NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Sprawdzenie drożności jajowodów,
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2013r. 15:46  
Cytuj
Witam, pytanko do dziewczyn. Czy może któraś z was albo z waszych znajomych sprawdzała sobie drożność jajowodów w szpitalu w Stalowej Woli lub w NIsku? Jak to badanie wygląda i czy jest bardzo bolesne?
Dzięki z góry za odpowiedzi na temat oczywiście, pozdrawiam Aga umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2013r. 15:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 19 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sie 2013r. 20:39  
Cytuj
info poszło na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2013r. 13:08  
Cytuj
Dzięki dziewczyny za wiadomości na priv umiech Pozdrawiam Aga umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 6 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2013r. 09:18  
Cytuj
mnie też czeka to badanie i przyznam sie szczerze, że boję się... napiszcie coś więcej o tym badaniu. jak to wyglada u nas w stalówce. bede Wam bardzo wdzięczna

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 4 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2013r. 13:06  
Cytuj
podzielcie się swoimi odczuciami po takim badaniu bo jest więcej osób które interesuje ten temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2013r. 19:04  
Cytuj
Witam.Nie wiem jak wyglada zabieg w naszym szpitalu.Ja mialam go w Nisku gdyz kierowal mnie tamtejszy lekarz.Pobyt trwal 3 dni. 1-go na czczo porobili wszystkie badania.2-go rano zabieg wykonywany w znieczuleniu ogolnym metoda laparoskopowa z podaniem kontrastu aby sprawdzic przeplyw w jajowodach.Sam zabieg trwal ok godz a potem jak to po narkozie lezysz,wieczorem wstajesz a 3-go dnia do domu.Po zabiegu jest sie na lekach przeciwbolowych wiec nic nie boli a na brzuchu zostaja 2 centymetrowe blizny w tym jedna w pempku,po tygodniu sciaganie szwow.Moj zabieg byl typowo diagnostyczny wiec tylko zobaczyli czy i co jest nie tak a mialam tylko jeden drozny jajowod.Stad moja rada robcie zabieg tam gdzie od razu wam go udroznia bo po co 2 razy isc pod narkoze.Polecam lekarzy w Profamilii bo tam od razu naprawiaja. pozdrawiam Wiola.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2013r. 20:37  
Cytuj
CYTAT
Witam.Nie wiem jak wyglada zabieg w naszym szpitalu.Ja mialam go w Nisku gdyz kierowal mnie tamtejszy lekarz.Pobyt trwal 3 dni. 1-go na czczo porobili wszystkie badania.2-go rano zabieg wykonywany w znieczuleniu ogolnym metoda laparoskopowa z podaniem kontrastu aby sprawdzic przeplyw w jajowodach.Sam zabieg trwal ok godz a potem jak to po narkozie lezysz,wieczorem wstajesz a 3-go dnia do domu.Po zabiegu jest sie na lekach przeciwbolowych wiec nic nie boli a na brzuchu zostaja 2 centymetrowe blizny w tym jedna w pempku,po tygodniu sciaganie szwow.Moj zabieg byl typowo diagnostyczny wiec tylko zobaczyli czy i co jest nie tak a mialam tylko jeden drozny jajowod.Stad moja rada robcie zabieg tam gdzie od razu wam go udroznia bo po co 2 razy isc pod narkoze.Polecam lekarzy w Profamilii bo tam od razu naprawiaja. pozdrawiam Wiola.


Do sprawdzania drożności jajowodów słuzy badanie HSG - zakłada się cewnik do szyjki macicy i pod kontrolą rentgena wprowadza sie kontrast. Uzyskuje się wiarygodną dokumentację na kliszy. Badanie jest jest proste- trwa kilkanaście minut. Stosowanie laparoskopii do sprawdzania drożności jajowodów jest nadużyciem i jest niepotrzebnym narażeniem pacjentki na ryzyko operacji.
HSG zrobisz w Stalowej i w Nisku. Polecam Stalową - bo tam mieszkam.
HSG w profamili nie wykonują ciekawe dlaczego? nie mają rentgena, a może za laparoskopię płacą więcej niż za HSG??
Ponadto pierwszy raz słyszę by w profamili udrażniano jajowody - tego się praktycznie nie robi.
Na koniec -osobiście odradzam profamilię , radzę wybrać dobrego lekarza i jego sie trzymać. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 4 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2013r. 21:36  
Cytuj
...tylko gdzie znalezc dobrego lekaza ,ktory wybierze odpowiednia metode nie bedaca naduzyciemneutralnyneutralnyneutralnyneutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2013r. 22:18  
Cytuj
Co tu ma szukanie lekarza do tego?
Dla mnie sprawa jest oczywista, każdy zabieg, który łączy się po pierwsze z ingerencją chirurgiczną w kiszkach to ostateczność, a po drugie to samo dotyczy narkozy, która taka bez znaczenia dla organizmu ludzkiego nie jest.

Dziwię się tylko ludziom, że w dobie internetu nie czytają i do badań profilaktycznych dają się kroić... szczególnie kobitki, bo u nich dochodzą sprawy właśnie natury "rozrodczej". Niech nikt nie mówi, że laparoskopia to nie chirurgia. To też zabieg chirurgiczny tylko mniej rzeźniczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2013r. 10:33  
Cytuj
Sprawdzanie drożności to badanie przy użyciu kontrastu, nie laparoskopowo. Czasami sam kontrast wpuszczany pod cisnieniem, może pomóc w udrożnieniu. Czasami problem może byc bardziej skomplikowany i wtedy stosuje się laparoskopię. Lekarz na pewno na podstawie przeprowadzonych badań ustali jaka metodę wybrać. Polecam się zaszczepic na WZW. A czy laparoskopia jest gorsza od niepłodności ???

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2013r. 11:15  
Cytuj
CYTAT
A czy laparoskopia jest gorsza od niepłodności ???


Zdecydowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2013r. 11:20  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
A czy laparoskopia jest gorsza od niepłodności ???


Zdecydowanie.



Żeby było jasne: wolałbyś odpuścic sobie posiadanie dzieci, bo laparoskopia jest ryzykowna ??

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2013r. 11:38  
Cytuj
Ja po prostu nie przepadam za dziećmi i w związku z tym wolę ich nie mieć, dla mnie są hamulcem, który by mi przeszkadzał. Druga połowa ma trochę inne podejście, no ale... jakoś się trzeba będzie dogadać. umiech

P.S. - wiem wiem, zaraz się rzucą na mnie niektórzy, ale zrozumcie, nie każdy ma taką potrzebę. Ja wolę nie mieć dzieci, niż miałyby nie być ze mną szczęśliwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2013r. 11:58  
Cytuj
CYTAT
Ja po prostu nie przepadam za dziećmi i w związku z tym wolę ich nie mieć, dla mnie są hamulcem, który by mi przeszkadzał. Druga połowa ma trochę inne podejście, no ale... jakoś się trzeba będzie dogadać. umiech

P.S. - wiem wiem, zaraz się rzucą na mnie niektórzy, ale zrozumcie, nie każdy ma taką potrzebę. Ja wolę nie mieć dzieci, niż miałyby nie być ze mną szczęśliwe.


Ok, ja Cię rozumiem, nie każdy MUSI miec dzieci. U kobiet jest troszkę inaczej niż u facetów, bo do głosu dochodzą te wredne hormony i dodatkowo "wszystkie koleżanki mają takie ładne róźowe bobaski a my nie :("...i uwierz mi pare małych dziurek na brzuchu nie ma znaczenia. Pozdrawiam.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 10 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Wrz 2013r. 18:10  
Cytuj
CYTAT
[

Ok, ja Cię rozumiem, nie każdy MUSI miec dzieci. U kobiet jest troszkę inaczej niż u facetów, bo do głosu dochodzą te wredne hormony i dodatkowo "wszystkie koleżanki mają takie ładne róźowe bobaski a my nie :("...i uwierz mi pare małych dziurek na brzuchu nie ma znaczenia. Pozdrawiam.

Dori żenujące są te twoje "różowe bobaski i pare małych dziurek". Jestes słodka aż do wymiotów. Lepiej napisz o co ci chodzi. Twoja ciąża też była dziwna -jak ktoś pisał trwała przynajmniej 2 lata.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 1 Paź 2006r.
Skąd: Stalowa
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2013r. 07:32  
Cytuj
[/cytat]
Dori żenujące są te twoje "różowe bobaski i pare małych dziurek". Jestes słodka aż do wymiotów. Lepiej napisz o co ci chodzi. Twoja ciąża też była dziwna -jak ktoś pisał trwała przynajmniej 2 lata.[/cytat]

Tak pamiętam jak mi zarzucałaś, że niby tyle w ciąży byłam, ale jak Ci kazałam udowodnić to zatkało. Tak, miałaś innego nicka *Sprite*, ale widzę że dalej podnieca Cię komentowanie moich wpisów durnymi komentarzami, które nic nie wnoszą do tematu. Miałaś laparo ????? Ja miałam, po 2,5 roku STARAŃ (nie ciąży!!!, nie myl pojęć), miesiąc po byłam w ciąży - dziękuję, tyle w temacie.

Dorii
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Paź 2013r. 11:00  
Cytuj
Witam. chciałabym wznowić temat. ku mojemu niezadowoleniu jednak będę musiała mieć sprawdzoną drożność jajowodów. Pani Lorkowska zrobi mi to chętnie w szpitalu w Nisku, ale laparaskopowo. Hmmm moje pytanie to czy któraś z Was miała może robione to badanie w Nisku ale przez HSG?? Czy HSG robią tylko w Stalowej Woli? Niby HSG bardziej bolesne ale jak pomyśle o usypianiu....
Dzięki za odpowiedzi oczywiście zgodne z tematem. Pozdrawiam Agaumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 15 Cze 2015r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Cze 2015r. 21:27  
Cytuj
Witam , trochę już czasu minęło od ostatniego posta, Chodzi mi o sprawdzanie drożności jajowodów- HSG w szpitalu w Stalowej Woli. Czy jest nadal wykonywany ten zabieg i kogo polecacie z lekarzy.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 30 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2015r. 12:34  
Cytuj
roseS28 odpisałam ci na priv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 10 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Cze 2015r. 12:55  
Cytuj
Obecnie HSG nie jest wykonywane w Stalowej Woli, ja robiłam na NFZ w Lublinie (jeden dzień) u mnie przebiegło bezboleśnie. Mam pytanie o leczenie niepłodności, gdzie wy jeździcie. Czy ktoś leczył się w Lublinie czy raczej dalej Warszawa Białystok...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Cze 2015r. 22:42  
Cytuj
Ja śmiało polecam doktora Skręta z Rzeszowa. Nie wiem która metoda badania jest lepsza. Zapewniam jednak że wystarczy jedna wizyta i na pewno przedstawi wszelkie za i przeciw każdej i podpowie jaką wybrać w odniesieniu do zaobserwowanej sytuacji. Jest ordynatorem oddziału ginekologii szpitala im Chopina, z nadzwyczajnym stażem i podejściem do pacjenta. Dzięki niemu mamy córkę, bez żadnych zabiegów, inseminacji, invitro czy jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej. Staraliśmy się 5 lat min jeżdżąc do Lublina. Z doświadczenia odradzam jakiekolwiek wizyty w profamilii. Może jest ładnie i estetycznie. Może jest super ekstra nowoczesny sprzęt. Tylko doświadczonej i "kumatej" kadry brak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 3 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2015r. 22:06  
Cytuj
tez myślałam że sprawdzenie drożności jajowodów przez badanie HSG jest wiarygodne - okazało się że pod ciśnieniem wyszło że drożne - szybko jednak trafiłam do dobrego chirurga, wykonał mi laparoskopię, oba były niedrożne z powodu zaawansowanej endometriozy - z tego też powodu nie wyszly 3 wcześniejsze inseminacje. Po zabiegu laparoskopowym zaszłam w ciążę za pierwszym podejściem, dziś mam zdrowe dziecko

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2018r. 09:34  
Cytuj
Odnawiam temat, dziewczyny powiedzcie czy w Stw robią badanie niedrożność jajowodow.?? Jeśli nie, to gdzie się udać?? Z góry dziękuję

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2018r. 11:37  
Cytuj
tez jestem ciekawa...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~J~
~J~
~J~
Posty: 296
Dołączył: 8 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Cze 2018r. 20:18  
Cytuj
Robią

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Ginekolog i poród »