NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
ostrzeżenie przed trucicielem zwierząt, komu zawiniły
Posty: 18
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 18:24  
Cytuj
Ktoś truje koty na ul. Bema. Od lat na tej cichej ulicy mieszkają koty, psy, koty spacerują po ulicy i jak dotąd nie stała im się żadna krzywda, aż do niedzieli 1 lutego. Wtedy właśnie ciężko zachorowała Misia kotka mojej koleżanki i nie było dla niej ratunku, kotka z powodu silnego zatrucia biega za Tęczowym Mostem. Zaginęły też koty wolnożyjące, karmione przeze mnie, koty od niedzieli nie pojawiły się w kociej stołówce. Plamkę znalazłam w czwartek, leżała martwa pod płotem, została otruta, a świadczą wydzieliny z pysia. Plamka dołączyła do Misi i obie biegają za Tęczowym Mostem. Przepadł Tygrysek i Kropek, ciekawe gdzie lezą te dwa biedaki. Moja prośba do właścicieli czworonogów, pilnujcie swoich pupili, a szczególnie w okolicy ul. Bema. To nie był przypadek, ktoś to zrobił umyślnie bo nie kocha zwierząt.



http://stalo(...)d=290243

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 18:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 213
Dołączył: 27 Gru 2014r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 19:08  
Cytuj
Ale o co Ci chodzi? Pewnie na Bema mieszkają też ludzie - nie zauważyłem ich w Twojej wyliczance mieszkańców. Koty giną wszędzie, czy na osiedlu domków , czy obok bloków.
A jak masz jakieś podejrzenia to zgłoś na policję czy do swojego radnego??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 19:08  
Cytuj
Za teczowym mostem? A gdzie mamy teczowy most?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 14 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 19:16  
Cytuj
naprawde zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 19:25  
Cytuj
Sorki ale ktoś ostrzega ludzi żeby uważali na swoich pupili a wy potraficie wszystko skrytykować ... "Tęczowy most" ... "Kraina wiecznych łowów" ... "Niebo" ... co Was to obchodzi w co kto wierzy ważne że każdy wie o co chodzi ...
Proszę trzymać się tematu i zachować uszczypliwości dla siebie

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 19:31  
Cytuj
Tęczowy Most mamy tam gdzie Niebo.
Wierzyć można w to co komu się podoba.
A to źle, że pojawiło się ostrzeżenie?
Moje koty też odeszły w ten sposób.

Takim "ludziom" to powinno się nogi z d... powyrywać.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 19:38  
Cytuj
Może nawiąż wspólprace z Kocią Wyspa umiech W naszym mieście przydaloby się schronisko, wlaściwie to Przytulisko dla swierzątumiech Bo jest różnica między schroniskiem a przytuliskiemplacze Wladze są jakie są...nie jest to miasto przychylne zwierzętom niestety ....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 19:51  
Cytuj
Dzięki za komentarze, jedne są kąśliwe inne dodające otuchy. Z Kocią Wyspą mam cały czas kontakt, właśnie kotka Plamka była wysterylizowana przez tę fundację. Dodałam ogłoszenie o trucicielu, aby ostrzec tamtejszych mieszkańców, właścicieli psów i kotów. Od lat tam karmię bezdomne koty i nagle coś takiego je spotkało, to było zaplanowane, ktoś obserwował i wiedział gdzie są koty te wolnożyjące i te co mają właściciela, i pozbawił ich życia. A Tęczowy Most to takie miejsce gdzie wszystkie zwierzątka tam trafiają, tak ktoś nazwał to miejsce. Dla jednych to niebo, dla innych coś zupełnie innego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 26 Lip 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 20:03  
Cytuj
Ja nie miałam nic zlego na mysli pytając o tęczowy most. Dlatego, że słynny tęczowy most jest w Rzeszowie i przez chwilę myslalam, że ktoś pomylił fora;)
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 305
Dołączył: 1 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2015r. 21:50  
Cytuj
Ja tylko dodam:

1. Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 wyłączenia zakazu zabijania zwierząt, zakaz znęcania się nad zwierzętami ust. 1, art. 33 zasady uśmiercania zwierząt lub art. 34 uśmiercanie zwierząt w ubojni ust. 1-4
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Znęcanie się nad zwierzętami to zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień. Ich przykłady wymienia art. 6 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt.

Znęcaniem jest:

umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia (z wyjątkiem legalnych doświadczeń).
bicie zwierząt twardymi i ostrymi przedmiotami.
złośliwe straszenie
utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania – w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach albo klatkach uniemożliwiających im zachowanie naturalnej pozycji.
utrzymywanie zwierzęcia bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku.
obcowanie płciowe ze zwierzęciem (zoofilia)
wystawianie zwierzęcia domowego lub gospodarskiego na działanie warunków atmosferycznych, które zagrażają jego zdrowiu lub życiu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2015r. 09:24  
Cytuj
Jeśli Tygrysek to był taki kot szaro bury z pręgami to również został znaleziony martwy na ul. Kilińskiego. Moi rodzice zakopali go w lesie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 18
Dołączył: 16 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2015r. 11:36  
Cytuj
Tygrysek to był szarobury kot z pręgami, pięknymi pręgami, trochę miał coś ze żbika, miał takie malutkie pędzelki w uszach, niekastrowany młody kocurek, śmieszny, mały dzikusek, ale pomału zaczął się oswajać, a kiedy został znaleziony? to bardzo ważne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 223
Dołączył: 14 Lip 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2015r. 12:46  
Cytuj
Nie powiem Ci na 100 procent czy to właśnie ten kot, bo ja go widziałam tylko na zdjęciu. Przychodził na podwórko do mojej mamy i mu pstrykneli fotki, zdjęcie mogę mieć ale za jakiś czas bo aparat wraz z kartą w naprawie się znalazł. Natomiast kotek nawet jak nie ten, to znaleziony w pobliżu Bema bo Kilińskiego około 2 lutego, leżał na chodniku pod furtką na podwórko, nie miał żadnych obrażeń zewnętrznych tylko ślinę na mordcę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2015r. 14:33  
Cytuj
CYTAT
Ktoś truje koty na ul. Bema. Od lat na tej cichej ulicy mieszkają koty, psy, koty spacerują po ulicy i jak dotąd nie stała im się żadna krzywda, aż do niedzieli 1 lutego. Wtedy właśnie ciężko zachorowała Misia kotka mojej koleżanki i nie było dla niej ratunku, kotka z powodu silnego zatrucia biega za Tęczowym Mostem. Zaginęły też koty wolnożyjące, karmione przeze mnie, koty od niedzieli nie pojawiły się w kociej stołówce. Plamkę znalazłam w czwartek, leżała martwa pod płotem, została otruta, a świadczą wydzieliny z pysia. Plamka dołączyła do Misi i obie biegają za Tęczowym Mostem. Przepadł Tygrysek i Kropek, ciekawe gdzie lezą te dwa biedaki. Moja prośba do właścicieli czworonogów, pilnujcie swoich pupili, a szczególnie w okolicy ul. Bema. To nie był przypadek, ktoś to zrobił umyślnie bo nie kocha zwierząt.



http://stalo(...)d=290243





Czy możesz napisać jakie objawy miała kotka ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2015r. 15:39  
Cytuj
a bierzecie pod uwage ze moze nikt ich nie truje celowo, tylko zjadly cos co bylo przeznaczone np szczurom?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 8 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Marz 2015r. 15:45  
Cytuj
też o tym myślę ,że mogły zjeść cos przeznaczonego dla szczurów lub innych gryzoni

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »