NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Prezent dla gosci? ,
Posty: 35
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 06:06  
Cytuj
Witam mam pytanie czy spotkaliście się z takim czymś na weselu.. czy raczej się takiego czegoś w naszych okolicach nie praktykuje.. ? Mam na myśli prezent dla gości np świeczka czy coś takiego dla każdej pary gości ? Tak jak np robi się to w Stanach zjednoczonych nazywa się to wedding favor.. ? Zastanawiam się czy nie zrobić takiego czegoś a z drugiej strony nie chce żeby ludzie dziwnie sobie o mnie pomyśleli hehe umiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 06:06  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 07:09  
Cytuj
U nas na weselu kazdy gosc mial kieliszek wodki podpisany swoim imieniem + nasze inicjaly i data slubu do tego kazda para dostala mala flaszeczke 0,2 nalewki, goscie mile zaskoczenie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 07:57  
Cytuj
Olej ten prezenty nikt tego z gości nie doceni.
U nas są tak durne zwyczaje, że goście przede wszystkim muszą widzieć, że na stole jest tyle żarcia, że aż spada z tych stołów. Chociaż połowa pójdzie do śmietnika to musi spadać, jak nie spada, i ktoś nie wyrzygał połowy bo już miał za dużo to znaczy, że się młoda para nie postarała.
Aha i obowiązkowo paczka z ciastem, które połowa wyrzuci, a druga połowa zje na siłę, ale bez tego to oczywiście... "młoda para się nie postarała".
Goście weselni w PL są niewymagający, obowiązkowo musi być: kapela grająca chałturę, markowa polska wódka (choć syfiasta jak wszystkie prawie) + to co napisałem wcześniej.

Żenada i tyle.
Mam nadzieję, że Tobie uda się zrobić to co chcesz i będzie to fajnie wyglądać, bo patrząc na poziom polskich wesel to lepiej w ogóle na nie nie chodzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 938
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 09:36  
Cytuj
Kolego a jak wodka zagraniczna jest dobra FInlandia - Absolut ??? Tylko dla tego ze 2 razy tyle za nia zaplacisz a to tez jest to samo gowno.


My wlasnie zrezygnowalismy z ciasta dla gosci i kupilismy kieliszki grawerowane z imieniem, taki kieliszek gosciom moze sie przydac przy kazdej imprezie domowej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 09:50  
Cytuj
nie wiem w jakim ty się irkuck towarzystwie obracasz, ale ci współczuję.

co do drobnych prezentów dla gości na powitanie, to spotykam się z tym na prawie każdym weselu już od 3 lat (i prawie wszystkie na podkarpaciu). jest to bardzo miłe, ale są to naprawdę drobiazgi.

a placki dla gości to też miły gest, zwłaszcza jak wesele jest jednodniowe. ja tam lubię następnego dnia zjeśc do kawy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1816
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
Olej ten prezenty nikt tego z gości nie doceni.
U nas są tak durne zwyczaje, że goście przede wszystkim muszą widzieć, że na stole jest tyle żarcia, że aż spada z tych stołów. Chociaż połowa pójdzie do śmietnika to musi spadać, jak nie spada, i ktoś nie wyrzygał połowy bo już miał za dużo to znaczy, że się młoda para nie postarała.
Aha i obowiązkowo paczka z ciastem, które połowa wyrzuci, a druga połowa zje na siłę, ale bez tego to oczywiście... "młoda para się nie postarała".
Goście weselni w PL są niewymagający, obowiązkowo musi być: kapela grająca chałturę, markowa polska wódka (choć syfiasta jak wszystkie prawie) + to co napisałem wcześniej.

Żenada i tyle.


Przyjęcia weselne w Polsce mogły by być wzorcem dla tych w USA czy Anglii, u nas ludzie się bawią a nie stwarzają pozory.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 09:53  
Cytuj
taki zwyczaj jest tez praktykowany we Włoszech i nie tylko na weselach również na chrzcinach i komunii.
każdy z gości dostaje w prezencie mały upominek z bilecikiem,gdzie jest data i nazwa uroczystości.są to różne figurki szklane,czasami i inne rzeczy oraz mały woreczek materiałowy ze specjalnymi cukierkami.ale oni mają specjalne sklepy z takimi artykułami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 09:59  
Cytuj
Irkuck, popieram.

Teraz jakas moda sie robi chora (delikatnie powiedziane) zeby jakies przypałowe i zenujace robic rzeczy na weselach typu prezenty dla gosci, lampiony golebie - wszystko marketingowe konsumpcyjne gowno sciagane z zachodu albo usa, niektorym mozg nie pracuje i zostawiaja z tej okazji jakies astonomiczne chore pieniadze za gowniane atrakcje ktore w gruncie rzeczy kazdy gosc ma gleboko ..

Wszystko ma byc przygotowane na słodko pierdzaco - jest to straszneeeee

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 187
Dołączył: 26 Sty 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 10:04  
Cytuj
Gdy miałem swoje wesele juz kilka lat temu, na gosci czekało małe zawiniątko cukierków w folii + mała flaszeczka 50gr ze wstążką z imionami i datą ślubu

Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 12:00  
Cytuj
CYTAT
Kolego a jak wodka zagraniczna jest dobra FInlandia - Absolut ??? Tylko dla tego ze 2 razy tyle za nia zaplacisz a to tez jest to samo gowno.


Był temat o wódkach, ja już pisałem. Tadeusz, Wyborowa itp to syf i siara, to samo Absoluty itp. Finlandia może delikatnie lepsza, ale przy porządnych ukraińskich wódkach, typu choćby Chortycja Classic to jest i tak szczoch.
Oczywiście nie piszę o jakichś tam tanich produkcjach ze wschodu, ale spróbuj kupić Chortycje w sklepie w STW to dasz za nią drożej jak za typową polską wódkę.

Zresztą to nie temat do dyskusji nt jakości wódek. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 22 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 12:49  
Cytuj
CYTAT
nie wiem w jakim ty się irkuck towarzystwie obracasz, ale ci współczuję.



hahaha popieram !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2013r. 13:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
nie wiem w jakim ty się irkuck towarzystwie obracasz, ale ci współczuję.



hahaha popieram !


huhuhihi nie popieram zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2013r. 05:49  
Cytuj
czyli jednak zdecyduje się na mały upominek dla gości umiech) ! dzieki za odpowiedzi umiech) nie będzie to na pewno ani świeczka ani aniołek tylko coś innego.. ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 8 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2013r. 10:10  
Cytuj
do irkuck------- od pewnego czasu bardzo często czytam tematy na tym forum i zauważyłem,że w każdym temacie jaki się tutaj pojawia masz coś do powiedzenia tylko nie zawsze Twoje wypowiedzi są przydatne widocznie masz bardzo szeroką wiedzę za różne tematy ale ok każdemu wolno jak będę miał problem na pewno zwrócę się do Ciebie i myślę,że mi pomożesz ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2013r. 10:49  
Cytuj
CYTAT
Witam mam pytanie czy spotkaliście się z takim czymś na weselu.. czy raczej się takiego czegoś w naszych okolicach nie praktykuje.. ? Mam na myśli prezent dla gości np świeczka czy coś takiego dla każdej pary gości ? Tak jak np robi się to w Stanach zjednoczonych nazywa się to wedding favor.. ? Zastanawiam się czy nie zrobić takiego czegoś a z drugiej strony nie chce żeby ludzie dziwnie sobie o mnie pomyśleli hehe umiech)

Jest różnie w naszych stronach, byłem niedawno na weselu gdzie gościom dawano takie plastikowe opakowania z ciastem (jedno na parę), na innym dawano gipsowe aniołki z wierszykiem i datą, a w zeszłym roku byłem na weselu gdzie każda para wychodząc dostawała 0,5l i ciasto umiech Jak to mówią jeśli kogoś stać to może ale czy koniecznie? Ciasto się zje na drugi dzień, flaszkę wypije w ciągu góra miesiąca, a aniołek się wala po szafkach do pierwszego sprzątania. Upominek fajny ale za długo o tym dniu nie będzie przypominał, tylko później o młodych dobrze się mówi bo prezencik był ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2013r. 10:58  
Cytuj
Ja tam bym sie ucieszyl z kieliszka na ktorym wygrawerowana byla by data slubu oraz imiona mlodej paryumiech Przy wznoszonym toascie zawsze bym o tych mlodych pomyslaljezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Paź 2013r. 13:35  
Cytuj
CYTAT
do irkuck------- od pewnego czasu bardzo często czytam tematy na tym forum i zauważyłem,że w każdym temacie jaki się tutaj pojawia masz coś do powiedzenia tylko nie zawsze Twoje wypowiedzi są przydatne widocznie masz bardzo szeroką wiedzę za różne tematy ale ok każdemu wolno jak będę miał problem na pewno zwrócę się do Ciebie i myślę,że mi pomożesz ok

Przydatne czy nie przydatne, tego nie osadzam, ale wypowiedzi Irkucka sa zawsze na NIE. Rozumiem, ze kazdy moze miec swoje zdanie, ale Irkuck zachowuje sie jak typowa baba, ktora zawsze musi miec racje.

A wracajac do tematu, to popieram zdanie Zubrstw. Zastanow sie czy jako gosc, chcialabys dostac jakas pierdolke, ktora wyladuje na dnie szafy lub w koszu. Jezeli ma byc to jakis gadzet to najlepiej cos spersonalizowanego, a nie figurka od chinczyka za 2zl.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Paź 2013r. 13:44  
Cytuj
No Ja jako mieszkaniec na przeciwko domu weselnego spotkalem sie z takim czyms ze w niedziele na poprawinach przyszla staroscina i starosta i przyniesli opakowanie z plackami a starosta dal 2 flaszki wodki.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 1 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2013r. 07:08  
Cytuj
Co prawda na zbyt wielu weselach ostanio nie bywam, ale na tych co bywałam, było tylko ciasto, a i to nie zawsze. My na swoim dawaliśmy wszystkim ciasto, a kilka dni po weselu zdjęcie gosci z nami wraz z podziękowaniem za uczestnictwo w tym ważnym dla nas dniu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Paź 2013r. 21:59  
Cytuj
Dlatego tak jak wspomniałam nie chce dawać żadnej świeczki albo aniołka.. zastanawiam się czego figurka aniołka jest dawana na weselu no ale ok, kwestia gustu.. szukam czegoś bardziej praktycznego co można będzie kiedyś przy okazji użyć ;) a z racji że mieszkam tu gdzie mieszkam jest z czego wybierać..pomysł z wygrawerowanym kieliszkiem też mi się podoba i wezme go pod uwagę. Poprostu chce żeby moje wesele miało pare "tradycji" związanych z tym krajem w którym mieszkam obecnie. Stąd ten pomysł na prezenty dla gości bo tutaj jest to normalne. umiech dziękuje za opinie! umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 8 Paź 2013r. 22:09  
Cytuj
CYTAT
Kolego a jak wodka zagraniczna jest dobra FInlandia - Absolut ??? Tylko dla tego ze 2 razy tyle za nia zaplacisz a to tez jest to samo gowno.
Był temat o wódkach, ja już pisałem. Tadeusz, Wyborowa itp to syf i siara, to samo Absoluty itp. Finlandia może delikatnie lepsza, ale przy porządnych ukraińskich wódkach, typu choćby Chortycja Classic to jest i tak szczoch.
Oczywiście nie piszę o jakichś tam tanich produkcjach ze wschodu, ale spróbuj kupić Chortycje w sklepie w STW to dasz za nią drożej jak za typową polską wódkę.

Zresztą to nie temat do dyskusji nt jakości wódek. umiech


A ty to jesteś jakimś degustator monopolowy?? Że tak pewnie wypowiadasz się na tema wódki. Jak tak to, po czym to stwierdzasz?? Czym mam się kierować, bo może ja smaku nie mam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 246
Dołączył: 28 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sty 2014r. 18:31  
Cytuj
[cytat]nie wiem w jakim ty się irkuck towarzystwie obracasz, ale ci współczuję.

Dobre ok

Jes­tem Ko­bietą niczy­jego ser­ca...za sil­na by być z kimś, za słaba by być samą, za wyb­redna by brać to co od ręki mi dają...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 14 Sty 2014r. 09:31  
Cytuj
Też dostawałam małe prezenty na weselach - ozdobne torebeczki z 'wizytówką' młodej pary i słodkościami, malutkie Martini umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 14 Sty 2014r. 17:30  
Cytuj
w internecie jest wiele pomyslow na prezent/podziekowanie dla gosci.Na komunii mojej corki goscie dostali w ozdobnym pudeleczku komunijnym,z bilecikiem wierszyk podziekowanie za uczestnictwo w waznym dniu I komunii swietej-data i imie dziecka,w srodku byly migdaly w lukrze.Bardzo sie gosciom podobalo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 10 Sty 2014r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Sty 2014r. 11:13  
Cytuj
Super pomysł, na pewno goście poczuli się miło - warto to wykorzystać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Forum ślubne »