NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Podatek od psa, Czy płacicie podatek od swoich pupili?
Posty: 47
Dołączył: 18 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 15:29  
Cytuj
Witam. Czy płacicie podatek od swoich psów? A jeżeli nie czy są od tego jakieś konsekwencje? I co daje państwo w zamian dla psów jeżeli się płaci?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 15:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 15:52  
Cytuj
Co państwo daje w zamian? A co miałoby ci niby dawać i dlaczego?

Poza tym nie ma już podatku od posiadania psa, tylko opłata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 18 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 15:54  
Cytuj
To za co ta opłata jest pobierana?W jakim celu ?Czyste pieniadze sa za to a opłata jest nie maławazne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 15:54  
Cytuj
Jak mialam psa to placilam. Wydaję mi sie że jesli ktoś nie zaplaci to standardowo przysylają kolejne wezwania. Skoro jesteśmy w temacie czworonogów to chyba dobry dobry pomysl żeby straż zwracala uwagę na sprzątanie po psiaku. Nie wiem czy niektórzy są aż tak leniwi że nie mogą przejśc się kilka metrów dalej gdzie nie chodzą ludzie i biegają dzieci żeby piesek zalatwil swoją potrzebę. Tymczasem większosc osób spaceruje chodnikiem podziwiając balkony i ptaki a pupil sra gdzie popadnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 16:04  
Cytuj
CYTAT
Nie wiem czy niektórzy są aż tak leniwi że nie mogą przejśc się kilka metrów dalej gdzie nie chodzą ludzie i biegają dzieci żeby piesek zalatwil swoją potrzebę. Tymczasem większosc osób spaceruje chodnikiem podziwiając balkony i ptaki a pupil sra gdzie popadnie.



cool girl...niestety ale to 'święta prawda' i ja też tego nie wiem ....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 12 Lip 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 16:10  
Cytuj
Opłata to jest w tedy jak sie kupue psa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 16:11  
Cytuj
Amando. W pełni podzielam Twój pogląd na temat sprzątania po psach przez "państwa" tzw.właścicieli. Co do wysokości opłaty za posiadanie pieska w mieszkaniu w bloku to powinna ona wynosić co najmniej 100 zł.miesięcznie od pieska i powinna być obowiązkowa jak podatek od nieruchomości. Za zebrane w ten sposób pieniążki miasto powinno zatrudnić odpowiednie służby do dbałości o to aby psie kupy nie dekorowały przyblokowych trawników.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 16:44  
Cytuj
A na co idą pieniądze z podatków???Chyba na premie dla urzędasów bo pakiety na kupy są tylko w parku a powinny być w całej stalowej a jak wyrzucam do normalnego śmietnika to wredne sprzątaczki zawsze drą mordę że one nie będą potem to wyciągać rękami i koło się zamyka !!!

Do 98792 ja psa utrzymuję za swoje pieniądze a nie za twoje czynsz za mieszkanie też płacę za swoje więc się odpierdol z podatkiem za psa w mieszkaniu bo ty ani grosza na to nie dajesz!!!!!

Psie pakiety w całej stalowej i potem wymagać bo pieniądze każdy by chciał za friko.Jeden na forum był już co chciał kasę za donosicielstwo zamiast wsiąść się do roboty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 270
Dołączył: 4 Gru 2013r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 16:52  
Cytuj
CYTAT
To za co ta opłata jest pobierana?W jakim celu ?Czyste pieniadze sa za to a opłata jest nie maławazne

Jak to za co?Opłata(podatek) jest pobierany na tabliczki"Zakaz wyprowadzania psów"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 17:58  
Cytuj
Floras! To niech Ci pies sra w mieszkaniu!Twój pies twoje i jego gówno.Ja nie życzę sobie aby z moich podatków służby sprzątały gówna po Twoim psie bo Tobie nie chce się tego robić!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 26 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 18:09  
Cytuj
98792 ja po swoim psie sprzątam to po pierwsze!!!!! a po drugie gdzie i kiedy ktoś z miasta ze służb sprzątających sprząta te kupy z twoich pieniędzy pokaż mi bo jakoś tego jeszcze nie widziałem.
A jak żule śpią po ławkach srają i leją w piwnicach,nie raz jest narzygane w klatkach gówniarze drą ryją przez pół nocy potłuczone butelki po piwie i wódce to dla ciebie jest dobrze to ci nie przeszkadza???

A tak poza tym jak kupujesz warzywa na targu to też żresz gówna bo rolnik używa obornika gówien krowskich,końskich itp jako naturalny nawóz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1632
Dołączył: 5 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 18:22  
Cytuj
Ten podatek od psa to chyba jakiś relikt przeszłości.
Ciekawe czy jest podatek od królika, chomika, świnki morskiej, kanarka, kota?
Czym to w ogóle jest uzasadnione?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 19:53  
Cytuj
za psa trza płacić, sąsiad nie placil długo i przyszedł pan z czarna teczka,najlepsze jaja są ze nie możesz sobie o tak przerwac płacenia ze np. pies ci uciekljezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1444
Dołączył: 18 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 20:33  
Cytuj
To jest podatek od głupoty, bo głupotą jest trzymanie psa w bloku. To męka męka dla zwierzęcia i właściciela, o sąsiadach nie wspomnę. Powinniście płacić 20 zł. Miesięcznie, a i to mało.

"Jeden tam tylko jest porządny człowiek:prokurator;ale i ten,prawdę mówiąc,świnia"-Mikołaj Gogol
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Kwie 2014r. 20:37  
Cytuj
Podatek od psów został wprowadzony ponad 200 lat temu jako jeden z podatków od luksusu.

Dziś w Polsce nie ma podatku, a jest opłata od posiadania psa. Wpływy z tej opłaty wydawane są na utrzymanie czystości oraz dokarmianie, sterylizowanie, odławianie itd. bezdomnych zwierząt, co zresztą jest ustawowym obowiązkiem gminy (wydatki są jawne, jak chcecie znać szczegóły, to zwróćcie się do RM).
Nie wiem ile ta opłata teraz wynosi, ale w przeliczeniu na miesiąc nie są to żadne porażające kwoty. A jeśli w 60tys. mieście płaci ją 200os. (gdzie psów jest kilka razy tyle) to czego wy się spodziewacie ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 130
Dołączył: 8 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 00:12  
Cytuj
CYTAT

98792 ja po swoim psie sprzątam to po pierwsze!!!!! a po drugie gdzie i kiedy ktoś z miasta ze służb sprzątających sprząta te kupy z twoich pieniędzy pokaż mi bo jakoś tego jeszcze nie widziałem.
A jak żule śpią po ławkach srają i leją w piwnicach,nie raz jest narzygane w klatkach gówniarze drą ryją przez pół nocy potłuczone butelki po piwie i wódce to dla ciebie jest dobrze to ci nie przeszkadza???

A tak poza tym jak kupujesz warzywa na targu to też żresz gówna bo rolnik używa obornika gówien krowskich,końskich itp jako naturalny nawóz.


Krótko, zwięźle i na temat - popieram w 100 % twoje obie wypowiedzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 196
Dołączył: 21 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 05:56  
Cytuj
CYTAT
To jest podatek od głupoty, bo głupotą jest trzymanie psa w bloku. To męka męka dla zwierzęcia i właściciela, o sąsiadach nie wspomnę. Powinniście płacić 20 zł. Miesięcznie, a i to mało.


Zgadzam się calkowicie.Trzymanie co niekiedy dużego psa w bloku to dla niego męczarnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 18 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 07:30  
Cytuj
A mi nie chodziło o odpowiedzi w stylu po co pies w bloku tylko o to czy płacicie ten podatek a wiekszość postów jak zawsze na tym forum jest nie na temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 09:23  
Cytuj
CYTAT

Zgadzam się calkowicie.Trzymanie co niekiedy dużego psa w bloku to dla niego męczarnie.
To ulżyj psinie w cierpieniu i odstaw ją do schroniska mlotek
blondynka zaklopotany

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 09:47  
Cytuj
Ludzie, jak stac was na psy to placcie podatki. Jak stac was na psy to i stac was na jedzenie dla nich i stac was na worki na sranie i macie obowiazek i placic podatki i sprzatac. Zadna przyjemnoscia nie jest miec sasiada z ujadajacym kundlem za sciana wiec podatek powinien byc i to nie maly. Moze bylby spokoj z calym tym syfem. A jak nie to wylapywac takie nieoplacone i na hotdogi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 27 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 10:16  
Cytuj
98792 ja po swoim psie sprzątam to po pierwsze!!!!! a po drugie gdzie i kiedy ktoś z miasta ze służb sprzątających sprząta te kupy z twoich pieniędzy pokaż mi bo jakoś tego jeszcze nie widziałem.
A jak żule śpią po ławkach srają i leją w piwnicach,nie raz jest narzygane w klatkach gówniarze drą ryją przez pół nocy potłuczone butelki po piwie i wódce to dla ciebie jest dobrze to ci nie przeszkadza???

A tak poza tym jak kupujesz warzywa na targu to też żresz gówna bo rolnik używa obornika gówien krowskich,końskich itp jako naturalny nawóz.
tez sie zgadzam z gościem w 100% i jeszcze dodam odnosnie psich pakietów -zadko sie zdaza ze sa w nich worki na psie kupy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 11:51  
Cytuj
floras dobrze piszeok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 15:26  
Cytuj
CYTAT


Zgadzam się calkowicie.Trzymanie co niekiedy dużego psa w bloku to dla niego męczarnie.


Czym się niby ten pies w bloku męczy? Wszystko zależy od właściciela,jak ktoś nie ma mózgu to i na 5 h działce pies będzie się męczył.
Szczerze to nie widzę różnicy między blokiem a domkiem. No może w domku można na poranne siku psy wypuścić i w piżamie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 15:27  
Cytuj
Jak idziesz do pracy na 8h to możesz psa wypuścić luzem na powróko. Na pewno będzie mu lepiej niż zamkniętemu w ciasnym mieszkaniu w bloku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 25 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2014r. 15:38  
Cytuj
I co ten pies będzie robił sam przez 8 godzin na podwórku? Będzie się nudził tak samo jak i w domu. Pies pod nieobecność właściciela zazwyczaj śpi.
Od razu napiszę bo pewnie to będzie kolejny argument. Zawsze można kogoś zatrudnić do wyprowadzenia psa na spacer jak jest się w pracy.

Mam porównanie domek/mieszkanie i naprawdę nie widzę róznicy. Wbrew pozorom pies na podwórku też się nudzi jak nie ma zapewnionych ciekawych spacerów i zabaw z właścicielem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zwierzaki »