NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5
Święte Krowy,
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:57  
Cytuj
Tak jest, nie jeżdżę przepisowo, jeśli chodzi o prędkość, bo nikt tak nie jeździ, a jeśli jeździ to jest "zatrąbiany". Ponadto jazda samochodem osobowym a dużym samochodem to jak jazda zabawką i normalnym autem. Śmieszą mnie opinie tych, którzy jeżdżą przepisowo. Jeśli używa auta raz na tydzień do kościoła i nazad, ewentualnie do pracy/szkoły/sklepu 1 km od domu to może sobie jeździć przepisowo. Ale jeśli ktoś jeździ zawodowo to NIE MOŻE jeździć przepisowo. Jakbyś chciał z Przemyśla do Szczecina pojechać przepisowo to byś 2 dni jechał.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 14:57  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 15:10  
Cytuj
Czyli obserwując kierowców zawodowych w tirach którzy notorycznie jadą na czerwonym świetle, jadą przez miasto 80km/h i więcej , wyprzedzają tam gdzie nie wolno i Ty to uważasz za dobre?? mam nadzieję że nigdy nikogo nie zabijesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 15:16  
Cytuj
To bardzo proste do wyjaśnienia. Najpierw technicznie. Z TIRa widzisz dużo więcej i dużo dalej. Dziwią się kierujący osobówką, że TIR wyprzedza pod górę, ale nie biorą pod uwagę faktu, iż on widzi co jest za wzniesieniem bo jest duży. Ponadto, często jest tak, że TIRy jadą sobie w grupach i gadają przez CB. Kolega na początku poinformuje tego z tyłu, że ma czysto i może np. wyprzedzać.
Teraz prawnie. Przepisy o czasie pracy kierowców wymusił eurokołchoz i dostosował do swoich dróg. Towar musi dojeżdżać w określonym czasie, bo konkurencja itd. W Polsce nie ma dróg takich jak na zachodzie, a czas dojazdu musi być podobny. Jak więc to rozwiązać nie łamiąc przepisów nieadekwatnych do rzeczywistości?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 15:18  
Cytuj
Spoko rozumiem że musi być towar szybko dowieziony, ale żeby narażać życie innych wjeżdzając na czerwonym świetle?? Zapierdzielając przez miasto?? w każdej chwili może Ci dziecko wyskoczyć pod koła a Ty się tego nawet nie spodziejesz... Rozumiem w trasie depnąć ale żeby tak po mieście to już normalnie horror.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
Posty: 1456
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 15:20  
Cytuj
Jeżeli jeździsz non stop, to się coś takiego wyrabia w Tobie, że psychicznie masz jakby skoordynowany samochód z mózgiem. Czujesz auto w sensie jakbyś własne nogi czuł. Na tym to polega. Błędy czasem się zdarzają, ale statystycznie kto popełnia najwięcej wypadków, TIRY, autobusy czy osobówki?
Nie sądzę, że TIR będzie pędził w szczycie 80 km/h w mieście, bo się nie da. Ale polskie przepisy są bzdurne do rzeczywistości. Czemu np. w Nowosielcu jest 50 km/h, skoro jest chodnik? W Hadykówce na DK 9 jest 70 km/h. Sytuacja identyczna jak w Nowosielcu. Tu można a tam nie? Takie przykłady można mnożyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4899
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 19:45  
Cytuj
CYTAT
Podczas moich kilku ostatnich wizyt w głównym Tesco, dwukrotnie widziałem radiowozy i policjantów oglądających szkodę, notujących coś, człapiących wokół samochodów. Zapewne rozmawiali dosyć długo np. z jedną panią, tłumacząc jej, że nie mogą jej pomóc. Tak musiało być jusek.


Dzięki Szopen za zdjęcie Tesco.
Powiem szczerze,że ostatnio byłem tam latem ubiegłego roku ale nie na zakupach.Nie lubie tego typu sklepów.sciana
Od jego otwarcia byłem tam może 3 razy.
Zażartowałem sobie z parkowaniem w takim stylu, a tym bardziej przy Tesco.
Podoba mi się spontaniczna reakcja niektórych forumowiczów i foremek na mój żart.ok
Spodziewałem się jednak bardziej wyrafinowanych i zgryźliwych komentarzy...
Ogłaszam konkurs-Worek owsa temu, kto mnie złapie "chooyowym" parkowaniu.potluczony
Na marginesie zapodaję-nie mam "niskowych",a"stalowe blachy".jezyk

IM MNIEJ WIESZ, TYM LEPIEJ ŚPISZ. JEŚLI WIĘCEJ WIESZ, GORZEJ ZASYPIASZ, ALE TYM TRUDNIEJ BĘDZIE IM CIEBIE WYDYMAĆ W CZASIE SNU.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 20:29  
Cytuj
CYTAT

Dzięki Szopen za zdjęcie Tesco.

Proszę bardzo.

CYTAT

Zażartowałem sobie z parkowaniem w takim stylu, a tym bardziej przy Tesco.

Pękłem ze śmiechu.

A zdjęcie potwierdza tylko, że nawet jeżeli sam parkujesz prawidłowo, to są i tacy, którzy tego nie robią. Niektórzy z nich nawet, zupełnie niepotrzebnie, zabrali tu głos kilka postów wyżej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
oki
oki
oki
Posty: 31
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 13:59  
Cytuj
Jest proste rozwiązanie całej tej sytuacji. Wybudować bezpłatne autostrady i po kłopocie. Wszyscy jadąc w trasę będą omijać wsie i miasta a "święte krowy" będą dalej sobie jeździć przeszkadzając jedynie sąsiadom.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 132
Dołączył: 1 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 6 Sty 2013r. 14:25  
Cytuj
CYTAT
Jest proste rozwiązanie całej tej sytuacji. Wybudować bezpłatne autostrady i po kłopocie. Wszyscy jadąc w trasę będą omijać wsie i miasta a \"święte krowy\" będą dalej sobie jeździć przeszkadzając jedynie sąsiadom.

to weź łopate i buduj, zanim w Polsce powstania jakaś przyzwoita siec autostrad płatnych czy bezpłatnych, to trzeba jeszcze z 3 turniejów euro z rzędu , a czego my już nie doczekamy niestety.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 30 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 11:38  
Cytuj
Na parkingach tego typu najlepszym rozwiązaniem byłoby parkowanie w tzw.jodełkę.Wjeżdżasz przodem.Wyjeżdżasz- raz do tyłu,do przodu i już wyjechałeś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1259
Dołączył: 12 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 15:00  
Cytuj
CYTAT
To bardzo proste do wyjaśnienia. Najpierw technicznie. Z TIRa widzisz dużo więcej i dużo dalej. Dziwią się kierujący osobówką, że TIR wyprzedza pod górę, ale nie biorą pod uwagę faktu, iż on widzi co jest za wzniesieniem bo jest duży. Ponadto, często jest tak, że TIRy jadą sobie w grupach i gadają przez CB. Kolega na początku poinformuje tego z tyłu, że ma czysto i może np. wyprzedzać.

Taaa..szczególnie duzo widzi gdy jest na samym początku wzniesienia . Takie brednie to chyba tylko kierowca TIRa z Turbi moze wymyslic .


Zaraz napiszesz ze TIRy maja latające drony które ich informuja o tym co jest za zakretem lub za szczytem wzniesienia . I tym sposobem stajecie sie jescze lepszejszymi MISZCZAMi kierownicy za nic mającymi bezpieczenstwo na drogach i zycie ludzkie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 27 Cze 2017r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 27 Cze 2017r. 10:31  
Cytuj
Jestem w szoku.. Może i więcej wypadków powoduj samochody osobowe ale za to przeważnie wypadki, które sa spowodowane przez tiry sa poprostu wypadkami śmiertelnymi!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 490
Dołączył: 25 Lut 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 27 Cze 2017r. 11:43  
Cytuj
Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 27 Cze 2017r. 11:54  
Cytuj
Myślę, że to stalowemiasto samo odkopuje taki temat, który kiedyś był popularny licząc na dalsze nabijanie odsłon. Bo kto normalny odnalazłby temat sprzed 4 lat i założył specjalnie konto aby dodać banalny komentarz ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 5
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Prawo Jazdy »