NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Foteliki samochodowe,
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 12:56  
Cytuj
Witamumiech
Szukam fotelika samochodowego dla 16 miesięcznego dziecka.
Czy gdzieś w pobliżu są jakieś sklepy z porządnymi fotelikami? Chciałabym aby ktoś doświadczony ze sklepu sprawdził jaki model fotelika pasuje do mojego auta i go prawidłowo zamontował. Mozliwe jest takie coś w naszej okolicy??
Byłoby super abym mogła dostać fotelik RWF 9-25 kgumiech
A może ktoś takowy użytkuje i mógłby się podzielić doświadczeniem??

Byłabym wdzięczna za pomocumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 12:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 13:37  
Cytuj
RWFy najbliżej znalazłam w Krakowie, co też wcale nie było proste. Jest tam jeden super sklep z bardzo ogarniętym panem, który wszystko sprawdzi i zamontuje jak trzeba.
W Rzeszowie nie było, a o Stw nawet nie wspominam, bo tu nie mają nawet dobrych FWF, nie wspominając o RWFach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 15:58  
Cytuj
W StW niestety nie ma dobrych fotelików. W Rzeszowie znalazłby się sklep, ale z FWFami.
Ew. zakupy przez net i montaż wg instrukcji lub filmu, a w razie gdyby nie pasował to zwrot do sklepu. Tyle że fachowo nikt nie zamontuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 18:43  
Cytuj
CYTAT
Tyle że fachowo nikt nie zamontuje.


A jakaż to fachowość jest potrzebna do montażu fotelika :szok: ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 19:00  
Cytuj
A czortunio zdziwiłbyś się bardzo. Zwłaszcza jeśli chodzi o foteliki montowane pasami, bo te na isofix to faktycznie żaden problem w zasadzie. Nie wystarczy przeciągnąć pasów tam, gdzie wskazuje instrukcja obsługi - trzeba to zrobić tak, by fotelik przy silnym potrząsaniu nawet nie drgnął - u większości ludzi w najlepszym wypadku się kołysze, w najgorszym lata niemal po całej kanapie.
Nie bez powodu również Komisja Europejska wydała w zeszłym roku nową regulację I-Size (w Polsce obowiązuje na razie z obecnymi przepisami, prawdopodobnie do 2018r), która m.in. promować ma system Isofix, bo
Przeprowadzone badania w krajach UE pokazały, że duży procent fotelików samochodowych jest zamontowanych nieprawidłowo lub niepoprawnie. Oznacza to nieskuteczną ochronę i większe prawdopodobieństwo obrażeń podczas kolizji. Dlatego regulacja i-Size redukuje rozbudowany podział fotelików pod względem montażu do zaledwie dwóch kategorii: „uniwersalnej” oraz „tylko dla niektórych pojazdów”.
Pod pojęciem „uniwersalne” nowe przepisy rozumieją tylko i wyłącznie foteliki zaopatrzone w:
- system Isofix;
- górny pas mocujący Top-Tether (TT);
- nogę podpierającą.
Regulacja i-Size zakłada również dostosowanie samochodów do nowych norm. Każdy samochód z homologacją i-Size musi być wyposażony w dwie klasy Isofixów „b1” lub „d” oraz zaczep typu Top-Tether. Ponadto wszystkie foteliki i-Size będą pasowały do wszystkich samochodów i-Size.


Ale jak ktoś kupuje fotelik w Tesco i nie interesuje go, czy ma odpowiednio wyprofilowaną kanapę do danego modelu, to i może być zdziwiony, że fotelik trzeba odpowiednio zamontować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 19:23  
Cytuj
czortunio mik wytłumaczył, więc powtarzać się nie będę.

Mik co do "fotelików" z marketów to ja się zastanawiam w ogóle kto coś takiego do obrotu dopuszcza...
To fotelik tylko z nazwy, bo z bezpieczeństwem ma niewiele wspólnego.
Ale niestety świadomość ludzi jest niewielka w tym temacie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 19:49  
Cytuj
Foteliki marketowe to zwykłe atrapy pozwalające jedynie uniknąć mandatu, nic więcej. Niestety niektórym to wystarcza.

W Stw z tego co się orientowałam królują foteliki firmy Caratero, które co prawda przeszły testy zderzeniowe, ale wypadły źle. No ale kto by się tam tym przejmował, ważne, że tanie i w ładnych kolorach.

Z radością jednak obserwuję, że coraz więcej mówi się o fotelikach RWF i ludzie zaczynają w ogóle kojarzyć co to takiego. I super, może jeszcze kilka lat (bo pewnie nie wcześniej) u staną się one u nas taką oczywistością, jak w krajach skandynawskich, które słyną z wielkiej dbałości o bezpieczeństwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 21:59  
Cytuj
o kurczę dopiero w Krakowie można dostać uuuu... to nie dobrze.
No dla mnie to jest problem z prawidłowym zamontowaniem fotelika. Niestety nie mam isofixuplacze
A chciałbym poprostu aby był zamontowany prawidłowo, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo mojego dziecka.

A tak propo fotelików z marketów, zawsze się zastanawiałam jak można takie coś kupić. rozumiem może i ludzie nie mają pieniędzy no ale.... No np mój szwagier wozi swojego 2,5 latka na "poddupniku" i nie da się mu przegadać, że dziecko za małe... a młodszego w takim za 100 zł z tesco, gdzie nawet pasów nie da się zapiąć bo zepsute, ale stwierdzili, że policja nie zauważy czy zapięte są pasy czy nie... Jakby tu tylko o mandat chodziło:(
Wogóle jak się dowiedzieli, że ja szukam fotelika tyłem do kierunku jazdy to wzieli mnie za debilke hehehhe

A w Stalowej to tylko widziałam foteliki 4baby:(
A RWF to jeszcze u nas nie widziałam, żeby ktoś miał. Teraz wyszedł chyba nakaz przewożenia dzieci do 15 miesiąca życia tyłem do kierunku jazdy, więc może i jest szansa, że będzie przymus do 4 roku życiaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Marz 2014r. 22:32  
Cytuj
Może jeszcze Lublin, ale tam nie byłam ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 4 Cze 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 07:40  
Cytuj
Byłem ostatnio w Smyku w Galerii Rzeszów. Wybór fotelików dość spory, z tego co pamiętam to również RWF. Na stoisku była też wywieszka, że istnieje możliwość dopasowania przez obsługę fotelika do danego samochodu. Nie pytałem o szczegóły, więc nie wiem na jakich zasadach się to odbywa. Może spróbuj najpierw w RZ, nim wybierzesz się KRK. Może coś podejdzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 11:34  
Cytuj
W Smyku w Galerii Rzeszów nie było ANI JEDNEGO fotelika RWF, przynajmniej w styczniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 13:23  
Cytuj
agatka a jeśli nie RWF to jaki fotelik bierzesz pod uwagę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 13:47  
Cytuj
Pomyśl też nad recaro

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 14:12  
Cytuj
recaro, ale który?
Najpopularniejszy i faktycznie dobry to Recaro Young Sport, ale on jest dla starszych dzieci, nie dla 16-msc malucha.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 22:20  
Cytuj
Trochę off topic, ale...

Potrzebuję zmienić dziecku fotelik na 15-36. Im więcej czytam, tym mniej wiem. Isofixa w aucie nie mam (póki co, ale nie wiem czym będę jeździć za 2-3 lata). Pod uwagę biorę raczej FWF, moje typy to Romer Kid Plus SICT i Maxi Cosi Rodi Air Protect. Czy ktoś z Was ma któryś z tych fotelików, mógłby coś o nich napisać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Marz 2014r. 22:45  
Cytuj
Romer Kid Plus SICT to jeden z najlepszych na rynku fotelików 15-36.
Maxi Cosi przed fachowców i ludzi siedzących w temacie uważane jest za firmę baaardzo mocno przereklamowaną, a zwłaszcza ich foteliki 9+.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 12:02  
Cytuj
mik a powiedz mi, jeśli wiesz, gdzie najbliżej przymierzę Romera? Albo czy Romer Kidfix ma taką samą skorupę co Kid Plus SICT, bo Kidfixa mam skąd przymierzyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 12:17  
Cytuj
CYTAT
Byłem ostatnio w Smyku w Galerii Rzeszów. Wybór fotelików dość spory, z tego co pamiętam to również RWF. Na stoisku była też wywieszka, że istnieje możliwość dopasowania przez obsługę fotelika do danego samochodu. Nie pytałem o szczegóły, więc nie wiem na jakich zasadach się to odbywa. Może spróbuj najpierw w RZ, nim wybierzesz się KRK. Może coś podejdzie.


O to sobię podjadę do Rzeszowa umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 12:25  
Cytuj
CYTAT
agatka a jeśli nie RWF to jaki fotelik bierzesz pod uwagę?



No właśnie jak zaczęłam zbierać informację na temat fotelików to natknęłam się na bloga osiemgwiazdek. I stwierdziłam że stawiam na fotelik RWF więc innych nie brałam pod uwagę.

Zastanawiam się nad Britax Max Way, lub Axkid minikid

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 12:28  
Cytuj
CYTAT
Pomyśl też nad recaro


Z recaro dobrym fotelikiem jest tak jak Mik8 pisze Recaro Young Sport, ale to jest fotel 9-36. Moja córka jest za mała do takich, jest z tych dzieci drobniejszych. Wsadzałam ją do takiego 9-36 z FP i poprostu gineła w nim.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 204
Dołączył: 10 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 12:30  
Cytuj
Jakbym nie znalazła RWF to z takich przodem do kierunku jazdy to jaki fotelik będzie bezpieczny??
Córka ma 16 miesięcy, waga coś między 10 a 11 kg a wzrost ok 86 cm

Z góry dzięki za jakieś porady

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 12:51  
Cytuj
Też chciałabym zobaczyć tego Axkida i przymierzyć do samochodu, ale on jest dostępny dopiero w kilku sklepach w Polsce, na pewno nie w południowo-wschodniej części niestety.
Póki co na 90% jestem zdecydowana na Romer Max Fix. To jest właściwie ten sam fotelik co Britax Max Way, tylko montowany na isofix.

Z FWF moim faworytem był Romer Safefix Plus, ale bardzo popularny i dobrze oceniany jest Romer King Plus.
Ale prawda jest taka, że żaden FWF nie będzie tak bezpieczny jak RWF, co napewno wiesz, skoro czytasz osiemgwiazdek ;)

Zerknęłam na sklep internetowy Smyka - mają tam tylko 2 foteliki RWF: Britax Max Way i Recaro Polaric. Może warto wcześniej zadzwonić do sklepu i spytać, bo kiedy ja tam byłam nie było żadnego z nich, a pani na pytanie o foteliki RWF zrobiła wielkie oczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 13:05  
Cytuj
suerte, nie zauważyłam twojego pytania - fotelik Romer Kid Plus Sict ma tę samą skorupę co Kidfix (to samo siedzisko, oparcie i zagłówek), tylko Sict jest szerszy przez te boczne poduszki. No i ma regulowane podłokietniki, to jedyne różnice. Myślę, że oba foteliki będą w samochodzie leżały podobnie.
Duży wybór Romerów (ale nie wiem czy te kokretnie, bo interesował mnie inny przedział wagowy) widziałam w Rzeszowie w Mieszku i z tego co wiem jest tam możliwość przymierzenia fotelika do samochodu, ale na ile dobrze te panie to robią to nie wiem, bo do nas nawet nie podeszły tak zajęte były plotami.
Oba te modele powinny też być w Smyku (w sklepie internetowym mają), ale kiedy ja tam byłam nie można było wynieść fotelika ze sklepu przed zakupem, tylko pokazywali montaż na atrapie kanapy :szok: No ale ktoś tu wyżej pisał, że już się ogarnęli.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 13:26  
Cytuj
Z racji tego, że nie mam isofixa i że jak kupowałam starszej fotelik to RWFy dopiero wchodziły na rynek polski i były kosmicznie drogie, wozimy się w Romerze King Plus. Jestem zadowolona z niego, młoda też. Wahałam się między nim a MC Tobi bodajże. Romer jest szerszy z tego co pamiętam (w sensie dla dziecka). Minus - bardzo łatwo złamać styropian przy przenoszeniu (co też ostatnio jeden z użytkowników auta zrobił)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 70
Dołączył: 13 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Marz 2014r. 13:29  
Cytuj
mik dzięki za odp. Czyli pomyślę o wycieczce do Rzeszowa umiech

Trochę mi się przestało spieszyć, bo zważyłam młodą i waga pokazuje 16.7 kg smiech2 Ufff

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »