NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Pomysl na biznes w Stalowej Woli,
Posty: 62
Dołączył: 28 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 16:50  
Cytuj
Od kilku tygodni szukam dobrego pomyslu na otwarcie czegos w Stalowej Woli. Nie bylo mnie tu kilka lat, wiec nie do konca się orientuje co jest, a czego brakuje. Dodam, ze na rozkrecenie biznesu posiadam 350.000 zl z czego mogę liczyc na dodatkowe dotacje, w zaleznosci od tego w jakiej dziedzinie on bedzie.
Czy moge liczyc na forumowiczow, aby podpowiedzieli mi, napisali, co by chcieli a czego nie ma. A moze jakas spolka, cos wiekszego, a wspolnymi silami.
Jakies pomysly?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 16:50  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 17:00  
Cytuj
Pomysł jest najdroższy, jeżeli sam nie masz wizji, jestes skazany na porazke

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 566
Dołączył: 15 Marz 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 17:04  
Cytuj
Ja założyłem Kasę Dla Najuboższych... , chętnie cie wezme na wspólnika... zysk gwarantowany... wejdź na prv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 28 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 17:32  
Cytuj
b-real kilka pomyslów mam...jestem pewna, ze wypalily by w duzych miastach... nie wiem czy tutaj. Glownym problemem jest lokalizacja. Nie ma tu jakiejs ogromnej galerii tylko kilka malych, porozrzucanych :/. Okolice Hali Targowej? tyle sie slyszy o przeniesieniu targowiska, jesli do tego dojdzie klientow tam bedzie malo. W galerii centrum jest malo osob..bedzie obok nowa galeria, ale czy mozna tam liczyc na duzą ilosc osob..niewiadomo. W tym momencie najlepsza lokalizacja jest Tesco, ale za to brak wolnych lokali.
Zalozylam ten temat, aby się dowiedziec jakie jest zapotrzebowanie, co ludzie chcieli by robic, po co jezdza do innych miast, gdzie jest cos fajnego a czego brakuje w STW. Mam 3 dobre pomysly, ale to wedlog mnie, ja bym z tego kozystala, ale nie wiem czy inni tez bo nie jestem jasnowidzem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 17:40  
Cytuj
Błąd w myśleniu. Wracasz po wielu latach i zamiast otworzyć coś w Rzeszowie / Kielcach wracasz do zaścianka. Tu się nie przyjmie to co w Rzeszowie przynosiłoby zyski.
Skoro nie potrafisz wymyśleć biznesu, nie otwieraj nic

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 28 Lip 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 17:46  
Cytuj
ehhh... trudno się dogadac i trudno zrozumiec czlowieka...
Chcę być tu, bo tutaj mam własny dom i rodzine. Gdybym chciala byc z dala od tego, zostalabym tam gdzie bylam.
Dokladniejsze bardziej zrozumiale pytanie???
CZEGO BRAKUJE CI W STALOWEJ WOLI, CO CHCIALBYS (-ABYS) ABY POWSTALO W STALOWEJ WOLI?
Potrzebuje takich odpowiedzi , anie oskarzen...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5002
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 18:23  
Cytuj
Aquaparku, dobrej siłowni i parkingu wielopoziomowego. Jeżeli chodzi o sklepy i usługi wszystko jest.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 18:41  
Cytuj
Moge Ci rzucic jeden pomysl. Mozna by bylo otworzyc sklep z ciuchami oryginalnymi typu ,,Zara'' itp. sklepy popularne na swiecie, a wiekszosc mlodych polakow orientuje sie co to za sklepy. Nie jakies nike , puma bo to juz jest zbyt normalne a weiekszosc orientuje sie ,ze zagranica to traktowane jest jak unas ciuchy na rynku i podobne ceny.ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 20:18  
Cytuj
dobra siłownia to jest pomysł takiego czegoś tu brakuje,tor kartingowy ale w hali,dobrego kina 3d,wiele innych pomyslowzarumieniony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 20:25  
Cytuj
ja mam pomysł weź te 350.000 co jest kwotą zabawną na rozkręcanie interesu życia i zainwestuj albo kup mieszkanie.

w stalowej woli brakuje mi firmy, która zatruni 10-15 tysięcy osób i każdemu da 2500 na rękę. wtedy całej reszcie będzie lepiej na pewno.

co do usług i sklepów jest jak powiedział Jacek, full.

pozdrawiam

HALA MADRID !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 17
Dołączył: 29 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 22:24  
Cytuj
Hej, mogę podsunąć Ci dosyć nietypowy pomysł mianowicie- pole dance nowoczesny fitness center, dodam że w STW nie ma pole dance w RZ jest chyba kilka miejsc gdzie można potrenować i gdzie cieszy się dużą popularnością,obecnie dziedzinę tę traktuję się jako normalna dziedzina sportowa.Podejrzewam że ktoś na pewno w ciągu max 3 lat otworzy lub doda do swojej siłowni tę dyscyplinę (możesz być pierwsza). Myślę, że dziewuchy w stw byłyby zadowolone zresztą ich faceci też umiech. Oprócz pole dance mogłabyś dodać do zajęć popularną obecnie w Stalowej zumbę, aerosalsę , i inne dobrze kształtujące figurę dyscypliny jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 22:42  
Cytuj
to inna propozycja, jeżeli nie masz pomysłu, weź franczyze, to od nich masz wszytsko, ale Ty sie niestety dosotsowujesz ale nie musisz myslecumiech. Propnuje sklep The Body shop ( chyba nie maja jakieś dużej franczyzy) ale napewno nie w stalowej. Jeżeli chcesz interes bez franczyzy, to moge dać pomysł i tym dowodzić, ale udziały w firmie po 50% umiech 350 tys na rozkrecenie wystraczyumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 5 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 23:13  
Cytuj
3ipół stóweczki z dotacjami wystarczy na lokalne radyjko albo stację gazową CNG-na przykład. Jest też możliwość inwestycji w produkcję, zarówno przemysłową jak rolno-ogrodniczą. Pamiętaj jednak że kasa i pomysł to wciąż za mało by być pewnym sukcesu.Bez doświadczenia i po przerwie w bytności-kup ziemię za 3stóweczki a za 50 rozkręcaj to na czym się znasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 08:10  
Cytuj
Najważniejszy jest pomysł a później jakoś idzie. Należy poznać specyfikę rynku i starać się znaleźć niszę.
Chcesz sprzedawać książki ? Przeciętny Polak czyta 1 książkę rocznie
A może Kultura ? Przeciętny Polak wydaje 30 złoty w ciągu roku na kulturę -> kino, muzeum , galeria
Handel ? Zobacz jak szybko kurczy się sprzedaż w Polsce i jak wiele upada firm

Działalność ograniczona wyłącznie do Stalowej nie ma racji bytu , zupełnie jak działalność ograniczona do samej Warszawy. W Polsce nie ma dużych miast a ludzie są zbyt biedni , żeby móc oprzeć się na jednym ośrodku.
Coś innowacyjnego ? Polska jest na 3 miejscu od końca w Europie jeżeli chodzi o innowacyjność plus konserwatywne podejście społeczeństwa powoduje ,że takie firmy w Polsce stoją w miejscu. Niektórym polskim firmom się udaje ale jedynie tym , które nie prowadzą działalności w tym kraju.
Weź również pod uwagę obciążenia podatkowe, organy kontrolne, przyjazność dla biznesu, potencjał rynku . Gdy to przeanalizujesz zrozumiesz dlaczego ludzie przenoszą swoje firmy do UK .
Być może lepiej założyć lokatę i cieszyć się z kilku procent rocznie ?

ps. Może ktoś podesłać link do debaty o euro ? Chciałem napisać wywód merytoryczny z ekonomicznego punktu widzenia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 10:58  
Cytuj
Meksykańskie żarcie, typu Taco Bell ok
Myślę, że byłaby to dobra konkurencja dla przejedzonych kebabów.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 11:01  
Cytuj
gargamel, pragnę zwrócić uwagę ma wszechobecną bidę w STW.
może i tego nie ma ( jeff'sa też nie ma ) ale kto tam pójdzie, kilka osób raz na jakiś czas umiech

HALA MADRID !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 11:28  
Cytuj
CYTAT
gargamel, pragnę zwrócić uwagę ma wszechobecną bidę w STW.
może i tego nie ma ( jeff\'sa też nie ma ) ale kto tam pójdzie, kilka osób raz na jakiś czas umiech


Lokator lubisz liczyć czyjeś pieniądze ? U mnie w portfelu nie siedzisz, więc nie pier**l mi o "wszechobecnej bidzie" - bo dla mnie to mit.
Co do Twoich pomysłów - kupno mieszkania, inwestycje - większych idiotyzmów jak żyje, nie czytałem.
Chyba nie wiesz jakie są czasy i co się opłaca a co nie, że wystrzeliłeś z tymi dwoma opcjami. Może jej jeszcze lokate doradzisz, przy spadających na łeb stopach procentowych smiech2

Wracając do meksykańskiego żarcia, to chyba oczywistym jest, że nie otworzy Taco Bell, tak jak i nie otworzy sklepu ZARA - ale może otworzyć knajpe z meksykańskim żarciem, które relatywnie do kebabów i pizzy nie wiem czy nie wychodzi nawet taniej.
Taco Bell jest w pierwszej dziesiątce fast foodów, personalnie dla mnie w pierwszej trójce.

Ps. Ja swój "biznes" otworzyłem z 3tys. na koncie. Więc takie brednie jak Twoje, że 350K to zabawna sumka na rozkecenie interesu, mnie śmieszy.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 147
Dołączył: 25 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 11:37  
Cytuj
Rozumiem, że masz sentyment do miasta bo tu sie wychowalas i masz swoje kąty, ale czemu w takim razie nie otworzyc biznesu w Rzeszowie a mieszkać w Stalowej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 25 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 12:04  
Cytuj
Ja mam świetny pomysł na biznes - zainwestować pieniądze w bilet jak najdalej stąd, obowiazkowo w jedną stronę. Jeszcze chwila i nie będzie już innego sensownego wyjścia... :szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 12:13  
Cytuj
gastronomia jak mówią to jeden z najtrudniejszych biznesów, widać to nawet w programie gesslerowej, nawet z sieciówką nie jest kolorowo, trzeba sie naprawdę na tym znać , gotówka nie wystarczy, byłem poniekąd świadkiem powstawania i upadku telepizzy, a zapowiadało się całkiem pięknie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 12:29  
Cytuj
CYTAT
Ja mam świetny pomysł na biznes - zainwestować pieniądze w bilet jak najdalej stąd, obowiazkowo w jedną stronę. Jeszcze chwila i nie będzie już innego sensownego wyjścia... :szok:


FP12, tyle, że to nie pomysł na biznes a raczej dobra rada umiech
Zawsze może dozbierać ze 30 mln euro i dostać rosyjskie obywatelstwo.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 15:08  
Cytuj
nikt nikomu pieniędzy nie liczy, Gargamelu lecz pragnę zwrócić uwagę na koniec wypowiedzi mojej czyli - "kilka osób raz na jakiś czas"
co oznacza, że skoro postrzegasz siebie jako osobę dobrze sytuowaną to jak najbardziej możesz sobie pozwolić na tego typu wycieczki. Na pewno część osób na takie coś może sobie pozwolić, jednak... byłoby dla mnie dziwnym, gdybyś nie mógł zgodzić się ze stwierdzieniem że w STW panuje bieda jak cholera.

Co do restauracji - z chęcią poznam przykład takiej w stalowej woli, która powstała i trzyma się conajmniej dobrze. Pewnie jakaś będzie, ale to jeden na sto.

Co do 350 tysięcy, o których powiedziałem że to niewiele.
Jak zawodnik ma łeb na karku to i tak jak mówisz od 3k można zacząć, jednak wątpię żebyś pytał na forum, o to co z nimi zrobić.

Inwestycja to nie lokata - lokata to próba pokonania inflacji.
Mieszkanie - względnie tanie ostatnimi czasy, o cechach w Stalowej nie mówiąc które są zabawne

pozdrawiam

HALA MADRID !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 26 Sie 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 15:39  
Cytuj
CYTAT
Od kilku tygodni szukam dobrego pomyslu na otwarcie czegos w Stalowej Woli. Nie bylo mnie tu kilka lat, wiec nie do konca się orientuje co jest, a czego brakuje. Dodam, ze na rozkrecenie biznesu posiadam 350.000 zl z czego mogę liczyc na dodatkowe dotacje, w zaleznosci od tego w jakiej dziedzinie on bedzie.
Czy moge liczyc na forumowiczow, aby podpowiedzieli mi, napisali, co by chcieli a czego nie ma. A moze jakas spolka, cos wiekszego, a wspolnymi silami.
Jakies pomysly?


Witam D.L
Prowadzę działalność,przy zastrzyku gotówki (około 300,000zł)
jestem w stanie generować zyski około 30,000zł/miesięcznie na czysto.Więcej na priv.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 18 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 15:44  
Cytuj
CYTAT
gastronomia jak mówią to jeden z najtrudniejszych biznesów, widać to nawet w programie gesslerowej, nawet z sieciówką nie jest kolorowo, trzeba sie naprawdę na tym znać , gotówka nie wystarczy, byłem poniekąd świadkiem powstawania i upadku telepizzy, a zapowiadało się całkiem pięknie

Wiesz Gajowy nie wiem czego byles swiadkiem ale akurat kula w plot w przypadku telepizzy.gdybys wiedzial co jest przyczyną zamkniecia tego interesu nie pieprzylbys glupot.
ja akurat wiem wiec prostuje takie pogloski.Nic tam moj drogi nie upadlo.Przyczyna jest calkowicie inna.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sty 2013r. 16:01  
Cytuj
bebe - przyczyna może i inna ale ludzi to tam za wiele nie chodziło i tak i tak umiech

HALA MADRID !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Biznes »