NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Fotoradar w Zarzeczu ?,
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 19:56  
Cytuj
Witam,

przyszedł mi mandat.
Napisano:
" z urządzenia rejestrującego",
"miejsce: pdw.pk.2.021 ZARZECZE DK19, KM 413, HM 250"

Czy ktoś mi może powiedzieć gdzie tam jest fotoradar ?
Podejrzewam jeszcze czarne Mondeo, które w Zarzeczu często stoi na poboczu, że ono jest wyposażone w fotoradar.

Jeśli ktoś coś wie proszę o info.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 19:56  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 20:03  
Cytuj
Często stał tam samochód ITD udający samochód służby drogowej (zółte koguty). Najczęsciej można go było spotkać za krzyżówką w kierunku Janowa w okolicach sklepu/restauracji. Oczywiście był uzbrojony w wideorejestrator.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 20:50  
Cytuj
Meadan, albo mondziak albo zolty kangorjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 20:57  
Cytuj
Dostales sam mandat czy cale pisemko lacznie ze zdjeciem???
Jaki masz organ scigajacy/wystawiajacy mandat???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 21:29  
Cytuj
Niestety dobrze podejrzewasz.
Swego czasu to czarne mondeo stało codziennie i można było się "naciąć". Z tego co kojarze to auto z floty z tymi nowoczesnymi fotoradarami (które tańczą i skaczą fikołki ;) i przy okazji są w stanie "ułatwić wystawienie" kilku tysięcy mandatów)

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 22:01  
Cytuj
Dostałem pismo z ITD bez zdjęcia. Tylko informacja że przekroczyłem o 26 km.
No i kilka opcji wyboru: przyjmuje, nieprzyjmuje itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 27 Sie 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 22:09  
Cytuj
a czy przychodza mandaty z fotoradaru w Jezowym????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2013r. 22:38  
Cytuj
na 100% było to czarne mondeo,w jeżowym nie przychodza mandaty tylko pismo z 3 podpunktami do wypełnieniazarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 09:56  
Cytuj
CYTAT
Dostałem pismo z ITD bez zdjęcia. Tylko informacja że przekroczyłem o 26 km.
No i kilka opcji wyboru: przyjmuje, nieprzyjmuje itd.

Mandat bez zdjęcia to ciężka sprawa, ponieważ nie ma dowodu że przekroczyłeś prędkość, nie wiadomo kto jechał samochodem i gdzie było wykroczenie. Ja kiedyś dostałem z trójnoga ale niestety przyszło ze zdjęciem, opisem i certyfikatem urządzenia więc trzeba było zapłacić oczywiście nie wiem kto jechał smiech2 nie poznaję się na zdjęciu umiech . Z tego co wiem (a tamtędy jeżdżę często) podobno w zdziarach na zakręcie ten szary fotoradar robi fotki a nie powinien bo jest źle oznakowany. Na twoim miejscu poprosiłbym o udostępnienie fotografi w celu sprawdzenia kto prowadził w danej chwili pojazd. Dodatkowo skontaktuj się z rzecznikiem praw konsumenta w stalowej bo z tego co wiem to składali pismo w sprawie braku zdjęć wystawianych przez ITD, jeśli podpiszesz mandat a okaże się że to nie ty jechałeś mogą oskarżyć Cię o składanie fałszywych zeznań. Wiele takich mandatów zostało anulowanych, fora prawne aż huczą od tych spraw ponieważ sporo z tych zdjęć jest po prostu nieczytelnych dlatego ich nie wysyłają.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 11:26  
Cytuj
Dodam ze wiele pomiarow ITD jest robionych w miejscach gdzie producent radaru (samego urzadzenia) nie zezwala na ich wykonywanie iz moga wystapic bledy w wyniku.
Tak sie dzieje np gdy w zasiegu glowicy radaru znajduja sie metalowe przedmioty (znaki, bariery ochronne...) ustawienie radaru tez wymaga pewnych procedur takze dobrze poprosic ich o podeslanie zdjecia.
Radar to AD9 wiec poszukaj na necie instrukcji obslugi a dowiesz sie jak powinien byc a jak nie dokonywany pomiar.

BTW teraz jest glosno o ISKRACH recznych bezprzewodowych radarach (suszarkach), ktorych uzywa policja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 11:37  
Cytuj
zubr w zdziarach 100% nie dzialaumiech ale zaraz przy tym szarym fotoradarze miski rozkladaja trójnóg, w bramie wjazdowej na posesje. Co do tych radarow warto poogladac EMIL TV na YT albo Bigos TV, gosciu jest dobry)
" TARGET="_blank">

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 13:41  
Cytuj
W dołączonej kartce INFORMACJA,w jednym z podpunktów jest napisane:

"zdjęcie zarejestrowanego wykroczenia nie jest udostępniane. Podstawa art 67 p.2 oraz art38 p.1 kodeksu posrępownania w sprawach o wykroczenia."

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 472
Dołączył: 27 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 13:49  
Cytuj
mi pstryknelo w pierwszych dniach sierpnia w Kopkach. Do dziś nic nie dostałem. Ile mają czasu na przesłanie pisma?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 14:50  
Cytuj
CYTAT
mi pstryknelo w pierwszych dniach sierpnia w Kopkach. Do dziś nic nie dostałem. Ile mają czasu na przesłanie pisma?

ITD ma 180dni, straż miejska i policja 30dni

CYTAT
W dołączonej kartce INFORMACJA,w jednym z podpunktów jest napisane:

"zdjęcie zarejestrowanego wykroczenia nie jest udostępniane. Podstawa art 67 p.2 oraz art38 p.1 kodeksu posrępownania w sprawach o wykroczenia."

Więc skąd masz wiedzieć kto kierował autem? Masz prawo żadać fotografii wykroczenia w celu ujawnienia kierującego.
CYTAT
zubr w zdziarach 100% nie dzialaumiech ale zaraz przy tym szarym fotoradarze miski rozkladaja trójnóg, w bramie wjazdowej na posesje.

Owszem ustawiają w bramie i pod zajazdem las vegas, ale również w tym fotoradarze. Znajomemu błysnęło, jak przyszła mu fotka odwołał się od mandatu i sprawę umorzyli gdyż sami się przyznali że zdjęcie zrobione z tej szarej puszki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 17:33  
Cytuj
Poczytaj to
http://3obieg.pl/radary-anuluj-sobie-mandat,
moze uda Ci sie wywinac.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Wrz 2013r. 19:24  
Cytuj
własnie i za mały mandat raczej niema sensu łazić po sadach i dojeżdżać na rozprawy:cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2013r. 08:58  
Cytuj
CYTAT
własnie i za mały mandat raczej niema sensu łazić po sadach i dojeżdżać na rozprawy:cwaniak:

Właśnie chodzi o to że ITD zgłasza do prokuratury a prokuratura od razu umaża postępowania i sprawa nie trafia do sądu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4970
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2013r. 21:12  
Cytuj
W lutym br;fotopsryczek zrobił mi "pamiątkowe" zdjęcie za przekroczenie prędkości.sciana
Była juz na tym forum porada,jak uniknać płacenia daniny na rzecz "wolontariuszy"ministra Rostowskiego,a pracujących w ITD.
Zmodyfikowaną prze siebie wersję odpowiedzi,przesłałem do "krokodyli" i jest jak do tej pory spokój.
Dodam,że dziś w jakiejś naszej regionalnej gazecie,widziałem artykuł w dot.fotopstryczków.
Otóż,zgodnie z wyrokiem Sądu (bodajże we Wrocławiu),właściciel pojazdu nie ma obowiązku pamiętać czy rejestrować,kto w danym dniu kierował jego samochodem.
Mało tego.
Nie ma obowiązku składania zeznań,w których obciążałby sprawcę,jeśli jest to osoba dla niego najbliższa(żona,dziecko ect.),z którą jest w szczególnym związku(np.konkubinacie,po zaręczynach itp.)a już z pewnością nie MUSI donosić na siebie(art.183 Kpk).
Nie chce ITD pokazywać zdjęć?Ich sprawa.
To oni,jako oskarżyciel maja udowodnić winę,a nie ja,moją niewinność.
I tak szczytny cel,jakim jest zdobycie"naszych" 1.7 mld złotych dla Rostowskiego poszedł się yebać.potluczony

OBOWIĄZUJE ZAKAZ WIESZANIA POLITYKÓW ZA JAJA NA LATARNIACH, BEZ WCZEŚNIEJSZEGO UZGODNIENIA Z OPERATOREM SIECI ENERGETYCZNEJ LUB TELEKOMUNIKACYJNEJ.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 10:41  
Cytuj
Nie prościej zamiast tego wszystkiego po prostu jeździć zgodnie ze znakami?
Tak też jest fajnie i bardziej po dojrzałemuumiech Przecież ograniczenia nie nakazują poruszania się tempem roweru.

A teraz wygląda to tak: dorosłe chłopy gdybają jak dzieciaki pod szkołą, co zrobić, aby nie pójść do szkoły i nie mieć nieobecności.

Zawsze mnie ciekawi dlaczego i gdzie tak wszyscy się śpieszą i nawet założyłem taki temat:
http://stalowemiasto.pl/forum/forum.php?mode=pokaz_posty&id=635995&str=1

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 9 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 12:39  
Cytuj
Och rajmund - ależ ty jesteś ułożony, grzeczny i bezpieczny ;)

Przede wszystkim tu nie chodzi u uniknięcie odpowiedzialności (przynamniej mi).
Poza tym, nie wierzę że jadąc powiedzmy trasę 500 km nie przekraczasz tzw. dozwolonej prędkości .Znaków jest tak dużo i niekiedy tak często się zmieniają, że wg mnie taka jazda jest niemożliwa (bo np. jadąc za tirem znaku możesz nie zauważyć).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
Znaków jest tak dużo i niekiedy tak często się zmieniają, że wg mnie taka jazda jest niemożliwa (bo np. jadąc za tirem znaku możesz nie zauważyć).

Boje się takich użytkowników dróg!


CYTAT
Poza tym, nie wierzę że jadąc powiedzmy trasę 500 km nie przekraczasz tzw. dozwolonej prędkości
Nie łapie związku?
Jak jadziemy do sklepu 5 km to mamy jechać zgodnie ze znakami a jak 500km na wakacje to mamy przekraczać- taka zasada nie grzecznego kierowcy?

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 28 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 13:32  
Cytuj
Do rajmunada :
czy Ty "wzorowy kierowca" nie miałeś przypadku ,żę za znakiem z terenem zabudowanym dawłeś na sprzęgło i siła inercji przejechałes jakieś 500 m aby zaoszczędzić tak drogocenne paliwo ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 13:39  
Cytuj
Jazda na luzie jest niebezpieczna. W dodatku pozorna oszczędność ... silnik pobiera i tak paliwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 222
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd: St.Wola oś.Centralne
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 14:16  
Cytuj
Apas, żeby niszczyć sprzęgło? Znam inne metody oszczedzania paliwaumiech

MYŚL!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Paź 2013r. 14:33  
Cytuj
CYTAT
Jazda na luzie jest niebezpieczna. W dodatku pozorna oszczędność ... silnik pobiera i tak paliwo.


Dokładnie, na luzie nie oszczędzamy paliwa. W silnikach z wtryskiem oszczędzamy hamując silnikiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Komunikacja »