobków.
Nie wypada dać mniej?
Śmiechu warte.
Młodzi zapraszają dla kasy czy ze względu na to że chcą obecności danej osoby/osób w tym szczególnym dniu?
Chyba ja jestem jakiś staroświecki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 08:55  
Cytuj
Nie zapraszaja dla kasy wiadomo, ale skoro już idziesz to chyba warto żeby im coś zostało na ten start. Wiadomo, że jak jest ciężka sytuacja finansowa, to jest co innego, ale często jest tak, że po kupnie nowej sukienku, butów, kosmetyczce i fryzjerze już szkoda włożyć te 400 zł młodej parze. Zresztą zawsze się liczy na te pieniądze, nie oszukujmy się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 09:05  
Cytuj
Myślę, że sam pomysł z prezentem jest fajny. Ja bym się bardzo ucieszyła z prezentu (zwłaszcza z serwisu na 8/12 os, ekspresu do kawy, robota kuchennego lub thermomixa), bo wiedziałam, że cała kasa z wesela pójdzie w mieszkanie. I tak też się stało.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 09:12  
Cytuj
CYTAT
I to dziecko kolezanki co roku jest coraz starsze za kilka lat wyrosnie z kupusiow i bobofrotow.mmozna kupic wyciskarke.lub sokowirowke tansza.lub robot kuchenny z funkcia scierania owocow praktyczniejsze.


A od kiedy soki piją tylko dzieci?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 09:50  
Cytuj
CYTAT
Wyciskarkę Hurom umiech potem też dla dzieci się przyda składka po 238 zł


co do grosza wylicz.... Z 200 zl jak chcesz isc jeszcze z z osoba towarzyszaca to lepiej odmów, bo minimum na pare to 400 zł - przynajmniej, żeby chociaż swoje miejsce pokryć. Szkoda robić sobie sobie wstydu.
Uważam taka kwote za minimum jakiejkolwiek godności.
No chbya, że chcesz przyjść koniecznie na sam slub, tylko do kosciola, bez uczestniczeniu w weselu to i 100 możesz zostawić symbolicznie, a wtedy raczej nie bedzie to źle odebrane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 10:14  
Cytuj
Mogę jeszcze dodać, że młodzi zwykle informują na tyle wcześniej, że przecież można sobie to rozplanować i co miesiąc to 100 zł odlożyć z wypłaty. Oczywiście pomijam samotnie wychowujące matki, bezrobotnych i ludzi żyjących w ubóstwie, bo tak ich może być nie stać.
Fajnym prezentem może być też voucher na wakacje, zwykle szkoda kasy na takie coś, a tak to nie będą mieć wyboru jak tylko jechać i wypocząć :-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 14:34  
Cytuj
moze jeszcze kredyt wziąśc lub pozyczke w providencie ... ja daje tyle na ile mnie stac, skoro ktos zaprasza to tez sie orietuje ze nie wszyscy mogą dac po 4000 cennik jak u ksiedza.....ja zawsze daje 200 zl i nikt mnie z tego powodu zle nie potraktowal....a Rusek zucil temat i uciekł jak zobaczył jakie głupoty sa wypisywane

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 14:37  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Wyciskarkę Hurom umiech potem też dla dzieci się przyda składka po 238 zł


co do grosza wylicz.... Z 200 zl jak chcesz isc jeszcze z z osoba towarzyszaca to lepiej odmów, bo minimum na pare to 400 zł - przynajmniej, żeby chociaż swoje miejsce pokryć. Szkoda robić sobie sobie wstydu.
Uważam taka kwote za minimum jakiejkolwiek godności.
No chbya, że chcesz przyjść koniecznie na sam slub, tylko do kosciola, bez uczestniczeniu w weselu to i 100 możesz zostawić symbolicznie, a wtedy raczej nie bedzie to źle odebrane.
hahaha z takim podejsciem to nikt na wesele by nie przyszedł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 22 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 14:44  
Cytuj
taka duza rodzina 8 osob e to pokochales sie gratulwecje jak tyle dzieic masz 800 jak was 8 spokojnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 14:55  
Cytuj
Boska, możesz jeszcze raz napisać to co miałaś na myśli?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Maja 2015r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
moze jeszcze kredyt wziąśc lub pozyczke w providencie ... ja daje tyle na ile mnie stac, skoro ktos zaprasza to tez sie orietuje ze nie wszyscy mogą dac po 4000 cennik jak u ksiedza.....ja zawsze daje 200 zl i nikt mnie z tego powodu zle nie potraktowal....a Rusek zucil temat i uciekł jak zobaczył jakie głupoty sa wypisywane


Tak jak napisał Twój przedmówca, w takim razie poszłabym tylko do kościoła, nie chciałabym narażać młodych na koszty, zwłaszcza, że dopiero zaczynają wspólne życie i wtedy najwięcej wydatków. Wolałabym, aby te pieniądze przeznaczyli na coś dla siebie. Teraz koszt za jedną osobę w restauracji to coś około 200 zł, no ale cóż każdy robi wg własnego sumienia. Wiadomo, że się zaprasza wszystkich najbliższych, ale tak jak napisałam, każdy wg własnego sumienia się zachowuje, skoro Tobie nie przeszkadza, że nie dość, że nic im w sumie nie dajesz a oni jeszcze muszą dopłacić do Twojej żony i opcjonalnie dwójki dzieci, to ok. Każdy ma własne zdanie ja mam takie, ty taki i ok
ps brałbys pożyczkę na 400 zł? serio? ..... (wykluczam matki samotnie wychowujące, bezrobotnych, emerytów, rencistów, i rodziny wielodzietne, gdzie rodzice pracują za najniższą, bo rozumiem, że te osoby mają ciężko)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 26 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 12:29  
Cytuj
Dzięki bardzo za podrzucenie kilku pomysłów. Ogólnie myślimy o zakupie jakiś praktycznych rzeczy do kuchni, tak aby posłużyło im to prze lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 12:41  
Cytuj
osobiście marzę o dobrym ekspresie do kawy umiech nawet kiedyś z mamą żartowałyśmy że kupi mi na prezent ślubny i się teraz cholera tego ślubu doczekać nie mogę :p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 23 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 14:29  
Cytuj
pewnie impreza tanim kosztem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 29 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 20:41  
Cytuj
A można jakos sprawdzić gdzie będą organizowane ich pokazy? O philipiaku mówię. Bym się na taki wybrał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »