NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
Tylko do kobiet, Posiew z pochwy
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2013r. 19:47  
Cytuj
Witam.
Cierpię na nawracające infekcje intymne dlatego mam do was pytanie. czy któraś z was robiła w stalowej posiew z pochwy? gdzie i u kogo takie badanie można wykonać? ile kosztuje? będę wdzięczna za każda radę.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2013r. 19:47  
Cytuj

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 19 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2013r. 20:03  
Cytuj
Marek Sarzyński ale nie jestem pewna :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Gru 2013r. 20:05  
Cytuj
Ja robiłam przed porodem u Zajączkowskiego, pobrał posiew, a później zawoziłam to do szpitala. Ceny nie pamiętam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 25 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sty 2014r. 12:26  
Cytuj
Ja robiłam w Dilab-ie, koszt 50 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 07:32  
Cytuj
Witaj. Na pewno takie badanie robi M. Sarzyński. A można wiedzieć do jakiego lekarza chodzisz i z jakim efektem (rozumiem ze jak robisz posiew to na razie nic nie pomaga)? Tak pytam bo od ponad roku mam tą samą dolegliwość brałam już miliony tabletek globulek maści co miesiąc odwiedzam apteke i zostawiam tam kupę kasy i nic. Oczywiście to wszystko na nfz neutralny. Teraz sytuacja jest inna chodze prywatnie do Sarzyńskiego ale jestem w ciąży więc pewnych leków brać nie mogę i czekam na rezultat.

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 10:54  
Cytuj
jestem niezadowolona z opieki ginekologa.ostatnio byłam u pani ginekolog to nawet mnie nie zbadała i na oko stwierdziła ze to grzybica.powiedziała mi,ze grzybica lubi nawracac.ale dla mnie nie jest normalne to ,ze co miesiac lub dwa cos mi jest przy zachowaniu wszelkich srodkow ostroznosci.jak mozna diagnozowac bez badania?.zadnego skierowania.ja wiem,ze moze im sie opłaca zeby pacjentka wrociła po miesiacu ale to nie jest wyjscie.czytałam troche o stanach zapalnych i powodem nawracajacych stanów zapalnych moga byc rózna choroby;cukrzyca,kłopoty z trzustka,a moze nawet to nie grzyb tylko jakas bakteria nam dokucza a lecza nas na grzybice.
przepraszam-kłopoty z tarczyca a nie z trzustka

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 11:56  
Cytuj
Heh moja "przygoda" z ta chorobą zaczęła się właśnie od pewnej Pani ginekolog (G.O) która wypisywała mi tabsy i globulki bez badania co jakiś czas jak sie d niej zgłaszałam. Też słyszałam o zdolności powracania tej choroby i na tym sie skończyło. Potem byli inni lekarze (Cz.F; S.L; Z.B) badanie było standardowe na fotelu bez konkretów typu posiew czy wymaz. Słyszałam już różne teorie na temat tego paskudztwa że to może być uczulenie to wywaliłam mydło kupiłam płyn do hig. intymnej; zero pachnącego kolorowego papieru toaletowego; nie piorę bielizny w pralce tylko ręcznie i dobrze ją wypłukuje a ostatnio nawet lekarz mi powiedział że kolorowe majtki też uczulają... wszystko fajnie i pięknie ale nic mi to nie pomogło jem jogurty bo niby mają dobre bakterie też nic co miesiąc jak z zegarkiem w ręce to samo.
Ale moje tabletki niby były też na bakterie i nawet pierwotniaki gdyby to nie był grzyb ale efekt i tak był zerowy

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 13:31  
Cytuj
jak to czytam to mam wrażenie,że sama to pisałam.u mnie jest dokładnie tak samo.i widze,że lekarze tez ci sami.na razie postanowiłam zrobic badania ogólne ale jestem na etapie poszukiwania dobrego ginekologa,który nie olewa pacjentek. może kiedys sie poszczesci i takiego znajde.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 13:59  
Cytuj
Ja na razie 2 razy byłam u Sarzyńskiego prywatnie pierwszy raz sidziałam ponad godzine stwierdził tlenowe zapalenie obejrzał próbki pod mikroskopem zapisał leki szału nie ma objawy znowu sie pojawiły mimo że biocenoza wyszła dobrze. Niby grzyby i bakterie wporządku to skąd mam objawy. Czasami myślę że to g....no jest nieuleczalne. Daj znać o efektach badań może to co Ciebie wyleczy u mnie też zadziała.

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 14:03  
Cytuj
Wszelkie leczenie nie ma sensu, jezeli nie leczy sie jednocześnie partnera. W przeciwnym razie ciągle infekcja będzie nawracać. Najlepiej jeśli to grzybica, to poprosic o jakieś tabletki i zwalczyć od środka, a nie tylko objawy (globulka, maść), oczywiście łącznie z partnerem. Ograniczyć slodycze, jeść jogurt naturalny codziennie, nie uzywać wkładek higienicznych, a podpaski wymieniać bardzo często. W ciąży to zupełnie inna historia, można tylko zaleczać np. Nystatyną.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 14:25  
Cytuj
Hmm... zapomniałam że mój TŻ łyka tabletki i smaruje się maścią zarumieniony więc chyba jednak nie tędy droga neutralny no właśnie ja jestem na etapie zaleczania Nystatyną neutralny szału nie ma...niestety

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 14:51  
Cytuj
W ciąży miałam ten "problem" prawie cały czas, zaleczanie i nawrót, aż do porodu. A później jak ręka odjął.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2014r. 20:04  
Cytuj
oczywiście,ze podstawa jest to iż facet leczy się znami.bez tego jakiekolwiek działanie było by bez sensu.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Aja
Aja
Aja
Posty: 216
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2014r. 18:18  
Cytuj
Jeżeli jesteś pewna że to grzybica to ja mam sprawdzony lek. Próbowałam inne leki, nic nie działało. Poł ciąży się męczyłam. Pomogło to: Gyno-Pevaryl L.P.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2014r. 12:22  
Cytuj
Do Dorii pytanie czy miałaś problem z infekcjami przed ciązą czy tylko w jej czasie?? Ja męczę się od roku i teraz 2 mc w ciąży neutralny może ci przeszło bo były to typowe dla ciąży infekcje związane z zmianami hormonalnymi?? Tak czy inaczej zazdroszczę Ci końca problemów.

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2014r. 12:24  
Cytuj
Dzięki za info Aja tego leku akurat jeszcze nie brałam, zobaczę co i jak przy następnej wizycie u lekarza.

jaaa
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »