NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Fotelik RWF,
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 22:59  
Cytuj
CYTAT
4 Baby ma atest bo bez niego nie może trafić na rynek. Kwestia wykonania to kwestia dyskusyjna. Trochę mnie zdziwiłaś z tym trzymaniem główki, w moim nic nie brakuje, aż boje sie zapytać o szczegóły. No ale każdy ocenia wg siebie.


Atest ma każdy, nawet chińszczyzna za 50zł - to żaden argument. Każdy sprzedawany fotelik musi mieć atest.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2016r. 22:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 07:32  
Cytuj
No bez jaj, chodzi mi o ECE 44/04. Jak to nie argument to poproszę o te argumenty.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 08:07  
Cytuj
Dobra. Nie obchodzi mnie wasze zdanie na temat tych fotelików. Też chciałabym wiedzieć, gdzie można je przymierzyć do samochodu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 08:09  
Cytuj
A konkretnie których?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 5 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 08:37  
Cytuj
Ja mam fotelik Axkid, ale model duofix.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 09:00  
Cytuj
A w jakim samochodzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 09:40  
Cytuj
CYTAT
No bez jaj, chodzi mi o ECE 44/04. Jak to nie argument to poproszę o te argumenty.

Jakbyś jeszcze I-size rzucił, to byłoby lepiej, a tak podajesz zwykłą homologację. I to jeszcze na starych zasadach. Folefiki z allegro za 20zł też ją mają. Swoją drogą, skoro te wszystkie foteliki są takie bezpieczne, to dlaczego ich producenci nie zgłoszą się np. do VTI?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 10:02  
Cytuj
CYTAT
Dobra. Nie obchodzi mnie wasze zdanie na temat tych fotelików. Też chciałabym wiedzieć, gdzie można je przymierzyć do samochodu.


Axkidy są w Mieszku w Rzeszowie. Britax max way w city parku a jakiś model besafe widziałam w galerii prima. Z tym że u nas w Stalowej nie wiedzą zabardzo jak je montować😕 a i na stronie Smerfusia widziałam że mają joie stages

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 250
Dołączył: 26 Lut 2015r.
Skąd: Okolica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 13:11  
Cytuj
agatka314 dziękuję kochana za konkrety umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 15:21  
Cytuj
ECE R 44 04
to europejski standard homologacji. Dziecięce foteliki samochodowe są testowane podczas zderzeń czołowych przy prędkości 50 km/h i podczas zderzeń z tyłu przy prędkości 30 km/h z użyciem manekinów oraz instrumentów pomiarowych, zaprojektowanych, by zobaczyć, na ile skutecznie foteliki samochodowe chronią manekiny. Obecnie wszystkie foteliki samochodowe sprzedawane w Norwegii muszą posiadać homologację ECE 44 03 lub ECE R 44 04

Taka zwykła homologacja, którą każdy chińczyk w stodole wykonuje. Po co ja się w ogóle odzywałem?

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 7 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 16:01  
Cytuj
[url]http://allegro.pl/fotelik-samochodowy-siedzisko-booster-mini-miki-15-i5985692213.html/[url] To też ma ten standard. Zresztą sam napisałeś, że wszystkie foteliki sprzedawane w Norwegii (a tak naprawdę w Europie, nie tylko w Norwegii), nie produkowane, muszą mieć tą homologację. Zresztą, co ja się będę produkować, przecież google otworem stoi, wystarczy wpisać i czytać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 16:27  
Cytuj
CYTAT
zaprojektowanych, by zobaczyć, na ile skutecznie foteliki samochodowe chronią manekiny.


Gdyby tak mialo byc to etykiety przy fotelikach albo ich instrukcje zawieraly by bardziej szczegolowe dane. Tak jednak nie jest. Norma ta ma za zadanie spelnic minimalne wymagania ochronne ktorym jednym i glownym z nich jest mozliwosc rozpiecia klamry po kolizji. Andrxej, z tego co czytalem w opisie Twojego fotela to jest on montowany tylko isofixem, bez pasow, to prawda?

Trzeba zaznaczyc tutaj jedno. Sa dwa typy fotelikow ochronnych. Foteliki chroniace dziecko i foteliki tylko chroniace kierowce przed mandatem.

Nadmienie tez ze dobrze zapiety "tani" fotelik jest bardziej bezpieczny niz wlozony na odpier..l najdrozszy na rynku.

Co do fotelikow rwf. Wszystko zalezy od wagi, wielkosci i zywiolowosci dziecka. Dziecko dziecku nie rowne i trzeba tutaj kietowac sie zdrowym rozsadkiem a nie moda.

Glownie nalezy zwrocic uwage na pasy czesto oplatajave fotelik i dodatkowe stelazowe konstrukcje (do podlogi, siedzen, sufitu itp.) im wiecej tym lepiej, o ile zywiolowosc dziecka na to pozwala. O co mi chodzi? O np kurs do Krakowa czy Wawy samemu z tak zapietym dzieckiem ktore nie ma kontaktu z rodzicem. Ty jako kierowca tez bardziej sie dekoncentrujesz jezeli dziecko jest do Ciebie tylem i nie wiesz co sie z nim dzieje. I tu zachodzi pytanie fotelik rwf z przodu czy fwf z tylu? Wg mnie opcja z tylu fotelika z przedzialu 9-18 lub 9-25 z opcja pochylenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 16:40  
Cytuj
Homologace ECE mają wszystkie foteliki. Nawet te z wózka 3w1 albo z marketu za 60 zł. Niestety ale te atesty nie zapewniają bezpieczeństwa dziecku. Jakby były tak samo bezpieczne to przy testach zderzeniowych wszystkie foteliki miałyby po 5 gwiazdek. Ale tak nie jest. Wystarczy troche poczytać o tym w internecie. Polecam też blog osiemgwiazdek.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8424
Dołączył: 17 Kwie 2016r.
Skąd: PiSLamaBad
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 16:58  
Cytuj
agatka314 szeroko pojechałaś. W którym markecie są te foteliki po 60 zł ;-)

Te gwiazdki to jak w samochodach, a żaden (nawet ten z maksymalnym wymiarem) ze 100 km/h nie staje w miejscu podczas hamowania. Pozdrawiam i więcej luzu proponuję ;-) To nie gwiazdki a zdrowy rozsądek ratuje życie.

Na świecie są dwa rodzaje ludzi: tacy którzy myślą, że rząd stara się działać w ich najlepszym interesie oraz tacy, którzy myślą - Nathan Fraser
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 17:39  
Cytuj
CYTAT
agatka314 szeroko pojechałaś. W którym markecie są te foteliki po 60 zł ;-)

Te gwiazdki to jak w samochodach, a żaden (nawet ten z maksymalnym wymiarem) ze 100 km/h nie staje w miejscu podczas hamowania. Pozdrawiam i więcej luzu proponuję ;-) To nie gwiazdki a zdrowy rozsądek ratuje życie.


Kaufland, widziałam😜 oczywiście że zdrowy rozsądek ratuje życie. Ale ja wole ten zdrowy rozsądek w foteliku z testami😅good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 19 Lis 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2016r. 20:56  
Cytuj
Jasne, zdrowy rozsądek... Ty możesz go mieć, ale ktoś inny już nie zdegustowany

A foteliki po 60 zeta są też w Tesco - z Heloł Kiti jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 27 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2016r. 12:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Dobra. Nie obchodzi mnie wasze zdanie na temat tych fotelików. Też chciałabym wiedzieć, gdzie można je przymierzyć do samochodu.



Axkidy są w Mieszku w Rzeszowie. Britax max way w city parku a jakiś model besafe widziałam w galerii prima. Z tym że u nas w Stalowej nie wiedzą zabardzo jak je montować😕 a i na stronie Smerfusia widziałam że mają joie stages



Zapraszamy do sklepu Terefere w City Parku, gdzie pokażemy jak zamontować fotelik Maxway Britaxa. Najlepiej przyjechać samochodem, żeby sprawdzić, czy fotelik pasuje do konkretnego auta.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 5 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2016r. 07:37  
Cytuj
Jam ma axkid duofix zamontowany w oplu zafirze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »