NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Chorwacja-ceny, wakacje
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2015r. 15:39  
Cytuj
jak w temacie,interesuje mnie jakie tam są ceny,hotel już mam upatrzony,chodzi mi o żywność i ceny w restauracjach,i jeszcze jedno czy paszport jest potrzebnyzapytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2015r. 15:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2015r. 16:05  
Cytuj
Możesz wjeżdzać na dowód, ceny różnie. Zależy czy jedziesz na wyspę czy zostajesz na kontynencie. Drożej alkohol i napoje. W restauracjach ceny tak jak w Polsce, zależy do jakiej pójdziesz, są mega drogie i są te bliższe kieszenie przeciętnego Polaka, pizza średnio 40 kun na przykład. Ja jeżdżę na kwatery, więc mam aneks kuchenny, jedzenie biorę z Polski, bo taniej wychodzi w porównaniu, jak już wszystko zjemy i trzeba kupować na miejscu. Ogólnie jest Lidl i supermarket Tommy (logo z takim jabłkiem :-) i w nim ceny są spoko i duży wybór. Sieci Konzum unikaj - drogo.Ogólnie kosmetyki typu balsamy przeciwsłoneczne są drogie 70-100 kun (ok 40 - 60 zł). Takie są moję spostrzeżenia, byłam na Chorwacji z 8 razy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2015r. 18:12  
Cytuj
chodzi mi o miejscowość Umag,a może ktoś tam był i podzieli się wrażeniamiwykrzyknikzapytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2015r. 19:08  
Cytuj
Ceny zwłaszcza w Splicie czy Trogirze znacznie wyższe niż u nas, świeża ryba ok. 15-20E/kg, ryba z grila 25-30E/kg, hamburger 5E, lody gałkowe od Turka 1E/gałka,chleb 2E, piwo 1,5l 2E, przy czym lepiej płacić w kunach bo taniej smiech2 przelicznik E na kuny jest dość specyficzny, na rynku gdzie nie ma cen lepiej udawać że mówi się po czesku niż po PL czy EN bo czesi mają taniej. małych sklepów trzeba unikać, lepiej pojechać pare km do lidla bo ceny praktycznie jak w polskim lidlu różnice 5-10%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2015r. 19:35  
Cytuj
3 lata wstecz to ceny były jak w Polsce, jak w Stalowej umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 07:54  
Cytuj
Jeżdżę tam od 2007 i ceny nigdy nie były jak w Stalowej, tak jak kolega napisał powyżej w Lidlu 5-10% drożej. My już zaczęliśmy podejrzewać, że dla tubylców są inne ceny, zawsze dają takie śmieszne karty przy kasie, no ale pewności nie mam. Przypomniałam sobie jeszcze, że tam jest mega drogie pieczywo, no przynajmniej w piekarni. Przykładowo, za pieczywo dla 5 (3 kobiety i 2 mężczyzn) płaciłam około ) 60-70 kun. Oczywiście kupowałam normalne porcje. Ale tego obejść się niestety nie da.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 08:24  
Cytuj
no zalezy co sie kupuje, najlepiej wziasc jak najwiecej z polski, my np zadnych balsamow, kosmetykow, tam nie kupowalismy, ale z tego co pamietam jakos bardzo duzo ceny sie nie roznily, te 5-10 procent no moze i tak, ja az tak bardzo nie liczylam, to nawet i u nas pomiedzy jednym a drugim sklepem jest roznica te 5-10 procent, ale jedno jest pewne lepiej wyjdziesz jadac na chorwacje niz nad nasze polskie morze umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 09:52  
Cytuj
czyli są tam dwie walutyzapytanie
a jak wyglądają ceny paliw i autostradzapytanie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 09:57  
Cytuj
Myślę, że tu: http://crolo(...)ji-2015/ znajdziesz więcej odpowiedzi na Twoje pytania. Wystarczyło wpisać w google "ceny paliw na Chorwacji" i kliknąć w pierwszy link ;))

Ps. moni.st - wszystko można braść (jakbyś nie zrozumiała: pisze i mówi się WZIĄĆ ;) - tak na przyszłość).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 10:20  
Cytuj
CYTAT
Myślę, że tu: http://crolo(...)ji-2015/ znajdziesz więcej odpowiedzi na Twoje pytania. Wystarczyło wpisać w google "ceny paliw na Chorwacji" i kliknąć w pierwszy link ;))

Ps. moni.st - wszystko można braść (jakbyś nie zrozumiała: pisze i mówi się WZIĄĆ ;) - tak na przyszłość).

fajna stronka,dziękigood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 10:39  
Cytuj
A to że taniej niż nad naszym morzem to na pewno, do tego pogoda pewna i o wiele lepszy standard.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 11:02  
Cytuj
CYTAT
My już zaczęliśmy podejrzewać, że dla tubylców są inne ceny, zawsze dają takie śmieszne karty przy kasie, no ale pewności nie mam.

Karta 23% dla mieszkańców, popularne i na Węgrzech i w Chorwacji. Obchodzi się to wtedy gdy wynajmujesz kwaterę nie hotel i po prostu zamawiasz pieczywo u gospodarza

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 13 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 12:19  
Cytuj
masz kase na chorwacje zabierz mnie ja nie mama kasy a chcialabym wakacje !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2015r. 18:12  
Cytuj
Lalka_M - no nie ma to jak rady "znajdz sobie w google"..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2015r. 10:05  
Cytuj
radzę zatankować autko w Polsce,a potem dopiero na Chorwacji bo ceny paliw podobne.Na Słowacji i Wegrzech jest dużo drożej.Z pieczywem nie ma aż takiej tragedi.Chlebek kosztuje w granicach 8 Kun,czyli ok.5 zł.Jak jesteś smakoszem piwa,to radzę wziąć z Polski.Kufel Karlovaćko w knajpce kosztuje minimum 15 Kun,czyli ponad 9 zeta.Lodówka samochodowa i weź jak najwięcej żywności,bo tam w sezonie jest wszędzie drożej.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2015r. 10:15  
Cytuj
Biorąc sporo spożywki z Polski urlop w Chorwacji naprawdę nie jest drogi. A jeśli nawet nie weźmiesz nic to i tak nie zbankrutujesz.
Cenna rada - będąc na miejscu, kuny kupuj w bankach a nie w kantorach. Banki (odwrotnie niż w Polsce) mają lepsze kursy.
I jeszcze jedno - jeśli jedziesz z dziećmi, każde dziecko koniecznie musi mieć tymczasowy dowód osobisty. Jeśli go zabraknie, dziecko nie wjedzie do Chorwacji.
Pytanie - dlaczego hotel a nie apartament prywatny nad samym morzem?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2015r. 12:04  
Cytuj
Pytanie - dlaczego hotel a nie apartament prywatny nad samym morzem?[/cytat]
źle się określiłam-właśnie apartament nad samym morzem,dziękuję a info.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 10 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2015r. 12:32  
Cytuj
Jeszcze jedno - dlaczego Umag? Nie chcesz bardziej na południe? Np. rejon Split-Dubrovnik.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 17 Paź 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2015r. 16:14  
Cytuj
Ceny jak nad naszym morzem ciutke moze wieksze ale to zalezy gdzie i co. To tak jak u nas w Sopocie czy Kolobrzegu drogo a w mniejszych kurortach tanio. Tak samo i tam mozna za nieduze pieniadze zjesc i spedzic mile wakacje. Jedyna roznica to dojaz. Paliwo z winetami i bramkami to ok 1200 do 1500 zl. Zalezy w ktory region sie jedzie i ile sie zwiedza na miejscu. Paszport potrzebny jedynie jak sie do Dubrownika jedzie bo trzeba przez Bosnie i Hercegowine przejechac ale na granicy Unijnym nie sprawdzaja tylko kaza przejezdzac ale wymog jest. Polecam Riviere Makarska piekne plaze i widoki :- ). Jeszcze jedna fajna stronka www.cro.pl tez duzo fajnych informacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 15:25  
Cytuj
dziękuję Wam za bardzo przydatne informacje i poradygood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 15:33  
Cytuj
CYTAT
Paliwo z winetami i bramkami to ok 1200 do 1500 zl. Zalezy w ktory region sie jedzie i ile sie zwiedza na miejscu.


I ile samochód pali potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 17 Paź 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 15:41  
Cytuj
Masz racje. Liczylem srednio ok 7 litrow smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 17:05  
Cytuj
Widzę że większość jeździ do Chorwacji koczować. Samochodem wypchanym konserwami, cebulą i piwem. Nie kupią chleba na miejscu, bo kosztuje 2 złote więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 200
Dołączył: 5 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 18:14  
Cytuj
A po co ustaszom dawać zarabiać ?? jak jest możliwość zaoszczędzenia paru groszy to po co przepłacać jak frajer ? spójrz na hiszpanię kraj naprawdę turystycznym jest rajem a ceny umiarkowane nie zdzierają na każdym kroku z człowieka.. można ?... można.. a ustasz ceny w knajpach jak w monte carlo ryby po 100 zł za kilogram piwo za 2 euro to ja nierozumiem po co chciwej małpie płacić za bezdurno... zastanów się raz jeszcze zanim zaczniesz rżnąć kulczyka czy niemczyckiego na wakacjach...sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2015r. 19:57  
Cytuj
CYTAT
Widzę że większość jeździ do Chorwacji koczować. Samochodem wypchanym konserwami, cebulą i piwem. Nie kupią chleba na miejscu, bo kosztuje 2 złote więcej.


Chciałam zwrócić uwagę, że wybrzeże jest nierównomiernie zabudowane. My na przykład jeździmy w takie miejsce, gdzie do miasta jest ponad kilometr i nie chcę mi się codziennie drałować do miasta na piechotę, samochód odstawiamy i tylko jak jedziemy gdzieś dalej to jest ruszany. Zresztą nie po to jadę na wakacje, żeby codziennie robić zakupy i tracić czas. Tak to mamy wszystko pod ręką, idziemy z plaży na obiad do apartamentu i po pół godziny wracamy. To, że się bierzemy prowiant, nie znaczy, że nie chodzimy po restauracja, bo owszem, ale nie codziennie, bo ja na wakacjach jestem sobą, a nie businesswoman na all inclusive w Egipcie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »