NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
Grypa żołądkowa, Grypa żołądkowa-przechodzi ktoś teraz?
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 10:39  
Cytuj
witam przechodzi ktoś teraz grypę żołądkową?długo was to świństwo trzyma?czym się leczyć-dorośli i dzieciplacze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 10:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 87
Dołączył: 1 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 11:34  
Cytuj
biegunka - stoperan, wymioty - smecta i dolozyc nalezy gastrolit, sa jeszcze jakies tabletki ale niepamietam juz nazwy tez przeciw wymiotne. dorosli jesli nie wzielo skuteczna wyskoko procentowa woda ognista ewentualnie jak wyzej . mialem epidemie i mi sliwowica pomogla, mnie nie ruszylo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 11:34  
Cytuj
Ja przechodziłam i po mnie córka. Powiem jedno to była jedna wielka masakra. Mąż wyczytał, że najlepszy jest wygazowny 7up i piłam go, plus smecta i suchy chleb jezyk . 5 letnia córka przechodziła gorzej :/ ale też woda, herbata i elektrolity. Trzeba przeżyć te 3 dni i już. Zdrówka umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 12:16  
Cytuj
cool girl ... ja zaproponuję kupić sobie napój "Sprite" [powinno wystarczyć 0,5 l ( ewentualnie "7up" )] ---> nalać do szklanki,a jak się 'rozgazuje' wypić....polecam i dorosłym i dzieciom nie zaszkodzi w takowej postaci...dużo lepsze od różnorakich środków typu "Stoperan" itd .....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 12:20  
Cytuj
kurde u mnie już 5 dzień to świństwo się trzyma,smacta jest,stoperan tez,najgorzej przechodzą dzieciaki,ale z 7 up nie próbowałemjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 3 Maja 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 12:25  
Cytuj
W pierwszej chwili ostra sraczka. Myślę sobie jednak że to po kebabie - nihil novi, jak onegdaj mawiano, tyle że kebaba nie jadłem ostatnio. Tymczasem do sraczki dołączyło rzyganko i zaczęła się karuzela: sraczka-rzyganko-sraczka-rzyganko po czym jeszcze 2 razy rzyganko a czy w międzyczasie była sraczka, tego już nie pamiętam, wybaczcie, moja realcja nie będzie pełna. Być może zaraziłem się jadąc busem wypełnionym po brzegi gimbazą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 12:29  
Cytuj
CYTAT
W pierwszej chwili ostra sraczka. Myślę sobie jednak że to po kebabie - nihil novi, jak onegdaj mawiano, tyle że kebaba nie jadłem ostatnio. Tymczasem do sraczki dołączyło rzyganko i zaczęła się karuzela: sraczka-rzyganko-sraczka-rzyganko po czym jeszcze 2 razy rzyganko a czy w międzyczasie była sraczka, tego już nie pamiętam, wybaczcie, moja realcja nie będzie pełna. Być może zaraziłem się jadąc busem wypełnionym po brzegi gimbazą.


Obrazowo ;)

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 12:31  
Cytuj
jA nie wychodziłam z łózka. Najgorzej miała moja córka, dosłownie wymioty i biegunka jednocześnie, nie wiedziałam co łapac jezyk Ale taki urok tej choroby :/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 14:40  
Cytuj
Nifuroksazyd, smecta˛ wygazowana cola. A żeby się nie zarazić :probiotyki, cola, lekkostrawne jedzenie i przede wszystkim odkażanie rąk, najlepiej jakimś środkiem antybakteryjnym. Alkohol - jak ktoś może to też pomaga smiech2

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 17:03  
Cytuj
Witam! My właśnie jesteśmy w trakcie choroby. Dopiero co wyszliśmy z dziećmi ze szpitala z powodu grypy żołądkowej (spowodowanej rota-wirusem).
W szpitalu powiedzieli nam, że nie ma lekarstwa na to paskudztwo. Dzieci dostawały tylko kroplówki uzupełniające płyny i elektrolity. Oczywiście dopadło też nas (rodziców i dziadków). Lekarze mówili też nam, żeby nie brać leków powstrzymujęcych wypróżnianie zarówno "górą" jak i "dołem", bo ten syf musi z nas wyjść, wtedy szybciej się wyzdrowieje. Jedyne co zalecali to przyjmowanie probiotyków, smectę, leków osłonowych na żołądek i jelita i właśnie odgazowaną pepsi, a także zimna woda do picia, żadnej herbaty i nic ciepłego. Pytałam lekarza o węgiel i nifuroksazyd czy można przyjmować i usłyszałam że nic nie pomoże bo to leki na zakażenia bakteryjne a grypa żołądkowa to wirusówka. W aptece polecili nam także preparat uzupełniający płyny i minerały "ORSALIT" (coś w rodzaju kroplówki do picia)jest dla dzieci i dorosłych.
U nas trwa już w sumie 11 dzień (w tym 5 w szpitalu).
Polecam do poczytania:
http://porta(...)ladkowej
http://porta(...)oladkowa
Życzę zdrówka!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 299
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2014r. 17:21  
Cytuj
Na grypę żołądkową pomaga zioło piołun. Pasdkudnie smakuje, ale trzeba w początkowej fazie choroby wypić chociaż z półszklanki niezbyt mocnego ciepłego wywaru i położyć się spać. Od pokoleń w mojej rodzinie jest to gorzkie lekarstwo wykorzystywane we wszelkich problemach trawiennych i rewelacyjnie daje radę, pomaga nawet niedowiarkom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 26 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 13:29  
Cytuj
wygazowana coca cola, wegiel leczniczy.
Nie brac stoperanow itd bo grypa zaladkowa to wirus i trzeba sie go pozbyc a nei zatrzymywac.

ALOHA :))
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2014r. 14:05  
Cytuj
proponuje sie nawalic, wirus zmiesza sie z kac kupa i nie bedzie wiadomo ktore jest ktore, a najlepszy na to jest papier ktory nie rysuje ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 28 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2014r. 16:39  
Cytuj
nifuroksazyd dzieciom i dorosłym na receptę mam zawsze w domu, smecta a dorosłym wegiel leczniczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Maja 2014r. 23:46  
Cytuj
oczywiscie ze nifuroksazyd odgazowana coca cola i sucharki lub sucha bulka w 2 dniu banan sucha bulka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Maja 2014r. 09:52  
Cytuj
Pepsi lub Coca-Cola pomaga w ciągu kilu minut. Środek natychmiastowego działania. Żadnych stoperanów i innych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »