NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
Kret Raus!,
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 09:30  
Cytuj
Witam, mam spory problem z ryjacym trawnik kretem (kretami?). Od przeprowadzki do domu przez trzy lata mialem spokoj- trawniczek rosl i wszystko wygladalo pieknie az do tej jesieni. Zjawil sie jakis podziemny troll i ryje, ryje, ryje.. Probowalem prawie wszystkiego- wlewalem do nor chemie na krety, sypalem roznymi proszkami, odpalilem mu w norach chyba z 30 swiec dymnych na krety (akurat po tym mialem spokoj przez trzy tygodnie). Zawsze wraca i ciagle ryje, nawet teraz w zimie, jak tylko temp wzrasta i ziemia odpuszcza kopce rosna jak na drozdzach. Czy ma ktos jakis dobry sposob na krety? Czy stosowal ktos te "podziemne petardy"? A moze te mechaniczne, stalowe plapki ktore montuje sie w norach? Moze jakas specjalna chemia? Jest ktos na naszym terenie kto profesjonslnie zajmuje sie "deartyzacja" tego typu "szkodnikow"? Z gory zaznaczam ze wszelkie metody typu patyk i plastikowa butelka odpadaja- nie chce szpecic podworka. Z gory dzieki, pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 09:30  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
liz
liz
liz
Posty: 55
Dołączył: 26 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 09:47  
Cytuj
ja stosuje mechaniczna lapke na krety i jestem z niej zadowolony.To jest taka lapka ktora zaklada sie w kopcu w miejscu w ktorum lacza sie 2 korytarze (po zalozeniu zasypuje polapke delikatnie ziemia i nakladam na to czarne wiadro). Przed zalozeniem lapki trzeba rozwalic stare kretowiska i poczekac az kret usypie nowe. Lapke zaklada sie w swiezych kopcach, najplepiej przedostatnim. Rekord mojej lapki to 3 krety w 4 doby.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 09:52  
Cytuj
Czy ta plapka wyglada mniej wiecej jak kaganiec dla psa?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 10:01  
Cytuj
szmata nasączona ropa albo naftą i do dziuryok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 152
Dołączył: 25 Sty 2014r.
Skąd: ze składzika
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 12:17  
Cytuj
Kret nie lubi hałasu, są jakieś specjalne kołatki a najlepsza pułapka to moja kotka. ok. 9 szt przyniosła, które złapałam i wypuściłam! Wszystko byście chcieli pozabijać, to tylko trawnik. Najlepiej złapać żywego i wywieźć gdzieś.

♥♥♥
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 13:00  
Cytuj
Najlepszym straszakiem na krety jest pies swobodnie biegający po podwórku, i jeszcze do kompletu łowny kot. Od kąt mam ten zestaw to wszelkie problemy z kretami zniknęły. smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 6 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 13:28  
Cytuj
Odkąt?:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 15:40  
Cytuj
Moj pies (o.niemiecki) jest w takim razie zepsuty. Biega po podworku, czasami rozkopuje kopce a kret jak byl tak dalej jest..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 15:57  
Cytuj
CYTAT
Moj pies (o.niemiecki) jest w takim razie zepsuty. Biega po podworku, czasami rozkopuje kopce a kret jak byl tak dalej jest..

x
good usmiałam się ,że ho ho,masz super psa,jest po prostu przyjazny umiech
a to,że tak grasują u Ciebie krety,nic innego nie oznacza,tylko mają tam idealane warunki,masz pewnie sporo pędraków (larwy chrabąszcza majowego)jak zerwałbyś darń,to tam będzie tego sporo,a kreciki to lubią,poza tym pod trawnik(jak się go zakłada) można kłaść siatkę na krety
pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 8 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 16:16  
Cytuj
http://e-hortico.pl/pl/p/AGRECOL-Karbid-na-kreta-0,5kg/322

Proszę zadzwonić i zamówić. Bardzo skuteczne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 8 Lip 2010r.
Skąd: Miami
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2015r. 16:56  
Cytuj
Kret w Polsce jest objęty taką samą ochroną prawną, jak orzeł bielik, ryś czy żubr. Szkodnika ogrodów i trawników zabijać nie można. Grozi za to kara do 3 lat więzienia i nawiązka do 100 tys. zł. To nie prima aprilis. To polskie prawo. Kret jest objęty ochroną gatunkową na mocy ustawy o ochronie przyrody i rozporządzenia Ministra Środowiska z października 2011 roku.

Tak ze nie chwalcie sie za bardzo jak walczycie z kretami bo moze sie zawsze jakis "kret" znalezc I Was "podkopac".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
liz
liz
liz
Posty: 55
Dołączył: 26 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 12:02  
Cytuj
ta lapka wyglada tak: https://www.googl(...)50%3B500

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 12:05  
Cytuj
Montuje sie na nia jakis "kreci przysmak"?;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 5 Sty 2015r. 12:14  
Cytuj
Wkopujesz w tunel biegnący od kopca do kopca i tyle...



z reszta może wrzucę filmik ... jedno Ci odradze nie kupuj tych "bzykaczy" wbijanych w ziemię które mają naśladować ... hmm sam nie wiem co ... trzęsienie ziemi nie wiem

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »