NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Płeć dziecka..., Jaki lekarz umie określić płeć dziecka??
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 13:12  
Cytuj
Jaki lekarz umie dobrze określić płeć dziecka?? Kogo możecie polecić??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 13:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 13:16  
Cytuj
Stomagtolog jak głęboko w gardło zaglądnie ciężarnej...

Moderowano przez: sm
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjęte normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 13:21  
Cytuj
CYTAT
Stomagtolog jak głęboko w gardło zaglądnie ciężarnej...


Stomatolog zrobi to bez zaglądania w gardło, wystarczy pokazać mu dziecko bez odzienia umiech.

Moderowano przez: sm
2. Zabronione jest w szczególności publikowanie:
2.1. treści o charakterze obraźliwym, naruszających obowiązujące ogólnie przyjęte normy etyczne
2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 13:35  
Cytuj
sm cenzorant - dziwię się trochę tym uwagom. Jak widać, autorka zadała pytanie w lekko durny sposób. Stąd taka, a nie inna odpowiedź.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 14:01  
Cytuj
Każdy lekarz który potrafi obsługiwać USG określi Ci płeć pod warunkiem ze dziecko tego będzie chciało i się nie wypnie. A po drugie jeżeli masz zamiar robić specjalnie usg aby określić płeć daruj sobie ... Nie zaleca się więcej niz 3 USG aby nie narażać dziecka na dodatkowe dawki promieni o ile lekarz nie zadecyduje ze wzglwedow zdrowotnych na kolejne badanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 14:24  
Cytuj
Jakich promieni?????USG to metoda w której wykorzystuje się ultradźwięki a nie promienie,nie jest inwazyjna i nie szkodzi dziecku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2015r. 15:06  
Cytuj
Z serwisu naukowego PAP:


Prenatalne badanie ultrasonografem dotychczas uważano za zupełnie bezpieczne. Niestety teraz stwierdzono, że wykonywane za często może mieć ono negatywny wpływ na formujący się mózg płodu.

Tak wynika z najnowszych eksperymentów przeprowadzonych przez naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Yale. Neurobiolodzy przeprowadzali eksperymenty na myszach. Udowodnili oni, że nadmiar ultradźwięków może zmylić komórki nerwowe, które w okresie płodowym życia dziecka wędrują poprzez mózg wzdłuż ściśle ustalonych szlaków, by zająć przeznaczone im pozycje.

Wyniki tych badań nie oznaczają jednak, że należy zaprzestać badań prenatalnych wskazanych z medycznego punktu widzenia. Jednak kobiety, które robią to badanie tylko po to, by poobserwować dziecko dla kaprysu, powinny się nad tym poważnie zastanowić.

To oczywiste, że urządzenia, które wysyłają fale mogą być szkodliwe jeśli urzywa się ich w nie właściwy sposób. I to nie tylko usg, ale i tel, komórkowy (przy łączeniu nie powinno się go trzymać przy ciele) kuchenki mikrofalowe (gdy pracuje - podgrzewa nie powinno się stać blisko niej) itp.

Przepraszam za źle dobrane słowo "promienie" :-]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 22:13  
Cytuj
CYTAT
Jaki lekarz umie dobrze określić płeć dziecka?? Kogo możecie polecić??



Doktor A. Micał, w 13 tygodniu okresil mi plec, jeszcze nie pewnie, tylko mowil ze cos wzgledem czegos kieruje sie na dziewczynke, a u chlopca szlo by inaczej, nie pamietam dokladnych slow juz, ale w kolejnych usg sie potwierdzalo i urodzila sie faktycznie dziewczynka ;)
lecz wylacznie prywatnie, na szpitalnym usg nikt mi nie byl w stanie powiedziec i plci bym do samego porodu nie znala.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 11 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2015r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
Każdy lekarz który potrafi obsługiwać USG określi Ci płeć pod warunkiem ze dziecko tego będzie chciało i się nie wypnie. A po drugie jeżeli masz zamiar robić specjalnie usg aby określić płeć daruj sobie ... Nie zaleca się więcej niz 3 USG aby nie narażać dziecka na dodatkowe dawki promieni o ile lekarz nie zadecyduje ze wzglwedow zdrowotnych na kolejne badanie.


3 usg to za malo, ze cos na poczatku ciazy, w polowie ciazy i nawet w 32 tygodniu ciazy jest ok tak jak przewiduja te 3 usg, nie znaczy ze pod koniec tez tak bedzie, a czlowiek sie nie dowie poki nie zrobi usg.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 18 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 08:14  
Cytuj
u mnie także tak jak napisala ona234 w 3 miesiącu Mical stwierdził ze będzie chłopak, co się przy kolejnych badanich potwierdzilo, także miałam więcej niż 3 usg, jak tylko cos niepokoilo mnie czy lekarza wykonywal krótkie paro minutowe usg

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 08:16  
Cytuj
A po co Ci znać płeć? jak urodzisz to zobaczysz!!! Chyba wazniejsze jest to by urodzić zdrowe dziecko? a może tobie wszystko jedno - zdrowe czy chore grunt że poznasz płeć... Zastanów sie nad soba.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 56
Dołączył: 18 Wrz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 08:18  
Cytuj
Dobry ginekolog potrafi określić płeć dziecka także na podstawie kości miednicy. Oczywiście nigdy nie ma 100% pewności,szczególnie w późnym okresie ciąży kiedy dziecko jest duże i "niechętne" do pokazywania się.Mojej córci lekarz określił prawdopodobną płeć w 38 tyg.ciąży właśnie na podstawie miednicy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 08:25  
Cytuj
CYTAT
A po co Ci znać płeć? jak urodzisz to zobaczysz!!! Chyba wazniejsze jest to by urodzić zdrowe dziecko? a może tobie wszystko jedno - zdrowe czy chore grunt że poznasz płeć... Zastanów sie nad soba.

Pieprzysz farmazony. Oczywiście, że zdrowie dziecka jest dla matki najważniejsze, a Twoje dywagacje to bardzo cienka prowokacja. Jaki widzisz problem, żeby przy okazji poznać płeć dziecka, termin porodu etc.? Może masz problem, żeby przyzwoić swoim mózgowiem kilka informacji jednocześnie, dlatego Ty musisz wybierać, co jest ważniejsze, info o płci czy o zdrowiu? Zastanów się nad sobą i skończ pieprzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 09:54  
Cytuj
Leżąc w szpitalu z ''mądrymi'' przyszłymi mamusiami uwielbiałam słuchać dywagacji na temat płci - szkoda tylko że zapomniały że leza w szpitalu a nie na wakacyjnym lezaczku i ze cos jest nie tak z ciażą. Jedna mamusia nawet nie zrozumiała że jej dziecko zamiast mózgu ma samą wode w główce ale płeć była dla niej najważniejsza.
tobie szopen zycze milego, mocno pieprzonego dnia smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 14 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 12:45  
Cytuj
Bluszczyku a co w tym jest złego,że jak robisz usg żeby sprawdzić czy twoje dziecko jest zdrowe to dowiesz się jaka jest płeć dziecka? Przecież to badanie robi się tak czy inaczej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 12:52  
Cytuj
przy okazji sie mozna spytac - normalna rzecz. Ale zeby poszukiwac gin ktory umie (jakby to byl nie lada wyczyn) zrobic takie mega trudne usg okreslajace plec i zakladac post -to juz jest to chore.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 13:07  
Cytuj
CYTAT
to juz jest to chore.

Koniecznie musisz nam zrobić listę innych chorych rzeczy, tak, abyśmy mogli się na przyszłość ustrzec.
Ciskasz się niepotrzebnie. Jeżeli są lekarze, a są, którzy mają problem z prawidłowym określeniem, czy dziecko jest zdrowe, czy ma prawidłowo rozwijające się organy, kończyny etc. to są pewnie i tacy, którzy sprawniej wychwycą płeć, bardziej się przyłożą, mają "lepsze oko". Pytanie jest zasadne. Sam czekałem niecierpliwie na określenie płci dziecka. I nie po to, że chciałem mieć to czy to, było mi wszystko jedno, chciałem jednak wiedzieć kogo mam się spodziewać.
Co do życzeń, cóż, dzień bywa tym bardziej popieprzony, im bardziej popieprzonych ludzi uda się napotkać. Mój jest umiarkowanie popieprzony umiech

ps. mam nadzieję, że nie wściekasz się z zawiści, że są tacy, dla których największym problemem w ciąży jest płeć dziecka, bo wszystko inne przebiega prawidłowo, a niektórzy takiego szczęścia nie mają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 16:54  
Cytuj
W pierwszej jak i drugiej ciąży do końca nie wiedziałam czy to on czy ona. Teraz w trzeciej dowiedziała się juz w 18 tyg ze chłopak . a ciążę prowadzi ten sam lekarz co poprzednie za 1 jak i za 2 razem nie robilam dodatkowych USG aby poznać płeć wyszlam z założenia ze gdyby miało mi być to dane to by maluch się ujawnił a tak podwójne szczęście z narodzin i z poznania płci. Dawniej nie można było poznać płci i jakoś ludziom to nie przeszkadzało. Nie to ze dziecko ma ciasno to jeszcze głowica od aparatu go katuja tyle razy aż mamusia i tatuś poznaja płeć. Dla mnie to chore, ciekawe czy gdyby dziecko okazało się chore to czy rodzice tez naciskali by na poznanie płci. W stalowej od USG to jedynie mical ,Zajączkowski i ewentualnie Adamczyk. Ale lekarz nigdy nie da Ci gwarancji czy poznasz płeć przy badaniu przecież to od dziecka i jego położenia zależy a chyba żadna z nas specjalnie żeby poznać płeć nie będzie stukac pukac w brzuch żeby się przekrecilo tak jak my tego chcemy.
Ja w pierwszej ciąży przygotowana byłam na dziewczynkę bo kształt brzucha bo nisko bo wysoko bo biodra bo cera... Srele motele był chłopak cóż pierwsze tygodnie czasem musiał być ubrany na rozxoweo i miał wózek fioletowo rozxowey ale to nic najważniejsze ze był zdrowy. W drugiej ciąży wybieralismy juz kolory neutralne. Teraz pomimo ze znam płeć tez szykuje kolorystykę neutralna jakoś nie przywiazuje uwagi do płci ale do tego aby do samego rozwiązania wszystko było dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 18:01  
Cytuj
do szopen
- nie wściekam się bo coś tam coś tam - po prostu razi mnie głupota i tyle. Moje dzieciątko miało chwilowo poszerzony układ w nerce i naprawde nie interesowało mnie czy to chłopiec czy dziewczynka. Na szczęście skończyło sie wszystko dobrze i urodziło się zdrowe DZIECKO. I tak jak piszę kowalska123 - lepiej wybierać neutralne kolory bo i tak nikt nie da 100% gwarancji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 18:32  
Cytuj
Rozumiem panie. Cóż, być może zwyczajnie pytanie o lekarza, który potrafi DOBRZE ocenić płeć jest pytaniem o lekarza, u którego jest szansa zauważyć to sprawnie, szybko (tu dużo zależy również od sprzętu), bez narażania dziecka. Najlepiej podczas rutynowego badania. Nazywanie tu kogoś głupkiem jest nadużyciem tego słodkiego epitetu. Pzdr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 9 Wrz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 21:13  
Cytuj
Ja rodzę za 4 tygodnie i płci nadal nie znam ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 21:18  
Cytuj
ilona1987. I co zalujesz ze nie znasz płci ? 😊

Ja np znam pary ze od poczatku nie chciały znać płci i to ich decyzja byla .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 9 Wrz 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 21:22  
Cytuj
wszystko mi jedno co bedzie umiech ciesze sie z samego faktu ze bedzie, najwazniejsze zeby było zdrowiutkie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 21:40  
Cytuj
cóż to za dyskusja na "poziomie" no ale jakie pytanie taka dyskusja, mam wrażenie że pytanie zadała jakaś 13-latka, bo myślałam że będąc w ciąży ma się lekarza prowadzącego i to on na którejś tam kontroli, kiedy jest to już możliwe, może okreslić i poinformować kobietę o płci dziecka, do głowy mi nie przyszło że będąc w ciąży szuka się ginekologa tylko po to żeby "dobrze" okreslił płeć dziecka, o zgrozo :o widziałam pytania o polecenie dobrego ginekologa, dobrego położnika itd ale pytanie o ginekologa który dobrze okresli płeć dziecka mnie rozwaliło, no ale kto komu zabroni pytać na publicznym forum, niech się tylko admin nie dziwi jaki jest odzew na tego typu pytania XD

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 12 Sty 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2015r. 21:43  
Cytuj
;-)

Taka postawa mi się podoba ;-) niespodzianki są najlepsze podwójne szczęście przy porodzie ;-)

Spokojnego i szczęśliwego rozwiązania ;-)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »