NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Foteliki samochodowe,
Posty: 24
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 13:56  
Cytuj
Tu jest niezła baza informacji co do fotelików http://forum(...)owe.html sama kupując 2 fotele 4 lata temu z niej korzystałam.
Ja polecam z tych przodem montowanych Maxi Cosi Priori SPS - używaliśmy ponad 3 lata, jest to jeden z foleli które pasują niemal do wszystkich aut.
Dużo jeździmy na dłuższe i krótsze wycieczki, codziennie do przedszkola - u nas rewelacyjnie sie sprawdził - a kosztował ok. 600 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 13:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 14:08  
Cytuj
Maxi Cosi Priori to fotelik ze skorupą sprzed 12 czy 13 lat. Nic szczególnego. Wśród fotelików 9-18 FWF można znaleźć dużo ciekawsze (bezpieczniejsze) propozycje.

A to, czy fotelik sprawdza się rewelacyjnie czy nie można stwierdzić niestety tylko w jednej sytuacji - w razie wypadku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 14:11  
Cytuj
Szczerze, nawet jeśli w wypadku dziecku coś sie stanie to i nawet romera kinga nikt nie poleci....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 16:10  
Cytuj
Ja polecam ten fotelik Concord Transformer T Isofix. Sprawdzil sie w 100% w sytuacji kiedy byl najbardzziej potrzebny. Jak dla mnie rewelacja

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 16:43  
Cytuj
laszka, nie bardzo rozumiem twoją logikę.

Chodzi właśnie o to, by dziecku nic się nie stało, toteż należy wybrać jak najbezpieczniejszy fotelik. A to możemy ocenić dzięki testom zderzeniowym. Najlepszym z nich jest szwedzki test Plus, ale jego przechodzą tylko foteliki RWF. Kolejnym jest ADAC, a wg nich twój fotelik za bezpieczeństwo otrzymał tylko 3*. Są na rynku foteliki, które dostały 4 a nawet 5* i to takie należy kupować, bo chronią lepiej.

Ten Concord też dobry fotelik. Dobrze, że się sprawdził w sytuacji kryzysowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 09:38  
Cytuj
mik8 moja logika polega na tym jak cię stać - taki sobie fotelik kupisz... wtedy kupowałam 2 fotele i uwierz, cena miała znaczenie.
uważam też że lepszy maxi cosi z 3* niż każdy inny coneco itp. bez żadnych testów.
4 lata temu niestety nie było takiego wyboru w fotelikach z gwiazdkami i zróżniciowania cen jak teraz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 12:07  
Cytuj
Oczywiście, że lepsze 3* niż żadnej.

A co do cen - niestety dobre i bezpieczne foteliki są drogie, nawet bardzo. Ale z drugiej strony, to może warto zastanowić się nad tym ile wydajemy na stos tak naprawdę niepotrzebnych zabawek dla dziecka czy ciuszków czy jeszcze masę innych zbędnych rzeczy.

Moja znajoma miała fajny pomysł, kiedy musiała kupić foteliki dla dwóch córek bliźniaczek - poprosiła, aby na roczek dziadkowie i chrzestni nie przynosili dużych zabawek typu jeździki, stoliczki edukacyjne itp. jak to mieli w planach, tylko dorzucili im się do skarbonki na foteliki + ewentualnie jakaś drobna zabawka. Uzbierali większą część na foteliki, a dzieci też były z drobiazgów zadowolone.

Za to rozwalili mnie inni znajomi, którzy na wspólnej kolacji w restauracji, gdzie ich rachunek wyniósł ponad 300zł stwierdzili, że ich nie stać na fotelik droższy niż 500zł. No cóż, każdy ma inne priorytety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 17:50  
Cytuj
moj maz tez uwazal ze drogi fotelik to niepotrzebny zbytek no bo po co az taki drogi???!!! a po wypadku mowil juz zupelnie co innego... Dobry fotelik to naprawde dobra inwestycja w zdrowie dziecka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 19:50  
Cytuj
Podpowiedzcie jaki kupić fotelik dla noworodka z takich do 13 kg.... I gdzie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 21:10  
Cytuj
Wśród mojej i męża rodziny też patrzyli na nas jak na dziwaków, że kupiliśmy fotelik za prawie 800zł. Bo po co, skoro w tesco czy kauflandzie są za nieco ponad 100zł. A przecież fotelik to fotelik.
Ale bezpieczeństwo mojego dziecka jest dla mnie priorytetem, zwłaszcza że taki wydatek jest na kilka lat, a nie na chwilę.

plutot a do jakiego samochodu, z isofixem czy bez?

Ja u starszej i teraz u młodszego przerabiam Maxi Cosi Cabrio, nie mamy isofixa, więc musi nam wystarczyć. I polecam go, miałam do porównania foteliki dołączane do wózków i właściwie nie ma porównania umiech MC jest wygodniejszy o wiele, dla noworodka jest specjalna wkładka spłycająca fotelik + dodatkowa osłona główki. Fotelik jest dobrze wyprofilowany, łatwo ale stabilnie da się zamontować w aucie. Dzięki Bogu nie mieliśmy wypadku, więc nie wiem jak się spisuje w takiej sytuacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 21:42  
Cytuj
Jako, że wszystkie foteliki 0-13 są montowane tyłem do kierunku jazdy, to wybór bezpiecznego spośród nich jest dość duży.
Poza tym taki fotelik często wyjmuje się z samochodu, żeby gdzieś przenieść/przewieźć dziecko, więc tu oprócz kwestii bezpieczeństwa (które bezwzględnie powinno być na pierwszym miejscu) można też zadać sobie pytanie, jak zamierzamy go użytkować. Czy zależy nam na tym, by można było go wpiąć w stelaż wózka (najłatwiej chyba będzie z maxi cosi, bo do większości wózków można dokupić adaptery), czy często jeździmy samochodem i wiele razy będziemy go montować i wymontowywać - w takim przypadku polecam isofix, który znacznie ułatwia życie, eliminuje błędy z montażem, no i takie foteliki są bezpieczniejsze niż ich wersje bez isofixa, bo stabilniej trzymają się kanapy, czy zamierzamy np. często wybierać się z dzieckiem na dłuższe zakupy, które będzie ono spędzać w foteliku (nie wspominam już o spacerach, bo takie cuda też widuję o zgrozo!) - wtedy bezwzględnie fotelik rozkładany na leżąco poza samochodem, a takie dostępne są chyba tylko dwa, jeden kiepski i jeden bardzo dobry, a mianowicie BeSafe iZi Sleep (w ogóle foteliki BeSafe są bardzo dobre).

Z własnego doświadczenia: uparłam się na fotelik pasujący do stelaża wózka, na szczęście do wyboru był m.in. fotelik z 5* za bezpieczeństwo, więc go oczywiście kupiłam, ale z tej funkcji (wpinania w stelaż) skorzystałam może 2 razy ... Może dlatego, że kupiłam fotelik bez bazy (jest też jego wersja z bazą, ale za 1200zł), a jego montaż okazał się trochę uciążliwy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 21:58  
Cytuj
O właśnie, o opcji wpinania w wózek zapomniałam.
Wózek miałam innej firmy, ale dokupiłam adaptery i fotelik dało radę wpiąć. Przy córce w mieście użyłam tej opcji raz. Za to na wakacjach była to alternatywa do chusty, bo cały wózek + bagaże nie zmieściły nam się do auta.
Przy synku do tej pory nie wiem gdzie adaptery są schowane, nie było potrzeby ich użycia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2014r. 12:31  
Cytuj
agatka, kupiłaś już fotelikzapytanie
Jeśli nie, to mam dobrą wiadomość - Axkida możesz kupić w Zamościu w sklepie Bobowózki - nigdzie bliżej nie dostaniesz Axkida póki co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2014r. 13:57  
Cytuj
Jeszcze nie kupiłam fotelika. Dzięki za informację o Zamościu good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 10:22  
Cytuj
Czy ktoś z forumowiczów posiada fotelik Concord Transformers albo Recaro young sport i może coś na ich temat napisać. Chodzi mi głównie o pozycje spoczynkową no i jak się wam sprawują takie foteliki. W ogóle gdzie w okolicy kupię jeden z tych dwóch fotelików, niestety STW nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 10:54  
Cytuj
Jeśli chodzi o Recaro young sport to unikaj koloru szarego (dla własnego spokoju) - kiedyś znalazłem artykuł, że właśnie w tym kolorze używali farb z jakimiś czynnikami rakotwórczymi. Jeśli chodzi o pozycję spoczynkową to szału nie ma - ustawienie fotelika zmienia się o kilkanaście stopni (są tylko 2 pozycje - normalna/spoczynkowa). Poza tym fotelik nie do zdarcia - aktualnie 4 rok użytkowania - teraz używane przez drugie mniejsze dziecko. W zapięciu jest "piszczek" który sygnalizuje otwarcie zamka. Czasem ten "alarm" sam się wyzwala nawet jak fotelik nie jest używany - no ale po tylu latach to ten detektorek może świrować. Fotelik kupowaliśmy na allegro.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 11:11  
Cytuj
Concord Transformer T Isofix - bo taki model dokladnie posiadam to rewelacyjny fotelik jesli chodzi o bezpieczenstwo. Pozycji spoczynkowej brak, lub nie wiem o co Ci chodzi ale nie rozklada sie, nie pochyla nie da sie polozyc w nim dziecka. Tapicerka szybko zdejmowana, dosc szeroki jesli chodzi o komfort jazdy dla dziecka. Nie zamienilabym go na inny a mamy go juz 3 lata

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś z forumowiczów posiada fotelik Concord Transformers albo Recaro young sport i może coś na ich temat napisać. Chodzi mi głównie o pozycje spoczynkową no i jak się wam sprawują takie foteliki. W ogóle gdzie w okolicy kupię jeden z tych dwóch fotelików, niestety STW nie ma.


Recaro Young Sport widziałam w Galerii Rzeszów w Smyku. A ten concord to z poduszka?? Bo chyba też widziałam. Najlepiej to sobie zadzwoń i zapytaj czy mają. Można tam przymierzać do auta.

Na stronie Mieszka też jest http://miesz(...)-9-36-kg

A tak na marginesie ile ma dziecko?? Bo te foteliki 9-36 to ani dla małych ani dla starszch moim zdaniem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 13:42  
Cytuj
Concord tez jest w Mieszku http://miesz(...)6kg.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 13:51  
Cytuj
Oglądnij sobie testy dachowania fotelika z osłoną tułowia. Tragedia:( I nie jest tani. Za te pieniądze możesz kupić naprawdę pożądny fotel

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 14:18  
Cytuj
W takim razie jaki fotelik w granicach tysiaca, zapiecie na pas i na isofix

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 14:27  
Cytuj
A ile ma dziecko???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 15:45  
Cytuj
http://www.pro-test.pl/tests_article/332041,0/Test+fotelik%C3%B3w+samochodowych+2014_Najlepsze+i+najgorsze+foteliki.html

może tutaj się coś znajdziegood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 27 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 19:42  
Cytuj
Nasz fotelik sprawdzil sie podczas wypadku samochodu z dachowaniem wlacznie i dlatego uwazam go za REWELACYJNY. Sama przeprowadzilam test, mimo ze nie chcialam kupujac ten fotelik, dzieciak wyszedl bez szwanku. Oczywiscie fotelik zamocowany na isofix'ach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2014r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
W takim razie jaki fotelik w granicach tysiaca, zapiecie na pas i na isofix


Romer Kidfix XP SICT
Mam, polecam, dziecko również.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »