NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
San-miejsce napewno nie do kąpieli!,
Posty: 4
Dołączył: 7 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 16:13  
Cytuj
Piękne są tam ryby.Ale zdecydowanie odradzam kąpiel w tej rzece.Chciałem wejsc na zwykla piaszczystą plażę z wędkami i idąc zacząłem się zapadać, dobrze ze byli tam inni koledzy wedkarze którzy pomogli mi sie wykaraskać z tej piaszczystej pułapki.Pare kroków jeszcze po tej plaży i było by po mnie.Wiedziałem ze San jest niebezpieczny ale nie wiedzialem ze az tak bardzo, zwykła plaża przylegająca do rzeki i czlowiek staje na nią i się zapada.Mieliście taki przypadek brodząc po Sanie? Wiem ze podwójne dna itp ale ta plaża wyglądała na niegroźną.. dlatego odradzam brodzenie w tej rzece już nawet nie kąpiel.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 16:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 392
Dołączył: 15 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 18:52  
Cytuj
wow... no kolego Ameryki nie odkryłeś, że San jest rzeką niebezpieczną.
CYTAT
Chciałem wejsc na zwykla piaszczystą plażę z wędkami i idąc zacząłem się zapadać
jak wlazłeś na plaże z piaskiem 5cm nad wodą, no to się nie dziwie, że się zacząłeś zapadać, a tak btw złowiłeś coś?
połamania umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4974
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 19:36  
Cytuj
Niemal każdego roku ktoś topi się w Sanie,ale ludzie pchają jakby nie było jakiegoś zalewu czy innego bajorka,gdzie można się popluskać.sciana
Miałeś więcej szczęścia niż niektórzy Twoi poprzednicy,ale nie rozumu.zaklopotany

OBOWIĄZUJE ZAKAZ WIESZANIA POLITYKÓW ZA JAJA NA LATARNIACH, BEZ WCZEŚNIEJSZEGO UZGODNIENIA Z OPERATOREM SIECI ENERGETYCZNEJ LUB TELEKOMUNIKACYJNEJ.`
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2013r. 19:43  
Cytuj
cool girl... a słyszałeś coś takiego jak "ruchome piaski"???? Wysepek w tym roku dostatek ,ale.... no właśnie większość z nich to tzw "ruchome piaski"...włazisz i cię wciąga ..jak bagienko.... niestety San to zdradliwa rzeka...co do rybek...opłaciłeś kartę wędkarską...czy szedłeś na tzw."dzikuska"??????......cool girl



CYTAT
Nie tylko policja ale i strażacy z zajmującej się ratownictwem wodnym jednostki OSP w Stalowej Woli rozpoczęli patrolowanie rzeki San. Wszystko dla bezpieczeństwa osób wybierających wypoczynek nad rzeką. Jak przyznają strażacy San jest zdradliwą rzeką, nieuregulowaną z licznymi przykosami, wirami i powalonymi drzewami - bardzo niebezpieczną dla śmiałków, którzy mimo zakazu kąpieli wybierają ten rodzaj rekreacji. Niebezpieczne są zwłaszcza tzw. przykosy - ruchome przesuwające się wypłycenia tworzone przez naniesiony piasek. W jednym miejscu głębokość wody może mieć kilkanaście centymetrów w następnym jest to już kilkumetrowe wodne zagłębienie. Dlatego policja przypomina że kąpiel w Sanie jest zakazana. Można to robić jedynie na zbiornikach i w miejscach do tego wyznaczonych. Ale nawet tam trzeba zachować zdrowy rozsądek. Mówi starszy sierżant Marek Mikliński z policyjnego patrolu wodnego:
info ze stronkihttp://www.leliwa.pl/news/show/stalowa_wola__policja_i_straz_patroluja_san a resztę wujek gogle Ci powie jezyk ...cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 13 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sie 2013r. 00:05  
Cytuj
anulka.....moze mi przedstawisz artykul,podstawe prawna zabraniajaca czlowiekowi korzystac z urokow kapieli w polskich rzekach dokladnie w Sanie?Jak nie wiesz to prosze popytaj tu i tam.Z gory dziekuje.całus

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Sie 2013r. 14:05  
Cytuj
cool girl......pluton2000 moja żartobliwa poniekąd wypowiedź odnośnie rybek dotyczyła postu pierwszego jezyk a konkretnie wypowiedzi autora
CYTAT
chciałem wejsc na zwykla piaszczystą plażę z wędkami
jezyk dlatego też spytałam o tę kartę wędkarskąjezyk .....cool girl

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 55
Dołączył: 21 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Wrz 2013r. 19:19  
Cytuj
Anulka przestań już z tym szukaniem karty, to takie podlatujące pod konfidenctwo. Co do relacji autora tematu trzba przyznać że nieźle ryje w głowie komuś co też tak sobie łaził po takiej plaży na Sanie. Kilka lat temu jak była podobna susza między oczyszczalnią a błoniami zrobiła się wyspa na połowe szerokości Sanu. Porobiłem sobie zdjęcie na których widać odsłonięte dno rzeki i nagły spadek o metr w dół. Już samo to zrobiło na mnie wrażenie a tu takie historie i o tych piaskach. No coż człowiek cały czas się uczy a i tak umiera głupi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 7 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Wrz 2013r. 11:18  
Cytuj
Tak Anulko mialem karte, nigdy nie wędkuje na dziko chytry
Pouczające co piszecie, Anulka ma dużo racji odnośnie tych ruchomych piasków, ale ta plaża wyglądała na niegroźną.Dodatkowo jeszcze na niej były ślady więc ludzie tamtędy musieli chodzić.Więc wszedłem, na początku było oki, problemy zaczęły się gdy zrobiłem 4 kroki po niej wtedy coś zaczęło mnie wciągać pod spód, wpadłem po uda i dalej zacząłem się zapadać ale wędkarze którzy łowili blisko mnie, przybiegli i mnie wyciągneli.Skończyło się na szczęście tylko na strachu.Nie raz widziałem kąpiące się rodziny gdzie robili sobie piknik na takich plażach.Ale nauczkę dostałem i dlatego unikajcie Sanu nawet do brodzenia po łachach bo to jest jak widać szalenie niebezpieczne.Można trafić że nic się nie stanie ale i można że będzie wciągać i może być nie wesoło.
I ciekawi mnie czy ktoś miał podobną przygodę nad Sanem czy na innej rzece np Wiśle czy Tanwi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »