NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
Fotoradary nielegalne - zwrot kasy za mandaty,
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2014r. 08:36  
Cytuj
Trybunał Konstytucyjny wprawdzie uznał art 96 par 3 za zgodny z Konstytucją RP ale jednocześnie uznał wszystkie dotychczas wystawiane mandaty za niezgodne z prawem, co powoduje z mocy prawa umorzenie wszystkich toczących się postępowań i anulowanie wszystkich dotychczasowych mandatów z fotoradarów, oraz zwrot pieniędzy i punktów.

http://3obie(...)zwrocone
Poczytajcie sobie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2014r. 08:36  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Marz 2014r. 09:07  
Cytuj
CYTAT
Trybunał Konstytucyjny wprawdzie uznał art 96 par 3 za zgodny z Konstytucją RP ale jednocześnie uznał wszystkie dotychczas wystawiane mandaty za niezgodne z prawem, co powoduje z mocy prawa umorzenie wszystkich toczących się postępowań i anulowanie wszystkich dotychczasowych mandatów z fotoradarów, oraz zwrot pieniędzy i punktów.

http://3obie(...)zwrocone
Poczytajcie sobie.


Pamiętacie sytuacje z kartami pojazdu od pojazdów sprowadzonych, okazało się,że były stanowczo za wysokie. Można było się ubiegać o zwrot nadpłaty ale sama procedura stanowczo zniechęcała.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4965
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 14 Marz 2014r. 11:49  
Cytuj
Prędzej zwróci Ci się wódka i zagrycha, niż minister zwróci kasę z mandatów.potluczony
A swoją drogą-Za ubiegły rok nie zapłaciłem dwóch mandatów z fotopstryczków ITD.
Pod koniec marca minie rok od pierwszego, a w połowie maja- od drugiego wykroczenia.
Wezwania do zapłaty odesłałem, jak radził jeden w forumowiczów, z odmową wskazania sprawcy.
Do tej pory cisza...good

JEZUS WAS WSZYSTKICH KOCHA, ABYM JA NIE MUSIAŁ TEGO ROBIĆ.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 142
Dołączył: 30 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2014r. 19:59  
Cytuj
Wygląda na to, że wszystkie domniemane mandaty muszą być zwrócone. Dobry artykuł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 5 Lis 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Marz 2014r. 20:42  
Cytuj
Popieram, sporo o tym czytałam ostatnio, Pan Tomasz Parol odwala kawał dobrej roboty w tym temacie. Jeżeli ktoś dojdzie do wniosku że nie opłaca mu się walczyć w sądzie o zwrot 100 czy kilkuset zł, ok, ale myślę że punkty to ciekawszy aspekt całej sprawy a na pewno są przypadki że komuś przez te punkty zabrano prawo jazdy. Inną kwestią jest, że jeżeli ktoś nazbierał TYLE punktów, to dobry kierowca z niego nie jest. Myślę że czas pokaże i praktyka, na pewno ludzie będą się upominać o swoje...TK zrobił burzę w szklance wody trochę nieświadomie, ale to już też inna bajka. Brawo dla Pana Tomasza bo zauważył to pierwszy i nagłośnił.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Marz 2014r. 09:40  
Cytuj
http://3obieg.pl/odzyskanie-pieniedzy-za-mandat-wzor-pisma-przygotowawczego

Wzór pisma, jak ktoś ma 6 mandatów po 500 za niewskazanie przyda mu się

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 275
Dołączył: 17 Lis 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 11:49  
Cytuj
czy otrzymując zdjęcie z fotoradaru i mandat można zrezygnować z zapłaty i przenieść sprawę do sądu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 12:42  
Cytuj
Zrezygnować z zapłaty nie można. Można odmówić przyjęcia mandatu, co jest równoznaczne ze skierowaniem wnioskiu o ukaranie do sądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 13:40  
Cytuj
Czy fotoradary robią zdjęcie od tyłu? w Racławicach na wylocie na rudnik jest taki fotoradar, który jak sie jedzie od Stalowej stoi zaraz za dużą tablicą informacyjną i wogóle go nie widać. Owszem informacja jest żeby spodziewać się fotoradaru, ale samego radaru wogóle nie widać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 14 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 17:53  
Cytuj
CYTAT
w Racławicach na wylocie na rudnik jest taki fotoradar, który jak sie jedzie od Stalowej stoi zaraz za dużą tablicą informacyjną i wogóle go nie widać. Owszem informacja jest żeby spodziewać się fotoradaru, ale samego radaru wogóle nie widać.


Czy ten radar przypadkiem nie jest w Kopkach za Rudnikiem jak się jedzie od strony Stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2014r. 20:02  
Cytuj
CYTAT
Czy ten radar przypadkiem nie jest w Kopkach za Rudnikiem jak się jedzie od strony Stalowej?


Tak, przepraszam to wałsnie Kopki, rzadko tamtędy jeżdzę i pomyliłem się. Schowali ten fotoradar i można się nieźle naciąć przy wyjeździe wioski. Czy nie po to te budki sa na żółto żeby je dobrze było widać? Orientuje się ktoś czy fotoradar strzela fotki od tyłu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 19:32  
Cytuj
Na moje oko robi od tyłu. Skierowany jest w stronę Leżajska. Wracałem parę dni temu z Leżajska, wiedziałem, że tam stoi fotoradar, więc obowiązkowo dużo wcześniej przed skrzyżowaniem zwolniłem, niecałe 60km/h miałem i zdziwiłem się jak pstryknęło - na szczęście na przeciwko zauważyłem czarne (na pewno ciemne) auto, które minęło ten fotoradar mniej więcej w czasie błysku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 19:51  
Cytuj
W kopkach akurat dobrze że stoi, co nie zmienia faktu że powinien być widoczny a nie zakamuflowany za znakiem.
irkuck mi pół roku temu w Jeżowym pstryknęło fotkę przy 55km/h, bardzo byłem zdziwiony, droga była pusta sam jechałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2014r. 22:15  
Cytuj
Przysłali Ci coś, bo ja też tak miałem w Jeżowem (byłem przygotowany na radar więc standardowo 50-60km/h), ale nic nie przyszło, a pół roku minęło?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 83
Dołączył: 4 Wrz 2010r.
Skąd: ŚrŚ
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 07:31  
Cytuj
Mam rozumieć ze jak mi wczoraj przyszła pocztówka za pobraniem to muszę im odpisać ze nie pamietam kto prowadził i wówczas nie nałożą na mnie żadnej kary?
Ktoś juz próbował odmawiać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2014r. 08:59  
Cytuj
Odpisz że prosisz o zdjęcie bo nie wiesz kto prowadził i tyle

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Kwie 2014r. 20:08  
Cytuj
Jeśli odpiszę, że nie wiem kto prowadził to co potem się dzieje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2014r. 07:48  
Cytuj
Jak zdjęcie nieczytelne to przeproszą i sprawa zamknięta. Nie wiem co z czytelnymi zdjęciami.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2014r. 15:30  
Cytuj
No jak będzie czytelne to musiałabym się wyprzeć męża jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 8 Marz 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 28 Kwie 2014r. 16:00  
Cytuj
jest przepis mówiący o tym że informacja o wykroczeniu powinna być dostarczona do iluś dni po zdarzeniu, czy Ktoś wie jaki to okres czasowy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »