NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Prezent od chrzestnej na chrzciny. Pomocy,
Posty: 12
Dołączył: 12 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 13:27  
Cytuj
Za jakis miesiąc będę chrzestną dzieciaczka. Zastanawiam się jaki prezent powinnam zrobic. Zamowilam juz garnitur i tort. Czy powinnam jeszcze kupic jakis dodatkowy wiekszy prezent? Myslalam o srebrnym smoczku z grawerem lub o takim: aniolku strozu http://alleg(...)898.html

Niektorzy podpowiadaja aby nic juz nie kupowac a wlozyc malemu w koperte np 200 zł. Jednak nie jestem osobą pracującą i razem z garnitutem, tortem i biala szatką będzie to wydatek ponad 600 zł a to już spora kwota. Pomozcie! Co Wasze dzieciaki dostawaly od chrzestnej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 13:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 5 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 13:59  
Cytuj
ja też będę i do koperty daje 1tys myślę że wystarczy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 29 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 14:02  
Cytuj
Hm.. byłam chrzestną, ponoc chrzestna powinna ubierać dziecko, ja nie ubierałam, bo rodzice chcieli sami zakupić ubranko. Włożylam 5 stów do koperty. Myśle że to ok, jak na matke chrzestną. Jesli masz byc chrzestna siostry, albo brata dziecka to mysle ze wiedza ze nie spisz na pieniadzach.ok Dajesz od siebie tyle ile masz.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 14:03  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 14:14  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 14:37  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 14:52  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 16:28  
Cytuj
CYTAT
ja też będę i do koperty daje 1tys myślę że wystarczy


Tak jak pisalam nie pracuje wiec 1000 zł to dla mnie zbyt wysoka suma. Co do pozostalych prosze Was o nie zasmiecanie mi tego watku bo to jest nie na temat. Zalozcie watek o finansach w kosciele katolickim i tam urządzajcie pogwadeki. Prosze o dalsze wypowiedzi szczegolnie chrzestne (niepracujace).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 16:47  
Cytuj
Nie jestem fanatykiem wiary, ale przy chrzcie ksiądz mówi do czego tak naprawdę potrzebni są rodzice chrześni ale kto by się tym przejmował. Nie moim celem jest życzyć komuś czegoś złego ale jeżeli coś stanie się złego z rodzicami i nie będą mogli wychowywać swojej pociechy ton właśnie po to są wybierani rodzice nazwijmy to „zastępczy” Znam osobiście sprawę, gdzie rodzice zginęli w wypadku i niestety żadne z rodziców chrzestnych nie zainteresowało się co stanie się z kilku letnim dzieckiem. Dobrze,że babcia adoptowała i wychowuje razem z dziadkiem, a po chrzesnych ani widu ani słychu. Tak właśnie zachowuje się większość katolików. Ja osobiście uważam, że nie liczy się prezent, a ile czasu w przyszłości poświęci się chrześniakowi.
P.S
Nie czekaliśmy z żoną przy chrzcie naszych dzieci na koperty od chrzesnych i powiem Wam,że w dwóch przypadkach na trzy trafiliśmy w dziesiątke.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:04  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
rus
rus
rus
Posty: 135
Dołączył: 20 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:13  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 20 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:15  
Cytuj
Ja kupowałam piękny srebrny smoczek i robiłam grawerkę - pamiątka na zawsze ;-) Są także piękne srebrne grzechotki - ja osobiście kupowałam w sklepie z biżuterią na KEN - rok temu był duży wybór.Kupiłam jeszcze pamiątkowy album - rodzice go wypełniają - m.in. wpisują się tam wszyscy goście i jest miejsce na zdjęcie - bardzo fajna rzecz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:21  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
rus
rus
rus
Posty: 135
Dołączył: 20 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:38  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:44  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:50  
Cytuj
CYTAT
Ja kupowałam piękny srebrny smoczek i robiłam grawerkę - pamiątka na zawsze ;-) Są także piękne srebrne grzechotki - ja osobiście kupowałam w sklepie z biżuterią na KEN - rok temu był duży wybór.Kupiłam jeszcze pamiątkowy album - rodzice go wypełniają - m.in. wpisują się tam wszyscy goście i jest miejsce na zdjęcie - bardzo fajna rzecz.


A mozesz napisac w jakiej cenie maja smoczki i grzechotki? Mam rozumiec ze piszesz o sklepie Rubin?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:51  
Cytuj
Ja nie bez powodu zadałem pytanie o to ile Chrystus zapłacił św. Janowi za chrzest?! Nie ukrywam że takich odpowiedzi się spodziewałem. Doprawdy przebija z nich głęboka "miłość bliźniego"! Jeśli tego teraz uczą na tzw. lekcjach religii to moje gratulacje dla tych rodziców którzy jeszcze tam posyłają swoje dzieci!Jak głęboko "wierzącą" musi być "cudak007" jeśli dla niej ważniejsze jest to ile włożyć w kopertę niż to jak wychować to malutkie dziecko na dobrego człowieka i katolika!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 72
Dołączył: 30 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:54  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Nie na temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:56  
Cytuj
Odczep sie odemnie. Chcesz mi cos powiedziec? Zapraszam na osobiste spotkanie wybieram sie jutro do jubilera na KEN napisz na pw a sie spotkamy. Kim jestes i za kogo sie uwazasz zeby wypowiadac sie o mojej wierze? Wypraszam sobie. Zadalam pytanie bo chce zrobic dziecku prezent i g*** ci do tego pajacu!!. Wiara wiarą ale nie samym chlebem czlowiek zyje. I zauwaz ze nie pytam ile dac w koperte tylko jaki zrobic dziecku prezent bo chce aby mialo odemnie pamiatke na cale zycuie! Wlasnie nie mam zadnego zamiaru dawac pieniedzy!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5003
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:59  
Cytuj
Nie rozumiem tej angonki kto ile da serio. Robi się coraz większy wyścig zastaw się a postaw się. Droższe prezenty na chrzest, komunię, bierzmowanie, ślub. To nie o to w tym chodzi

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 18:07  
Cytuj
CYTAT
Odczep sie odemnie. Chcesz mi cos powiedziec? Zapraszam na osobiste spotkanie wybieram sie jutro do jubilera na KEN napisz na pw a sie spotkamy. Kim jestes i za kogo sie uwazasz zeby wypowiadac sie o mojej wierze? Wypraszam sobie. Zadalam pytanie bo chce zrobic dziecku prezent i g*** ci do tego pajacu!!. Wiara wiarą ale nie samym chlebem czlowiek zyje. I zauwaz ze nie pytam ile dac w koperte tylko jaki zrobic dziecku prezent bo chce aby mialo odemnie pamiatke na cale zycuie! Wlasnie nie mam zadnego zamiaru dawac pieniedzy!
Słuchaj Dziecinko ! Czyż nie uważasz że należałoby dać odrobinę szacunku dla piszących na tym forum?!Nie jestem dla Ciebie żadnym pajacem! Jeżeli nie chciałaś poznać różnych opinii na ten temat to po co zadawałaś pytanie na forum?!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 18:07  
Cytuj
i Ty jacku tez nie na temat? Nieladny przyklad daje moderator. Zauwaz ze napisalam ze to co radzą mi bliscy nie interesuje mnie ponieważ ich kwota mnie przerasta a nie mam zamiaru zaciagac chwilowki tylko po to aby pokazac ze stac mnie na cos na co mnie nie stac. Jakbys otworzyl link ktory zarzucilam to widzialbys ze widnieje tam obrazek za 40 zl!! Mnie interesuje PAMIATKA jaka bedzie mialo dziecko. Czy ktokolwiek to rozumie? I dlatego pytam jakie pamiatki dostaly Wasze maluchy bo w internecie za duzo tego wszystkiego.

CYTAT
Słuchaj Dziecinko ! Czyż nie uważasz że należałoby dać odrobinę szacunku dla piszących na tym forum?!Nie jestem dla Ciebie żadnym pajacem! Jeżeli nie chciałaś poznać różnych opinii na ten temat to po co zadawałaś pytanie na forum?!


Skoro Ty bez skupulow wysmiewasz i oceniasz moją wiarę nie mam dla Ciebie zadnego szacunku. Jutro na KEN sie spotkamy? A gdzie ja prosilam o opinie kto co sadzi o chrzcie w rzece Jordan i o wychowanie dziecka? Pytam o pamiatke, a wychowanie juz zostawcie mi samej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 18:28  
Cytuj
moje dziecko niedługo będzie chrzczone i powiem szczerze, że wspomniane wyżej kwoty mnie przerażają. jeżeli z okazji chrztu daje się 500 czy 1000zł, to ile ja powinnam dac moim chrześniakom na komunie?? przeraża mnie to tym bardziej, że w maju mam dwie ... jeśli chodzi o koperty, to podejrzewam, że każdy coś tam włoży, bo tak się już przyjęło, ale moim zdaniem najfajniejsze są prezenty pamiątki - właśnie takie grawerowane smoczki, grzechotki, aniołki, ewentualnie jakieś złoto. co do kwot, daj tyle, na ile cię stac - rodzice dziecka, którzy poprosili cię bys była matką chrzestną na pewno znają twoją sytuację materialną. a tak a propos, to ubranko kupowałaś po uzgodnieniu z nimi czy dlatego, że taka jest tradycja? (choc ja szczerze mówiąc o niej nie słyszałam)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 12 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 18:33  
Cytuj
Po uzgodnieniu;) Z tego co sie orientuje to ta "tradycja" nie obowiazuje wszedzie. To tak jak z barszczem bialym i czerwonym na Wielkanocjezyk Wspolnie z matką dziecka wybralysmy ubranko. Tak jak wspominasz kwota 1000 zł tez lekko mnie zdziwilajezyk Ale z drugiej strony jezeli ktos zarabia kilka tys miesiecznie i 1000 zl nawet nie odczuje to dlaczego mialby nie dac. To jest indywidualna sprawa. Rozjerze sie za jakas drobna pamiątką;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 18:44  
Cytuj
Ja wiem,że najlepszym prezentem jest pomoc w miarę swoich możliwości w wychowaniu dziecka i utrzymywanie z chrześniakiem czy chrześnicą kontaktu przez całe życie.Tak jak pisałem wcześniej u dwójki dzieci nam się udało,u jednego udało się za pomocą chrzestnej rozwiązac poważny problem,ponieważ nam dziecko przepraszam nastolatek jako rodzicom nie zaufało,a chrzestnego traktowało jak przyjaciela i dlatego można było ten problem rozwiązać,a dzieciak żyje dalej w nieświadomości,że rodzice o wszystkim wiedzieli i pilotowali sprawę.Najlepszym prezentem będzie Twoja przyjaźń na resztę życia.Kartka?....Fajna pamiątka ale może się gdzieś zapodziać i po pamiątce,a Ciebie jak będziesz utrzymywać kontakt nie zapomni do końca życia,że trzymałaś Go do chrztu.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » O najmłodszych »