NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
W co mogę zainwestować swoje pieniądze ?,
Posty: 5
Dołączył: 25 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 16:19  
Cytuj
Witam,
Postanowiłem zamieścić ten temat, ponieważ obecnie nie przebywam w kraju i nie mam rozeznania co się tam dzieje a zastanawiam się nad powrotem... A mianowicie orientuje się ktoś w co można zainwestować pieniądze? Bądź co można by było otworzyć w Stalowej Woli lub okolicach? Z jakim biznesem można by było wejść na Stalowowolski rynek czy może lepiej zastanowić się nad bardziej nowoczesnym rozwiązaniem typu "internet" co wiadomo nie ograniczało by się tylko na STW a ogólnie dostępne w sieci czyli np. cala Polska ?!
Wiem ze w gastronomie nie ma co się pchać bo pizzerii i kebabów jest pełno, praktycznie na każdym rogu... Może jakaś sprzedaż czegoś np. maszyn, części, ubrań, cokolwiek. Bardzo proszę o jakieś porady, informacje. Jeśli chodzi o środki na inwestycje to posiadam ok 100 tys zł ale wiadome wolałbym zainwestować dużo mniejsza kwotę by w razie nie powodzenia nie zostać z niczym... :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 16:19  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Kwie 2014r. 17:14  
Cytuj
Też myślałem zainwestować ale w Rzeszowie.

Tylko potrzeba minimum 4 auta i z tym projektem do urzędu miasta iść i przedstawić co i jak..

A tak to auto wygląda, dobry fachowiec w ciągu 2 minut ściągnie źle zaparkowane auto. i wszędzie nim wjedzie nawet w podziemny garaż.

http://www.youtube.com/watch?v=XczlDsf_NQk

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 05:26  
Cytuj
Zainwestuj nieco w wyroby ze złota(75% ceny giełdowej) srebrne monety "papież" inne.
Nie chcem , ale muszem nieco sprzedać...-priv

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 06:49  
Cytuj
Jeżeli szukasz takiej informacji na forum, to ja proponuje wódkę 40% - dość wysoko oprocentowana.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 08:38  
Cytuj
w Stalowej polecam otworzyć fryzjera lub ciuchland./....prawie ich nie ma, a jak to się powiedzie zacznie przynosić zysk otworzyć kebabownie jakąś oryginalną, egipską na przykład. Szczerze to polecam zamiast na forum iść do firmy doradczej i ich się polecić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 08:45  
Cytuj
Jeśli dysponujesz dużą kasą pomyśl o franczyzie . Taki Mc lub KFC w Stalowej to strzał w dziesiątkę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 330
Dołączył: 10 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 13:36  
Cytuj
ja bym proponowal otworzyc profesjonalne studio muzyczne do nagran wokali bo z tego co wiem niema nic takiego w stalowej i jej okolicach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 14:42  
Cytuj
Ja_30, KFC nie udziela w ogóle franczyzy, a McDonald udziela tylko na już działające i prowadzone przez siebie restauracje, więc założyciel wątku nie ma na to szans, dopóki sam McDonald nie stwierdzi, że chciałby otworzyć swoją restaurację w Stalowej Woli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 280
Dołączył: 26 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 17:59  
Cytuj
CYTAT
Ja_30, KFC nie udziela w ogóle franczyzy, a McDonald udziela tylko na już działające i prowadzone przez siebie restauracje, więc założyciel wątku nie ma na to szans, dopóki sam McDonald nie stwierdzi, że chciałby otworzyć swoją restaurację w Stalowej Woli.


To z Mc wiem, ale byłem przekonany, że w naszym mieście do tej pory nie ma Mc, ponieważ nie mogą znaleźć operatora- franczyzobiorcy. Dlatego uważam, że to dobry pomysł na biznes. A w takim razie jak funkcjonuje KFC, ponieważ słyszałem, że w Tbg maja stawiać i myślałem, że jakiś lokalny biznesmen się za to wziął.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 18:19  
Cytuj
W Polsce franczyzobiorcą KFC (oraz Pizza Hut) jest firma Amrest i tylko ta firma prowadzi restauracje KFC w całej Polsce.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 20:06  
Cytuj
A propo MC to nie ściemniajcie tu jest wszytko wystarczy poczytać a potem zadzwonić : http://franc(...)donalds/

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Kwie 2014r. 20:55  
Cytuj
LOP, a przeczytałeś to co jest napisane na podanej przez ciebie stronie? Bo jest dokładnie to samo, co napisałam powyżej.
4. Zawierając umowę franczyzy, franczyzobiorca obejmuje na ogół jedną z funkcjonujących restauracji McDonald’s.
6. Decyzje co do lokalizacji restauracji McDonald’s podejmuje wyłącznie McDonald’s Polska Sp. z o.o.


I najlepsze Wymagany kapitał własny na poziomie 1,2 mln zł., czyli w sam raz coś dla założyciela wątku ze 100 tys. zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 08:55  
Cytuj
są gamonie analfabeci jeszcze...gdzieś oglądałem program na DC i jest ich trochę, nawet w ucywilizowanych krajach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 19:03  
Cytuj
Chlopak chce w cos zainwestowac 100tys to Wyscie sie uczepili tego McD.

Co na McD potrzeba wkladu ponad milion zl.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 8 Kwie 2014r. 23:19  
Cytuj
Kolego, jak chcesz w cos zainwestowac to musi byc cos o czym masz pojecie. Jesli chodzi o gastronomie fakt pizzeri i kebabow jest na kazdym rogu, ale wikeszosc to syf nie do zjedzenia. Wiec jak bys chcial cos takiego otworzyc to musi byc dobre, "jakosciowe". U nas niestety idzie sie na ilosc nie na jakosc . Ale sa wyjatki bo jak zrobisz cos dobrego to uwierz mi ze ludzi wyciagna te pare groszy wiecej zeby do ciebie przyjsc .

Dobry przyklad jest Pizzeria w Janowie lubelskim : nie jest tania, nie ma pizzy typu XXL gdzie jest nawalone 1 kg ciasta. A jednak jest bardzo smaczna robiona w piecu palonym drzewem, a wlasciciel moze sobie pozwolic na to, ze otwiera od 16h00 do 22h00 i business sie kreci.

Kebaby w naszym miescie to jakas masakra wlasciciele kupuja jakies gotowe mieso za 8-9 PLN za kg, najlepsze sa te mielone z jagnieciny. U nas w polsce juz nie wspomne o regionie bardzo ciezko dorwac jagniecine nie wspominajac o cenie 40-50 PLN za kg. Wiec pytanie sie samo narzuca co moze byc w takim mielonym kebabie jagniecym, pewnie to co w parowkach z cielecina smiech2smiech2smiech2

Znam fachowcow (budowlanka, eletryka) ktorzy zjechali z zagranicy i robie busines w swoim fachu bo sa w tym dobrzy.

I nikt ci nie doradzi w co zainwestowac bo jak by bylo to tak oczywiste sami by sie zadluzyli zeby to zrealizowac.

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 01:06  
Cytuj
Mi w STW brakuje restauracji na poziomie. Takiej z prawdziwego zdarzenia gdzie dania sa bardzo dobrej jakosci,swieze, jest duzy wybor. Zeby mozna bylo pojsc na kolazje z mezem albo na jakas rocznice i dobrze zjesc, porozmawiac w fajnym otoczeniu. oderwac sie od rzeczywisctosci. Poprostu jakosc, jakosc i jeszcze raz jakosc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 06:49  
Cytuj
a mi filharmonii, ale ani jedno, ani drugie w Stalowej Woli się nie utrzyma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 3 Kwie 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 14:58  
Cytuj
Inwestuj w drogie alkohole. Ostatnimi czasy to najlepsze zabezpieczenie na emeryturę. Trzeba mieć min 20 tysięcy na start ale po 4-5latach można wyciągnąć 100% więcej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 15:37  
Cytuj
CYTAT
a mi filharmonii, ale ani jedno, ani drugie w Stalowej Woli się nie utrzyma.



Dlaczego myslisz ze restauracja sie nie utrzyma? Mysle ze nie kazdy w Stalowej czy okolicach chce sie zywic w kebabach i tego typu barach. Ludzie tez by chcieli zjesc cos porzadnego a nie ochlapy.
Nie kazdy jest biedny i go nie stac, sa ludzie korzy by poszli czesciej niz raz na miesiac zjesc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 16:23  
Cytuj
To już nie ma w stw restauracji gdzie można dobrze zjeść? No koniec świata, to miasto schodzi na psy..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 281
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 17:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
a mi filharmonii, ale ani jedno, ani drugie w Stalowej Woli się nie utrzyma.



Dlaczego myslisz ze restauracja sie nie utrzyma? Mysle ze nie kazdy w Stalowej czy okolicach chce sie zywic w kebabach i tego typu barach. Ludzie tez by chcieli zjesc cos porzadnego a nie ochlapy.
Nie kazdy jest biedny i go nie stac, sa ludzie korzy by poszli czesciej niz raz na miesiac zjesc.



Może dlatego, że te, które próbowały być ambitne już upadły.
Nie twierdzę, że w Stalowej Woli nie ma ludzi, którzy lubią dobrze zjeść, problem w tym, że nie ma ich na tyle, żeby utrzymać z tego elegancką i wytworną restaurację. Stalowa Wola to za małe miasto.

Jeśli uważasz, że ma to rację bytu w Stalowej Woli to zawsze możesz spróbować, w końcu to, że innym się nie udało nie znaczy, że Tobie też się uda. No i inwestycja nie na 100 tys. zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 90
Dołączył: 26 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 17:29  
Cytuj
Z checia bym sprobowala ale wlasnie niestety na taki wydatek mnie nie stac. Sugeruje autorowi, poddaje pomysl czego mi osobiscie brakuje ale to tylko i wylacznie moje zdanie umiech
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Kwie 2014r. 19:23  
Cytuj
Co do kebabow, jakby zrobic kebaby takie jakie sa w niemczech i we francji oferowane przez turkow, to gwarantuje ze te stalowowolskie kebabownie a la tureckie by upadly.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Kwie 2014r. 09:18  
Cytuj
Ostatnimi czasy sporo słyszę o obligacjach korporacyjnych i skarbowych i sądzę, że jest to całkiem dobra opcja - z tego co wiem jest to bezpieczniejsze niż akcje a całkiem nieźle oprocentowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 2 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2014r. 10:12  
Cytuj
A nie myślałeś o czymś pewniejszym np sklep internetowy? Można taki założyć, tylko oczywiscie musisz zrobic przegląd rynku. Wtedy biznes ma juz zasięg ogólnopolski, a nie lokalny ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »