NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Skrzyżowanie: Ofiar Katynia - Kwiatkowskiego,
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2014r. 07:05  
Cytuj
Podobna sytuacja jak w moim przypadku tylko, że z sygnalizacją świetlna, przedstawia jadącego (3), który jadąc prosto i zjeżdża z dgogi głównej nie sygnalizuje skrętu.
Obrazek
Podobną sytuację mamy na "Górce Rozwadowskiej". Który kierowca jadąc od strony obwodnicy z Sandomierza, dojeżdżając do skrzyżowania z zamiarem jazdy na wprost włącza kierunkowskaz w prawo?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Maja 2014r. 07:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 28 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2014r. 10:40  
Cytuj
Bo działają swiatla a poza tym jest to inne skrzyzowanie niz na Ofiar Katynia, w razie gdy sygnalizacja przestanie działać polegamy na znakach, jesli ich nie ma, korzystamy z reguly prawej ręki. Tu wiadomo, ze nikt nie wlaczyl bo sa światła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 20 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2014r. 12:46  
Cytuj
Jak czytam takie komentarze jak K0mara i podobnych, to się nie dziwię, że na ulicach samowolka, skoro każdy sobie interpretuje przepisy po swojemu. Zasada jest prosta - jedziesz drogą główną (nie ważne, czy prosto czy po zakręcie) - nie wrzucasz kierunkowskazu, jeśli znaki czy światła tego nie wymagają. Zamierzasz skręcić z głównej na podporządkowaną - wrzucasz kierunkowskaz, i nie ważne, że jedziesz prosto - w sensie prostej drogi - opuszczasz drogę z pierwszeństwem przejazdu. A kierowcy, którzy mają prostą drogę, ale z podporządkowanej wjeżdżają za drogę z pierwszeństwem przejazdu (o czym informują ich znaki) nie kierują się tym, że ktoś ma kierunkowskaz czy nie, tylko znakami. Tyle w temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 21 Maja 2014r. 13:07  
Cytuj
Bomba. Mam nadzieję, że Ty nie masz prawa jazdy ...

CYTAT
Zamierzasz skręcić z głównej na podporządkowaną - wrzucasz kierunkowskaz, i nie ważne, że jedziesz prosto


potluczony
Takiej bredni dawno nie czytałem. Powstrzymam się od komentowania Twojej wypowiedzi, bo w zasadzie nie ma czego komentować. Nie znasz podstaw ...

CYTAT
Tu wiadomo, ze nikt nie wlaczyl bo sa światła.

Wytłumacz mi proszę wpływa sygnalizacji świtlnej na stosowanie kierunkowskazów ...

CYTAT
A tak ogólnie mnie uczyli ze z każdą czarna linia na zoltym znaku wlacza sie kierunkowskaz nawet jesli droga podporządkowana która jedziemy będzie prosto


A gdzie tak uczyli ? Pochwal się.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »