NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Rekrutacja do przedszkoli 2015,
Posty: 26
Dołączył: 28 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2015r. 21:10  
Cytuj
Witam. Czy ktoś ma może jakieś informacje na temat rekrutacji,czy zmieniają się zasady? Na stronach przedszkoli jest tylko informacja, że rekrutacja będzie przeprowadzona później niż w tamtym roku, na pewno nie od 1 marca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lut 2015r. 21:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 28 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 15:43  
Cytuj
Rekrutacja do przedszkoli ruszyła od dziś. Ja podania już złożyłam do trzech przedszkoli i po rozmowach z dyrektorami przedszkoli współczuje rodzicom 3 latków, bo w tym roku będzie spory problem. Pierwszeństwo mają 5 latki i 4 latki, w niektórych przedszkolach Panie mówiły, że całkiem możliwe że w ogóle grupy 3 latków nie będzie. A jakie są Wasze wrażenia?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 16:21  
Cytuj
Dokładnie tak jak pisze tola_la. Ja mam właśnie 3-latka i może być ciężko. Składałam podanie tylko do jednego przedszkola i również dowiedziałam się, że pierwszeństwo mają 5-latki, potem 4-latka, a następnie dzieci z rodzin wielodzietnych i samotnych rodziców. Jakaś masakra. Ja już mam starsze dziecko w przedszkolu i mam nadzieję że uda nam się z drugim również.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 17:58  
Cytuj
A niby dlaczego 5 latki i 4 latki maja pierwszeństwo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 18:04  
Cytuj
5-latki mają pierwszeństwo dlatego, że są objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. Skoro od września w szkołach ma nie być oddziałów przedszkolnych, zatem te dzieci muszą mieć miejsce w przedszkolach.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 28 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 18:41  
Cytuj
5 latki mają pierwszeństwo z racji obowiązkowego odbycia rocznego przygotawania przedszkolnego. A 4 latki, według ustawy przedszkolnej z 2013 roku, od 2015 roku dla każdego 4 latka gmina ma obwiązek zapewnić miejsce w przedszkolu. A wszystkie 3 latki będą mieć miejsca zapewnione od 2017 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 8 Lut 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 21:09  
Cytuj
O masakra, a powiedzcie mi jak to było z przedszkolami 20 lat temu? Dokładnie 20 lat temu był wyż demograficzny i dzieciaki chodziły do przedszkoli i nie bylo takich jaj jak teraz więc gdzie one się mieścily? Pozamykane te placówki zostały czy co?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 7 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 21:10  
Cytuj
moim zdaniem to czysta masakra.. to co ci rodzice maja zrobic jak maja 3 latka no i się nie dostanie a rodzic juz musi isc do pracy a nie ma z kim zostawić dziecka. ehh zamiast ludziom pomagac to ciagle po dupie sie dostaje. takie rzeczy tylko w POLSCE

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
jzm
jzm
jzm
Posty: 16
Dołączył: 28 Cze 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Marz 2015r. 23:26  
Cytuj
20 lat temu było po 40 dzieci w grupie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 207
Dołączył: 17 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 19:39  
Cytuj
Moje dziecko nie dostało sie ani jako 3 latka a ni jako 4 latka. Mam nadzieje ze teraz jako 5 latka wkoncu sie dostanie bo to jakis obłęd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 20:02  
Cytuj
kropko, teraz już nikt Ci łaski nie robi i musi przyjąć Twoje pięcioletnie dziecko, bo jak pisałam wyżej 5-latki objęte są obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym. umiech

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 20:26  
Cytuj
Ale obowiązkowym w sensie, ze przedszkole musi przyjąć czy że rodzic musi wysłać do przedszkola?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 20:38  
Cytuj
Zgodnie z ustawą o systemie oświaty sieć publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z publicznymi innymi formami wychowania przedszkolnego powinna zapewniać wszystkim dzieciom pięcioletnim zamieszkałym na obszarze gminy możliwość spełniania obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego. Gdy odmówiono nam przyjęcia dziecka 5 letniego do przedszkola publicznego, to naruszono przepisy tejże ustawy.

Obowiązkowe, roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego mają dzieci w wieku 5 lat. Realizacja tego obowiązku jest zadaniem własnym gminy. Oznacza to, że nie można odmówić przyjęcia dziecka 5 letniego do przedszkola.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 11 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2015r. 20:42  
Cytuj
CYTAT
O masakra, a powiedzcie mi jak to było z przedszkolami 20 lat temu? Dokładnie 20 lat temu był wyż demograficzny i dzieciaki chodziły do przedszkoli i nie bylo takich jaj jak teraz więc gdzie one się mieścily? Pozamykane te placówki zostały czy co?


Na pewno czesc placówek została pozamykana. Ja np. chodziłam do przedszkola nr 14, miescilo sie tam gdzie dzis Gola ma swoje przychodnie, wiec tego przedszkola juz nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 22:07  
Cytuj
Witam czy jakies czterolatki nie dostaly sie do przedszkola tak jak mój syn?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 22:41  
Cytuj
Jak to 4-latek mógł się nie dostać, skoro obowiązkowo powinno być dla niego miejsce?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 23:21  
Cytuj
Tez tak myslalam,
niestety brakło dla niego miejsca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 30
Dołączył: 18 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 23:23  
Cytuj
W rekrutacji na rok szkolny 2015/2016 czterolatki miały prawo do uczęszczania do przedszkola, a nie obowiązek,wiec dziecko mogło się nie dostać do przedszkola.Obowiązek obejmował wszystkie pięciolatki.

\"I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. \"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Maja 2015r. 23:27  
Cytuj
Skoro miały prawo to znaczy, że wybór należy do rodzica i jeśli rodzic chce wysłać dziecko do przedszkola, to gmina ma obowiązeK zapewnić mu miejsce, bo ma ono do tego prawo. Gdyby miało obowiązek, to oznaczałoby, że rodzic nie ma wyboru i do przedszkola wysłać musi.

Zaznaczam, że nie znam treści ustawy, tylko opieram się na tym, co zostało tu napisane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 08:08  
Cytuj
no to pieknie jak taka sytuacja, ja będę mieć ten problem za rok, czyli takie niespełna 3 letnie dziecko to na zlobek pewnie nie ma już szans, a do przedszkola tez pewnie się nie dostanie bo pierwszeństwo maja starsze dzieci? i jak tu człowiek ma wrocic do pracy..
ja jak bylam mala to chodziłam do przedszkola a mama była niepracujaca, i w dodatku wlasnie jestem z wyzu demograficznego, masakra jakas, i o co tu chodzi..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 28 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 10:35  
Cytuj
W moim otoczeniu wszystkie 4 latki się dostały. Z tego co wiem to według tej ustawy musi być miejsce dla 4 latka, ale niekoniecznie w przedszkolu które się wybrało, bo może być też gdzieś indziej, ale miejsce dla niego musi być. Jeżeli braknie mniejca w państwowym przedszkolu to mają obowiązek dopłacić do przedszkola prywatnego. Polecam się przejść do Wydziału Edukacji do Pani Wołoszyn i zapytać się jak to możliwe że 4 latka nie przyjęli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 10:40  
Cytuj
Normalnie nie ma miejsca i nie przyjeli.trzeba wszystkie przedszkola odwiedzic i pogadac z dyrektorka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 28 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 10:45  
Cytuj
Tylko odwiedzając te przedszkola trzeba się zainteresować tym czy w danym przedszkolu były przyjęte 3 latki, bo jeśli tak to nie ma prawa tak być, że jakiś 3 latek został przyjęty, a 4 latek nie, bo 4 latek ma pierwszeństwo przed 3 latkiem, bez względu na to ile zdobył punktów w trakcie rekrutacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 10:49  
Cytuj
Ja, no nie normalnie, bo to nie jest normalne. Dla 4-latka miejsce ma być i już.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 216
Dołączył: 12 Kwie 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 6 Maja 2015r. 18:20  
Cytuj
Polikwidowali przedszkola i niech sie teraz rodzice martwią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »