NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Haluksy-gdzie na operacje?,
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 23:35  
Cytuj
mial ktos z was operowane haluksy?? jezeli tak to gdzie najlepiej to zrobic bo szczerze mowiac do stalowowolskich ortopedow nie mam zbyt duzego zaufania, interesuje mnie operacja tylko na nfz dzieki z gory za pomoc pozdro

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sty 2014r. 23:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 10:40  
Cytuj
Lepiej zaczekaj na Rudną, to ten sam NFZ, więc okres czekania podobny.
Wiem, że czas jest kródszy niż pierwotnie podają, zadzwonią wcześniej i wyznaczą termin.
Ja na jedną nogę czekałem 4 miesiące, na drugą dziewięć.
Aha,
w Rudnej robią zabieg inną metodą niż w Stalowej. Nie ma gipsu po zabiegu. I szybciej wraca się do zdrowia.
Mam na zbyciu specjalny sandał do chodzenia po zabiegu.
Jakby co, pisz na priw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 10:44  
Cytuj
W Polsce rządzonej przez czcigodną Partie Oszustów, czekać tak długo na operację? By żarło się lepiej...
Idź prywatnie, zabulisz, ale masz z miejsca. Czas to pieniądz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 11:15  
Cytuj
niemam tyle kasy, za jednego palca biora prywatnie 4 kola a ja mam do zrobienia oba

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 13:27  
Cytuj
Zarejestruj się w Rudnej przez telefon.
Jedź.
Potem idź do ortopedy w Stalowej.
Zobaczysz co Ci powiedzą tu i tam i wtedy podejmiesz decyzję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 24
Dołączył: 30 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 13:33  
Cytuj
O własnie, mnie tez interesuje ten temat; proszę podac jakies szczegóły: jaką metodą robią to w Rudnej, czy to jest w znieczuleniu ogólnym czy mijescowym, i jak długo nie da się chodzic?No i jakie efekty, bo kiedys słyszałam, ze to odrasta i efekty nie są do końca trwałe

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 655
Dołączył: 10 Paź 2009r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2014r. 14:22  
Cytuj
polecam dr bartoszka, operował mnie w nisku w marcu zeszłego roku, miałam martwice kości i po operacji spokój mamumiech

Dużo wiesz, skoro mówisz.. ŻYCIE JEST SUKĄ !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1110
Dołączył: 20 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 07:49  
Cytuj
Pewnie poszło o %,a w Nisku w szpitalu pracuje jeszcze?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 08:00  
Cytuj
Bartoszek przyjmuje u Goli
Lepiej uzbieraj kasę i zrób prywatnie. Wstawią ci implant i stopa wygląda idealnie. Nawrót choroby wykluczony całkowicie. Na drugi dzień wychodzisz o kulach z kliniki i nie masz nogi w gipsie. Fakt,że jakiś czas boli.Ale to zabieg na kości.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 163
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 11:09  
Cytuj
mamę chętnie bym wysłała na taką operację,a koleżanka poleciła mi Rudną Małą,diagnostyka płatna prywatna,a operacja juz na NFZ
szybko,i profesjonalnie bardzo podobno,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
Lepiej uzbieraj kasę i zrób prywatnie. Wstawią ci implant i stopa wygląda idealnie. Nawrót choroby wykluczony całkowicie. Na drugi dzień wychodzisz o kulach z kliniki i nie masz nogi w gipsie. Fakt,że jakiś czas boli.Ale to zabieg na kości.


INPLANT?
Na haluksa????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sty 2014r. 22:34  
Cytuj
Kajus-poczytaj troszeczkę w sieci.Implant sprowadzany z Niemiec. Przeźmierowo koło Poznania. Pełny profezjonalizm.A zabieg był zrobiony w 2006r. Teraz ta pani w szpilkach bryka i ma piękne stópki!!! good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 08:41  
Cytuj
CYTAT
Kajus-poczytaj troszeczkę w sieci.Implant sprowadzany z Niemiec. Przeźmierowo koło Poznania. Pełny profezjonalizm.A zabieg był zrobiony w 2006r. Teraz ta pani w szpilkach bryka i ma piękne stópki!!! good


Ja też mam piękne i swoje kości

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 10:24  
Cytuj
Ludzie jako że mam w rodzinie 2 osoby jedna zrobiła operacje, drugiej się nie chce bo kupi większe buty i już to olewa...
Piszecie że terminy długie na nfz. Ale problem nie pojawia się natychmiast tylko zmiany robią się latami i sa ignorowane. Wystarczy iśc do specjalisty gdy widzimy niepokojące zmiany, przepisze maści, zaleci zmianę obuwia, wkłądki korygujące i nie uwieżycie - operacja jest zbędna... Prawda smutna jest taka że przez unikanie wizyty szkodzicie sobie.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 11:20  
Cytuj
jacek co ty pieprzysz? haluks to deformacja kosci ktora trzeba operacyjnie przestawic, mascia to mozesz smarowac sobie siniaka zeby szybciej zszedl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 804
Dołączył: 17 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 12:47  
Cytuj
[cytat]Ludzie jako że mam w rodzinie 2 osoby jedna zrobiła operacje, drugiej się nie chce bo kupi większe buty i już to olewa...
Piszecie że terminy długie na nfz. Ale problem nie pojawia się natychmiast tylko zmiany robią się latami i sa ignorowane. Wystarczy iśc do specjalisty gdy widzimy niepokojące zmiany, przepisze maści, zaleci zmianę obuwia, wkłądki korygujące i nie uwieżycie - operacja jest zbędna... Prawda smutna jest taka że przez unikanie wizyty szkodzicie sobie.[/cytatrawda jest taka że unikamy wizyty przez to , że dostać się nie tak łatwo, więc nie idziemy dopóki nie wiemy że naprawdę to poważna sprawa jezykmlotek

życie to nie uleczalna choroba, zawsze kończy się śmiercią :P
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 12:48  
Cytuj
mihas nie masz racji. to nie jest tak że budzisz się rano i ooooooo mamy coś na nodze koło palucha. To pogłębia sie latami i użyając specjalne wkłądki można to korygować

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 19 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 16:41  
Cytuj
sa wkladki ale one maja za zadanie utrzymac palca w takiej pozycji zeby ta deformacja sie nie poglebiala jeszcze bardziej, ale wyleczy sie je da tylko operacyjnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 16:42  
Cytuj
Mylisz sie spamerko.
http://www.porad(...)243.html
W pierwszej fazie kupuje sie specjalne plastry i maści które wspomagają gojące sie miejsce. Wystarczy pójść w poczatkowej fazie i nie trzeba operacji.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 20:10  
Cytuj
CYTAT
W pierwszej fazie kupuje sie specjalne plastry i maści które wspomagają gojące sie miejsce. Wystarczy pójść w poczatkowej fazie i nie trzeba operacji.


Piszesz tak jakbyś miał i wiedział z autopsji.
Prawdą jest to, że deformacja kości nie następuje z dnia na dzień, ale... różne są przyczyny powstawania haluxów i różnie to przebiega u ludzi.

Jeśli haluxy powstają z powodu np. płaskostopia poprzecznego lub wady kręgosłupa, to maść i plasterek można sobie przykleić...
Trzeba leczyć przyczynę, a nie objawy.
mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 20:28  
Cytuj
Kajus mówie że w rodzinie bliskiej to przechodziłem. Schorzenie to dotyka wielu osób i znam przypadek gdzie dziewczyna która pracuje w banku zakładała na noc usztywniacz bo poszła do lekarza gdy zauwazyła że coś jest nie tak i operacji nie było od kilku lat

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 13:38  
Cytuj
CYTAT
Kajus mówie że w rodzinie bliskiej to przechodziłem. Schorzenie to dotyka wielu osób i znam przypadek gdzie dziewczyna która pracuje w banku zakładała na noc usztywniacz bo poszła do lekarza gdy zauwazyła że coś jest nie tak i operacji nie było od kilku lat


No, to możliwe. Pod warunkiem, że przestała też chodzić w butach na wysokim obcasie.

U kobiet częsta przyczyna haluksów.

Tak jak pisałem. Trzeba zwalczyć przyczynę, a nie objaw.
Często się słyszy obiegowe opinie, że haluksy odrastają. I jest to prawda, jęśli przyczyna ich powstawania istnieje nadal.

I nie pomogą tu plasterki, kremiki i inne urzadzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 10 Paź 2011r.
Skąd: okolice Stalowej Wol
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lis 2017r. 14:34  
Cytuj
W Stw nie polecam robić operacji na haluksa, no chyba ze ktoś chcę mieć po 4 miesiącach poprawkową operację to proszę bardzo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 15 Gru 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Gru 2017r. 18:52  
Cytuj
Operację palucha koślawego miałam robioną w Warszawie. Koleżanka, która również taką przechodziła poleciła mi doktora Krzysztofa Bryłkę z Poradni na Targówku. Super lekarz a efekty po operacji powalające umiech Oczywiście rehabilitacja oraz odpowiednie obuwie po zabiegu to podstawa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »