NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Alkoholizm, Alkoholizm szukam
Posty: 21
Dołączył: 27 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 10:03  
Cytuj
Witam, potrzebuję pomocy. Szukam dla bliskiej uzależnionej od alkoholu osoby jakiejś pomocy, terapii lub ośrodka czy ktoś może wie gdzie są te ośrodki w Stalowej Woli lub okolicy, do którego lepiej, czy terapia jest skuteczna czy próbować innego wyjścia? Jest to kobieta :( dziękuję z góry za zainteresowanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 10:03  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 10:11  
Cytuj
Zapraszam na priv, napisz na czym polega problem. Chętnie Ci pomogę i podejrzewam, że wiem jak umiech
Tu mogę jedynie napisać, żeby osoby posiadające w rodzinie osobę chorą na alkoholizm nie wysyłały jej na samodestrukcję w Stalowowolskim centrum zulerstwa sklepowego w oddziale Rozwadów.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 10:39  
Cytuj
W zasadzie jest jakaś przyczyna ( dawna, aktualna )która pchnęła daną osobę w alkoholizm. W zasadzie też nikt nie przejmuje się, bądż lekceważy problemy bliskich osób. Sposób bycia, zachowania nasze wpływają na takie czy inne postawy bliskich nam osób.Niech nie wydaje się nam że zawsze mamy rację a nasze postępowanie jest jedynie słuszne.Często osądzamy czy sądzimy innych własną miarką czyli uważamy się za jedynych których postawa ma być wzorcem dla wszystkiego co nas otacza. Te karygodne nasze błędy, gdy do nich dorzucić jeszcze wiele grzechów zaniechania, czyli obowiązku naszych działań w stosunku do bliskiej osoby, których to działań nie wykonujemy - potęgują się, by w konsekwencji doprowadzić drugą osobę do nieszczęścia. Wielu jest doradców którzy to od razu wiedzą o co chodzi: patrz mój przedmówca który od razu zaprasza na priv, mimo iż nie zna sprawy.Znałem Pana który wpadł w alkoholizm, żona jego twierdziła że to zły człowiek, opowiadała wszystkim wkoło jakie to katorgi przechodzi, a jego alkoholizm ciągle się pogłębiał. Szczęście się stało że ta wyjechała za granicę za pracą. Gość został sam w domu z chorym dzieckiem. I przestał pić. A to dlatego że zniknęła przyczyna.
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 10:55  
Cytuj
Nie zgodzę się z zakrze. Alkoholik ZAWSZE znajdzie sobie przyczynę. Nawet najgorszy amator procentów przestanie pić jak dostanie konkretny bodziec, sygnał, że to jest dno. Konkretne dno. To jest zazwyczaj śmierć bliskiej osoby, bardzo rzadko zwolnienie z pracy, itp.
Warto wspomnieć, że wielu chorym pomógł detoks. Odtrucie na oddziale i wspomaganie farmakologiczne, potem leczenie np. psychiatryczne (tabletki antydepresyjne - poczujesz się lepiej, tylko nie można przy nich pić) wielu wyprowadziło na dobrą drogę. Osobiście znam 3 takie przypadki.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 27 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 11:13  
Cytuj
Wszyscy mają problemy, tylko nie każdy potrafi sobie z nimi radzić. W moim przypadku historia jest bardzo długa ale bardzo chcę pomóc tej osobie a ona sama też chce się leczyć.... tylko nie wiemy jak...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 19 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 11:17  
Cytuj
bardzo mocno i z czystym sumieniem polecam ośrodek w Rozwadowie, do którego zjezdzają osoby z całej Polski...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 11:31  
Cytuj
CYTAT
bardzo mocno i z czystym sumieniem polecam ośrodek w Rozwadowie, do którego zjezdzają osoby z całej Polski...

Kobieto, chyba sobie jaja robisz...To co przeszła tam bliska mi osoba kategorycznie kieruje mnie do tego, by z czystym sumieniem ten ośrodek ODRADZIĆ.
BREDNIE o pacjentach z całej Polski...
Ośrodki polecane to Garwolin, Łuków, a nie Rozwadów-melina.
Albo tam pracujesz i czekasz na pacjentów, albo bliska Ci osoba była żabkowym menelem, a nie osobą o problemie.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 23 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 12:20  
Cytuj
Nessi nie opowiadaj glupot ja sama jestem alkoholiczka po terapi w Rozwadowie i nie pije juz szosty rok sa tam wspaniali uprzejmi fachowcy . Nie wyglaszaj opini jesli sama tam nie bylas znajomy wzial z terapii pewnie to co chcial wziac .Pewnie chcial jeszcze pic i pewnie nie pije?! Watpie!!! Nie rob ludziom wody z mozgu!A ty w jaki sposób mozesz pomoc ? Jakie masz kwalifikacje ?nie zapominaj ze alkocholizm to ciezka smiertelna choroba!!! Jestes lekarzem?, terapeuta? Kobieto ogarnij sie .Zainteresowanym polecam informacje w Klubie Trzezwego Zycia przyMOPS w ST .Woli czynny od poniedziałku do CZwartku od 11 do 19 A tak dla informacji Detokx to nie leczenie! to tylko odtruwanie fizyczne ratowanie zycia! Alkocholizm leczy sie tylko poprzes psychoterapie. Leku na niego nie ma .Wiec nessie nie rob ludziom krzywdy i nie udzielaj debilnych rad o czyms o czym jak widze nie masz zielonego pojecia!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 25 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 12:25  
Cytuj
"Nasz Dom" w Rytwianach.
http://alkoholizm-leczenie.eu/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 12:50  
Cytuj
Nie robię ludziom wody z mózgu. Nie znajomy tylko najbliższą rodzina i najbliższa mi osoba. Tak się składa, ze żadna Rozwadowska pseudopsychoterapia nie pomogła. Detoks, olanie tego, co mówili na tych terapiach oraz inny ośrodek pomogły jej wyjść z nałogu umiech Rozwadów tylko pogarszał sytuację. i to wypowiadane z ust tej osoby. Gdyby założyła konto i napisała sama, zaraz byłby odzew, ze pewnie pracownica konkurencji.
Żaden terapeuta, nawet najbardziej wykwalifikowany, nie wie więcej nic dziecko alkoholika, szczególnie blisko z nim związane. Szczególnie, jeżeli dziewczyna pyta osoby, które mają taki problem jak ona, a nie osoby uzależnionej. To są dwa różne światy. Przez 15 lat walczyłam za moją bliską i w końcu wywalczyłam jej wolność. Więc pojęcie MAM.
Tyle na ten temat ode mnie. Ile ludzi, tyle opinii.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 19 Lis 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 13:10  
Cytuj
A no własnie-ile ludzi tyle opinii...więc po co "oczerniac" ten ośrodek?? jednemu pomógł ten, innemu jakis inny. a może to po prostu nie był jeszcze "ten moment" dla twojej bliskiej osoby, kiedy trafił do Rozwadowa...?? Są ludzie, którym ten osrodek pomógł-i to nie ulega wątpliwości...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 13:38  
Cytuj
Hm...osoby, którym niby pomógł ośrodek go chwalą. A te, którym zaszkodził..też mają go chwalić? Skończmy tę dyskusję, bo naprawdę nie ma ona sensu. My jesteśmy na NIE dla Rozwadowa.
Wróćmy do tematu, czy ktoś jeszcze ma problem z chorą osobą w rodzinie?

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
RRJ
RRJ
RRJ
Posty: 420
Dołączył: 12 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 14:07  
Cytuj
nessie pleciesz!nawet najcudowniejszy osrodek nie pomoże , jesli ktos nie chce sie leczyć.Po;ecam Rozwadów jak najbardziej!Aaaa i prawda jest ,że przyjeżdżaja tu osoby z całej Polski.Nawet jesli ta prawda nie podoba sie nessie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 16:22  
Cytuj
Podstawą jest to aby osoba chora sama chciała przestać pić.
Do niczego nikogo nie da się zmusić.

Aby skorzystać z pomocy czy to psychoterapii dochodzącej czy z pobytu w ośrodku, trzeba tego chcieć.
Trzeba mocno chcieć kopnąć w d...ę nałóg.
Namawianie, rozmowy z najbliższą osobą nic nie pomogą jeżeli osoba chora nie odczuwa takiej potrzeby ale dla świętego spokoju powie ...tak....tak...chcę się leczyć i pójdzie się napić. Bo może to już ostatni raz.

Ponadto często duży bodziec pomaga...
Człowiek chory często osiąga dno i czasem udaje mu się odbić do góry.

Szpital w Stalowej Woli ma świetnych terapeutów, jak wygląda odtrucie na odd. detox'u to nie wiem.
Na pewno do tego wszystkiego potrzeba psychoterapii.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 36
Dołączył: 12 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 20:25  
Cytuj
sebu07 zadał pytanie. nessie sobie temat sobie zawłaszczył i twierdzi że jesteśmy na "nie" dla Rozwadowa.
sebu07, szczerze polecam ten ośrodek, z zastrzeżeniem (jak dla wszystkich innych rodzajów pomocy) że ten kto ma problem z alkoholem będzie naprawdę chciał ta pomoc przyjąć. Terapia jest na tyle skuteczna na ile duża jest chęć i determinacja chorego żeby się leczyć.
Centrum żulerstwa...? Nonsens.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 30 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2013r. 17:56  
Cytuj
Tak - Rozwadów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 2 Marz 2009r.
Skąd: stalowka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2013r. 18:20  
Cytuj
sami znawcy sie wypowiadaja

non serviam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 Lut 2021r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 15:38  
Cytuj
Witam potrzebuję opinii na temat odwyku w Rozwadowie od osoby która była tam w czasie covid..
...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 20:20  
Cytuj

Dobry Wieczór Państwu;

Z wykształcenia jestem politologiem.
Ona - kobieta o której pisze autor tematu - prawdopodobnie pije alkohol aby zapomnieć.
Nie myśleć o traumatycznych wspomnieniach które ma w pamięci.
Więc, jeżeli sama chce przestać pić alkohol, to aby to zrobić, musi poradzić sobie z negatywnymi wspomnieniami z przeszłości.
Oczywiście łatwo powiedzieć, trudniej zrobić...

Ale akurat dzisiaj arabska sonda kosmiczna "Nadzieja" weszła na orbitę Marsa.
Więc jest nadzieja, bo sonda nie miała zaprogramowanego planu lotu, tylko była sterowana z Ziemi na bazie szacunkowych obliczeń jest aktualnej pozycji.
Istniało wysokie prawdopodobieństwo że nie wejdzie na orbitę Marsa i poleci dalej lub rozbije się o powierzchnię Marsa.
Lot miał więc charakter bardzo eksperymentalny, ale wszystko poszło dobrze.
Jest to pierwsza arabska sonda kosmiczna jaka dotarła na orbitę Marsa.
Jutro na orbitę Marsa ma wejść chińska sonda Tianwen-1, a 18 Lutego ma wylądować amerykański łazik "Mars 2020".

P.S. Spójrzmy prawdzie w oczy: ona ma zjechaną, spapraną psychikę.
Trzeba wymienić dużą objętość tkanki nerwowej, żeby mogła przestać pić alkohol, więc trzeba stymulować wytwarzanie świeżej tkanki nerwowej.
A jak to zrobić ? Najprościej poprzez aktywność intelektualną.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 25 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 20:31  
Cytuj
CYTAT

Dobry Wieczór Państwu;

Z wykształcenia jestem politologiem.
Ona - kobieta o której pisze autor tematu - prawdopodobnie pije alkohol aby zapomnieć.
Nie myśleć o traumatycznych wspomnieniach które ma w pamięci.
Więc, jeżeli sama chce przestać pić alkohol, to aby to zrobić, musi poradzić sobie z negatywnymi wspomnieniami z przeszłości.
Oczywiście łatwo powiedzieć, trudniej zrobić...

Ale akurat dzisiaj arabska sonda kosmiczna "Nadzieja" weszła na orbitę Marsa.
Więc jest nadzieja, bo sonda nie miała zaprogramowanego planu lotu, tylko była sterowana z Ziemi na bazie szacunkowych obliczeń jest aktualnej pozycji.
Istniało wysokie prawdopodobieństwo że nie wejdzie na orbitę Marsa i poleci dalej lub rozbije się o powierzchnię Marsa.
Lot miał więc charakter bardzo eksperymentalny, ale wszystko poszło dobrze.
Jest to pierwsza arabska sonda kosmiczna jaka dotarła na orbitę Marsa.
Jutro na orbitę Marsa ma wejść chińska sonda Tianwen-1, a 18 Lutego ma wylądować amerykański łazik "Mars 2020".

P.S. Spójrzmy prawdzie w oczy: ona ma zjechaną, spapraną psychikę.
Trzeba wymienić dużą objętość tkanki nerwowej, żeby mogła przestać pić alkohol, więc trzeba stymulować wytwarzanie świeżej tkanki nerwowej.
A jak to zrobić ? Najprościej poprzez aktywność intelektualną.




Mądre? Temat poważny a Łon o sondach napierda*a

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 20:37  
Cytuj

@ vixi

Może nie zrozumiałeś.
Aktywność intelektualna, czyli np. rozwijanie zainteresowań.
Mogą być sondy kosmiczne.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 166
Dołączył: 25 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 20:58  
Cytuj
CYTAT

@ vixi

Może nie zrozumiałeś.
Aktywność intelektualna, czyli np. rozwijanie zainteresowań.
Mogą być sondy kosmiczne.



Sam jesteś sonda kosmiczna sciana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 21:18  
Cytuj

@ vixi

A wiesz, był na orbicie Ziemi obiekt odnośnie którego istniało podejrzenie że jest sondą kosmiczną pochodzenia pozaziemskiego.
Mówiono o nim "Czarny Rycerz".
W 2017 roku, amerykański Departament Obrony (Pentagon) we współpracy z Centralną Agencją Wywiadowczą, zestrzelili ten obiekt rakietą do zwalczania rakietowych pocisków balistycznych.
Jeżeli rzeczywiście była to umieszczona na orbicie Ziemi sonda kosmiczna pochodzenia pozaziemskiego, to wyglądało na to że cywilizacja którą ją wystrzeliła sama zdążyła już dawno wymrzeć, a sonda znalazła Ziemię zanim na Ziemi zdążyła rozwinąć się nasza cywilizacja.

Jeżeli chodzi o sondy pochodzenia ziemskiego które wysłano w kierunku Marsa, to najlepszą jest Marjański Orbiter Rozpoznawczy (MRO).
De facto jest to bardzo zaawansowany satelita wojskowy, za 750 milionów USD, wyposażony w kamerę która robi zdjęcia na których 1 piksel = 1 metr.
Pewnie zapytasz: A co tam można odkryć, jak tam nic nie ma ?
Cóż, w 2015 roku na zdjęciach wykonanych przez MRO odkryto wrak europejskiej sondy kosmicznej "Beagle 2" której los był nieznany od 2003 roku.
Jak się okazało, "Beagle 2" wylądowała normalnie, tylko że z jakiegoś powodu nie rozłożyły się wszystkie panele słoneczne i sonda miała zbyt mało mocy elektrycznej żeby nawiązać komunikację z Ziemią.
Sam MRO jest na orbicie Marsa od 2006 roku i obecnie zostało mu jeszcze trochę paliwa (potrzebnego do korygowania orbity).
Wystarczy do 2028-2029 roku.

P.S. Ja od 2 Lutego jestem ponownie zarejestrowany w PUP Jarosław, jako bezrobotny.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4993
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 22:25  
Cytuj
CYTAT

Dobry Wieczór Państwu;

Z wykształcenia jestem politologiem.

Ale akurat dzisiaj arabska sonda kosmiczna "Nadzieja" weszła na orbitę Marsa.
P.S. Spójrzmy prawdzie w oczy: ona ma zjechaną, spapraną psychikę.
Trzeba wymienić dużą objętość tkanki nerwowej, żeby mogła przestać pić alkohol, więc trzeba stymulować wytwarzanie świeżej tkanki nerwowej.
A jak to zrobić ? Najprościej poprzez aktywność intelektualną.



Po kiego hooyca piszesz swoje brednie?mlotek
U mnie zero empatii dla Ciebie.zdegustowany
Jesteś politogłupem.Trudno.nie wiem

U Ciebie tkanka mózgowa jest na zasadzie -dwóch sra2ło do "baniaka",a trzeci udeptywał,aby więcej się zmieściło.3m sie

Ale że się nie załapałeś, do tej bezzałogowej sondy marsjankiej,tego nie rozumiem.nie wiem
Bezzałogowej,bo na pokładzie nie byłoby żadnej ,inteligentnej formy życia.zaklopotany

PS.Dopisz w swoim CV to,co w karcie leczenia.good
Masz moje poparcie.potluczony

Dobranoc,bo pewnie u Ciebie,na psychiatryku, wszyscy idą spać.spi

https://demot(...)asz-72-h

WSZYSTKIE TELESKOPY SKIEROWANE SĄ W KOSMOS, W POSZUKIWANIU INTELIGENTNYCH FORM ŻYCIA. ŻADEN NA ZIEMIĘ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 947
Dołączył: 13 Marz 2019r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Lut 2021r. 22:59  
Cytuj

Jest naukowo potwierdzone, że zainteresowanie sondami kosmicznymi chroni przed alkoholizmem.
Lądowanie łazika "Mars 2020" zaplanowane na 18 Lutego, będzie ważnym wydarzeniem medialnym.
Łazik wyląduje w delcie wyschniętej rzeki wpadającej niegdyś do obecnie również wyschniętego jeziora, w myśl założenia że jeżeli rzeka niosła kiedyś jakieś martwe ciała, to powinny osadzać się w delcie rzeki, a więc tam należy szukać skamieniałych szkieletów.



Moderowano przez: magpie
Za pisanie nie na temat 20 pkt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »