NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Chorwacja-ceny, wakacje
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 20:46  
Cytuj
czortunio!palnij sobie w łeb, Nie wiem z jakiej galaktyki pochodzisz!?A ty sp7... sam jesteś koczownikiem.Na Chorwację jeżdżę nawet 2 razy w roku,poznałem wspaniałych ludzi,otwartych,szczerych,z jednym nawet prowadzę interesy.Pod moją kwaterę zawsze podjeżdża rano bus ze świerzym pieczywem i nabiałem,Raz się wyłamałem i pojechałem nad nasz Bałtyk.Jeden raz się wypluskałem,po pijaku,bo na trzeźwo się nie da wejść do wody o takiej tempereturze.A kasy zostawiłem więcej!!!Andy4..-jak zaczynasz krytykować,zerknij wcześniej do słownika.Umag-również proponuję raczej południe Primosten,Trogir i w dół.Mam fajną kwaterkę,ale niestety namiarów nie podam.W 2005 wczasowałem w okolicach Zadaru i miałem 3 dni deszczowe,ale co to jest w porównaniu z naszym Bałtykoem.Udanego wypoczynku.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 20:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2015r. 00:01  
Cytuj
rst75 -z całym szacunkiem ale Twoj koment jest z rodzaju "srał pierdział gryzł wodę w dupie miał przeszkodę" filozofujesz a za bardzo nie masz czym... każdy ma prawo do wyrażenia opinii na tym forum i pisze tak jak potrafi i co potrafi... ja nikogo nie krytykuje tylko wyraziłem opinię - po co dawać ustaszowi zarabiać skoro można zaoszczędzić kilka groszy - my Polacy nie jesteśmy zbyt zasobnym narodem nawet jak będziesz strugał w CHorwacji bohatera to i tak nie zostaniesz obsłużony przez ustasza jak Niemiec czy Austriak - a koniec końców na wczasy nie jedzie sie aby żreć jak pewne sympatyczne zwierzątko tylko zeby wypocząć i nacieszyć się słoncem,pozwiedzać itd... taka jest moja opinia ...sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2015r. 08:09  
Cytuj
CYTAT
Widzę że większość jeździ do Chorwacji koczować. Samochodem wypchanym konserwami, cebulą i piwem. Nie kupią chleba na miejscu, bo kosztuje 2 złote więcej.


Dokładnie o tym samym pomyślałem ok Wstyd z kraju wypuścić.

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2015r. 10:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Widzę że większość jeździ do Chorwacji koczować. Samochodem wypchanym konserwami, cebulą i piwem. Nie kupią chleba na miejscu, bo kosztuje 2 złote więcej.


Dokładnie o tym samym pomyślałem ok Wstyd z kraju wypuścić.


Jak ktos zarabia 1500 i chce jechac na wakacje to musi w ten sposob kombinować. A w Stalowej 60% ludi tyle zarabia. Skad sie urwaliście??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
jak w temacie,interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebnyzapytanie


Ja co roku jeżdżę do Chorwacji. W poprzednim roku byliśmy na półwyspie Peljeszac i Korczuli. Ceny zawsze sobie spisuję, w celu porównania z poprzednimi latami. Oto ceny wybranych produktów w kunach (głównie jedzenia w konobach) z lata 2014:

Cola 0,25l 13,00
Karlovacko pivo 0,5l 16,00
Wino białe 0,3l 19,50
lody gałka 6,00
cevapcici i frytki 50,00
piletina i frytki 60,00
chleb w piekarni 6,00
tuńczyk, frytki 70,00
blitva 15,00

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
jak w temacie,interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebnyzapytanie


Ja co roku jeżdżę do Chorwacji. W poprzednim roku byliśmy na półwyspie Peljeszac i Korczuli. Ceny zawsze sobie spisuję, w celu porównania z poprzednimi latami. Oto ceny wybranych produktów w kunach (głównie jedzenia w konobach) z lata 2014:

Cola 0,25l 13,00
Karlovacko pivo 0,5l 16,00
Wino białe 0,3l 19,50
lody gałka 6,00
cevapcici i frytki 50,00
piletina i frytki 60,00
chleb w piekarni 6,00
tuńczyk, frytki 70,00
blitva 15,00

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
jak w temacie,interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebnyzapytanie


Ja co roku jeżdżę do Chorwacji. W poprzednim roku byliśmy na półwyspie Peljeszac i Korczuli. Ceny zawsze sobie spisuję, w celu porównania z poprzednimi latami. Oto ceny wybranych produktów w kunach (głównie jedzenia w konobach) z lata 2014:

Cola 0,25l 13,00
Karlovacko pivo 0,5l 16,00
Wino białe 0,3l 19,50
lody gałka 6,00
cevapcici i frytki 50,00
piletina i frytki 60,00
chleb w piekarni 6,00
tuńczyk, frytki 70,00
blitva 15,00

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
jak w temacie,interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebnyzapytanie


Ja co roku jeżdżę do Chorwacji. W poprzednim roku byliśmy na półwyspie Peljeszac i Korczuli. Ceny zawsze sobie spisuję, w celu porównania z poprzednimi latami. Oto ceny wybranych produktów w kunach (głównie jedzenia w konobach) z lata 2014:

Cola 0,25l 13,00
Karlovacko pivo 0,5l 16,00
Wino białe 0,3l 19,50
lody gałka 6,00
cevapcici i frytki 50,00
piletina i frytki 60,00
chleb w piekarni 6,00
tuńczyk, frytki 70,00
blitva 15,00

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 15:36  
Cytuj
CYTAT
jak w temacie,interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebnyzapytanie


Ja co roku jeżdżę do Chorwacji. W poprzednim roku byliśmy na półwyspie Peljeszac i Korczuli. Ceny zawsze sobie spisuję, w celu porównania z poprzednimi latami. Oto ceny wybranych produktów w kunach (głównie jedzenia w konobach) z lata 2014:

Cola 0,25l 13,00
Karlovacko pivo 0,5l 16,00
Wino białe 0,3l 19,50
lody gałka 6,00
cevapcici i frytki 50,00
piletina i frytki 60,00
chleb w piekarni 6,00
tuńczyk, frytki 70,00
blitva 15,00

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 15:56  
Cytuj
CYTAT
jak w temacie,interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebnyzapytanie


Co roku jeżdżę do Chorwacji. W poprzednim roku byliśmy na półwyspie Peljeszac i Korczuli. Ceny zawsze sobie spisuję, w celu porównania z poprzednimi latami. Oto ceny wybranych produktów w kunach (głównie jedzenia w konobach) z lata 2014:

Cola 0,25l 15
Karlovacko pivo 0,5l 16
Wino białe stołowe 0,3l 19
lody gałka 6
cevapcici i frytki 50
piletina i frytki 60
chleb biały w piekarni 6
tuńczyk, frytki 70
blitva 15
pivo Ozujsko 1L market 17
lód z lodówki 9
palaczinka (naleśnik) 10
półmisek muli 55
espresso 9
pizza dla jednej osoby 35
kotlet wieprzowy i frytki 80
Gavuni (małe smażone rybki) 25
frytki 15
paluszki 2
banany 9kn/kg
mięso mieszane z grila i frytki 60
ostryga 1 sztuka 8
dorada 290kn/kg
papryka faszerowana 60
soczek cedevita 8
ser żółty 3kn/kg
papryka 7kn/kg
cebula 11kn/kg
masło małe 17
kartka pocztowa 2,50
butelka wina Postup 75
zupa bulion 15
kremówka 8
kalmary smażone mała porcja 25
dżem figowy market 8
wino w winnicy 25-35
duża kiść winogron 45
pączek 5
wino Dingacz 200
kawa z mlekiem 10

Polecam również, jak ktoś już wspomiał, stronę cro.pl, a szczególnie forum - skarbnica wiedzy o Chorwacji. Cały rok to forum przeglądam i zbieram informacje na kolejny wyjazd.

Polecam Chorwację z całego serca, a szczególnie południe - Riwierę Makarską i wyspy Hvar, Bracz, Korczulę i inne oraz Peljeszac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 20:30  
Cytuj
Zawsze na urlopie tak się nudzisz że chodzisz z kajetem po sklepach i spisujesz ceny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 20:34  
Cytuj
Powiem szczerze że mnie zatkało. Na wakacjach chce moczyć w basenie 4 litery, popatrzeć na kobiety w bikini ( znaczy żonę ) i ostatnia rzecz to spisywanie cen..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 20 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 20:37  
Cytuj
CYTAT

ser żółty 3kn/kg


heeh ~ 1,5 zł

Swoją drogą niezła dewiacja prowadzić taką kronikę. Udany urlop widze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 21:27  
Cytuj
Oj tam Oj tam - drobna pomyłka - zabrakło jednego zera.

A urlop przecudowny - życzę wam takiego, zazdrośnicy, z kajetem lub bez ;)

A spisywanie cen, co wam do tego. Piszemy to tak dla siebie, nie jest to uciążliwe. Podobnie jak ceny wejść, noclegów czy np.promów, żeby móc podzielić się informacjami z innymi zainteresowanymi np. na wspomnianym forum cro.pl. Przynajmniej odpowiadam rzeczowo na zadane pytanie, podaje konkretne informacje,a wy co wnieśliście do tematu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 22:00  
Cytuj
Sorry kolego, jakie masz wymierne korzyści ze spisywania cen ze sklepów? Jakie ma znaczenie to, że cebula czy dżem figowy za rok będzie dwie kuny droższy lub tańszy? Być może ja jestem jakiś inny i nie ogarniam Twojego toku myślenia. Ale qrwa idąc do knajpy celem mym jest zjedzenie obiadu i ewentualne wypicie ichniejszego trunku, a nie kserowanie menu i kolekcjonowanie paragonów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 22:58  
Cytuj
Odowiedziałam na pytanie zadane w pierwszym poście wątku.Są to informacje prawdziwe,zgodnie ze stanem faktycznym, na podstawie moich zapisków. Są osoby, które takie informacje interesują. Np. na wspomnianym forum jest cały dział poświęcony cenom: usług, żywności, wycieczek itd. I ludzi to interesuje. Można sobie zaplanować budżet wakacyjny.Poza tym lubię sobie po wakacjach policzyć, ile wydałam na cały pobyt. Takie mam zboczenie zawodowe i nie musisz tego rozumieć. Mi z tym jest dobrze.

A może napisz teraz coś na temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 23:17  
Cytuj
Ok, patrz i ucz się. Autor napisał: "interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebny"

Paszport nie jest potrzebny, jedynie dokument stwierdzający tożsamość. Ceny żywności są zbliżone do cen w Polsce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 23:42  
Cytuj
CYTAT
A po co ustaszom dawać zarabiać ?? jak jest możliwość zaoszczędzenia paru groszy to po co przepłacać jak frajer ? spójrz na hiszpanię kraj naprawdę turystycznym jest rajem a ceny umiarkowane nie zdzierają na każdym kroku z człowieka.. można ?... można.. a ustasz ceny w knajpach jak w monte carlo ryby po 100 zł za kilogram piwo za 2 euro to ja nierozumiem po co chciwej małpie płacić za bezdurno... zastanów się raz jeszcze zanim zaczniesz rżnąć kulczyka czy niemczyckiego na wakacjach...sciana


A jelszcze lepiej chyba zaoszczedzic pare groszy siedzac na dzialce nad sanem i najlepiej zostawic swoje UNO pod blokiem i jezdzic rowerkiem, dla zdrowia. No tak na powaznie, po co grac kulczyka smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Kwie 2015r. 23:58  
Cytuj
Brawo sp7kpk! Jednak pojętny z ciebie uczeń! Trochę mało konkretnie, ale zawsze coś.

Paszport nie jest konieczny, ale dobrze go posiadać w sytuacji, kiedy musimy skorzystać z pomocy medycznej. Pierwsze to pytają o paszport i kartę EKUZ (warto wyrobić sobie, bo nic to nie kosztuje i karta jest wydawana od ręki w NFZcie). Jeżeli planujemy podróż przez BiH trzeba mieć też zieloną kartę. Na granicy w Neum, gdy jedzie się np. do Dubrownika zwykle jej nie sprawdzają, ale już na przejściu w Metkovic czy innym mniejszym tak. Cena karty w Polsce - kilka złotych lub za darmo, w zależności od ubezpieczyciela. Cena na granicy ok. 50E.
Ogólnie na granicach w Chorwacji czy Bośni Polaków przepuszczają machnięciem ręki, czasem tylko zerkną na paszport. Więc tu nie ma znaczenia, czy masz paszport czy dowód. Jednak ja mam zawsze oba te dokumenty i ich xera.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2015r. 19:17  
Cytuj
Witam,

zmienię nieco temat. Chodzi mi o najlepszą trasę na Chorwację:

PL -Czechy -Austria-Słowenia- CHOrwacja ?
czy
PL -Słowacja- Węgry-Chorwacja ?

ja planuję przez Austrię, w związku z tym kolejne pytanie.
Czy możecie polecić jakieś noclegi po trasie (najlepiej za połową dystansu, czyli wypada w Austri).

Dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »