NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »
Nowy Temat Odpowiedz
wakacje w chorwacji..!,
Posty: 5
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2013r. 20:13  
Cytuj
witam, mam pytaniesmiech2, wybieram sie z dziewczyna w polowie sierpnia do chorwacji,a jeszcze tam nigdy nie bylem, moze poleci ktos jakis fajny hotelalbomiasto..? bo nie chce zbytnio jechac w ciemno, sami rozumiecie, dziekiz góry..!umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2013r. 20:13  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 288
Dołączył: 1 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2013r. 20:41  
Cytuj
sama chetnie się dowiemumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2013r. 20:53  
Cytuj
Koleżanka była dwa razy dwa lata temu w Marinie koło Trogiru a w tym roku na Bolu,właśnie wróciła. Z tego co opowiadała to na Bolu bardzo drogo,a jak była tam w Marinie to ceny przystępne w knajpie też niedrogo można było coś zjeść. A wczoraj siostra z koleżanką pojechały samochodem wrócą za kilka dni to opowiedzą umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 553
Dołączył: 5 Gru 2011r.
Skąd: Pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lip 2013r. 21:38  
Cytuj
Polecam: http://apartmani-zava.hr/, ale nie wiem czy na sierpien beda jeszcze jakies wolne miejsca, sprawdzona miejscowka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 06:15  
Cytuj
Ja rowniez wybieram sie w polowie sierpnia ale juz dawno mam zarezerwowany miejsce. A jedziesz samochodem czy autokarem ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 35
Dołączył: 21 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 06:39  
Cytuj
Nie masz sie czego obawiac,wzdłuż drogi na wybrzezu masz informcje wolne pokoje,łozka-sobe,apartamenty-apartmany, wybor cenowy rozny,jezeli jedziesz samochodem-taniej niz w hotelach Z zakwaterowniem i jdzenie nie ma problemu-jezeli znasz niemiecki to jeszcze lepiej,angielski znaja tylko b. młodzi. Jezeli autobusem czy samolotem w kazdy miscie to samo,apartmany sa wszedzie ,pogoda mórowana,morze przepiekne.-wesolych wakacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 07:39  
Cytuj
Tutaj masz forum związane z Chorwacją:
http://www.cro.p(...)f19.html
a tutaj masz kalkulator podróży:
http://iggy.mypage.pl/index.php
O tu też ktoś pierwszy raz jedzie:
http://www.cro.p(...)525.html

Pozdro Krzysiuuupotluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 09:12  
Cytuj
no ja jade samochodem raczej, dzieki za info..smiech2jezykcool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 4 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 10:36  
Cytuj
Fajne, małe miasteczko LOVRAN, za OPATIJĄ. Jest tam dużo kwater prywatnych a także pensjonaty i co najważniejsze to plaża piaszczysta, dużo atrakcji, mile wspominam, chętnie wróciłabym tam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 5 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 11:35  
Cytuj
Również jedziemy z rodzinką w połowie sierpnia do Chorwacji-Makarska. Podobno pięknie tam jest. Rezerwowaliśmy niedawno apartament trochę drogo wyszło ale za późno zarezerwowaliśmy a dużo było też pozajmowanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 12:20  
Cytuj
smart, jakbyś pisał(a) pod moje dyktando, z tym, że my wyjeżdżamy już w najbliższy piątek umiech

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 12:24  
Cytuj
smart to wysij mi nazwe swojego hotelu to sibie zobacze co i jak ok a jakie sa srednie ceny za nocleg? chodzi i o 5-6 noclegow z posilkami lub bezumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 5 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Lip 2013r. 20:32  
Cytuj
http://www.gdjenamore.com/apartments-croatia/pregledobjekt.asp?id=3620&Napredno=0

80 euro za 4 osoby,dzieci nie liczą. 20 euro za osobę wychodzi.
Bez posiłków, tylko lipa bo coś koleś mówił ze jest na razie zakaz grillowania ze względu na susze i się pożarów boja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 11:33  
Cytuj
ktoś już był w tym roku w Chorwacji?
opisujcie wrażenia i swoje uwagi dla tych, którzy wyjazd mają przed sobą

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 17:41  
Cytuj
siostra wróciła w niedzielę,bardzo zadowolna,upały straszne na plaży wytrzymała max 1,5 godz,była w mieście Rijeka.Za pokój dwu osobowy płaciła 30 euro,kupiła też kilka fajnych ciuchów,taniej w sumie niż u nas. Były z koleżanką samochodem więc dużo mogły pozwiedzać. Ogólnie stwierdziła że za rok tam wraca umiech aha i na plażę bardzo im się przydały karimaty bo akurat tam były same kamyczki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 19:36  
Cytuj
Jestem właśnie w Makarskiej (jakieś 60 km na wschód od Splitu i 160 km na zachód od Dubrownika). Pogoda niezmienna: codziennie ponad 30 stopni, przy czym nad samym morzem bardzo przyjemny wiaterek, ale w mieście w ciągu dnia raczej trudno wytrzymać. Plaża z małymi kamykami, więc karimaty jak najbardziej przydatne. Byliśmy na wycieczce w Dubrowniku (cudne miasto), po drodze masę straganików, na których można kupić przepyszną oliwę, rakiję, miody... Cena butelki oliwy w Makarskiej w samym (jak ja to nazywam centrum handlowym) ponad 200 kun, na trasie do Dubrownika 60 kun. Litrowa butelka rakiji mandarynkowej "u chłopa" 50 kun, a jest przepyszna.
Pieniądze warto wymieniać w bankach, a nie w kantorach (w banku lepszy kurs). Aha, owoce w Makarskiej najlepiej kupować na targu, a nie w sklepie, a już na pewno nie w sklepie przy samej plaży. Pyszne jedzenie: ryby, owoce morza. Jutro jedziemy do Splitu, więc jeszcze się pewnie odezwę.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 120
Dołączył: 18 Lut 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2013r. 21:23  
Cytuj
Właśnie wróciliśmy z Makarskiej było super szczerze polecam to miejsce, pojechaliśmy w ciemno i na miejscu zanleźliśmy nocleg taki jak nam pasował wybór był duży - nie ma sensu wcześniej rezerwować bo można się naciąć na oferty w internecie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 31 Lip 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2013r. 10:16  
Cytuj
Ja też właśnie planuję wyjazd do Makarskiej, bo dużo już dobrego słyszałem o tamtych okolicach od znajomych i po Waszych relacjach też wnioskuję, że warto tam pojechać na urlop (upragniony!). Ale mam jeszcze pytanie co do tego, czy nie mieliście problemów z dotarciem na miejsce? Mam od niedawna nawigację (TomTom Start 60) i niby mam mapę Europy, w tym Chorwacji, ale wiadomo, że może nie być jakichś mniejszych uliczek, albo coś mogło się zmienić. Dlatego będę wdzięczny za opisanie, jak Wam podróż zeszła i jakie/gdzie ewentualnie były problemy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2013r. 11:18  
Cytuj
My do Makarskiej dotarliśmy właściwie bez większych problemów. Mamy gps z mapami raczej aktualnymi, choć przed samą Makarską trochę pobłądziliśmy, bo gps "nie widział" najnowszego tunelu. Ale, jak to się mówi "koniec języka za przewodnika" - popytaliśmy tubylców i dojechaliśmy umiech Na wycieczki do Dubrownika, Trogiru, Splitu nasz gps doprowadził nas bezbłędnie.
Miłego odpoczynku umiech

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Lip 2013r. 11:39  
Cytuj
Bardzo polecam przed wyjazdem przejrzenie sobie na google maps trasy dojazdu, żeby miec wizualnie orientacje, szczególnie już na miejscu. Od niedawna opcja street-view jest dostępna równiez na chorwacji. Chorwacja jest zrobiona dosyć szczegółowo więc i zdjęcia sa jakościowo bardzo dobre, tylko nie ma małych wiosek, wszystkie większe miasta i miasteczka sa. Ogólnie nie polecam brania dużej ilości gotówki, ja miałem bardzo dobry kurs jak płaciłem kartą i wybierałem gotówkę z tamtejszych bankomatów, tylko trzeba pilnować kwot na wydruku zanim się pin wstuka, nie miałem z tym jakiś przykrych sytuacji ale różnie moze być.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2013r. 23:24  
Cytuj
podbijam temat - ktoś jeszcze był, jest albo wybiera się do Chorwacji w tym roku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 171
Dołączył: 2 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 14:36  
Cytuj
hej a ja mam pytanie; a mianowicie-zastanawiam sie zeby pojechac do chorwacji ale czy warto jechac tam we wrzesniu koncem wrzesnia???czy bedzie jeszce wtedy pogoda?(do opalania)czy jest cos do zwiedzania?pojecia nie mam co i jak bo tam nigdy nie bylismy..
dopiero wtedy mma zaplanowany urop i mysle o chorwacji ale jesli nie to jeszce hiszpania(wyspy kanaryjskie:moze gran canaria czy teneryfa itp tam razcej jeszce bedzie okzaja sie opalic)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 820
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2013r. 15:17  
Cytuj
Co do zwiedzania w Chorwacji: dobrą bazą wypadową jest właśnie Makarska. Do Splitu jakieś 60 km (tu przepiękne stare miasto z Pałacem Dioklecjana, Riva). Nieco dalej za Splitem (kolejne 50 km) Trogir, w którym się zakochałam: setki maleńkich uliczek, starówka, po prostu cudo! Zaś w drugą stronę od Makarskiej (ok. 160 km) oczywiście Dubrownik. A tu całe Stare Miasto wpisane na listę UNESCO, twierdza z basztami, skąd rozchodzą się przepiękne widoki na Adriatyk i miasto.
Na razie to tyle mojej przygody z Chorwacją, ale naprawdę warto.

Robię to, co lubię. Lubię to, co robię.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
liz
liz
liz
Posty: 55
Dołączył: 26 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2013r. 20:27  
Cytuj
samsungstw,ja bylem w chorwacji w 2 polowie wrzesnia i bardzo polecem. Nie jest juz za goraco ale ciagle slonecznie, temp 25-30. Woda ciepla i co nawazniejsze jest juz po sezonie czyli pusto i taniej. Tak bylo na poludniu,"ponizej" makarskiej, w drodze powrotnej zatrzymalismy sie na 1 noc w Rijece, tutaj bylo juz chlodniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Turystyka »