NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
co myslicie o moim mini biznesie??,
~~ewelka
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 13:21  
Cytuj
Od jakiegoś czasu szukałam pomysłu jak dorobić po godzinach i wpadłam na pomysł, że mogę piec ciasta. Co myslicie czy takie coś ma sens??

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 13:21  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 13:27  
Cytuj
ja myśle, że to ma ręce i nogi bo ostatnio sama szukałam kogoś kto mi upiecze tort ale taki swój a nie z cukierni....tylko czy wyrobisz przed np.świętami? Ogłoś się a napewno ktoś kto spróbuje twoich wypieków i okażą się dobre poleci Cię innymok

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 13:58  
Cytuj
Reklama dźwignią handlu, więc jeśli dobrze się zareklamujesz w jakimś sklepie to mogłabyś tam sprzedawać ciasta tak jak to robi np. bar Kryjówka ze swoimi kanapkami (nawiasem mówiąc całkiem niezłe good). Życzę powodzenia ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ewelka
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 14:04  
Cytuj
Jakies oglaszanie się z sklepie to nie wchodzi w grę, bo ja normalnie pracuję, co najwyżej mogłabym upiec coś po godzinach i sobie dorobić. Najgorsze jest to, że nie wiem skąd brac klientów.

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 14:24  
Cytuj
No właśnie musiała byś znaleźć sobie rynek zbytu umiech. Dlatego zasugerowałem jakiś sklep. Bo u pieczenie i dopiero późniejsze szukanie klienta mija się z celem - raz znajdziesz, a raz będziesz musiała sama zjeść żeby się ciasto nie zepsuło, a pieniądze stracisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ewelka
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 14:34  
Cytuj
Jesli jest ktoś chętny to z wilką chęcią zaprezentuje moje cukiernicze umiejętności - eam_(at)_wp.pl Mam plan żeby piec na zamówienie, czyli jak ktoś jest chętny to piekę, jak nie mam nikogo to nie ponosze kosztów.

 
 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 14:44  
Cytuj
zawsze się można zareklamować na SM umiech

http://stalo(...)lama.php

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 14:49  
Cytuj
CYTAT
Jesli jest ktoś chętny to z wilką chęcią zaprezentuje moje cukiernicze umiejętności - eam_(at)_wp.pl Mam plan żeby piec na zamówienie, czyli jak ktoś jest chętny to piekę, jak nie mam nikogo to nie ponosze kosztów.


Nie chcę krakać, ale moim zdaniem taką metodą nie dorobisz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 14:55  
Cytuj
a moim zdaniem jesli np ja zamowie placek ktory bedzie dobry to w przyszlosci zamowie znowu a jesli ktos bedzie mnie pytal czy znam kogos kto by mogl mu upiec cos tam, to z checia polece wlasnie osobe u ktorej sama zamawiam!!! zawsze to lepsze jak cukiernia - moje zdanie

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 15:01  
Cytuj
Ale nie codziennie będziesz zamawiać takie ciasto (pewnie nawet nie co tydzień). A ilu takich znajomych by tak zamówiło od razu blachę ciasta (bo przecież będzie pieczone na zamówienie, a oprócz kosztów produkcji trzeba jeszcze dołożyć zarobek).
ewelka ale spróbować w ten sposób nie zaszkodzi, tym bardziej jeśli, jak sama pisałaś, sprzedaż do sklepu odpada.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 15:07  
Cytuj
ECHELON wierz mi , że takich ludzi mało nie będzie a przecież dziewczyna chce to robić po pracy więc moim zdaniem wystarczy....w sklepie z kolei dochodzi sanepid i podatek a na tak małą skalę to wyjdzie na minus bo dołoży ....

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 15:22  
Cytuj
Ok, ale żeby oni przybyli to trzeba się zareklamować, a szczerze mówiąc to reklamę pantoflową uważam za mało skuteczną. I tutaj na miejscu ewelki skorzystałbym z propozycji invx.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 15:27  
Cytuj
oktu masz racje....trzeba sie gdzies najpierw zareklamowac ...potem poczta pantoflowa i tak zrobi swoje....ok

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 15:36  
Cytuj
Przy okazji jednak warto się dowiedzieć jak by sprawa wyglądała gdyby ktoś "życzliwy" dał cynk do skarbówki albo sanepidu o takich usługach/handelku. Czy byłoby się o co przyczepić czy nie. Warto być mądrym przed szkodą.
A tak poza tym ewelka to jak byś przedawała na kawałki, a nie od razu całą blachę to będziesz miała we mnie pierwszego klienta good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~ewelka
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 15:37  
Cytuj
Dzięki za słowa otuchy. Już dzisiaj postaram się zareklamować na ogłoszeniach. Ja nie chciałabym zeby to na razie było moje jedyne źrodło utrzymania, zależy mi na dorobieniu paru groszy - mam nadzieje że znajdzie się jakiś chętny.

 
 
 
 
~~Luk.
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 17:45  
Cytuj
CYTAT
Od jakiegoś czasu szukałam pomysłu jak dorobić po godzinach i wpadłam na pomysł, że mogę piec ciasta. Co myslicie czy takie coś ma sens??


Świetny pomysl Ewelka !!! Ja chciałbym zamówić 3 pączki na tłusty czwartek. Dalabys rade ?

 
 
 
 
~~lkjlkj
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 18:00  
Cytuj
W stalowej woli? Bez zwiazku zawodowego nie uda ci sie wywaliczyc godziwych pensi dla siebie od siebie! To nie moze sie udac.

 
 
 
 
~~Luk.
ff
Wysłany: 6 Lut 2009r. 23:02  
Cytuj
CYTAT
Od jakiegoś czasu szukałam pomysłu jak dorobić po godzinach i wpadłam na pomysł, że mogę piec ciasta. Co myslicie czy takie coś ma sens??


Ewelka... mysle ze pomysl jest dobry. Napewno interesujacy dla Urzedu Skarbowego umiech Dalej sie oglaszaj, ze dorabiasz na lewo...

 
 
 
 
~~oh yea
ff
Wysłany: 7 Lut 2009r. 09:38  
Cytuj
Jest kilka pań w mieście, które pieką przepyszne torty itp. Lepsze niż te nafaszerowane chemią. Bardzo dobry pomysł, życzę powodzenia.

 
 
 
 
~~ewelka
ff
Wysłany: 7 Lut 2009r. 09:49  
Cytuj
Jeszcze nigdzie się nie ogłaszam - a swoją drogą to wiem że pełno jest ludzi którzy najchętniej wbiliby każdemu kto jakoś sobie radzi w życiu, nóż w pecy za każde zarobione 10 zł. No cóż tacy jestesmy i tego się najbardziej boję.

 
 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Lut 2009r. 10:13  
Cytuj
Nic się nie martw,głowa do góry a wszystko będzie dobrze!!!!
Sama musisz w to wierzyć a wtedy na pewno skię uda!!!! Trzymam kciuki!!!ok

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~RRJ
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 18:12  
Cytuj
Pomysł jest ale czy dobry?Nie o to chodzi żeby cie zniechęcać ale trochę to przerabiałam.Koszty!!!!to jest ten minus.W ciastkarniach idzie to hurtowo.A tak jak zaczniesz liczyc robociznę i energie to blacha ciasta "trochę" droższa będzie.Nie żebyś zdzierała od razu.Ale ktoś sobie policzy i pójdzie do cukierni.Przy tym trzeba postać.Nie zaprzeczysz.Ja tez piekę pyszne ciasta.Wszystkie uroczystości u znajomych i rodziny "obsługuję".Ale tylko u nich,bo na szerszą skale to niestety niewypał.

 
 
 
 
Posty: 75
Dołączył: 20 Sie 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 18:22  
Cytuj
moim zdaniem bardzo dobry pomysl

ZAPRASZAM GORACO NA MOJA STRONKE WWW.DJKUBUS.KEEP.PL OBSLUGA MUZYCZNA ( WESEL,POPRAWIN,BALóW,STUDNIóWEK,ZABAW I INNYCH IMPREZ) WIECEJ NA STRONIE.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~stw
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 18:46  
Cytuj
Ewelka ja zamawiam ciasto na komunie ok??good

 
 
 
 
~~ja nie mogę
ff
Wysłany: 16 Lut 2009r. 19:06  
Cytuj
Ewelka, zastanów się. Dlaczego ktoś miałby wbijać Ci nóż w plecy? Osoby prowadzące działalność gospodarczą, płacące podatki, składki itp. to są idioci. Przecież można prowadzić działalność, nie płacąc składek i jeszcze ogłaszać się. Ale faktycznie, TAMCI nie radzą sobie w życiu.

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »