NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Ciężarne 2015,
Posty: 6
Dołączył: 3 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2015r. 17:38  
Cytuj
ja też miałam ciężką cesarkę - dwa tyg męki pańskiej, może to zależy od organizmu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2015r. 17:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2015r. 21:10  
Cytuj
dzięk dziewczyny ;) bo juz zaczelam sie stresowac. a ile sie wam goila rana na brzuchu ..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 3 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2015r. 21:25  
Cytuj
dosyc szybko umiech juz nie pamietam. Na pewno trzymaj w domu paracetamol ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2015r. 21:57  
Cytuj
a ja mog tylko apapsciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 08:44  
Cytuj
apap = paracetamol

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 50
Dołączył: 29 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 12:33  
Cytuj
Cesarka i przejścia po niej to indywidualne predyspozycje organizmu, znam osoby które po pierwszej i tak by woleli mieć ją znowu. Poza tym im szybciej po cc wstajesz to szybciej dochodzisz do siebie i dlatego nawet po 6 godzinach zmuszają do pierwszego ruchu, kąpieli i nie ma że boli, a na drugi dzień zalecenie lekarza żeby schodzić z łóżka i trochę ruchu.
Nawet po operacjach zganiają bardzo szybko ogólnie, lepsza rekonwalescencja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 12 Wrz 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 13:43  
Cytuj
Zalezy po jakich operacjach zganiaja z łozka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 6 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 15:10  
Cytuj
Ja pisalam o swoich przejsciach. Mi naprzyklad dwa tygodnie sie rana goila. I niestety przez pol roku bylo dziwne uczucie jak sie dotykalam po ranie jakbym miala "obumarle" to miejsce. Niestety ja fatalnie przechodzilam okres po cc i naprawde z mojego punktu widzenia nikomu tego nie polecam. Po 12 godzinach wstalam z lozka i uczucie jakby Mnie czolg ze 4 razy przejechal

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 15:26  
Cytuj
To, że miejsce wokół rany jest odretwiale to normalne i nic w tym strasznego nie widzę.
Ja jestem już po dwóch cc. Po pierwszej faktycznie kiepsko się czułam, przez kilka dni nie mogłam się wyprostowac. Jak jechałam na zdj szwów (a właściwie zawozil mnie mąż) po 7 dniach, to nie byłam jeszcze w stanie założyć sobie sama wiazanych butów (to był koniec listopada). Druga cc dwa lata później to pikus. Czułam się dużo, dużo lepiej i tym razem na zdjęcie szwów pojechałam już sama, aż się lekarz zdziwił jak zobaczył w jakiej formie jestem. Także nie straszcie, tak naprawdę nie wiadomo jak kto cos zniesie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 19:43  
Cytuj
Moja koleżanka z pracy pierwsze dziecko rodziła naturalnie. Poród trwał 10 godz, po porodzie przez miesiąc nie mogła się ryszać tak ją krocze bolało. I naprawdę długo nie mogła usiaść na tyłku. Drugie dziecko rodziła przez cc. cesarka ze wskazań, umawiała się na konkretny dzień i godzinę. Po cc wstała z łóżka po ok 6 godz, na drugi dzień mogła już koziołki fikaćumiech Teraz twierdzi, że jakby miała wybór to tylko cc. I to nie tylko jej opinia. Od wielu matek, (które pierwsze dziecko rodziło sn a drugie cc) słyszałam opinie że cesarka dla nich była lepsza.

Ja tam rodziłam naturalnie i bardzo szybko doszłam do siebie. Ale jak sobie przypomnę te bóle porodowe i ten strach o dziecko, to aż mnie ciarki przechodząneutralny Miałam okropny poród, więc ten czas poporodowy to dla mnie bajka była smiech2 Dlatgo boję się drugiego porodu choć to jeszcze dużo czasu. I zastanawiam się nad Pro Familią i znieczuleniemmlotek ale jak to wyjdzie to się okaże

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2015r. 20:43  
Cytuj
Ja za pierwszym razem rodzilam kilkanaście godz zanim zrobili mi cc. Gdyby druga nie musiała być cc, to nawet bym się nie zastanawiała nad porodem bez znieczulenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2015r. 19:05  
Cytuj
Witamumiech Jakie kremy stosujecie na rozstępy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2015r. 22:03  
Cytuj
Bio oli

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2015r. 22:21  
Cytuj
Roztepow sie nie pozbedziesz.te kremy tylko sie nazywają ze sa na rozstepy.a tu chodzi o masaz jak skora sie napina i wsmarujemy kremem to mniej boli a rozstepy zawsze zosana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2015r. 22:23  
Cytuj
Mnie dlonie pieką takie wysuszone sie zrobily czy nivea moge stosowac .czy to moze zaszkodzic ciazy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 2 Kwie 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2015r. 14:34  
Cytuj
CYTAT
Witamumiech Jakie kremy stosujecie na rozstępy?


Ja używam olejku ze słodkich migdałów (świetnie nawilża i jest bezzapachowy smiech2 ), a od kilku dni stosuję także balsam Palmers na rozstępy, który ma dosyć dobre opinie. Jestem w 4 msc więc na razie cięzko mi powiedzieć czy ratują te produkty przed rozstępami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2015r. 15:52  
Cytuj
ja z firmy lirene - bede mamą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2015r. 19:17  
Cytuj
PONOĆ sprawdzona jest także oliwka lub mleczko z Rossmanna

BABYDREAM- fur mama( fioletowo- biała )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 24 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2015r. 08:14  
Cytuj
Bio oil. Nie wiem czy to dzięki niemu czy genom, ale rozstępów nie mam. Dwa razy dziennie bio oil i raz balsam nawilżający Garnier. No i peeling raz w tygodniu. I tak przez 6 miesięcy. Skóra jak przed ciążą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2015r. 22:01  
Cytuj
Chyba jednak nie zaufałabym czemuś, co jest tak szeroko reklamowane.
Stosuję Ziaję - Mamma mia - krem przeciw rozstępom no i mleczko Babydream i jak dotąd jest elegancko. (Mleczko mam przez przypadek, chciałam oliwkę tylko się zagapiłam). W razie mocnno swędzącej skóry dopieszczam brzuch olejem kokosowym. umiech Ot, nie ma co sobie utrudniać życia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 13 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2015r. 20:49  
Cytuj
Drogie Panie umiech Czy któraś z Was miała cukrzycę ciążową? Jeśli tak, to napiszcie jak sobie radziłyście?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Cze 2015r. 21:23  
Cytuj
Nie mam cukrzycy w ciąży, jednak niedawno trafiłam na bloga (rzetelnego!) gdzie dziewczyna opisywała swoje przygody z cukrzycą ciążową. Jeśli jesteś ciekawa o czym mówię, to proszę tu: http://mama-w-trampkach.blog.pl/2015/05/28/slodkie-mamy-czyli-cukrzyca-w-ciazy/

Jednocześnie przestrzegam przed czytaniem ogólnopojętych "internetów", bo, jak chyba wszyscy wiemy, ludzie często piszą tam bzdury. Bardziej fachowe podejście do tematu zapewni literatura.
O cukrzycy w ciąży, podstawowe informacje, ale jednak, można znaleźć w bardzo pożytecznej książce autorstwa Heidi Murkoff "W oczekiwaniu na dziecko". Znajdziesz tam również wiele innych, pożytecznych i często uspokajających porad.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2015r. 10:40  
Cytuj
Jak tam drogie ciężarówki radzicie sobie w upały ??
Dajecie rade ? umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Cze 2015r. 20:16  
Cytuj
Najlepszy sposób to niestety zostać w domu, wyszłam dziś na zakupy i ledwo wróciłam a to dopiero początek ciepłych dni. Mnie czeka całe lato z brzuszkiem więc jak ktoś ma patent to zapraszam do podzielenia się ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Cze 2015r. 07:38  
Cytuj
No niestety, w taką pogodę tylko puchnę a samopoczucie fatalne, co ciekawe pierwszą ciąże też miałam z terminem na lipiec i czułam się dużo lepiej.
Na szczęscie jeszcze tylko chwilka jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 9 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »