NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »
Nowy Temat Odpowiedz
Ogrodzenie metalowe i z klinkieru.Szukam Firmy!, Szukam sprawdzonej, solidnej Firmy
Posty: 25
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 12:41  
Cytuj
Witam,
Czy ktoś może powiedzieć, ile szacunkowo może kosztować postawienie ogrodzenia o następujących paramerach:

Ma być :
- ogrodzenia ok.40 m,
- brama automatyczna
- furtka z video-domofonem
Wzór ogrodzenia prosty bez żadnych udziwnień i dodatków.

Szukam sprawdzonej, solidnej Firmy do wykonania słupków i podmurówki klinkieru.

Czy przesła i bramę matalową polecacie kupić w marketach budowlanych? Czy też znacie kogoś i możecie polecić ?

Wszelkie sugestie bardzo mile widzianeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 12:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 15:28  
Cytuj
Raczej nie polecam ogrodzen z marketow bo czesto widzialem jak juz w marketach wychodziła na nich rdza. Napewno robiac przesla bedzie Cie to kosztowalo wiecej niz marketowe . Najlepiej zrobic jeszcze cynkowanie, wtedy bedziesz mial spokoj z "ruda" Bramy i ogrodzenia robi napewno firma Elektronik z Niska ale podzwon po skladach elementow metalowych Galena, Wobi, PSB to napewno dadza Ci namiary na takie firmy. Za murowanie klinkieru brali 2-2.20 zl/szt. A nie zastanawiales sie aby zamiast klinkieru dac kamien łupany, Pewnie nikt Ci nie wyceni poniewaz jest za malo konktetow ( jakie profile na przesla, Ile bedzie slupkow i jakie wysokie, klinkier mozna kupic od 1.20 do 5 zl)Na priv wyslalem Ci nr tel do goscia ktory sie zajmuje klinkierem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 16:51  
Cytuj
CYTAT
Raczej nie polecam ogrodzen z marketow bo czesto widzialem jak juz w marketach wychodziła na nich rdza. Napewno robiac przesla bedzie Cie to kosztowalo wiecej niz marketowe . Najlepiej zrobic jeszcze cynkowanie, wtedy bedziesz mial spokoj z "ruda" Bramy i ogrodzenia robi napewno firma Elektronik z Niska ale podzwon po skladach elementow metalowych Galena, Wobi, PSB to napewno dadza Ci namiary na takie firmy. Za murowanie klinkieru brali 2-2.20 zl/szt. A nie zastanawiales sie aby zamiast klinkieru dac kamien łupany, Pewnie nikt Ci nie wyceni poniewaz jest za malo konktetow ( jakie profile na przesla, Ile bedzie slupkow i jakie wysokie, klinkier mozna kupic od 1.20 do 5 zl)Na priv wyslalem Ci nr tel do goscia ktory sie zajmuje klinkierem.



z kamieniem lupanym jest to raczej droga opcja bo ja mialem wyceniane 60mb, wys 1,6m, 2 bramy automat, 1 furtka, przęsła palisady, lupek szarogłazowy 60 tys na gotowo z robotą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2015r. 17:23  
Cytuj
Chodzilo mi bardziej o tzw pustaki łupane ( moze zle napisalem) niz o kamien naturalny ktory oczywiscie jest bardzo drogi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Lut 2015r. 00:13  
Cytuj
Łupane ogrodzenia masz z semmerlocka, brukbetu czy jadaru (najpopularniejsze w naszym rejonie). Najdrozej wychodzi semmerlock. Ale to musisz sobie wyliczyc dokładnie pod swoj projekt bo tam jest kilka tych pustakow i kazdy inaczej kosztuje (polowkowe, zamkniete otwarte, słupkowe itd). Zalezy jaka chcesz podmurowke, jak szerokie słupki, a moze murki ?


Generalnie mi sie srednio podobaja (estetycznie - nieco sztucznie - kwestia gustu) ale maja jedna zalete - dobrze zrobione ogrodzenie jest na 100 lat, mozna je po 30 latach wypiaskowac i masz mur jak postawiony 5 minut temu.
Do tego szybko sie je stawia i mało kosztuje robocizna (stosunkowo).

strzelam ale takie ogrodzenie jak Twoje moze sie udac zrobic do 25 tys, moze troche wiecej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2015r. 00:07  
Cytuj
CYTAT
Łupane ogrodzenia masz z semmerlocka, brukbetu czy jadaru (najpopularniejsze w naszym rejonie). Najdrozej wychodzi semmerlock. Ale to musisz sobie wyliczyc dokładnie pod swoj projekt bo tam jest kilka tych pustakow i kazdy inaczej kosztuje (polowkowe, zamkniete otwarte, słupkowe itd). Zalezy jaka chcesz podmurowke, jak szerokie słupki, a moze murki ?


Generalnie mi sie srednio podobaja (estetycznie - nieco sztucznie - kwestia gustu) ale maja jedna zalete - dobrze zrobione ogrodzenie jest na 100 lat, mozna je po 30 latach wypiaskowac i masz mur jak postawiony 5 minut temu.
Do tego szybko sie je stawia i mało kosztuje robocizna (stosunkowo).

strzelam ale takie ogrodzenie jak Twoje moze sie udac zrobic do 25 tys, moze troche wiecej.

Raczej jednak zostane przy klinkierze, bo kamień łupany wyglada sztucznie...
Natomiast podajcie jeszcze namiary na dobre firmy wykonujące przesła metalowe i bramy. Chciałbym porównać ich ofertę.
Oczywiście nadal aktualne adresy firm "od klinkieru".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Lut 2015r. 07:53  
Cytuj
Klinkierem handluja na pewno psb mrowka, w centrum na jaśminowej i pewnie w wiekszosci typowo budowlanych składow.

Przesla - firma bramex kolo zbimaru- robia kompleksowo, jest tez ktos w pysznicy albo dalej jak sie na zarzecze jedzie - przy drodze, nie pamietam nazwy ale tu na forum kiedys go polecano. No albo gotowe typu majster. Bardzo ladne ogrodzenia (przęsła nowoczesne) robi kronsport (nie wiem czy w stw ktos handluje ale na pewno w lublinie) i w porownaniu do podobnych robionych na miejscu pod zamowienie o dziwo wychodzi zauwazalnie taniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 09:31  
Cytuj
Sprawdzę polecane firmy z przesłami metalowymi.
Natomiast szukam dobrego fachowca do wykonania fundamentu oraz zrobienia słupków z klinkieru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 9 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2015r. 21:39  
Cytuj
Według mnie to wszystko zależy od elementów, które wykorzystamy do wykonania ogrodzenia. U mnie w budowie ogrodzenia pomógł teść - wystarczyła mu tokarka cnc i samodzielnie wykonał odpowiednie elementy do bramy przesuwnej, a murowane części postawiłem sam. Przęsła kupiłem gotowe - całość wyszła w rozsądnej cenie ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 08:44  
Cytuj
Miałem tego pecha że zostałem poproszony o wmontowanie ogrodzenia z przęseł ze znanego marketu budowlanego z owadem w nazwiegood
Spawanie do słupka niestety migomatem bo elektrodówka przepalała materiał nie wiem co to za stal ale w 20 letnim cinquecento grubsza była.
Po kilku dniach powiał wiatr i łapałem sporo przęseł do profilu bo porozpadały się te metalowe hmm"sztachety". Nigdy więcej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 1 Maja 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 13:25  
Cytuj
Znacie kogos kto wykona ogrodzenie takie zwykłe trzy słupki z klinkieru reszta to murek i metalowe słupki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 14:03  
Cytuj
CYTAT
Miałem tego pecha że zostałem poproszony o wmontowanie ogrodzenia z przęseł ze znanego marketu budowlanego z owadem w nazwiej

Bardzo dziwne po sąsiedzku takie ogrodzenie stoi już od ooło czterech lat do dzisiaj i przęsła do słupla są skręcane srubami nie spawane.Jakieś dwa lata temu przy montażu siłowników do bramy dwuskrzydlowej montażysta uzywał spawarki inwertorowej i nie miał problemów z przyspawaniem zaczepów,które spawał na profilach przęsła bramy.
Ps.
Ty naprawdę miałeś pech bo źle się do tego zabrałeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1140
Dołączył: 18 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 15:54  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Miałem tego pecha że zostałem poproszony o wmontowanie ogrodzenia z przęseł ze znanego marketu budowlanego z owadem w nazwiej

Bardzo dziwne po sąsiedzku takie ogrodzenie stoi już od ooło czterech lat do dzisiaj i przęsła do słupla są skręcane srubami nie spawane.Jakieś dwa lata temu przy montażu siłowników do bramy dwuskrzydlowej montażysta uzywał spawarki inwertorowej i nie miał problemów z przyspawaniem zaczepów,które spawał na profilach przęsła bramy.
Ps.
Ty naprawdę miałeś pech bo źle się do tego zabrałeś.


Pewnie tak

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 16:32  
Cytuj
30 metrów fundamentu,murek i 12 słupków kosztowało mnie z robocizną ok 16000.Dodaj sobie furtkę,bramę i przęsła i 10 metrów twojego ogrodzenia.Wychodzi spory koszt. Ja mam przęsła na 2,20,a przeważnie robią na 2m.Tak więc na pewno wyjdzie ci więcej.Osobiście po raz drugi z klinkieru bym nie robił.Na nielicznych csgłach są już odpryski,klinkier Roben.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 12 Lut 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2015r. 19:40  
Cytuj
40 m żywego płotu kosztowało mnie ok.300 zł polskich.
Zamiast malowania będę przycinał.

WJ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2016r. 12:25  
Cytuj
Odświeżam temat. Biorąc pod uwagę duży wydatek finansowy przy budowie płota z klinkieru zdecydowałem się jednak na pustaki łupane firmy Brukbet.
Co do przeseł metalowych to jeszcze nie wybrałem firmy, ale polecaliście tutaj bramex, wiec chyba na nich padnie wybór.Chyba, że jeszcze macie inne propozycje.

Mam prośbę o podanie solidnej firmy,która muruje płoty z takich elementów.

Polecacie bramę przesuwną, czy raczej otwieraną? Która jest lepsza w użytkowaniu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 16 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2016r. 19:14  
Cytuj
Polecam zadzwonić tutaj 505119479 jeżeli chodzi o fachowców, dobra firma, robili mi ogrodzenie, mogę zdjęcia podesłać, jestem bardzo zadowolona, sumienni i dokładni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 22 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 10:29  
Cytuj
CYTAT
Polecam zadzwonić tutaj 505119479 jeżeli chodzi o fachowców, dobra firma, robili mi ogrodzenie, mogę zdjęcia podesłać, jestem bardzo zadowolona, sumienni i dokładni.

sprawdź pw

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 212
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 16:53  
Cytuj
Wiadomosc na PRIV

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 27 Sty 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 18:50  
Cytuj
Witam.
Co sadzicie o plocie z gabionow z wypełnieniem drewnianym pomiędzy slupkami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 21 Lut 2016r. 19:47  
Cytuj
CYTAT
Witam.
Co sadzicie o plocie z gabionow z wypełnieniem drewnianym pomiędzy slupkami.


zstanawialem sie nad takim. Zdecydowanie good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 16 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2016r. 18:37  
Cytuj
super.bolo_007
Sprawdź PW

CYTAT
Witam!
Jeżeli to możliwe bardzo proszę o zdjęcia ogrodzenia i ewentualnie jakieś szczegóły np. cena usługi, takie tam...umiech

mój mail: m_z1_(at)_o2.pl

pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 1 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2016r. 09:29  
Cytuj
Podbijam temat, jeśli macie jeszcze jakieś namiary fachowców od ogrodzeń, proszę o informacje.

Potrzebuję kogoś kto kompleksowo wykonuje ogrodzenia, ma to być ok. 6-8 słupków z pustaka łupanego, podmurówka również z pustaka i przęsła metalowe, opcjonalnie drewniane sztachety. W tym też brama automatyczna i furtka z videodomofonem.

Orientujecie się może, czy samemu trzeba zorganizować materiały czy są godne polecenia firmy, które wykonują takie ogrodzenia kompleksowo?

Z góry dziękuję za informacje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 17 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2016r. 14:33  
Cytuj
Dobre panele ogrodzeniowe sprzedaje firma grodze.pl System ocynkowania + malowanie proszkowe, 10 lat gwarancji. Firma z okolic stalowej woli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Budowa i remonty »